Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

Meni se zdi, da o tem še ni bilo govora!?

Stvar je taka:

V obdobju, ko smo se samosvojili določeno št. (29 000) ljudi s stalnim prebivališčem v Sloveniji ni dalo vloge za pridobitev državljanstva, ker le-tega niso hoteli imeti. Na občinah so jih namesto v škatlo ,,tujci,, vrgli v škatlo ,,neobstoječi,, čeprav lahko v državi bivaš in delaš s statusom tujca. (Ali so oddali vlogo za ,,status tujca??---ne vem ). Nekaj jih je zapustilo državo takoj, v Sloveniji pa jih je ostalo 18 000. Država jim je vzela potrdila o stalnem bivališču (Sedaj je vrhovno sodišče dosodilo, da je bilo to NEZAKONITO.),mnogi so zaradi tega izgubili službo, pokojnino,... pritožit se pa niso mogli saj uradno niso obstajali. Naši pravosodni sodniki so obravnavali ta primer 4.leta in ga niso rešili. (Krivic (zagovornik društva Izbrisanih) je bil eden od devetih takratnih pravosodnih sodnikov in priznava,da so vedeli za primer in nam žal zaradi sodniških skrivnosti ne sme povedat zakaj ga niso dorekli.) No naslednja generacija pravosodnih sodnikov ga je ,,rešila,, v 3.mesecih in to v prid izbrisanih. Vemo,da je bog i batina v naši državi ustavno sodišče in le neupoštevanje tega se lahko smatra kot nekevrste državni udar oz. zanika obstoj pravne države.

No pa pejmo nazaj k ljudem,ki so postali v naši državi ilegalci. Mislim da leta 94 so nekateri (nekaj tisoč)) od teh dobil nazaj stalna bivališča po sistemu,,no dober tuki mate sam da bo mir,, ampak napaka

je bila, da je bila gor letnica 94. kaj je bilo pa prej jih (državo)nekak ni zanimalo. (Državljansta je naknadno dobilo 7 500 ljudi) Sedaj,ko so se osamosvojitvene stvari polegle je to postal velik problem saj zahtevajo odškodnino. Tako nekako zagovarja zadevo Krivic.

Izplačilo odškodnine bi bila katastrofa za državno blagajno ( hočejo vse stroške,penzije, plače,povrnjene).

Kako mislite,da bo država pojedla ta zos,ki si ga je skuhala sama in ga toliko let tlačla pod preprogo?

A je kdo seznanjen ali hočejo samo odškodnine ali tudi državljanstvo al oboje?

Naj še povem, da sem slišala samo ,,Krivicevo,, plat medalje in se mi kot davkoplačevalcu blazno upira plačevanje odškodnine katero je zrihtala naša veleumna vlada,ki je tok blesava,da si za tako dejanje ne pokrije hrbta.

Pa če se le da brez moraliziranja kako so so ti ljudje trpeli in kako so enakopravni, da se ne bomo prec razdelili med ksenofobe in tiste ,,dobre strpneže,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko jih jeb* ... so imeli 3x šanso zastonj in brez preverjanj dobit državljanstvo ... naj grejo u pizd* ... lenobe lene ... nema para, nema državljanstva, nema statusa ... RAUS ... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... lenobe lene ...

Saj niso bili leni... Oni iz principa niso hoteli Slo drzavljanstva (kar se meni zdi se slabse). A danes bi pa radi se odskodnino? :BUA:

Kakrsne klukce imamo na oblasti jo bojo se res dobili. :angry: :cry:

Kaj pa ce bi se meni dali kaksno odskodnino, ker moram vse take oslarije placevat? Najrajsi iz evropskega denarja za kmetijske subvencije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočem odškodnino, ker sem se rodil ...

BTW - niso vsi izbrisani budale, lene riti, ki ne marajo Slovenije in ne vem kaj še vse... Če druga ne - kot ilustracijo preberite zanimive zgodbe v Mladini, po ena so objavljene vsak ponedeljek v cajtengu na vašem kiosku :)

