Skoči na vsebino

Yamaha YZF R1


Petzl

Priporočene objave

Če bo koga zanimalo, deli, ki so ostali še od motorja:

LP, MK

post-7531-0-85053700-1306323108_thumb.jpg

post-7531-0-59942400-1306323190_thumb.jpg

post-7531-0-19740900-1306323238_thumb.jpg

post-7531-0-42449800-1306323274_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MK-R1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj dni nazaj sem imel možnost voziti novi model R1 z Akrapoviči....NORO ORGAZMIČNO :kva2:

Te funkcije se delijo na 3 stopnje...vozil sem jo na srednji stopnji, in je ravno pravšnja za na cesto...stopnja A je popolnoma brutalna...iz ovinka ti odnaša zadnje kolo konstantno, zadnje nastavitve pa nisem sprobal...je pa mišljena kot "rain" in je precej umirjena...mislim pa da bi se tudi v dežju dalo lepo peljati na standardni srednji nastavitvi, če nisi pregrob z ročico gasa.

Te funkcije so res dobre, ima jih tudi Gsx-R 750 K8 in se super obnese, sploh ona C varjanta za v dež, lahko navijah kolk hočeš, pa ne bo zdrselo ;)

Popravljeno . Popravil snoopek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo od vas kaj spreminjal nastavitve vzmetenja? Na čase imam mogoče občutek da je mal premehek, sploh ko se peljeva oba s punco. Sedaj imam tovarniške nastavitve, sem pa mal gledau nastavitve za mojo R1 l.05 na Sprtriderju.

http://www.sportrider.com/suspension_settings/suspension/146_suggested_suspension_settings/yamaha.html

Ima mogoče kdo že nastavljeno na te nastavitve in kako je zadovoljen :hmm:

post-18175-0-97963800-1306400812_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je kdo od vas kaj spreminjal nastavitve vzmetenja? Na čase imam mogoče občutek da je mal premehek, sploh ko se peljeva oba s punco. Sedaj imam tovarniške nastavitve, sem pa mal gledau nastavitve za mojo R1 l.05 na Sprtriderju.

http://www.sportrider.com/suspension_settings/suspension/146_suggested_suspension_settings/yamaha.html

Ima mogoče kdo že nastavljeno na te nastavitve in kako je zadovoljen :hmm:

Jz sem imel po cesti.V križih spuščeno 5mm.5linij vidnih.Po spominu na vrhu 8klikov,spodaj 9klikov ali celo 7-8.Po teh na sportrider je malo trd za naše slabe ceste :hmm::rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sem imel po cesti.V križih spuščeno 5mm.5linij vidnih.Po spominu na vrhu 8klikov,spodaj 9klikov ali celo 7-8.Po teh na sportrider je malo trd za naše slabe ceste :hmm::rolleyes:

hm...misliš da bi stvar normalno funkcionirala, če bi pri sportriderjevih nastavitvah samo malo zmanjšal trdoto, vse ostalo pa pustil enako...ali se vse skupaj dopolnjuje :hmm:

Popravljeno . Popravil Andro82
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm...misliš da bi stvar normalno funkcionirala, če bi pri sportriderjevih nastavitvah samo malo zmanjšal trdoto, vse ostalo pa pustil enako...ali se vse skupaj dopolnjuje :hmm:

Na tej desetki imam jz sedaj tako! Bound in rebaund imam dva ali tri klike bolj na soft.Men je ok.To ni druge,kot da se igraš in vidiš.To za po cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

r1 letnik 2000/2001, kolega je zgubil pokrov zadnjega sedeža oz zadnji sedež. če kdo ima oz. ve kje bi se dalo dobit, prosim za informacije! hvala

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo! A mi lahko kdo od lastnikov 07-08 R1 (tiste, ki ime spredaj 6 batne zavorne čeljusti) izmeri 2 razdalji na čeljusti...evo prilagam sliko kaj bi rad....rdeča črta ponazarja razmik vijakov za pritrditev čeljusti (ali je 100 ali 108mm???)pa prosim če izmeriš od sredine do sredine luknje, zelena pa odmik reže za disk od lukenj za pritrditev (prav tako prosim če izmeriš od sredine luknje za pritrditev do sredine reže kjer pride disk. Hvala lepa. Sem dolžan pivo!

post-9362-0-35365300-1307307697_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Ve kdo za kakšen dobro ohranjen prvi levi disk, za letnik 2004?

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce komu rabi en kompleta asupuh 4v1 za hRenavko od 1998 naprej (stranski dusilec),

imam enga na voljo...

prodajam ker rabim pare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Danes sem se lotil menjati hladilno tekočino in sem odpel samo spodnjo levo cevko (na sliki), tako da je vsa tekočina iztekla ven. Potem sem s pištolo za vodo v cevko spustil vodo, tako da sem spral celoten sistem in je ven pritekala samo še čista voda. Pri ekspanzijski posodi pa je še vedno ostala stara hladilna tekočina, zato me zanima kako naj jo sperem (verjetno jo bom potegnil kar z injekcijo)? Poleg tega pa me zanima, če je dovolj, da je odpeta le spodnja leva cevka, da ven steče celotna tekočina in če se bo potem, ko bom natočil novo tekočino, ta natočila tudi v ekspanzijsko posodo? Kako preprečiti, da se v sistemu ne pojavijo zračni mehurji, ker motor nima nobenega sistema za odzračevanje (bo dovolj, če samo dvignemo prvo kolo za kašnih 30 cm višje od zadnjega)?

