Skoči na vsebino

Polini Gus 70


poggy

Priporočene objave

emm men se tut skutr vrti tm nek do 13k rpm, gredi nimam menjane, uglavnm skutr se zavrti cez 10k, tut ce nimas elektronike menjane, tko da to brezzveze da menjas, ce mas ksn hujsi kit npr. corsa, mhr replica je pa priporocljivo da menas gred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi polinijevi podatki so za polno predelan motor......

aja pa se neki men se moj phantom vrti na 13k z orig. stromom.......pa na blajarci mam 10 sornik (sam ni orig.)

blajarca.......hmmmmm.......ce bos dajal evo gor, al pa navito corso, pol ja, drgac pa ne......(vsaj moje misljenje ce hocs bl pocen skoz pridt)

Ok, sam kje pa piše da so podatki za predelan motor? Mislim, to je pravo je*anje v glavo če mene vprašaš. Si kr predstavlam kva bi mogu enga dnarja pa delov not u skuter zmetat da bi dobu 19 konjev. Tak pa lepo napišejo 19 konjev pr 13700 obratih pa adijo :huh:

No zdej me zanima za Corso, kva morš še vse met da lahk tiste konje ven dobiš. Kateri izpuh? Kateri vplinjač? Kateri filter? Katero sesalno koleno? Pa še najbolj pomembno, kolko vsi ti "nepomembni dodatki" stanejo :?

A je možno da maš ti ta phantom že kaj od prej predelan da se ti tolko zvrti al je možno da majo sam novejše mašine to blokado obratov? Ker letnik je tvoj phantom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej me zanima za Corso, kva morš še vse met da lahk tiste konje ven dobiš. Kateri izpuh? Kateri vplinjač? Kateri filter? Katero sesalno koleno? Pa še najbolj pomembno, kolko vsi ti "nepomembni dodatki" stanejo :?

Avspuh:Polini For Race,Tecnigas RS70

19mm vplinjac

Filter pac za 19mm fergazer...

Sesalno koleno za 19mm

Zobnike primarne/sekundarne

Variator

Jermen

Lamele

Motorno gred

(kuplongo)

Avspuh od 36-60k,fergazer 20k,filter 5-8k,sesalno koleno 12-13k,zobniki 18/20k,variator 20k,jermen 8k,lamele 2-3k.motorna gred 40-50k,kuplonga 22k......zdaj pa si zracunaj... :OK: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

filter 5-8k,sesalno koleno 12-13k,zobniki 18/20k

sicer se ne spoznam na cene delov za skuterje pa vseen: pa ka ti to resno mislis?!?!? :blink:

filter: za ta dnar dobis ze sportn filter za avto!!

zobniki: ni to mal velik??

sesalno koleno - za BTja je bil vcasih 1900 sit... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sportni filter je cena od 3k naprej.

za 3k dobis RMS, kot ga mam jaz, za 8k pa naprimer K&N pa Polini kaksni dobri pa to;)

zobniki pa so dragi ja:\

sesalno koleno pa ni tako drago. 3-5k menda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@roba kit si pozabu

@zok to nazalost ni vec tko pocen kokr tomos pa zlo mal lahk sam nardis - za tomosa kolen ni blo problem narest

@psi_hunter: polini gus 70ccm navadn je 36k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, zdej sm našel en print iz dinamometra, je pa za Corsa predelavo. Je na www.scooter-attack.com pod Dyno-printouts:

Piaggio Typhoon/TPH Polini Corsa kit, 21mm carb, Evolution manifold, Polini crank, Polini Variator, Polini SpeedDrive, Polini Speed-Clutch, tall primary gear, Polini ignition, Polini AirBox, Polini exhaust ForRace

12,2 Bhp (as measured on the rear wheel,-ca.15 Hp as measured on the crankshaft), 120Kph+

Polini Corsa kit- 44.225 SIT

21mm carb- 20.090 SIT

Evolution manifold- 12.768 SIT

Polini crank- 47.056 SIT

Polini Variator- 17.663 SIT

Polini SpeedDrive- (jermen?) 12.270 SIT

Polini Speed-Clutch- 19.685 SIT

tall primary gear- 19.820 SIT

Polini ignition- 19.443 SIT

Polini AirBox- ????

Polini exhaust ForRace- 61.483 SIT

SKUPAJ: 256.503 SIT

Pa kaj si ja nor. 260 jurjev za 15 konjev pa 120 km/h na zračno hlajenem typhoonu. Kolko bi kaj montaža prišla? :lol1: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe sam s takole predelavo ti usujes 3/4 navitih vodnohlajenih skuterjov.. k 15konjev na gredi pa 12 na zadnjem kolesu je za tajfuna FUL velik...mene bi bl skrbel hlajenje pri +25

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe sam s takole predelavo ti usujes 3/4 navitih vodnohlajenih skuterjov.. k 15konjev na gredi pa 12 na zadnjem kolesu je za tajfuna FUL velik...mene bi bl skrbel hlajenje pri +25

Kaj pa majo ponavad te 3/4 skuterjev gor po tvojem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avspuh od 36-60k,fergazer 20k,filter 5-8k,sesalno koleno 12-13k,zobniki 18/20k,variator 20k,jermen 8k,lamele 2-3k.motorna gred 40-50k,kuplonga 22k......zdaj pa si zracunaj... :OK: :)

malossi zobniki 13/48 so 55€ = okoli 13.000sit! :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa majo ponavad te 3/4 skuterjev gor po tvojem?

