Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Akrapovič je res prva liga in bi ga rade volje imel, vendar kot je že nekdo pred menoj napisal so trenutno druge investicije na vidiku. Tako da se bom zadovoljil kar z Leovice izpuhom, ki svoje delo opravlja več kot odlično :worship:

Do sedaj sem ga imel še na vsakem motorju in sem povsem brez pripomb. Brez db killerja je pravi bombnik :naughty:

oD7IwaPGZxPnD_EkN7vX6.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sicer imam akrapoviča, je lep, lepo poje, mam pa poznane ki imajo leo vince na enakih motorjih in so dal več kot pol manj, pojejo pa ravno tako lepo, zato bom naslednjič dvakrat premislil pred nakupom, pa ne dajem v nič one iz malega huda, samo cene majo pa tako svinjsko visoko, da te kar pri srcu stisne :huh: :? :hmm: :stupid: :blush: :drunk: :headbang: :slap: !

post-3412-1230624728_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika je, je pa res, da ni tako velika kot v ceni, vendar osebno se pri motorjih odločam subjektivno, tako da mi je akrapovič edina izbira. Kdo pa je rekel, da smo amaterji? HA,HA :D

se strinjam, a ti ne verjamem čisto, te ne podcenjujem, dvomim pa da se ukvarjaš samo z dirkanjem kot profi na pisti, pa še tam če bi na istem motorju imel kompleten en ali drug izpuh, dvomim da bi lahko rekel ta je boljši, ker je dražji !čisto dvomim!

pa grafi in tehnični podatki so v realnosti lahko čisto drugačni, lepo pa zgledajo to pa res!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rJPtJMV9Dow7GJcg.v.jpg

Moj Z z MIVV izpuhom, zvok pa perfekten

pa še moj prejšnji z mivv-om. brez dbja je nehuman, zverinsko lep zvok a preglasen. mivv se je od takrat, ko sem ga jaz kupil, zelo podražil. (če ne dobiš kak sonderpreiss) zdaj mam na novem pa akrapoviča. res je dober, a predrag. za moj okus, vsaj vizuelno, je daleč najlepši (pa tudi ugoden) sc project.

post-2149-1230670636_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem si malo bolje ogledal tega novega ČRNO-ZELENEGA Z-ja letnik 09. Motor je full lep,za moj okus lepši od črnega, čeprav mi je do sedaj bil najlepši črn. Obvezno pa mora imeti bug spojler gor.

- Drugače pa kako je zdj s tem sprednjim vzmetenjem pri teh Z-jih letnik od 07 do 09,ko ga vsi tukaj kritizirate, a nima ta Z750 nastavljivega sprednjega vzmetenja ali pač se ne obnese to nastavljanje in je še vedno premehko ?

- Pa je kdo tukaj ki ima Z-ja in je bolj majhne rasti (okoli 165-170cm). Se obnese?

Namreč včeraj sem malo sedel na njem, sicer sežem do tal ampak ne z celim stopalom, sežem samo z prsti, pa se bojim, da zna to bit večkrat kr velika ovira oz problem, kaj pravite?

Bi mogu najt kakšne motoristične čevlje, da imajo malo debelejši podplat :D , pa dvomim da obstajajo.

Aja da ne pozabim, srečnega pa zdravga, pa velik varnih kilometrov v letu 2009 želim vsem forumašem.

Lp

Popravljeno . Popravil renyy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem si malo bolje ogledal tega novega ČRNO-ZELENEGA Z-ja letnik 09. Motor je full lep,za moj okus lepši od črnega, čeprav mi je do sedaj bil najlepši črn. Obezno pa mora imeti bug spojler gor.

Drugače pa kk je zdj s tem sprednjim vzmetenjem,ko ga vsi tukaj kritizirate, a nima ta Z750 nastavljivega sprednjega vzmetenja ali pač se ne obnese ?

Pa je kdo tukaj ki ima Z-ja in je bolj majhne rasti (okoli 165-170cm). Se obnese?

Namreč včeraj sem malo sedel na njem, sicer sežem do tal ampak ne z celim stopalom, sežem samo z prsti, pa se bojim, da zna to bit večkrat kr velika ovira oz problem, kaj pravite?

Bi mogu najt kakšne motoristične čevlje, da imajo malo debelejši podplat :D , pa dvomim da obstajajo.

Aja da ne pozabim, srečnega pa zdrav, pa velik varnih kilometrov v letu 2009 želim vsem forumašem.

