Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

pod točko 2. si napisal točno tisto kar je problem in tega je potrebno rešit. :notworthy: Če bi vsi jemali to kot edini problem, potem bi res šli od primera do primera, ne pa zadeve posploševali in metali vse v en koš :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1:

verjetno ste vsi idealni, se ravnate točno po predpisih in črki zakona.

Sicer nisem veren, ampak menda je Kristus rekel:

Vržite kamen vame vsi, ki ste brez greha....

:grim :grim :grim dej mi kamen... :kva1:

Lej ne da se mi več razlagat eno in isto mislim, da je bilo povedano vse---neka skupna točka je ,,krivice je treba popravt, samo ugotoviti je treba komu je bila resnično povzročena. Kaj je krivic reku in kaj ne je bretzveze debetrirat jest sem gledala enega prvih intervjujev na papriki, kjer je bil samo on gost (noben mu ni skakal v besedo) in takrat je rekel kar je . Sej nima veze, ker mi tako ali tako ne bomo rešili ničesar. Jest osebno nimam nič proti poštenim tujcem in tistim, ki spoštujejo/ohranjajo svojo kulturo ampak, ker živijo tukaj spoštujejo tudi našo in se ji prilagajajo.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva1:

:grim  :grim  :grim  dej mi kamen... :kva1:

Prijela si ga, vrgla ga pa nisi... :) <_< :)

Saj tako je prav.

Problem je težko rešiti, da bo vsem odgovarjalo in bilo za vse pravično.

" Ujezim" se le, če se preveč posplošuje pa na splošno udriha.

Življenje ni namreč nikoli samo črno-belo, ampak je polno raznoraznih sivih pa tudi barvnih odtenkov..

Joj, to sem pa prav lepo povedal !

Lep dan prav vsem...

D

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega pa če si poslušal izbrisane-Krivica ni bil problem o pridobivanju državljanstva ampak v tem, da ga niso hoteli imeti, statusa tujca pa si niso uredili.

kokr se pa js spomnim je bil problem ravno v tem da takratni zakon ni omogočal da bi si ljudje ki so že imeli urejen status tujca ta status le podaljšali ampak so morali vzet državljanstvo če ga niso hoteli pa so izgubili tudi status tujca. in ravno to je bilo protiustavno.

poleg tega so bili tudi pogoji za pridobitev državljanstva zelo visoki

v vsakem primeru bo slovenija plačala in to vsem 18000 če ne drugače se bodo pa v strasburu zmenil, evropa ne bo sprejela tako necivilizirane države medse

pa lina dej nehi že enkrat jokat zarad teh odškodnin ker se bom pokozlal,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr se pa js spomnim je bil problem ravno v tem da takratni zakon ni omogočal da bi si ljudje ki so že imeli urejen status tujca ta status le podaljšali ampak so morali vzet državljanstvo če ga niso hoteli pa so izgubili tudi status tujca. in ravno to je bilo protiustavno.

poleg tega so bili tudi pogoji za pridobitev državljanstva zelo visoki

v vsakem primeru bo slovenija plačala in to vsem 18000 če ne drugače se bodo pa v strasburu zmenil, evropa ne bo sprejela tako necivilizirane države medse

pa lina dej nehi že enkrat jokat zarad teh odškodnin ker se bom pokozlal,

Slovenija je hvalabogu tako pamtna, da niti slučajno ne bo ničesar plačala IZBRISANIm, še toliko manj pa 18.000-em izbrisanih. Ko so denar zavohal, so se kar trumoma prihavljali v to zbirko.

