Skoči na vsebino

Peticija proti lovcem


D.J.

Priporočene objave

:? :?

Imam kakšno luknjo v neznanju biologije :? :?

Kateri primati množično tekajo po letaliških stezah,

da jih piloti gazijo,

ali frčijo po zraku, da jim lomijo lopatice turbin?

:P

tale tvoja luklnja mora biti pa prava postonjska jama ...

Naj te svečano obvestim Brrrrmtschy, da tudi ti osebno

spadaš med primate in o tebi podobnih, ki se od tebe razlikujejo samo po tem,

da so mrtvi v letalskih nesrečah, sem pisow.

:yes:

biologija cvek

(in seveda tudi vsem ostalim,

ki tega niste vedeli,

pa ste nakaldali na to temo)

:lol1:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se mi je zdelo, da si mislil na brezdlake opice.

Ampak, ne vem, če bo držalo.

Piloti jih na leto pobijejo tam nekje do 2 000 kosov.

Pri populaciji okoli 7 000 000 000 kosov, kolikor nas ta trenutek nekako tlači ljubo nam Zemljo,

je to zanemarljivo malo.

Če je v SLO 700 medvedov in če lovci počijo enega samega, je to 0,14 %

piloti pa v najboljšem primeru počijo 0,000029 % ljudekov letno.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi rekel.

Primati so višje razviti sesalci.

In med njimi smo tudi mi.

OSNOVNA ŠOLA ZA ODRASLE

UČNI NAČRT

BIOLOGIJA

Učni načrt sta na podlagi učnega načrta za pouk biologije v devetletni osnovni šoli (UN 2000, Predmetna kurikularna komisija za biologijo) pripravili:

mag. Bernarda Novak, Zavod RS za šolstvo Ljubljana,

Minka Vičar, Zavod RS za šolstvo Ljubljana.

• spoznavajo, zakaj uvrščamo človeka med sesalce in primate, opišejo evolucijski razvoj človeka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homo Sapiens ni primat !

Tommb

za tole:

I

Rimska enka v biologiji!

:angry2:

Glede

na zgoraj napisano pripombo, bi v mojih

časih definitivno ponavljal razred,

saj je taka pripomba prinesla nepopravljivo

rimsko enico, ki je brez možnosti pritožbe

takrat zaključila

izobraževalno karireo modreca za tisto leto.

Torej

tole zadnje je pa Brmmmmtschiyu prineslo popravek

enice in dokazuje, kako uspešni so lahko primati v

svoji osebni evoluciji posebej, če imajo za celo

zadevo v sebi še kanček humorja.

:yes:

Ampak statistika ti pa šepa, da je kaj, saj v svoji raziskavi

nisi zadosti natančno preštel vseh medvedov našega planeta, da bi lahko

primerljivo obravnaval procente .. vse je malo približno..

:P

BTW - Tommb pa mogoče res ni primat

:lol1:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:oops: :blush: mea culpa ... mate res ... ampak jaz vseeno ne bi bil primat :lol1:

Evolucija

Prvi primati se pojavijo približno v času izomrtja dinozavrov, torej ob koncu mezozoika ali pred 65 milijoni let. Red primatov se deli na dva podreda :

1. Prosimii ali polopice

2. Anthropoidea:

2.1. opice starega sveta

2.2. opice novega sveta

2.3. Hominidea

2.3.1. Hylobatidae (Giboni)

2.3.2. Pongidae

2.3.2.1. Pongo (orangutan, dve vrsti šimpanza in gorila)

2.3.3. Hominidae

2.4. Australopitek ramidus se pojavi pred 4.5 milijonov let in velja za prvega človekovega prednika.

2.5. Australopitek anamensis se pojavi pred 4.2 milijonov let

2.6. Australopitek afarensis se pojavi pred 3 - 4 milijoni let – Lucy hodil je po dveh nogah, visuk je bil od 1. do 1,5 m. Bil je vešč plezanja po drevesih.

2.7. Australopitek africanus zanj je značilno višje čelo, manjši podočniki, večji kočniki. Razširil pa se je tudi na južno Afriko.