Lp

ni problema..sej ne rabiš s celim stopalom do tal sežt..če je pa že potreba se pač malo na stran presedeš

najbrž si še nov v motorizmu..

ampak z vajo in kilometri se ne obremenjuješ več s takimi zadevami..

kar se pa vzmetenja tiče, je pa tako, da tudi če je nastavljivo, na "cenejših" motorjih tisto štelanje nima nekega pravega efekta..

kolikor cvenka toliko muzike..

bo pa za začetek čist zadostovalo potrebam večine..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem si malo bolje ogledal tega novega ČRNO-ZELENEGA Z-ja letnik 09. Motor je full lep,za moj okus lepši od črnega, čeprav mi je do sedaj bil najlepši črn. Obvezno pa mora imeti bug spojler gor.

- Drugače pa kako je zdj s tem sprednjim vzmetenjem pri teh Z-jih letnik od 07 do 09,ko ga vsi tukaj kritizirate, a nima ta Z750 nastavljivega sprednjega vzmetenja ali pač se ne obnese to nastavljanje in je še vedno premehko ?

- Pa je kdo tukaj ki ima Z-ja in je bolj majhne rasti (okoli 165-170cm). Se obnese?

Namreč včeraj sem malo sedel na njem, sicer sežem do tal ampak ne z celim stopalom, sežem samo z prsti, pa se bojim, da zna to bit večkrat kr velika ovira oz problem, kaj pravite?

Bi mogu najt kakšne motoristične čevlje, da imajo malo debelejši podplat :D , pa dvomim da obstajajo.

Aja da ne pozabim, srečnega pa zdravga, pa velik varnih kilometrov v letu 2009 želim vsem forumašem.

Lp

Za vzmetenje se mi zdi da nima nastavljivga (ne me za besedo držat), kar se pa višine tiče se pa kupi nastavek, 

ki pride na vpetje okvirja in zadnje nihajke (vsaj pri VFR800 je tako), tako se motor "spusti".

Popravljeno . Popravil HostMaster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej to me čudi, včeraj sem gledal tega črno-zelenega, pa je imel nastavljive sprednje vzmetenje, pa še vprašal sem prodajalca, sem rekel :

"škoda, da ta Z nima nastavljivega sprednjega vzmetenja"

pa je prodajalec reku:

"sej ga ima, pa mi je pokazu", tko da mi zdj ni nič jasno.

večina uporabnikov tukaj na forumu pa govori da nima nastavljivega vzmetenja.

Sicer nisem lih čist frišn motorist, mam doma ER-6, sam to glede višine zna bit problem v določenih situacijah, ko teren ni čist raven, malo navzgor, kakšen pesek, ... in podobno in z svojimi polnimi 230kg ni lahek zalogaj in se lahko hitro zgodi, da motor prevrneš na mestu ,ker nimaš dovolj opore na nogah. To me najbolj skrbi in je to recimo edina ovira ali kupiti Z750 ali ne ?? motor pa drugače izgleda fantastičen.

A mogoče kdo ve če cene ostanejo enake kot pri 08 letnikih, torej 6870evrov, ker včeraj mi je prodajalec govoril, da bodo cene 09 letnikov od kakšnega januarja/februarja višje za ene 400 evrov :o

Lp

Popravljeno . Popravil renyy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem si malo bolje ogledal tega novega ČRNO-ZELENEGA Z-ja letnik 09. Motor je full lep,za moj okus lepši od črnega, čeprav mi je do sedaj bil najlepši črn. Obvezno pa mora imeti bug spojler gor.

- Drugače pa kako je zdj s tem sprednjim vzmetenjem pri teh Z-jih letnik od 07 do 09,ko ga vsi tukaj kritizirate, a nima ta Z750 nastavljivega sprednjega vzmetenja ali pač se ne obnese to nastavljanje in je še vedno premehko ?

- Pa je kdo tukaj ki ima Z-ja in je bolj majhne rasti (okoli 165-170cm). Se obnese?

Namreč včeraj sem malo sedel na njem, sicer sežem do tal ampak ne z celim stopalom, sežem samo z prsti, pa se bojim, da zna to bit večkrat kr velika ovira oz problem, kaj pravite?

Bi mogu najt kakšne motoristične čevlje, da imajo malo debelejši podplat :D , pa dvomim da obstajajo.