Ja, lahko jim pa Slovenija plača enosmerno vozovnico ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poleg tega so bili tudi pogoji za pridobitev državljanstva zelo visoki

Blazno visoki. Pridobitev našega državljanstva jih je stala manj kot je stal zaboj piva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr se pa js spomnim je bil problem ravno v tem da takratni zakon ni omogočal da bi si ljudje ki so že imeli urejen status tujca ta status le podaljšali ampak so morali vzet državljanstvo če ga niso hoteli pa so izgubili tudi status tujca. in ravno to je bilo protiustavno.

poleg tega so bili tudi pogoji za pridobitev državljanstva zelo visoki

v vsakem primeru bo slovenija plačala in to vsem 18000 če ne drugače se bodo pa v strasburu zmenil, evropa ne bo sprejela tako necivilizirane države medse

pa lina dej nehi že enkrat jokat zarad teh odškodnin ker se bom pokozlal,

Spomin ni ravno tvoja vrlina.

Visoki standardi za pridobitev državljanstva---tudi pamet ti ne dela najbolje.

Ti kar bruhaj---vsaj neki, da obvladaš.

Pa kaj ti misliš, da je tisto kar rečejo v Strassburu sveto? Tudi Italjani so v Evropi in to z izjavami kot ,,logorji pri nas so bili počitniški domovi,, torej mi se pa moramo držat njihovih navodil kot pijanci plota? Dej ne pretiravaj to kar hočejo izbrisani nima takšne pravne osnove, kot si ti želiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lina ne bos verjela, to si lepo povedala... Za pridobitev drzavljanstva je blo dost da si rekel:" Ja ok, pa mi dej drzavljanstvo ako ze hoces."

Ja tudi slovensko ni bilo treba povedat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr se pa js spomnim je bil problem ravno v tem da takratni zakon ni omogočal da bi si ljudje ki so že imeli urejen status tujca ta status le podaljšali ampak so morali vzet državljanstvo če ga niso hoteli pa so izgubili tudi status tujca. in ravno to je bilo protiustavno.

poleg tega so bili tudi pogoji za pridobitev državljanstva zelo visoki

v vsakem primeru bo slovenija plačala in to vsem 18000 če ne drugače se bodo pa v strasburu zmenil, evropa ne bo sprejela tako necivilizirane države medse

pa lina dej nehi že enkrat jokat zarad teh odškodnin ker se bom pokozlal,

N+1 - tič:

1. Ti ljudje NISO imeli statusa tujca, ker niso bili tujci (živeli so v SFRJ, kot vsi ostali. Status bi si morali urediti do 26.2.1992 (datum "izbrisa"), pa si ga niso.

2. Pogoji za pridobitev državljanstva so bili tako enostavni, kot nikjer drugje.

3. Slovenija bo mogoče plačala tistim nekaj deset primerom, ki so res doživeli krivico, ČE bodo to tudi dokazali na sodišču.

4. Slovenija je že sprejeta v EU, kar pomeni, da ni necivilizirana. Čakamo le še na datum 1.5.2004.

5. Še en primer civiliziranosti: le kaj je Amerika (ZDA, da ne bo pomote) kot najbolj demokratična država storila s svojimi avtohtonimi nezaželenimi prebivalci Indijanci???

6. Kozlanje dovoljeno po lastni tastaturi.

mogočebopacrknlapress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blazno visoki. Pridobitev našega državljanstva jih je stala manj kot je stal zaboj piva.

.....jep Brrrm , bili so blazno visoki pogoji za pridobitev državljanstva (govorim za pridobitev državljanstva po zakonsko predpisanem roku, pred tem rokom so ga talali za zaboj piva......po tem roku je pa stalo cca. 15.000 DEM-štejem vse stroške pridobivanja viz,pridobitev potrdil,itd...).....če pa koga zanima, se pa lahko malo potrudim in pobrskam doma, kajti mislim, da imam še nekje doma test iz slovenščine (ki si ga mimogrede moral opraviti,kajti bil je le eden od pogojev za pridobivanje državljanstva) in ga lahko prinesem na kakšno forumsko........če ga 5% vrlih forumašev uspe pozitivno rešit, je to že velik uspeh,verjemi......pa brez panike,ne bomo pobirali državljanstev.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potrdil,itd...).....če pa koga zanima, se pa lahko malo potrudim in pobrskam doma, kajti mislim, da imam še nekje doma test iz slovenščine (ki si ga mimogrede moral opraviti,kajti bil je le eden od pogojev za pridobivanje državljanstva) in ga lahko prinesem na kakšno forumsko........če ga 5% vrlih forumašev uspe pozitivno rešit, je to že velik uspeh,verjemi......pa brez panike,ne bomo pobirali državljanstev.......