2.8. Homo habilis se pojavi pred 2 milijoni let, izdelovati je začel orodje oz. orožje iz lesa in kamna.

2.9. Homo erektus se pojavi pred 1.8 milijonov let, pa do 300 000 let pr.n.št.,pa je poselil tudi vzhodno in jugovzhodno azijo, ter Bljižjem vzhodu. Kaže, da je ta vrsta poselila tri področja hkrati (v vzhodni Afriki, na Javi, Kitajski).

2.10. Homo erektus se v Evropi imenuje Homo heidelbergensis in jo je poselil na področju današnje Španije pred nekaj več kot 780 000 leti.

2.11. Homo sapiens se pojavi pred 400 000 – 100 000 leti

2.12. Homo sapiens neandertalec se pojavi pred 150 000 – 30 000 leti

2.13. Homo sapiens sapiens se pojavi pred 100 000 leti

Pred 60 000 leti je človek gradil čolne in se z njimi podal do avstralije. Pred 40 000 leti se je naselil tudi v evropi, kjer je v 10 000 letih izpodrinil neandertalca, do pred približno 12 000 leti pa še na ostalih kontinentih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O cifri medotov pri nas.

Smo zadnjič malo računali, oz. sem bil prisoten, ko so računali taki ki o tem kar nekaj vedo.

Izhajali smo iz stalež ob štetju mislim da 1994 leta in potem računali povprečni prirastek, odstrel, povoz, ipd.

In smo prišli do tega, da naj bi bilo medvedov v Sloveniji kar blizu 2.000, z besedo (dva taužnt)!

Glede na to, da se ti kosmatinci res že pojavljajo skorajda za vsako bukvijo, bi kar verjel tej računici.

Pa kljub temu se še vedno priporočam za kakšnega rednega v našem lovišču. menda niso najbolj kompatibilni z gobarji, pa še za enduraše pregajnat bi ga navadu. :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tvoj definitivno in sledeči stavek ne gresta skupaj. Si malo konfuzen? :eek:

O gresta, gresta. Naj ti pokažem.

Prvi stavek cilja na tvojega znanca, drugi pa insinuira, da si ta lovec mogoče ti, kar izključuje tvojega znanca. Kapiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:oops: :blush: mea culpa ... mate res ... ampak jaz vseeno ne bi bil primat :lol1:

... je bolši bit Motomarsovec .. a ne?

Ampak zaenkrat bo treba še malo potrpet .. se

mi zdi, dokler biologi ne uvedejo te kake nove klasifikacije.

:)

Ti to resno?! :o

Maaatr je dobra fotka .. a si ti slikow?

:OK:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O gresta, gresta. Naj ti pokažem.

Prvi stavek cilja na tvojega znanca, drugi pa insinuira, da si ta lovec mogoče ti, kar izključuje tvojega znanca. Kapiš?

Mojega znanca? :blink:

Ja tebi se pa očitno res že pod pokrovko mežlja! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojega znanca? :blink:

Znanca, kolega, itd. V kolikor bi bil iz Polhovega Gradca, bi ga verjetno poznal, mar ne??? :doze:

Ja tebi se pa očitno res že pod pokrovko mežlja! :grim

Ali pa tebi preprosto ne prebije. Jebat ga, eni so za v šolo drugi pa za v gozd. :grim :grim

:slap:

Popravljeno . Popravil SHERIFF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanca, kolega, itd. V kolikor bi bil iz Polhovega Gradca, bi ga verjetno poznal, mar ne??? :doze:

...

Kako pa veš, da je ta človek iz Polhovega Gradca? :blink:

V časopisih je samo pisalo, da se je vse skupaj dogajalo v Slovenj Gradcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:oops: :blush: mea culpa ... mate res ... ampak jaz vseeno ne bi bil primat :lol1:

Evolucija

Prvi primati se pojavijo približno v času izomrtja dinozavrov, torej ob koncu mezozoika ali pred 65 milijoni let. Red primatov se deli na dva podreda :

1. Prosimii ali polopice

2. Anthropoidea:

2.1. opice starega sveta

2.2. opice novega sveta

2.3. Hominidea

2.3.1. Hylobatidae (Giboni)

2.3.2. Pongidae

2.3.2.1. Pongo (orangutan, dve vrsti šimpanza in gorila)

2.3.3. Hominidae

2.4. Australopitek ramidus se pojavi pred 4.5 milijonov let in velja za prvega človekovega prednika.

2.5. Australopitek anamensis se pojavi pred 4.2 milijonov let

2.6. Australopitek afarensis se pojavi pred 3 - 4 milijoni let – Lucy hodil je po dveh nogah, visuk je bil od 1. do 1,5 m. Bil je vešč plezanja po drevesih.