Diagonalne sodbe spet rahlo zamračujejo pogled na tematiko, ki seveda obsega predvsem številne _posameznike_, ne pa kar neko skupino s samimi negativnimi lastnostmi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, poznam en primer, ko dec sploh ni vedel, da je "izbrisan". Fora je bila menda v tem, ker mu je fotr (oficir)vpisal državljanstvo "srbsko", čeprav so ves čas živeli tu in je bil dec tu tudi rojen. Ko je pa šel osebno podaljšat, pa kap! :cry: :cry: Sledile so težave, delo na črno itd. Kaj je sedaj, ne vem. Ok, to je samo ena od možnosti. Večina teh "izbrisanih" pa so tisti, ki državljanstva kljub trem prilikam niso hoteli vzeti, celo več, marsikdo od teh, se je šel weekend četnika, ali pa so celo bili dolga leta po osamosvojitvi "spodaj", sedaj pa ko so zavohali, da se je malo umirilo, bi pa še tu malo pokradli! Če mene vprašate, vsak primer posebej prevagat in tistim, ki so ga srali ali tu pri nas ali pa spodaj, dati brco v rit. Raje dam državljanstvo ali politični azil tistim, ki so bili njihove žrtve in se danes nimajo kam vrniti. Jasno le, če tu ne zganjajo kakšne cigajnarije!

Sicer se mi zvižga za nacionalnosti, države in državne meje, barabije in pobijanje mi gre pa krepko na jetra in če je način, da se te golazni ne spusti nazaj, oz. ne da kar zahtevajo, od države, ki jo krepko plačujem zahtevam, da ga uresniči!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diagonalne sodbe spet rahlo zamračujejo pogled na tematiko, ki seveda obsega predvsem številne _posameznike_, ne pa kar neko skupino s samimi negativnimi lastnostmi...

Tako je Sym, posameznike! Zato naj se pa posameznike preveri in jim da kar jim pripada. Odškodnino ali pa brco v rit, pa po možnosti še transport v Haag!

Ne pa kar zakon, ki bi vsem povprek vrnil državljanstvo. Ja super, da se barabe morilske zadaj skrijejo! :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Horjo spoštujem tvoje mnenje in mi je tudi na nek način všeč, problem je samo, ker teh stavri ne moreš raziskat in v srca ljudi ne vidiš in tudi če vidiš, to ne pomeni da so karkoli protizakonitega naredili.

Jaz osebno imam pri vsem tem zelo mešane občutke.

Matevža Krivica tudi ne vem kam bi del.

Po svoje mi je tip všeč, ker zastopa legalnost za vsako ceno, vendar v balkanski krčmi bit in zastopat zakonitost je isto kot da te pobuzerirajo pa nemaš pravo glasa.

In smo bili v balkanski krčmi in smo delno še vedno, tako da se na trenutke angažma Krivica zdi kot sranje po lastnem gnezdu.

Drugače povedano, tam kjer so dovoljeni tudi niski udarci ne moreš se neka pravila igre it, ker jih mimogrede po gobcu in še kam drugam dobiš.

Krivic bi moral kdaj izrabit možnost, da bi bil tih.

Ma resnično ne vem, kako bi se opredelil.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Večina teh "izbrisanih" pa so tisti, ki državljanstva kljub trem prilikam niso hoteli vzeti, celo več, marsikdo od teh, se je šel weekend četnika, ali pa so celo bili dolga leta po osamosvojitvi "spodaj", sedaj pa ko so zavohali, da se je malo umirilo, bi pa še tu malo pokradli!

Če mene vprašate, vsak primer posebej prevagat in tistim, ki so ga srali ali tu pri nas ali pa spodaj, dati brco v rit.

Večina jih je res takih.

(Kaj pa niso vzeli državljanstva? :? - 3x - so mel šanso)

Opazli so, da mamo butle na vladi in skapirali, da

bojo lahko, če zaženejo cirkus še dodatno kaj pobrali.

Je pa res nekaj posameznikov, ki pač niso krivi za to.

Glede tega se celo pripravlja referendum (pobudnik le tega je celo doma iz naših krajev) - mogoče

bo pa res spet na nas davkoplačevalcih (na koncu koncev),

da bomo plačali za referendum in še odškodnine za vse

uboge izbrisane in ne-državljane Slo.