u yesss prnesi - da vidimo, kdo je Slovenc, kdo pa se samo pretvarja :D Pol bomo pa še vsem čevape pokazali pa da vidimo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, prijatelj BMW.

Zgolj tebi so znani razlogi, da si se odločil pridobiti državljanstvo šele takrat, ko je to zahtevalo nekaj finančnega in nekaj slovničnega znanja.

Smo imeli tudi mi en tak primer v družini. Bratova žena, rojena istranka, v hrvaškem delu. Pa smo ji takole, en mesec pred koncem "poceni" roka kar takole v šali rekli, ali si si zrihtala papirje?

Ne, zakaj, saj ne rabim, saj že od nekdaj živim v Kopru.

In smo se potem skoraj na kolena pred njo metali, da smo jo končno blagovolili prepričati, da bi morda bilo le pametno malce povprašati o svojem statusu ...

Ni bila državljanka, pa čeprav je že od nekdaj živela v Kopru.

Sicer bi jo izbrisali. In jaz bi ji rekel, prav ti je.

Posredi je bila le lastna neumnost in ne kup objektivnih okolnosti, ki jih danes znajo navajati odbrisanci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj okoli testov- ni res da so bili tako težki, ljudje še sedaj ne govorijo slovensko, potrdilo pa imajo in to celo s petico so opravili test. ne mi o težavnosti govorit, test je bil težak, rešitev pa večkrat prelahka.

brrrrm poznam več takih primerov, ker so mislili da že tako dolgo živijo tu, nekateri pa so celo pozabili, da jim piše pod narodnost jugoslovan, čeprav so bili starši slovenci, rojeni v sloveniji, ampak euforija sfrj jim je prinesla zapis državljan jugoslavije.

nekateri pa iz PRERAČUNLJIVOSTI niso prosili za državljanstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj okoli testov- ni res da so bili tako težki, ljudje še sedaj ne govorijo slovensko, potrdilo pa imajo in to celo s petico so opravili test. ne mi o težavnosti govorit, test je bil težak, rešitev pa večkrat prelahka.

brrrrm poznam več takih primerov, ker so mislili da že tako dolgo živijo tu, nekateri pa so celo pozabili, da jim piše pod narodnost jugoslovan, čeprav so bili starši slovenci, rojeni v sloveniji, ampak euforija sfrj jim je prinesla zapis državljan jugoslavije.

nekateri pa iz PRERAČUNLJIVOSTI niso prosili za državljanstvo.

....glede preračunljivosti ne vem,zato ne bom trdil pavšalno.....kar se tiče težavnosti testov pa še enkrat upam, da bom našel test, tako da se boš lahko preizkusil v znanju slovenščine ......upam, da še veš, kaj so to pridevniki, pogojni odvisniki in ostale stvari......namreč jaz sem imel slovenščino vedno odlično, pa se tega ne spomnim več.....BTW, takšen test je opravljala moja mama, ki je imela takrat častitljivih 58.let in živi v SLO več kot 35.let......opravljala ga je 4X,kar me ne preseneča (seveda je bilo potrebno vsakič plačati) in dokler sinko ni urgiral na svoj način,ni bilo pozitivno.........

pa kot sem že enkrat napisal....verjetno si tudi ti šel večkrat skozi to, da si upaš trditi o "enostavnosti" pridobivanja državljanstva po zakonskem roku,prelahkih rešitvah in preračunljivosti,kajne?

verjamem, da je dosti ljudi zavestno zavračalo državljanstva,da jih je bilo nekaj tudi preračunljivih,vendar vse "izbrisane" klasificirati kot "preračunljive barabe" je dosti smela zadeva in meni osebno pove samo koliko ljudi zna uporabljati glavo.(če sem koga prizadel, se mu ponižno opravičujem, ampak vsa ta tema mi nekako ne sede.....preveč nestrpnosti in pametovanja v tri krasne,razen redkih izjem).....