2.7. Australopitek africanus zanj je značilno višje čelo, manjši podočniki, večji kočniki. Razširil pa se je tudi na južno Afriko.

2.8. Homo habilis se pojavi pred 2 milijoni let, izdelovati je začel orodje oz. orožje iz lesa in kamna.

2.9. Homo erektus se pojavi pred 1.8 milijonov let, pa do 300 000 let pr.n.št.,pa je poselil tudi vzhodno in jugovzhodno azijo, ter Bljižjem vzhodu. Kaže, da je ta vrsta poselila tri področja hkrati (v vzhodni Afriki, na Javi, Kitajski).

2.10. Homo erektus se v Evropi imenuje Homo heidelbergensis in jo je poselil na področju današnje Španije pred nekaj več kot 780 000 leti.

2.11. Homo sapiens se pojavi pred 400 000 – 100 000 leti

2.12. Homo sapiens neandertalec se pojavi pred 150 000 – 30 000 leti

2.13. Homo sapiens sapiens se pojavi pred 100 000 leti

Pred 60 000 leti je človek gradil čolne in se z njimi podal do avstralije. Pred 40 000 leti se je naselil tudi v evropi, kjer je v 10 000 letih izpodrinil neandertalca, do pred približno 12 000 leti pa še na ostalih kontinentih.

2.14 SymRu se rodi leta 1976 in odtlej nič več ni, kot je bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.14 SymRu se rodi leta 1976 in odtlej nič več ni, kot je bilo.

Zadeve so se pravzaprav v osnovi spremenile že s trenutkom, ko je Noe (resda po hudem notranjem boju) utopil zamzaka. Vse dotlej je namreč čast in odgovornost razsodnika in uničevalca pripadala izključno Njemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.14 SymRu se rodi leta 1976 in odtlej nič več ni, kot je bilo...

.. in ko nas bo leta 20xy pobralo, bo odtlej spet nič ..

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znanca, kolega, itd. V kolikor bi bil iz Polhovega Gradca, bi ga verjetno poznal, mar ne??? :doze:

Ali pa tebi preprosto ne prebije. Jebat ga, eni so za v šolo drugi pa za v gozd. :grim :grim

:slap:

Če bi bil ti za v šolo, bi znal brati. In bi poznal razliko med "Slovenj" in "Polhov"! V gozd te pa s temi tvojimi fintami tudi ni za spustit! Za kam si torej? Za nikamor?

Ajaaaa, za na Motosvet pa mogoče. Sploh ker vedno bolj postaja Motoskret!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil ti za v šolo, bi znal brati. In bi poznal razliko med "Slovenj" in "Polhov"! V gozd te pa s temi tvojimi fintami tudi ni za spustit! Za kam si torej? Za nikamor?

Oh je, je .. fnt je za u Hulivud ... Texas Rejnđr 273.345

kjo bodo hulivudarji snemal na mehiških sfinskih farmah

:OK:

Horčy, to sem napisow tako zato,

da bo fant mogoče razumew kaj

piše .. kot nekek vrste test - če

pa še tega ne bo skapirow,

potem imaš pa ti seveda prow ..

:lol1:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horči,

imam občutek, da klub temu, da si neustrašen lovec in fant, kot se šika , se kar nekako bojiš zlobnega Jezika. Zato mu vedno raje daš vedet, da ima prav, da je car, da .... kot pa da bi potem moral, tako kot ostali, brati njegove svinjarije, ki bi jih o tebi pisal, šklampal, produciral, pošiljal,skratka...se na tisoč in en način ukvarjal z njimi...

Ampak verjemi, tudi to zna biti precej zabavno. :P Sploh, ker ne ve vsega... :D :OK:

p.s.

