Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

hudooooo...

v kakšnem primeru to doživiš ? Sreči nisem še taga probal, pa bi bilo mogoče dobro vedeti kakšne malenoskti...

Težko pravilno odgovorit na vprašanje, ker pa je to tema o z 750 poglej v temo shimmy !

Je pa zajebano, če to sam preživiš, prej sem se temu smejal, zdaj ne več !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No do sedaj sem imel večkrat opletanje krmila pa ne samo pri športni vožnji, pa ne samo pri enem motorju, pa ne samo jaz, v temi shimny na MS si lahko prebereš razne tegobe in razlage o tem, nekateri SMO tudi padli zaradi tega, tudi JAZ, zato bom to gor dal, zaradi sebe in tega ker naslednjič nimajo več kam vijačit šraufov na mojem okostju, ZATO !

Ali pa misliš, da mi lahko škodi pri vožnji :hmm: ???

Poglej na PM !

manj beri MS in teoretiziraj pa se več vozi! ne verjemem da si padel zaradi shimnyja, to je zelo redek pojav, sploh pri novejših motorjih. stabilizator rabijo redki motorji, večinoma ga vsi ki ga morejo imeti tudi imajo. torej če nimaš stare suze srad 750 ali ninje 10 letnik 04 ga ne rabiš vgrajevat, sploh ne na Z750.

če praviš da se ti shimny dogaja na več motorjih potem nekaj ni vredu z tvojo tehniko vožnje ne pa z motorjem, večina ki nas vozi že kar nekaj let tega pojava ne poznamo drugače kot le v teoriji. verjetno bi tako na oko rekel da mogoče premočno držiš bilanco ali pa preveč panično reagiraš na vsako opletanje, druge razlage ni.

vem da boš užaljen ampak jebi ga, ni vedno motor kriv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem ga v dveh leti doživel dvakrat enkrat zaradi pošpeševaja drugič pa zaradi grbine na cesti na žalost se je drugi končal z padcem :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko pravilno odgovorit na vprašanje, ker pa je to tema o z 750 poglej v temo shimmy !

Je pa zajebano, če to sam preživiš, prej sem se temu smejal, zdaj ne več !

OK, bom prebral.

Se strinjam, da to ni za smejat :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem ga v dveh leti doživel dvakrat enkrat zaradi pošpeševaja drugič pa zaradi grbine na cesti na žalost se je drugi končal z padcem :cry:

glej shimny je nekontrolirano opletanje ki nastane zaradi gume, frekvence itd. če ti strese krmilo zaradi grbine ali luknje v cesti ali pospeševanja to ni shimny ampak - hmmmm :hmm: navadno opletanje, stvar ki se pač pojavi če imaš samo 2 kolesa???? in v večini primerov ti stabilizator tega ne reši, ča pa bi analiziral bi verjetno videl da je ponavadi za padec kriva reakcija voznika. podobno kot ABS, tudi stabilizator ne reši vsega.

aja o Z750 je tema? prepričan sem da stabilizatorja ta motor ne rabi, so pa stvari ki ti jih stabilizator ne reši in to se ti lahko zgodi tudi na Z750 :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se je pri z750s shimmy zgodil 2x vedno v istem ovinku, zaradi grbine in pospeševanja. :whistle: Umiril sem ga brez problema, edino "pritisk se mi je malo dvignil". :eek:

Mislim, da je z750 dokaj stabilen kar se tiče shimmy-jev. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

manj beri MS in teoretiziraj pa se več vozi! ne verjemem da si padel zaradi shimnyja, to je zelo redek pojav, sploh pri novejših motorjih. stabilizator rabijo redki motorji, večinoma ga vsi ki ga morejo imeti tudi imajo. torej če nimaš stare suze srad 750 ali ninje 10 letnik 04 ga ne rabiš vgrajevat, sploh ne na Z750.

če praviš da se ti shimny dogaja na več motorjih potem nekaj ni vredu z tvojo tehniko vožnje ne pa z motorjem, večina ki nas vozi že kar nekaj let tega pojava ne poznamo drugače kot le v teoriji. verjetno bi tako na oko rekel da mogoče premočno držiš bilanco ali pa preveč panično reagiraš na vsako opletanje, druge razlage ni.

vem da boš užaljen ampak jebi ga, ni vedno motor kriv

Bom upošteval gospod moderator!! :worship:

Vas še pokličem ko česa ne bom vedel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, ali je že kdo na Z750 (ali podobno mašino) montiral vezje, ki numerično prikazuje trenutno izbrano prestavo menjalnika. V mislih imam vezje, ki ga "obesiš" na obstoječi? senzor menjalnika (kot za Suzukijeve mašine) in ne univerzalno vezje za vse tipe motorjev.

V izogib odkrivanju tople vode raje vprašam... :fredy: in pa hvala za odgovore - predvsem konstruktivne .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi mene isto zanima si bi rad naredu neki prikazovalnik baje si ga lahko celo sam naredis ker ce bi ga kupo stane okrog 140 eur to je pa nekak prevec :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo za dvig temperature:

napovedan "test" ta nov'ga (šele konca meseca marca) - in kdaj so pri nas obljubljne prve dobave???

1000ps.at:

01.03.2007

Yamaha WR 250 / WR 450 Test

08.03.2007

Suzuki Bandit 1250 Test

15.03.2007

KTM 690 Test

22.03.2007

Kawasaki Z 1000 Test

29.03.2007

Kawasaki Z 750 Test

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo za dvig temperature:

napovedan "test" ta nov'ga (šele konca meseca marca) - in kdaj so pri nas obljubljne prve dobave???