BTW, me zanima kako boste klasificirali vse državne uslužbence,ko se bo usula milijardna tožba (kjer je če se ne motim bistveno višji znesek) zaradi "premalo" izplačanih plač......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, prijatelj BMW.

Zgolj tebi so znani razlogi, da si se odločil pridobiti državljanstvo šele takrat, ko je to zahtevalo nekaj finančnega in nekaj slovničnega znanja.

Smo imeli tudi mi en tak primer v družini. Bratova žena, rojena istranka, v hrvaškem delu. Pa smo ji takole, en mesec pred koncem "poceni" roka kar takole v šali rekli, ali si si zrihtala papirje?

Ne, zakaj, saj ne rabim, saj že od nekdaj živim v Kopru.

In smo se potem skoraj na kolena pred njo metali, da smo jo končno blagovolili prepričati, da bi morda bilo le pametno malce povprašati o svojem statusu ...

Ni bila državljanka, pa čeprav je že od nekdaj živela v Kopru.

Sicer bi jo izbrisali. In jaz bi ji rekel, prav ti je.

Posredi je bila le lastna neumnost in ne kup objektivnih okolnosti, ki jih danes znajo navajati odbrisanci.

.....prijatelj Brrrm.......jaz sem pridobil državljanstvo dosti pred rokom, tako da nisem bil jaz vprašljiv......pri nas doma je bila mama problem, kajti v tem roku ni mogla uradno prepisati posestva na brata,tako da je zamudila rok (BTW za 2.dni),potem se je pa začel križev pot.......tukaj ni bilo nobene preračunljivosti,temveč pomankanje časa...,primer ti lahko razložim na "quatro oki" in verjamem, da ti bo zanimiv, kajti v rokavu je še toliko svinjarij, ki so ji se dogajale, da je kar smešno........potem pa spijeva pivo,velja?

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N+1 - tič:

1. Ti ljudje NISO imeli statusa tujca, ker niso bili tujci (živeli so v SFRJ, kot vsi ostali. Status bi si morali urediti do 26.2.1992 (datum "izbrisa"), pa si ga niso.

2. Pogoji za pridobitev državljanstva so bili tako enostavni, kot nikjer drugje.

3. Slovenija bo mogoče plačala tistim nekaj deset primerom, ki so res doživeli krivico, ČE bodo to tudi dokazali na sodišču.

4. Slovenija je že sprejeta v EU, kar pomeni, da ni necivilizirana. Čakamo le še na datum 1.5.2004.

5. Še en primer civiliziranosti: le kaj je Amerika (ZDA, da ne bo pomote) kot najbolj demokratična država storila s svojimi avtohtonimi nezaželenimi prebivalci Indijanci???

6. Kozlanje dovoljeno po lastni tastaturi.

mogočebopacrknlapress

1.so mel pa status stalnega prebivalca v vsakem primeru so jim bile nezakonito odvzete pravice

2. neki pogoji so bili in že to je preveč sej je šlo za ljudi ki so razmiroma dolgo živeli tu, v vsakem primeru je bilo veliko ljudi ki državljanstva sploh ni hotelo ampak so hotel sam status stalnega prebivalca tega pa niso mogli obdržat

3: vsem je bila storjena krivica ker so jim bile protizakonito odvzete pravice a kapiraš pametnjakovič

4. to pomeni da vse države ki so zunaj eu niso civilizirane?

