Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

kot ilustracijo preberite zanimive zgodbe v Mladini, po ena so objavljene vsak ponedeljek v cajtengu na vašem kiosku :)

Mladina tudi ne velja za najbolj objektivno revijo...... Kaj radi prikrojijo zgodbo tako, kot njim paše...... Oteh izbrisanih pa so tako že toliko nabijali, da že tečno postaja.....

Sicer pa je Mladina prijetno branje za nasmejat.....manipulator, pamflet, kolumna, včasih kak intervju........ B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kuro

Država se zmoti plačam pa jaz? A se ti mogoče sanja za kakšen denar v tem primeru gre al to sploh ni pomembno,ker pač denar ni vse,, za nas,ki mamo? ,,

Žalostno je, da nihče ne bo odgovarjal za slabo odločitev države, čeprav se točno ve, kdo je takrat to odločitev predlagal in kdo sprejel.... Nosili bomo zgolj posledice. Odgovornost je pa Slovencem tujka, ki je še dolgo ne bomo globalno razumeli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovornost je pa Slovencem tujka, ki je še dolgo ne bomo globalno razumeli...

Tocno tako, ne vem a se to vlece iz polpretekle zgodovine, ko je bila odgovornost difuzna zadeva ... drzi pa kot pribito <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kuro

Država se zmoti plačam pa jaz? A se ti mogoče sanja za kakšen denar v tem primeru gre al to sploh ni pomembno,ker pač denar ni vse,, za nas,ki mamo? ,,

Žalostno je, da nihče ne bo odgovarjal za slabo odločitev države, čeprav se točno ve, kdo je takrat to odločitev predlagal in kdo sprejel.... Nosili bomo zgolj posledice. Odgovornost je pa Slovencem tujka, ki je še dolgo ne bomo globalno razumeli...

Kakršnokoli neumnost, ki ima za posledico materialne stroške poravnajo davkoplačevalci.

A imamo v rezervi kakšne druge davkoplačevalce, da bi nas mal na mir pustili ? :?

Dokler smo tu ni problema, če se vam zdi, da se vam je zgodila krivica v pretekli, polpretekli, današnji ali v prihodnji zgodovini nemudoma podajte vlogo najraje Krivicu osebno.

Ni potrebno nobenih prilog ali dokazil, dovolj je vaš izmučeni obraz zaradi doživetih krivic.

Poravnali jo bomo, še prej kot bomo ta denar zaslužili.

Če ne bo šlo, nam pa od plač trgajte ter penzije zmanjšajte.

Vse za pravico.

Četudi lačen ali bos, samo da mi ne bo kdo kakšne krivice trpel.

Smo generacija, ki popravljamo ta leve zablode, ta desne in sprotne.

O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocno tako, ne vem a se to vlece iz polpretekle zgodovine, ko je bila odgovornost difuzna zadeva ... drzi pa kot pribito <_<

Odgovornost se vedno, v pretekli, polpretekli, sedanji in prihodnji zgodovini naloži bodisi najbolj pogrešljivi osebi bodisi poražencu. Pika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imamo v rezervi kakšne druge davkoplačevalce, da bi nas mal na mir pustili ? :?

Ni potrebno nobenih prilog ali dokazil, dovolj je vaš izmučeni obraz zaradi doživetih krivic.

Kaj pa če izbrisanim damo državljanstva, potem pa jim ta nova državljanstva fuul obdavčimo kao luksuz pa to ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imamo v rezervi kakšne druge davkoplačevalce, da bi nas mal na mir pustili ? :?

Ni potrebno nobenih prilog ali dokazil, dovolj je vaš izmučeni obraz zaradi doživetih krivic.

Kaj pa če izbrisanim damo državljanstva, potem pa jim ta nova državljanstva fuul obdavčimo kao luksuz pa to ?

Sam še to bi se manjkalo.

Jih uvališ v nove krivice, pa smo spet tam. :hmm:

Ma ne moreš tolk zaslužit, kolikor so eni zmožni trpeti.

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, včasih tako zvečer razmišljam, kako zelo jaz trpim, in kako zelo se mi dela krivica. in kako me zaradi nekaterih mojih hendikepov družba ne pusti demokratično pristopiti k tisti najbolj obloženi skledi.

Kam se pritožim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, včasih tako zvečer razmišljam, kako zelo jaz trpim, in kako zelo se mi dela krivica. in kako me zaradi nekaterih mojih hendikepov družba ne pusti demokratično pristopiti k tisti najbolj obloženi skledi.

Kam se pritožim?

Matevžu.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam se pritožim?

jaz bi tud - tak čisto demokratično in resno - rada

pristopla k tisti ful polni skledi.

pa tud ne vem, kdaj in kam se morm it dret,

da opazijo še mene.

sem misla - mogoče bi Hanžek kaj pomagal??? :hmm: :?

Popravljeno . Popravil Nata
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede izbrisanih bi jaz še mesec dni nazaj verjetno mirno rekel "ko jih jebe, bosance", ampak potem, ko slišiš kakšno realno življenjsko zgodbo posameznika, vidiš, da ni vse tako črno-belo.

Ampak načelno: mislim, da jih v slabo luč postavljajo ravno pre-agresivni zastopniki, ki kar prosijo, da jih zasovražiš. Ampak kar je res, je res: če ti dajo TRI šanse in jih vse zajebeš, moraš biti res predrzen, da se greš potem še bunit, kako so ti kratene pravice. Mnogo izbrisanih je takih, da bi jih bilo vredno res izbrisati. Permanentno. (mater, kako se že to reče po nemško? :devil: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, moraš biti res predrzen, da

Ma, ne vem, če je to predrznost, če ni to že kar sistemsko vgrajeno vanje. So namreč iz onega sveta, ki ima državo nagonsko za sovražnika in kjer državo nategniti in molsti velja za vrlino.