1000ps.at:

01.03.2007

Yamaha WR 250 / WR 450 Test

08.03.2007

Suzuki Bandit 1250 Test

15.03.2007

KTM 690 Test

22.03.2007

Kawasaki Z 1000 Test

29.03.2007

Kawasaki Z 750 Test

DOBAVA NAJ BI BILA KONEC APRILA OZ. V ZAČETKU MAJA!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej vem,da verjetn kje piše vendar je preveč za brat

me zanima kolk vam kej kuri,poraba?

danes sem skurla prvi tank in pri 230km me je že začelo opozarjati,me pa tud zanima kolk km te opozarja predn ga zmanjka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer za 750S model, ampak po moje je isto...zadnji segment sveti(predzadnji se ugasne) ko je bencina še 6 litrov, utripati začne ko ga je še 5 litrov (tako piše v navodilih). Kuri....5 do 6, 230 km je pa pri meni čisto normalno. Od tega da mi začne utripati pa do pumpe naredim cca 240, 250 km, potem pa tankam največkrat tam 12-14 litrov, ker pomeni da je bencina takrat notri še za kar nekaj km .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer tudi pri meni gre za S model,ampak je itak isto....največ sem dosedaj naredil 298 km,natankal pa sem potem 17 l. Utripat pa začne kot je že sleeperman napisal pri 240,250 km. Poraba pa ponavadi med 5 in 6 litri. Enkrat mi je uspelo porabit 4,8 l/100 km,vožnja striktno po omejitvah,skoraj nobenega prehitevanja - krivec pa je bil Gody & njegova guma .) .

V glavnem ko začne utripat je še za nekje 30-40 km vožnje.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pri cca 240km sem nalila not 14litrov

no danes sm kr dvakrat tankala u drugo pri 252km not pa je šlo dva deci manj kot 14litrov

no ja kr solidno,sicer več k prej na fzs

sam tale Z ma pa trd sedež za popizdit :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vuk--> ko začne utripat ga je "teoretično" še za cca 80-90 km pri porabi 5-6 :OK: samo jaz ne bom tisti ki bo to probal :grrr :grrr :grrr :grrr :grrr

vprašanje je pa tudi kako je to dobro za pumpo ker je v tem primeru sigurno delno na zraku, kar pomeni da se ne hladi :cry: kolegu na twingu je dvakrat crknila (benz pumpa) ker je vozil v hrib pa ko je mel manj kot 1/4 tanka je bila na zraku in je iz nje ušel dim (pole se pa ve ...) :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vuk--> ko začne utripat ga je "teoretično" še za cca 80-90 km pri porabi 5-6 :OK: samo jaz ne bom tisti ki bo to probal :grrr :grrr :grrr :grrr :grrr

vprašanje je pa tudi kako je to dobro za pumpo ker je v tem primeru sigurno delno na zraku, kar pomeni da se ne hladi :cry: kolegu na twingu je dvakrat crknila (benz pumpa) ker je vozil v hrib pa ko je mel manj kot 1/4 tanka je bila na zraku in je iz nje ušel dim (pole se pa ve ...) :cry: :cry:

Jaz sem nehote probaval,ko sem se vračal iz Korčule in sem se peljal proti Drnišu;malo za Splitom me je začela utripat lučka za benz...v Drnišu sem potem nalil noter skoraj točno 17 litrov;kapaciteta tanka pa je kot veš 18 l.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups... :(

podobno se je meni enkrat zgodilo sicer z avtom ko sem šel s kolegom iz nemčije domov. On tanka v D točno koliko rrabi do SLO (on to profesionalno izračuna :OK: ). potem na sredi avstrije zasveti lučka, on pravi ne bomo tankal ker je v A predrag benz :doze: ). Pol smo skozi pol A gledal samo to lučko :kva2:

No, uspešno pridemo v SLO in tankamo koj v jesenicah---benza je šlo noter 53,5 litra, tank je pa (po podatkih!) 53 :eek:

ja, na hlape smo prišli v SLO :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pri cca 240km sem nalila not 14litrov

no danes sm kr dvakrat tankala u drugo pri 252km not pa je šlo dva deci manj kot 14litrov

no ja kr solidno,sicer več k prej na fzs

sam tale Z ma pa trd sedež za popizdit :angry:

Maš po tanovem Z750? :D SWrečno vožno, pa da boš tok zadovilna z njim, kot mi ostali s svojimi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pri cca 240km sem nalila not 14litrov

no danes sm kr dvakrat tankala u drugo pri 252km not pa je šlo dva deci manj kot 14litrov

no ja kr solidno,sicer več k prej na fzs

sam tale Z ma pa trd sedež za popizdit :angry:

Lepo se ti to voziš.

Jaz sem ponavadi delal po 160km in tankal vedno nekje 14 litrov....

Sedeš pa ni nič kaj trd. Potrebno se bo malce več presedat med ovinki ;)

Popravljeno . Popravil DenisR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že po tvojem avatarju sodeč bi se reklo da boš manj km naredil z njim kot pa sanda ki za razliko uziva v voznji :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo se ti to voziš.

Jaz sem ponavadi delal po 160km in tankal vedno nekje 14 litrov.... ;)

jaz bi bolj rekel da se ti "dinamično" voziš .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že po tvojem avatarju sodeč bi se reklo da boš manj km naredil z njim kot pa sanda ki za razliko uziva v voznji :D

Misliš da on ne uživa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:( :cry: Videno v Motoreviji 03/2007 (rvacka kopija Motorrada)......

[attachmentid=93079]

post-8399-1173140115_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!