Aja da ne pozabim, srečnega pa zdravga, pa velik varnih kilometrov v letu 2009 želim vsem forumašem.

Lp

To, da ne sežeš z stopalom, res ni problem, kot je že napisal biker 77; tudi sam sem velik 172-3, pa do sedaj nisem imel problemov še z nobenim motorjem, pa sem jih vozil že kar nekaj, tudi višje (klr, ktm lc8, smc 660, ktm 640 enduro, krosarji, itd. od višjih).

Vzmetenje na z-ju 750 od l. 2007 pa so nastavljive USD vilice premera 41mm, čeprav resnično upam, da se ne boš motorja prehitro naveličal, saj ima precej "podhranjen motor", no če si bolj turing usmerjen, potem bo to ok motor, sicer pa????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej to me čudi, včeraj sem gledal tega črno-zelenega, pa je imel nastavljive sprednje vzmetenje, pa še vprašal sem prodajalca, sem rekel :

"škoda, da ta Z nima nastavljivega sprednjega vzmetenja"

pa je prodajalec reku:

"sej ga ima, pa mi je pokazu", tko da mi zdj ni nič jasno.

večina uporabnikov tukaj na forumu pa govori da nima nastavljivega vzmetenja.

Sicer nisem lih čist frišn motorist, mam doma ER-6, sam to glede višine zna bit problem v določenih situacijah, ko teren ni čist raven, malo navzgor, kakšen pesek, ... in podobno in z svojimi polnimi 230kg ni lahek zalogaj in se lahko hitro zgodi, da motor prevrneš na mestu ,ker nimaš dovolj opore na nogah. To me najbolj skrbi in je to recimo edina ovira ali kupiti Z750 ali ne ?? motor pa drugače izgleda fantastičen.

A mogoče kdo ve če cene ostanejo enake kot pri 08 letnikih, torej 6870evrov, ker včeraj mi je prodajalec govoril, da bodo cene 09 letnikov od kakšnega januarja/februarja višje za ene 400 evrov :o

Lp

Glede montizerja, vidim da si več ko 10cm manjši od mene potem sklepam da imaš tudi kilogramov manj kot jaz zato nebi smel imeti problemov z montizerji, ki pa so seveda nastavljivi.

Tudi sam sem imel prej er-6n in ti povem da se Z-750 bistveno bolje pelje.

Cene pa so tako že dve leti iste 6780€, ima pa trenutno motoIGL najceneje, mislim da 6400€. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred parimi dnevi sem kupil Z-ja 2009 model, cena je bila še ista, dal sem zanj 6650, pravijo pa vsi prodajalci tudi na DKS, da se bodo letos cene motorjev zvišale, zato sem ga pa tudi vzel prej:) Motor ima nastavljivo vzmetenje spredaj in zadaj ja težek je pa kar precej. Jaz sem tudi velik 172 cm, pa se vseeno vozim z njim:) Prej sem imel še jamaho xtx ki je dosti višja, pa ktma tudi ki je višji. Pač se s časom navadiš:) V glavnem rečeno je blo, da vsi Z750, ki so že dostavljeni v SLO bodo cene enake, ko pa pride naslednja pošiljka se bo pa dodražilo.

Srečnega pa zdravga vsem ki vozite Z-ja :evilgrin: Ter seveda ostalim

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so tudi meni rekli,da naj bi bile cene višje in da še ne vedo za koliko, pričakujejo pa okoli 400 do 500 evrov višje cene :angry: . torej okoli 7200evrov, to pa je že mal prehuda cena.

Zdj morm mal naokol vprašat v teh trgovinah, da vidim kje bi mi najbolje ocenili mojega (ER-6 L2008 ) in če bi dobil solidno zanj bi dal staro za novo. Če ga ne prodam, bom pač še eno sezono vozil svojega. Mogoče kdo ve, kje dobro ocenijo star motor in da bi potem pri njih vzel novega Z750?

Bi pa vsekakor vzel črno-zelenega z bug spojlerčkom,zgleda res enkratno, dobra kombinacija je, na slikah mi nekak ni bil zlo všeč, ko pa sem ga v živo videl pa :wub: .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so tudi meni rekli,da naj bi bile cene višje in da še ne vedo za koliko, pričakujejo pa okoli 400 do 500 evrov višje cene :angry: . torej okoli 7200evrov, to pa je že mal prehuda cena.