(Al pa se bojo spametovali in vsak primer pretehtali... :hmm: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne dobijo odškodnine, se lahk še zmer v radirke spremenijo in tko kaj zaslužjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni fora o državljanstvu oni ga niso hoteli (pač njihiva osebna odločitev in meni je zeloo ušeč B) ). Gre zato, da je državi njeno lastno sodišče dokazalo nezakonito ravnanje. Sedaj je čas da ,,face the music,, in že sedaj ima sodnija preveč dela in18000 novih primerov oz.tožb s tem,da se toži vsako stvar posebaj (odvzem stalnega bivališča, izguba službe in tako plače,.... ) se mi zdi utopija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr sem sledil druge teme v politiziranju bi določenim prov pasalo da bi bili na tej listi :ph34r:

In? A ni to dobro - izbrisani namreč niso mogli dobiti službe, niso imeli bivališč, zdravstvenega zavarovanja in podobnega. Torej je to za budžet eno samo olajšanje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr sm js bral ni blo glih tko da niso hotli državljanstva, prej obratno pa ga niso mogli dobit. <_<

Pravilno bi bilo da izbrisani dobijo status, kot si ga želijo in upam da bodo toliko pametni da bodo tožili državo pred evropskim sodiščem za človekove pravice, za odškodnino kot si jo zaslužijo za storjene krivice. :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr sm js bral ni blo glih tko da niso hotli državljanstva, prej obratno pa ga niso mogli dobit.

Kakor se spomnim, so leta '91 (mogoce '92) "potalali" 180.000 drzavljanstev. Dobil ga je vsak, ki se je prikazal na upravni enoti, in, ce se prav spomnim, je bil edini pogoj, da je imel uradno prijavljeno bivalisce na dan osamosvojitve.

Nobenega drugega pogoja; recimo znanje jezika ali pa recimo, da je pred tem bival v Slo vsaj en teden (malce karikirano).

In glede na to kar 18.000 ljudi ni dobilo drzavljansta? Not very likely.

Bi prej rekel, da je slo za: Ko vas j* Slovence, pokazat ce vam nasa JNA.

Potem nam pa JNA ni mogla pokazat :OK: so hotli imet pa drzavljanstvo. Samo takrat ga pa niso dobili, ker vsakemu kljukcu, ki potrka na mejo se ga pa ne da. Je treba prej kaksen pogoj izpolnit.

Saj verjamem, da so tudi izjeme. Pac ljudje delamo napake. Samo da jih je pa toliko (18.000), to je pa ze malo cudno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilno bi bilo da izbrisani dobijo status, kot si ga želijo...

Jaz si tudi zelim biti direktor Telekoma :D Bi bilo pravilno, da dobim ta status :? :D

...in upam da bodo toliko pametni da bodo tožili državo pred evropskim sodiščem za človekove pravice, za odškodnino kot si jo zaslužijo za storjene krivice.

Ce si tak zagovornik odskodnin, jo pa lahko placas iz svojega zepa se namesto mene. :) Bi ti bil neizmerno hvalezen. :notworthy:

Pa brez zamere.

Lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sodišče je odločilo v prid izbrisanih, verjetno je bolj seznanjeno o celi zadevi kot pa kdorkoli od nas.

Torej država se je zmotila ! izbrisanim je bila kratena pravica ki jim je pripadala. Kaj je zdaj tu nejasnega in sploh v zvezi s telekomom?

ne vem kaj se bunis glede izplačila odškodnine :zzz:

poskusi na celo stvar gledati bolj nepristransko, potemtakem hočeš povedat da ti nebi zahteval odškodnine za prizadeto škodo ki bi ti jo prizadela država?

aja pa brez skrbi če se bodo kakšne odškodnine izplačevale ti tega sigurno neboš začutil na svoji denarnici, tako kot nisi začutil tistih 600mil. ki so padli za prejšnji referendum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In? A ni to dobro - izbrisani namreč niso mogli dobiti službe, niso imeli bivališč, zdravstvenega zavarovanja in podobnega. Torej je to za budžet eno samo olajšanje ...

res da je :topic: ampak mi je všeč sarkazm :D

Da nadaljujem! Ni jim treba plačevati davek na plačo in jim dol visi kako visok je! Davek na zemljo, saj kot nedržavljan nimajo zemlje. Ne morejo voliti in lahko kritizirajo vlado! Prednost pri iskanju fuša v spijunskih službah - ludje brez preteklosti :lol1: ......... ......... ........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kuro

Država se zmoti plačam pa jaz? A se ti mogoče sanja za kakšen denar v tem primeru gre al to sploh ni pomembno,ker pač denar ni vse,, za nas,ki mamo? ,,

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem. :P

Nemščine se nisem nikoli toliko naučil, da bi lahko kvalificirano prevajal.  :devil:  :devil:

kakšen slovar pojest, pa bo..... :yea2:

post-16-1065777734.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!