5. ti bi pol izbrisane kr poklal al kaj, dobra ideja :hmm: :?

6.spet mi gre na kozlanje, ok bmw mi je mal popravil okus v ustih ostali ste pa

:SS

aja pa to ne mislim kot žalitev da ne bo kdo užaljen

ne crknu pa ne bom zarad parih primitivcev (ni mišljeno kot žalitev kvečjemu kot posmehovanje)

pozivam moderatorje da že enkrat zaprejo to temo v kateri se sproščajo takšni in drugačni nestrpneži, oz. da se pobrišejo izjave ki kažejo na šovinizem in nestrpnost nekaterih članov do naših južnih bratov. :huh: :notworthy: :ph34r: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaj okoli testov- ni res da so bili tako težki, ljudje še sedaj ne govorijo slovensko, potrdilo pa imajo ....

Maijan, ali te ze daj jeldli v kitaski lestalaciji???

Pa imajo vsi delovna dovoljenja...

In nisem opazil tudi enega še, da bi zaradi tega bil nestrpen...

Tudi jaz nisem.

Sva se že z Einom...malo "usekala" glede takih stvari(upam, da mi ne zameri preveč mojega mnenja), vendar me moti, da smo za tako zmeraj občutljivi pri "bratih" z Juga.

A cela Evropa nas "šinfa", ker zahtevamo od nemških, avstrijskih in italijanskih dohtarjev (predvsem dohtarjev), da bi morali znati slovensko. To je bil edini UKOR EU pred sprejemom.

Da, prijatelji, saj vem. Tu bomo pokleknili. Saj tu je govora o naših severnih in zahodnih bratih, kajne.........

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozivam moderatorje da že enkrat zaprejo to temo v kateri se sproščajo takšni in drugačni nestrpneži, oz. da se pobrišejo izjave ki kažejo na šovinizem in nestrpnost nekaterih članov do naših južnih bratov. :huh: :notworthy: :ph34r: :lol1:

Menim, da bi bilo to napačno. Zakaj na vsak način nabijati na križ "nestrpneže"? Ali ni potem tudi tisti nestrpen do nestrpneža? :doze:

Preprosto prepovedovati in sankcionirati nestrpnost se mi zdi neumnost, saj naj bi imel vsak pravico do lastnega mnenja. Če prepoveduješ nestrpnost, jo na nek način le še propagiraš in stopnjuješ... Izmenjajmo mnenja v zdravi debati in pozitivni klimi. Če je vprašanje nestrpnosti do južnih bratov, predstavite temo tako, da se bo vsak nestrpnež zamislil in mogoče spremenil svoje (zgrešeno) mnenje.

Na vsak način pa bi bilo lepo brati čim manj neargumentiranih nacionalističnih kozlarij in čim manj oh-tako-popularnih demokraticiziranih floskul...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.so mel pa status stalnega prebivalca v vsakem primeru so jim bile nezakonito odvzete pravice

2. neki pogoji so bili in že to je preveč sej je šlo za ljudi ki so razmiroma dolgo živeli tu, v vsakem primeru je bilo veliko ljudi ki državljanstva sploh ni hotelo ampak so hotel sam status stalnega prebivalca tega pa niso mogli obdržat

3: vsem je bila storjena krivica ker so jim bile protizakonito odvzete pravice a kapiraš pametnjakovič

4. to pomeni da vse države ki so zunaj eu niso civilizirane?

5. ti bi pol izbrisane kr poklal al kaj, dobra ideja :hmm: :?