Zdj morm mal naokol vprašat v teh trgovinah, da vidim kje bi mi najbolje ocenili mojega (ER-6 L2008 ) in če bi dobil solidno zanj bi dal staro za novo. Če ga ne prodam, bom pač še eno sezono vozil svojega. Mogoče kdo ve, kje dobro ocenijo star motor in da bi potem pri njih vzel novega Z750?

Bi pa vsekakor vzel črno-zelenega z bug spojlerčkom,zgleda res enkratno, dobra kombinacija je, na slikah mi nekak ni bil zlo všeč, ko pa sem ga v živo videl pa :wub: .

Lp

Zgubil boš tako ali tako (če ga daš v trgovino, pač malo več, si pa boš "prihranil živce pri prodaji"), vendar če si motor želiš, ga pač kupi in ne misli na tistih nekaj evrov (saj je motor resnično precej poceni, tako da...), osebno samo upam, da si ta motor že peljal in ga ne kupuješ samo zaradi lepšega izgleda in pa ne pričakuj veliko glede motorja (kljub na papirju precej več konjih proti er 6 se lahko kar hitro zgodi, da boš razočaran nad z-jevim motorjem (ki ni nič kaj močnejši, oz. je v nizkih ter srednjih obratih sigurno slabši).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja edino teža je mogoče majhen problem, vendar ne tako velik, da se nebi mogel voziti:) Glede moto igla pa, ta prodajalec ni pooblaščen za prodajo kawasakija tako da nevem kje še on dobiva oranžne ter črne motorje 2008 če jih za slovenijo ni več naročenih. Kolega ga je hotel kupiti pri njem, pa ga je vprašal kako ima narejeno z garancijo, pa je rekel MOTO igl da to se pokliče njega, ter on naprej ureja glede garancije... Tako da jaz nebi prek njega kupoval.

Kupil sem model 2009 za 6650, plačal sem z gotovino, pri pooblaščenem prodajalcu. za tistih 200 eur razlike bi raje vzel pri pooblaščenem prodajalcu. Pa tudi verjamem, da imajo tudi slednji možnost staro za novo. To je samo moje skromno mnenje, pa lep pozdrav

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne, sej pri MOTO iglu ne bi vzel motorja, če prodam svojega, bom vsekakor vzel pri pooblaščenem prodajalcu.

In kje si ti kupil svojega, predvidevam da pri yogiju, ker vidim da si iz Šmartnega ob paki (iz mojih koncev) .) .

6650, to je kr lepa cena, vsaj nekaj ti je dal popusta, ker ko sem v LJ vprašal koliko mi dajo popusta, so mi rekli da nič ne morejo dati :hmm:

Bom mogu vprašat (yogija) če vzame mojega v račun, pa koliko mi ponudi zanj.

Ti si že kupil Zeja ane? želim ti velik varnih kilometrov, seveda tudi vsem ostalim.

Lp

Popravljeno . Popravil renyy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pričakujem čudežev od tega motorja, tudi ER-6 je "jajca" za marsikoga če smo že pri tem, pa sem vseeno zadovoljen z njim, tko da verjamem, da bi bil z Z-ejem enako zadovoljem, mogoče še bolj zaradi njegovega videza in večje moči, se mogoče motim?

Vsak kompliment oz pomoč mi pride prav pri odločitvi.

Lp

škoda, da nisi uspel probat motorja pred zimo, zares škoda, no boš pa spomladi in sam boš ugotovil kako v tri krasne nekateri nakladajo kako "podhranjen"je ta motor v nižjih obratih :headbang: my ass podhranjen, no pa saj je vseeno kaj si jaz mislim, ne gre drugače kot, da ga probaš in dvomim da boš razočaran prej obratno, ker zna bit zaresen motor ne samo v višjih obratih, ker 750 ccm je že kar nekaj garancije za moč, ne poslušaj kaj ti pišejo tu kak je slabi in bogi, sicer pa ga kupi sedaj, če imaš denar, sedanjega pa prodaj spomladi ali še malo kasneje, ko bodo cene malo bolj trdne, če ti je motor dovolj resno všeč ga boš imel v vsakem primeru, slej ko prej, samo prej se sam prepričaj ali je zate, srečno !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dadi:

Sej ti verjamem, da je motor dovolj zmogljiv oz da ni podranjen. V to ne dvomim. Tudi ne pričakujem ne vem kakšne razlike proti mojmu ER6, ki res dobro vleče za svoje konje (pač 2 cilindra.), a vseeno verjamem, da je Z750 bolj suveren od mojega in verjamem da se pri Z750 verjetno manj pozna izguba moči, če imam recimo svojo polovico zraven na motorju zaradi več moči in 100ccm več).

