Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

Ko so imeli možnost pridobit državljanstvo zastonj, so bili fini in so odklonili, eni upravičeno, večina pa neupravičeno - ker niso verjeli v samostojno slovenijo.

Naknadno bi lahko zaprosili, kot jih je veliko, pa določeni spet nio.

Zdej naj bi jih pa čistokrvni slovenci za to nagradili - :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A NE MATIC, DA SE SAM HECAŠ, DA NISI RAZUMEL? :(

Kaj? :?

A da res nisi? :(

Škoda. <_<

Kaj ? :blink: Ne, ne vem zakaj se sploh gre. :? :? Zmeden čist. Bom Manuelo povprašal, ona sigurno ve ! :lol1: :lol1: :lol1: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SymRu !

Samo eno vprašanje bi imel zate.

Ker tako zagovarjaš izbrisane, mi razloži to, zakaj si v 6 mesečnem prehodnem roku niso mogli ali hoteli urediti dokumente ? Ti jaz povem zakaj. Zato, ker so špekulirali in niso verjeli v slovensko državo. Veš to je razlog.

In sedaj poglej tiste, ki so si to uredili. Sedaj oni imajo pač državljanstvo, drugi "izbrisani" naj bi pa dobili državljanstvo in še odškodnino.

Pa saj nismo BANANA republika.

LP matic O:-) O:-) O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa Aksentijević ne zaprosi za Hrvaško državljanstvo?--A ja tam ga iščejo, da ga dajo na vojni sud. Torej Slovenija naj mu plača odškodnino v obliki počitnic na Sunčanom Hvaru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj okoli 18.30 je bila na TVS1 dokumentarna oddaj o izbrisanih in to o tistih, ki so res čisto brezveze ostali brez državljanstva. Hudo, ko to vidiš ... res ni vse za metat v isti koš, ker nekateri res takrat niso mogli pridobit državljanstva, tudi če bi ga hoteli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudo, ko to vidiš ... res ni vse za metat v isti koš, ker nekateri res takrat niso mogli pridobit državljanstva, tudi če bi ga hoteli.

Vsi smo za da se popravijo krivice samo treba jih je prvo dokazat.

Jest vem za primer, ko je človek prodal stanovanje odšel s tem denarjem v srbijo tam živel, denar je splahnel, ker v srbiji je bila kriza s službami in plačami no sedaj je prišel nazaj in bi odškodnino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ni vse za metat v isti koš,

Točno tako! To sem tudi sam napisal v enem od postov (ne najdem ga, da bi se citiral). Naj dejansko proučijo vsak primer posebej in ugotovijo, kdo je bil po krivici izbrisan in kdo je preračunljivec.

Naša vlada, pa vse v isti koš meče, tko da ne bodo preverjali od primera do primera, da ubogi uradniki ne bodo imeli prveč dela.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naša vlada, pa vse v isti koš meče, tko da ne bodo preverjali od primera do primera, da ubogi uradniki ne bodo imeli prveč dela.

od kje ti ta informacija ??!! navedi prosim vir !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sedaj je prišel nazaj in bi odškodnino.

a ti je povedal celo koliko denarja hoče ?? al si mu mogoče celo ti pomagal sestavljat vlogo za odškodnino ! ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer iz našega bloka (citiram): "Ma koji če mi kurac ovaj status i državljanstvo. Ova Slovenija če pupušiti kurac najkasije do nove godine."

Poglej tale primer. Tip se je spokal domov, tam je šlo vse v kurac (vojna, slabo gospodarstvo,.... )

In potem jaz tega tipa vidim na TV kako pred parlamentom nosi največji plakat in govori: Use bom iztužio! Pripada mi državlajnstvo i odškodnina za svaki dam u 12 godinama.

Evo tole ti pa dvigne pritisk. In tudi ni fer do ostalih, ki so SLO sprejeli za svojo in so si zrihtali papirje ali pa tudi ni fer do tistih, ki so bili zares po krivici izbrisani.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Tadej, tud jest poznam zelo podoben primer "znanca" ...

Pa druga dva primera poznam isto osebno, ko ni hotel 91 prvzet državljanstva, ker ni verjel v sposobnost osamosvojitve, pa sta oba naknadno zaprosila in dobila. Danes sta oba pri odvetniku vložila zahtevek za odškodnino z pojasnilo : jebiga ako če bit dobro če bi ako ne imam ja sad državljanstvo i ko ga jebe ...

To so zdaj naši slovenci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Tadej, tud jest poznam zelo podoben primer "znanca" ...

Pa druga dva primera poznam isto osebno, ko ni hotel 91 prvzet državljanstva, ker ni verjel v sposobnost osamosvojitve, pa sta oba naknadno zaprosila in dobila. Danes sta oba pri odvetniku vložila zahtevek za odškodnino z pojasnilo : jebiga ako če bit dobro če bi ako ne imam ja sad državljanstvo i ko ga jebe ...

To so zdaj naši slovenci

Najbrž ste že vsi slišali za vojne dobičkarje.

Tudi naša vojna čeprav nekajdnevna jih je mnogo proizvedla.

Na žalost tud take, kot jih opisuješ.

Nobody is perfect.

Tud naša država ni idealna.

Moramo jo naredit vsaj sprejemljivo za večino.

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem jaz tega tipa vidim na TV kako pred parlamentom nosi največji plakat in govori: Use bom iztužio! Pripada mi državlajnstvo i odškodnina za svaki dam u 12 godinama.

Tadej

Vedno je blo in bo, da so barabe najglasnejše.

Tud za njegovo rit se bo našla palca.

Vse se vrača, vse se plača.