gor majo vecimoma use original samo športn auspuh!

sam če bi biu un typhoon vodno hlajen bi bli se ksni 2-3koni vec sigurn! <_< :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malossi zobniki 13/48 so 55€ = okoli 13.000sit!  :yea2:

Verjetno v Trstu ne? A veš kolk kilometrov, cestnin, stroškov pa živcev je od Celja do Trsta :cry: Jst sm že razmišlu o Malossi, sam se mi zdi riskantno če gre kej narobe, ne bom pol po vsak batni obroček v Trst hodu no :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gor majo vecimoma use original samo športn auspuh!

sam če bi biu un typhoon vodno hlajen bi bli se ksni 2-3koni vec sigurn! <_<  :unsure:

Sam verjetn un auspuh pride manj kot 260 jurjev :? Tak da je brezveze to primerjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tako ceno je men postavu prodajalec skuterjev v Ljubnem pri Naklu (vrjetno vas vecina ve kdo je to, saj iz gorenjskega konca) drugace on tut uvaza malossi samo je rok cakanja zlo doug! k gre samo 1x alpa 2x na mesec v italijo, odvisn od naročil! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, zdej sm našel en print iz dinamometra, je pa za Corsa predelavo. Je na www.scooter-attack.com pod Dyno-printouts:

Piaggio Typhoon/TPH Polini Corsa kit, 21mm carb, Evolution manifold, Polini crank, Polini Variator, Polini SpeedDrive, Polini Speed-Clutch, tall primary gear, Polini ignition, Polini AirBox, Polini exhaust ForRace

12,2 Bhp (as measured on the rear wheel,-ca.15 Hp as measured on the crankshaft), 120Kph+

Polini Corsa kit- 44.225 SIT

21mm carb- 20.090 SIT

Evolution manifold- 12.768 SIT

Polini crank- 47.056 SIT

Polini Variator- 17.663 SIT

Polini SpeedDrive- (jermen?) 12.270 SIT

Polini Speed-Clutch- 19.685 SIT

tall primary gear- 19.820 SIT

Polini ignition- 19.443 SIT

Polini AirBox- ????

Polini exhaust ForRace- 61.483 SIT

SKUPAJ: 256.503 SIT

Pa kaj si ja nor. 260 jurjev za 15 konjev pa 120 km/h na zračno hlajenem typhoonu.  Kolko bi kaj montaža prišla? :lol1:  :(

Ok zdej me pa zanima, kaj od tega jst ne rabim absolutno nujno in lahko snamem s seznama? Ignition smo že rekl, še kej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tako ceno je men postavu prodajalec skuterjev v Ljubnem pri Naklu (vrjetno vas vecina ve kdo je to, saj iz gorenjskega konca) drugace on tut uvaza malossi samo je rok cakanja zlo doug! k gre samo 1x alpa 2x na mesec v italijo, odvisn od naročil!  :)

Aja cool, kolk ma pa ceno za Malossi MHR replico 70? Pa kulk hitr lahk dobi bate pa obročke če kej zariba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tako ceno je men postavu prodajalec skuterjev v Ljubnem pri Naklu (vrjetno vas vecina ve kdo je to, saj iz gorenjskega konca) drugace on tut uvaza malossi samo je rok cakanja zlo doug! k gre samo 1x alpa 2x na mesec v italijo, odvisn od naročil!  :)

A je to to:

LANGUS MOTO CENTER

Ljubno 27

4244 PODNART

Telefon: 04/533 15 16

Telefaks: 04/533 15 16

Ej Langus, a si ti sin od tega k ma ta center, lahk kej zrihtaš za mene :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabs (ce bos kupovov polinija)

70 kit corsa

tadouge zobnike

športn auspuh (LeoVince ZX - pocen pa zlo dobr)

fergazr 17,5 (19 je prevec in je samo za preseravanje in za tiste kjm dnar za bencin ni problem)

variomat ---> ampk ni nujno variomat zamenjas ko ti na servisu pove da ga je boljše zamenjati, originalni bi ti pa sigurno zdrzov se kaksnih 5000-10000 kilometrov, odvisn od načina voznje!

če mas vodno hlajenega ti bo šu po števcu 130km/h (prijatelj je imel tocno tako predelanega Piaggio NRG) airbox je pa original cist dobr, samo mal ga supcej pa bos mu za ene 5000km-7000km mir ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je to to:

LANGUS MOTO CENTER

Ljubno 27

4244 PODNART

Telefon: 04/533 15 16

Telefaks: 04/533 15 16

Ej Langus, a si ti sin od tega k ma ta center, lahk kej zrihtaš za mene :kva1:

ja to je ta prodajalec, drgac pa Langus ni z njim nic v sorodu (kokr jest vem)

za malossi replica alu je pa cena okol 40k (tako mi reku)

alu mors najperj skrbno ogret na delovno temperaturo pol pa ni treba skrbet da bo kej riknu, pa tut gas do konca ne sme bit zmerj! Alu je treba merkat, da pa velik vec moci kot pa gus!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!