Za nekatere, ki imajo oz veliko vozijo razne sportake oz razne 1000ccm+ motorje, verjamem da jim je ta motor prešvoh,podhranjen,premehek....,Meni še vedno ER6 zadostuje, pa ima 72KM, ampak me je nekak prevzel Z750 ko sem videl v živo novega črno-zelenega.

Pač razlika glede na mojega je verjetno ta, da pač ga je potrebno voziti v malo višjih vrtljajih da vleče dobro, torej nekak od 7000 obr/min naprej, ER6 pa vleče precej dobro v nižjih vrtljajih. Pač tu je ta razlika 2 vs 4 cilindre in bi se pač mogel navaditi na drugačno dinamiko vožnje. Verjetno lih zaradi tega mogoče na občutek ni velike razlike v pospeških, zaradi 4 vs 2 cilindra. No, vozil še nisem Z-eja, tko da ne vem kakšna je razlika v praksi in smi vožnji po naših cestah.

Motor uporabljam za vožnjo na izlete, predvsem sam, za relacije okoli 200-300km na dan , vožnja nekak srednje dinamična ,za to mislim da ta motor in njegovo vzmetenje zadostuje mojim potrebam, dirkanje in konstantno 200+ km/uro me ne zanima.

Lp

Popravljeno . Popravil renyy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri Z750 verjetno manj pozna izguba moči, če imam recimo svojo polovico zraven na motorju zaradi več moči in 100ccm več).

Lp

en lep promo video ;

p.s. žal se na tem motorju sopotnice počutijo prekleto slabo, ker je sedež precej špartanski, moje mnenje- motor je itak samo za enega !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en lep promo video ;

p.s. žal se na tem motorju sopotnice počutijo prekleto slabo, ker je sedež precej špartanski, moje mnenje- motor je itak samo za enega !

To dadi, kje si bil dva dni nazaj, ko sem samo jaz zagovarjal Z-je. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na tvojo zadnjo izjavo (napisal si, kaj od motorja pričakuješ), se tudi sam strinjam, da bo verjetno to zate dober nakup ter ti želim veliko varnih in predvsem z užitkom narejenih km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na tvojo zadnjo izjavo (napisal si, kaj od motorja pričakuješ), se tudi sam strinjam, da bo verjetno to zate dober nakup ter ti želim veliko varnih in predvsem z užitkom narejenih km.

No pa smo na koncu le prišli vsi skupaj. :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo na koncu le prišli vsi skupaj. :grupni:

ja to pa res, saj se ne razlikujemo preveč med sabo, samo vsak iz svojega zornega kota gleda, me pa nekaj še vedno moti pri kawi, pizda kdaj bodo S model dal ven :headbang: , sem pričakoval tam nekje po drugem letu novega modela, pa še vedno nič, why ????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še en promo video

in še en

ta dva stara videa sicer ne pašeta v to temo o Z 750 sta mi pa še vedno the best reklame ever;

sem že :topic:

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lamb of God:

Jaz sem iz Velenja, torej sva kr blizu doma ane? .)

Jaz imam er-6 N.

Ja, res je, prišli smo nekak skupaj, sam še vedno nisem vozil Zeja :OK: .

Glede nove cene, imam občutek, da če bodo res povišali ceno, bo takšna le kratek čas, potem pa bodo dali "kao" akcijo na novo ceno in ceno znižali na sedanjo. Sicer pa ob recesiji grejo poviševat ceno,mislim??

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To zviševanje cen nima smisla.

Kmalu bodo dol padle, saj nas je najprej zadela recesija, zdaj pa še deflacija trka na vrata.

Saj ste vsi seznanjeni s terminom "deflacijska spirala"? Cene padajo, valuta se krepi, folk noče kupovati, ker je iz dneva v dan "bogatejši". Gospodarska moč pade, cene še vedno padajo, manj denarja v obtoku, valuta se krepi, folk noče kupovati, ker je iz dneva v dan...

Letos bo dobro leto za tiste, ki imajo denar v "nogavicah". Tako da tudi napovedi prodajalcev o zviševanju cen je rahlo za lase privlečeno. Če bodo pa to dejansko naredili, si pa kopljejo jamo. Potrošniki jim bomo pa nagrobnik naredili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!