Pa če ima kdo kakšen vijak vijak viška (lečasta torks 40 glava, M6 navoj z 5 mm pušo), ki drži disk na platišče, ker ga nujno rabim?

LP!

post-10859-0-80340300-1308401130_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Danes sem se lotil menjati hladilno tekočino in sem odpel samo spodnjo levo cevko (na sliki), tako da je vsa tekočina iztekla ven. Potem sem s pištolo za vodo v cevko spustil vodo, tako da sem spral celoten sistem in je ven pritekala samo še čista voda. Pri ekspanzijski posodi pa je še vedno ostala stara hladilna tekočina, zato me zanima kako naj jo sperem (verjetno jo bom potegnil kar z injekcijo)? Poleg tega pa me zanima, če je dovolj, da je odpeta le spodnja leva cevka, da ven steče celotna tekočina in če se bo potem, ko bom natočil novo tekočino, ta natočila tudi v ekspanzijsko posodo? Kako preprečiti, da se v sistemu ne pojavijo zračni mehurji, ker motor nima nobenega sistema za odzračevanje (bo dovolj, če samo dvignemo prvo kolo za kašnih 30 cm višje od zadnjega)?

Pa če ima kdo kakšen vijak vijak viška (lečasta torks 40 glava, M6 navoj z 5 mm pušo), ki drži disk na platišče, ker ga nujno rabim?

LP!

Včasih smo hladilni sistem prali-čistili s sodo bikarbono..enostavno smo jo vsuli v hladilnik, zalafali mašino, da se je segrela in potem zamenjali hladilno tekočino. ps. tudi ekspanzijska posoda ima spodaj cevko, ki jo lahko ostraniš..odmontiraš.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Danes sem se lotil menjati hladilno tekočino in sem odpel samo spodnjo levo cevko (na sliki),

Pa kaj ti mesariš po motorju :D

Za vodo spustit imaš večinoma en šrauf na vodni pumpi ali cilindru, odvisno od motorja. Pa toplo ti priporočam en service manual kjer vse lepo podrobno piše s slikcami, da ne bo kaka škoda nastala :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj ti mesariš po motorju :D

Za vodo spustit imaš večinoma en šrauf na vodni pumpi ali cilindru, odvisno od motorja. Pa toplo ti priporočam en service manual kjer vse lepo podrobno piše s slikcami, da ne bo kaka škoda nastala :P

Ni nobenega vijaka za to, tako da sem tekočino spustil ven in z čisto vodo spral celoten sistem, drugače sem pa že vse naredil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zanima me če kdo ve če je potrebno ob menjavi izpuha kaj nastaviti (v original izpušnem loncu imam samo cev)? Dvigniti bi moral prosti tek ali povečati dotok goriva, ker mi občasno motor ugasne ko se ustavim na semaforju (obrati preprosto padejo na 0). Oziroma če ima kdo drug kakšno rešitev.

Nekje sem prebral da se da to nastaviti na števcu s pomočjo gumkov ali je potrebno motorno kolo priklopiti na računalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj sm kupil r1 07 pa mam zdej stopalke lighttech pa se mi nč ne dopadejo k se prva menja gor druge pa dol k nism tak preveč dirkalni tip zato bi jih zamenjal za originalne z nekaj doplačila ker model mi je rekel da je zanje dal 450 euričev.Evo če je kakšen zainteresiran pa se oglasi!!!Lp :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanimajo deli za Yamaho R1 letnik 2005 naj mi javi na PM...namreč 22.6. sem imel nesrečo, motor ima poškodovan komplet sprednji del do okvirja in agregata...agragat je ok in celoten zadnji del motrji...nihajka, zadek, kolo, amortizer....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanimajo deli za Yamaho R1 letnik 2005 naj mi javi na PM...namreč 22.6. sem imel nesrečo, motor ima poškodovan komplet sprednji del do okvirja in agregata...agragat je ok in celoten zadnji del motrji...nihajka, zadek, kolo, amortizer....

a ti si cel??? kaj se je pa zgodilo? bo treba nazaj fazerco kupt, tole ti ni bilo namenjeno.:evilgrin:

Popravljeno . Popravil lukabogo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj sm kupil r1 07 pa mam zdej stopalke lighttech pa se mi nč ne dopadejo k se prva menja gor druge pa dol k nism tak preveč dirkalni tip zato bi jih zamenjal za originalne z nekaj doplačila ker model mi je rekel da je zanje dal 450 euričev.Evo če je kakšen zainteresiran pa se oglasi!!!Lp :naughty:

Zdravo!

Kakšne barve pa imaš stopalke?

Koliko bi pa bilo potrebno doplačat in kdo?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!