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem zope gledala film Forest Gump, kako lepo bi blo na svetu, če bi bli vsi Foresti :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah, kako eleganten nacin, kako se znebiti opozicije, in to z argumentom, ki sploh ne spada v kontekst... :doze:

A ti si kao "disident"?! :lol: :lol: :wacko:

Ja, general Symru bi ravnal enako. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ? :blink: Ne, ne vem zakaj se sploh gre. :? :? Zmeden čist. Bom Manuelo povprašal, ona sigurno ve ! :lol1: :lol1: :lol1: :hmm:

Pravilno slovensko se reče : " Ne vem, za kaj gre."

Ne pa : " Ne vem, za kaj se gre." Gre se zato, da se kam pride. Pa še to ni najbolj pravilno. Če bi hotel vedeti to, bi bilo bolje vprašati : "Zakaj se hodi?"

Ti kar vprašaj, če še česa ne boš vedel. :)

p.s.

A meni teško.... jako teško..... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... res ni vse za metat v isti koš, ker nekateri res takrat niso mogli pridobit državljanstva, tudi če bi ga hoteli.

to je cisto res. bi morali pa vsakega skrbno prouciti, preden karkoli naredijo. problem je ze to, da so v Drustvu Izbrisanih, in kot taki se ze sami med seboj enacijo - se tezja naloga za uradnike, ki bojo po mojem dal drzavljanstvo + mastne denarce vsakem k bo znal rect "JA SAM CISTOKRVAN SLOVENAC".

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A meni teško.... jako teško.....

manu a si to pisala v slovenščini ali v stranem jeziku, kajti pol bi moralo pisat težko, ker meni je težko :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naša vlada, pa vse v isti koš meče, tko da ne bodo preverjali od primera do primera, da ubogi uradniki ne bodo imeli prveč dela.

TAdej, če bi malo bolj podrobno sledil zadeva, debatam, ... bi vedel, da ne mečejo vseh v isti koš in da bodo provjerke individualne.

Strup populizma ... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej tale primer. Tip se je spokal domov, tam je šlo vse v kurac (vojna, slabo gospodarstvo,.... )

Mimogrede, tolk mate o "samostojni Sloveniji" za povedat in tistih, ki so v to "verjeli" in tistih, ki niso...

se vam ne zdi, da so imeli pravico "ne verjeti v samostojno Slovenijo" oziroma verjeti v "Jugoslavijo"?

kajti, če je kdo verjel v Jugoslavijo in ne v odcepitev ... kaj naj tak človek naredi? Recimo ,da živi v Sloveniji 40 let, rodil se je v Srbiji ...

Ni treba odgovorit. se mi zdi, da vaš odgovor že poznam :BUA: Je zlo podoben tistemu "idi v pizdo materno, od koder si prišel..." ... pa nekak se mi zdi, da nazaj se ne da it ... ko si tu, si tu ... in prepuščen življenjskim situacijam.

Glede dretja v stilu "use bom istužio" - tadej, a ti bi po 12 letih jebanja v glavo s strani državne uprave bil ful vesel, ker so ti teh 12 let jebanja poplačali z nečim, kar bi ti morali že pred 12 leti dat - državljanstvo in pasoš?

haloo? veselje in radost ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko so imeli možnost pridobit državljanstvo zastonj, so bili fini in so odklonili, eni upravičeno, večina pa neupravičeno - ker niso verjeli v samostojno slovenijo.

Naknadno bi lahko zaprosili, kot jih je veliko, pa določeni spet nio.

Zdej naj bi jih pa čistokrvni slovenci za to nagradili - :BUA:

haha ... nisem vedel, da je lahko kri čista ali pa umazana ... :BUA:

PS: če se jebejo že 12 let, a se ti zdi, da niso "naknadno zaprosili"?

svašta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti bi po 12 letih jebanja v glavo s strani državne uprave bil ful vesel, ker so ti teh 12 let jebanja poplačali z nečim, kar bi ti morali že pred 12 leti dat - državljanstvo in pasoš?

haloo? veselje in radost ...

Kot prvo tip ni hotel državljanjstva, kot drugo je šel dol in je živel dol, ko pa je slišal o milijonskih odškodninah je pa hitro prišel nazaj ter vzel v roke največji transparent in je šel pred parlament z namenom da bo "use istužio".

Pol bo šel pa verjetno nazaj.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot prvo tip ni hotel državljanjstva, kot drugo je šel dol in je živel dol, ko pa je slišal o milijonskih odškodninah je pa hitro prišel nazaj ter vzel v roke največji transparent in je šel pred parlament z namenom da bo "use istužio".

Pol bo šel pa verjetno nazaj.

Tadej

ah ja ... veš, vladajoča struja se ipak zaveda, da bi folk zaradi tega ,če takim dajo milijone, popizdil ... verjamem, da jim ne bodo dali... bodo pa že raje v svoje žepe nabasali :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilno slovensko se reče : " Ne vem, za kaj gre."

Ne pa : " Ne vem, za kaj se gre." Gre se zato, da se kam pride. Pa še to ni najbolj pravilno. Če bi hotel vedeti to, bi bilo bolje vprašati : "Zakaj se hodi?"

Ti kar vprašaj, če še česa ne boš vedel. :)

p.s.

A meni teško.... jako teško..... :wacko:

Meni ni potrebno vprašati tebe, ker vem, da ne bom dobil pravilnega odgovora, bi pa dobil odgovor, ki bi bil v neskladju z mojim prepričanjem.

Ti pa, ki hočeš biti z vsem in o vsem "NAJ", boš pa sigurno dopisala nekaj dvoumnih stavkov. :lol1: :lol1: :lol1:

P.S.

Odlično je, pa še se izboljšuje. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!