Po drugi strani pa je še nekaj zgodovine vmes.

Leta 1918 je po 1. svetovni vojni na ozemlju južnoslovanskih ljudstev v preminuli Avstroogrski monarhiji nastala kratkotrajna Država Slovencev, Hrvatov in Srbov. Zahodni evropski prijatelji pa s tem niso bili zadovoljni in so zadevo preprosto ukinili in jo predali v roke srbski kraljevi hiši, ki je ustanovila Kraljevino Srbov, Hrvatov in Slovencev. Torej, postali smo čista kronska kolonija, pridobljena zastonj. Le dovolj hitrih nog so morali biti, ko so na začetku vojne leteli preko Albanije na grški otok. In za kaj so kronske kolonije dobre? Za molžo. Čisti primer je bila že konverzija KundK kron v dinarje. Za kup kron si dobil mali kupček nikoli kaj dosti vrednih dinarjev, to je bila prva velika molža, druge pa potem po malem počasi. In tega so se navadili. Nikarte si misliti, kako je Slovenija bogatela na račun južnih trgov. Morda od leta 1975 do leta 1990, prej pa nikoli in nikakor ne.

In še malo bližja zgodovina.

Ko so se stranke menile za osamosvojitveni referendum, so predvsem rdeči (mladinci in komunisti) cvikali, da ne bo šlo skozi in so južnjakom obljubili vse pravice, namesto da bi napisali, po osamostvojitvi se južnjaki vračajo v rodne kraje, ko se razmere uredijo, jih bomo po potrebu uvozili nazaj. In potem referendumski rezultat ne bi bil 90+ %,temveč recimo samo 70%, ampak še vedno dober.

Edino kar je in kakor koli bo je to, da jim krademo otroke. Tudi tistih nekaj pravovernih čefurčkov se bo v generaciji ali dveh poslovenilo. Če smo pokradli množico Nemcev, ki jih je fevdalna gospoda nekdaj v veliki množini uvažala na to ozermlje, zato toliko nemško zvenečih priimkov pri nas, bomo pa še teh nekaj južnjakov.

Sicer pa, tistega denarja itak ne bodo dobili južnjaki, temveč v največji meri trgovci z avtomobili. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še malo bližja zgodovina.

Ko so se stranke menile za osamosvojitveni referendum, so predvsem rdeči (mladinci in komunisti) cvikali, da ne bo šlo skozi in so južnjakom obljubili vse pravice, namesto da bi napisali, po osamostvojitvi se južnjaki vračajo v rodne kraje, ko se razmere uredijo, jih bomo po potrebu uvozili nazaj. In potem referendumski rezultat ne bi bil 90+ %,temveč recimo samo 70%, ampak še vedno dober.

Edino kar je in kakor koli bo je to, da jim krademo otroke. Tudi tistih nekaj pravovernih čefurčkov se bo v generaciji ali dveh poslovenilo. Če smo pokradli množico Nemcev, ki jih je fevdalna gospoda nekdaj v veliki množini uvažala na to ozermlje, zato toliko nemško zvenečih priimkov pri nas, bomo pa še teh nekaj južnjakov.

Sicer pa, tistega denarja itak ne bodo dobili južnjaki, temveč v največji meri trgovci z avtomobili. :D

Brrrm ti si bumbar :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm ti si bumbar :mellow:

:lol1: :lol1:

Kako si mu to lepo povedala! :lol1: :lol1:

Ampak mislim, da ima ta naš Brrrr, kar prav :hmm: :hmm:

Evo, pa sva dva, bumbarja namreč. :lol1: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega, da sem bumbar, si itak ne dam odvzeti. :P

A dejstvo, da sem bumbar še vedno ne izniči nekaterih dejstev. :rolleyes:

Dejansko so bili vsi najbližje vpleteni dokaj posrani glede izida referenduma. Ne samo mladi in rdeči, ti najbolj, temveč tudi pomladni.

Zato so bili odbrisani takrat tabu tema. Vsi naši, vsi enakopravni. :BUA:

V času referenduma, to je pozimi.

In po referendumu tudi, državljanstvo za manj kot zaboj piva.

Drugo je bilo potem, ko smo razglasili samostojnost in ko so se odbrisani in njihovi sorodniki spravili v tanke ali pa iz balkonov in z rešpetlinom in telefonom v rokah odkrivali položaje naših.

Očitno smo imeli še najmanj stroškov s tistimi, poznam primer, ki so tik pred vzpostavitvijo meje s HR vzeli v rent-a-caru v najem kombi, ga do vrha naložili s čevlji iz trgovine, v kateri je delalo sorodstvo in se dali vzeti megli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm, a sem lahko yst tut bumbar? :)

Pepe ti ne morš bit bumbar (bumbar=hrošč), ker si prevelik in presuh ... še vedno ostajaš samo hropec vulgaris :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: :OK: :OK:

Že voham novo sekcijo:

motosvetovci/motomarsovci/hropci/bumbarji

v prostem času tudi motoristi

:D

:D In potem bumbaro za precednico :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pepe ti ne morš bit bumbar (bumbar=hrošč), ker si prevelik in presuh ... še vedno ostajaš samo hropec vulgaris :D

Škrat smotani, če je uspelo Gregorju Samsi, bo mogoče uspelo tudi PEPEtu, ane? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!