Še dobro, da ne delam več tam, kjer misli, da delam.... ampak... ga pustim v nevednosti in uživam, ko za brezveze pljuva po mojih bivših delodajalcih in njihovih "pomočnikih"... :P

p.p.s.

Pa ne tega kopipejstat; teksta kot takega ne more brat, ker me ima kao na ignor :P , če ga boš pa kopipejstal, bo pa frišna kost :naughty:

Horjo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horči,

imam občutek, da klub temu, da si neustrašen lovec in fant, kot se šika , se kar nekako bojiš zlobnega Jezika. Zato mu vedno raje daš vedet, da ima prav, da je car, da .... kot pa da bi potem moral, tako kot ostali...

Jaz lahko quotam. Mene tudi 'ne' bere. In ni zlobni Jezik, ampak sladka Usteca.

@Starci(BJ, HHV, Lobo); Bi vam mogoče pri reševanju uganke pomagal podatek, da članka sploh nisem prebral in da sem v trenutku, ko je HHV zapel(kot to krasno zna) in začel na ven delovati kot BJ, poznal le Nagayin post. In vse stvari naprej sem pisal v sklopu tega. Bi pomagalo?? :grrr :grrr :grrr

AHA,

starci, BJ sem napisow tako zato,

da bo mogoče razumew ... kot nekek vrste test - če

pa še tega ne bo skapirow,

potem imam pa seveda prow??

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

@Starci(BJ, HHV, Lobo); Bi vam mogoče pri reševanju uganke pomagal podatek, da članka sploh nisem prebral in da sem v trenutku, ko je HHV zapel(kot to krasno zna) in začel na ven delovati kot BJ, poznal le Nagayin post. In vse stvari naprej sem pisal v sklopu tega. Bi pomagalo?? :grrr :grrr :grrr

...

Jaaaaa, seveda bi pomagalo. V utrjevanju že tako utrenega mnenja, da res blebetaš o stvareh, o katerih se poprej ne informiraš in posledično nimaš pojma. Pa ne samo blebetaš, ampak celo drugim pripisuješ stvari s katerimi nimajo najmanjše zveze. Pa čeprav imaš vse linke na voljo pred nosom.

Kako se že reče temu? Klevetanje, opravljanje, blebetanje, v tri dni čvekanje .... , ok karkoli, izberi najljubšo varianto. Ti ponujam vse, pa še kakšno bi, pa ni časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se že reče temu? Klevetanje, opravljanje, blebetanje, v tri dni čvekanje .... , ok karkoli, izberi najljubšo varianto.

Ignorance is bliss.

Za zgoraj našteto, pa se sam verjetno bolje kvalificiraš. Saj veš, vzgoja male vasi. Sam pač nisem bil tako vzgojen in me to ne zanima.

P.S. Bi mogoče rabil kako pomirjevalno zadevico. Nekam nervozen mi deluješ. Mogoče pivo in klepet z jagri?! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Bi vam mogoče pri reševanju uganke pomagal podatek, da članka sploh nisem prebral in da sem v trenutku, ko je HHV zapel(kot to krasno zna) in začel na ven delovati kot BJ, poznal le Nagayin post. In vse stvari naprej sem pisal v sklopu tega. Bi pomagalo?? :grrr :grrr :grrr

...

Je mogoče rešitev uganke to, da je Nagaya zopet na brzino nategnila eno Glavco na suho in brez kondoma? :OK:

P.S.

A kaj boli? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne bi pomagalo. Ker če se z nekom spuščaš v debato bi moral poznati za kaj gre. Če pa se ne nameravaš poglobiti v zadevo in biti vsaj toliko dober da bi prebral o čem debatiraš (očitno blebečeš kar tja v en dan in niti ne veš o čem) pa niti ne vem zakaj debatiraš.

Kakšen bi bil ta svet, če bi vsi kar nekaj tulili in sploh ne bi vedeli o čem ker ne poznajo ozadja. Res ta motosvet postaja kar nekaj ker sploh več ni pravih debat, ampak samo neka natolcevanja in mlatenje prazne slame. Ali pa mogoče misliš, da si tako dober, da sploh ne rabiš vedeti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!