6.spet mi gre na kozlanje, ok bmw mi je mal popravil okus v ustih ostali ste pa

:SS

aja pa to ne mislim kot žalitev da ne bo kdo užaljen

ne crknu pa ne bom zarad parih primitivcev (ni mišljeno kot žalitev kvečjemu kot posmehovanje)

pozivam moderatorje da že enkrat zaprejo to temo v kateri se sproščajo takšni in drugačni nestrpneži, oz. da se pobrišejo izjave ki kažejo na šovinizem in nestrpnost nekaterih članov do naših južnih bratov. :huh: :notworthy: :ph34r: :lol1:

1. Imeli so stalno bivališče, niso pa imeli dovoljenja za bivanje.

2. Tudi meni nekateri zakoni niso všeč ali ne bi izpolnjeval njihovih zahtev. Recimo omejitev hitrosti, pa 0,2 alkohola pa... (vstavi po potrebi) Ampak taki so zakoni. Če nečesa niso hoteli, a misliš, da sedaj so pa kar do nečesa upravičeni??? Njihova odločitev je bila taka, posledice svojih odločitev naj nosijo sami.

3. Če že toliko govoriš o "protiZAKONITOSTI", pametnjakovič, zahtevam, da mi navedeš zakon in člen, ki je bil kršen oziroma kjer je pisalo, da imajo pravico do nečesa ne glede na zahteve in zakone države, v kateri so hoteli bivati in koristiti svoje pravice, ne pa izvrševati svojih dolžnosti.

4. Če znaš obračati moje stavke, bi jih lahko tudi razumel.

5. Če ti razmišljaš o klanju, imamo baje v Sloveniji zate ustrezne ustanove. Sicer pa sem mislil na rezervate (lahko pa tudi na Guantamo, če že hočeš). Če to počne "najbolj demokratična" država na svetu, ...

6. Izvoli

7. Če ne znaš normalno izražati svojega mnenja in sprejemati argumentov druge strani, potem raje ne piši. S svojim pisanjem vzbujaš nestrpnost, kar pa je prepovedano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maijan, ali te ze daj jeldli v kitaski lestalaciji???

Pa imajo vsi delovna dovoljenja...

In nisem opazil tudi enega še, da bi zaradi tega bil nestrpen...

Tudi jaz nisem.

Sva se že z Einom...malo "usekala" glede takih stvari(upam, da mi ne zameri preveč mojega mnenja), vendar me moti, da smo za tako zmeraj občutljivi pri "bratih" z Juga.

A cela Evropa nas "šinfa", ker zahtevamo od nemških, avstrijskih in italijanskih dohtarjev (predvsem dohtarjev), da bi morali znati slovensko. To je bil edini UKOR EU pred sprejemom.

Da, prijatelji, saj vem. Tu bomo pokleknili. Saj tu je govora o naših severnih in zahodnih bratih, kajne.........

mešaš stvari in takšne stvari se vam skozi dogajajo, zato pa je toliko pisanja na to temo. ti tvoji kitajci niso delali testov za ....., ampak imajo samo delovna dovoljenja. nikoli nisem imel nič proti bratom iz Juga -kot jih ti imenuješ, imel sem in še vedno imam dosti prijateljev tu in tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler sinko ni urgiral na svoj način,ni bilo pozitivno.........

bmw ravno o tem sem pisal v svojem eseju, preveč takšnih urgiranj je bilo pri teh testih, organizirali so jim celo predavanja, na katera pa niso preveč radi hodili, da bi pa imel kdo probleme s "popravci" se pa ne spomnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj bolano se mi zdi pri vsem tem to, da čez nekaj let bomo itak vsi skupaj v EU, vsi bomo lahko delali tu ali tam, imeli premoženje in prebivališče na enem ali drugem koncu.... sedaj pa take frke okoli teh državljanstev.

Nacionalizem je res ena velika barabija. Izkoriščajo ga tisti, ki vidijo tako ali drugačno korist, naivci pa nasedajo.

Pa ljudje, dejte že enkrat se deliti samo na barabe in poštene, pa še tu ni vse črno belo.

Še bolj bolano pa je to, da nacionalističnim fintam nasedajo motosvetovci, ki smo vendar najpametnejši in najboljši, a ne? :devil: :devil:

Please, ne kozlat eden na drugega!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

(LiveAndLetLivePress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!