Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

:hmm:

zdravo

mam fz6 letnik 2008 moram menjat gume zanima me katere mi priporočate kompromis med kilom,in da držijo tud če ga malo šponam!!

hvala za odgovor

Do zdej sem najbolj zadovoljen z Qualifier,nazadnje mam II-ko,še bolš!!...okol sedemtisoč prevozim,mogoč še kdaj kaga jurja več...motor pa kr španam,se pa vozim v glavnem sam....Dobre so Michelin PP, so pa mal dražje.Ponavad menjam po dva para na sezono,kak let pa tud tri...Dobro izbiro!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober večer. Po dveh tednih sem se vrnil v civilizacijo, prižgem PC in skoraj bi me kap, teme Gume-pnevmatike ni več. Sem pa zgrešil temo in so mi jo zbrisali. Napisal sem jo 13. februarja, ob 16.59, odgovoril pa mi je Gricko. Se ti zahvaljujem. Sprašujem t´glavne, če mi jo lahko prekopirajo semkaj, na to temo, ker me odgovor zelo zanima. A sem malo zelen? Vsem hvala za trud.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če si zelen, ni panike, nismo rasisti.

Če je tema izbrisana, je zelo verjetno zaradi tega, ker že obstaja primerna tema za isto vprašanje. Fajn je, če se uporabi iskalnik ali vsaj malo pregleda forum, preden se postavlja vprašanja, sploh na tako razširjeno temo, kot so gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če si zelen, ni panike, nismo rasisti.

Če je tema izbrisana, je zelo verjetno zaradi tega, ker že obstaja primerna tema za isto vprašanje. Fajn je, če se uporabi iskalnik ali vsaj malo pregleda forum, preden se postavlja vprašanja, sploh na tako razširjeno temo, kot so gume.

Dlicen,hvala za odličen nasvet, sem brskal in dobil. Sprašuje pa, kaj naj montiram na Suzuki SV650s, izbiram med Michelin pilot road, Pirelli diablo strada, Metzeler roadtec z6, Donlup roadsmart, Bridgestone BT 021, Continental road attack. Dimenzije gum so 120/60-17 in 160/60-17, nisem dirkač, vozim pa živahno, dežja se ne branim, kar nekaj prevozim po avtocesti. Zanima me, če so te gume primerne za t´majhno SV-jko, kako je na mokrem in mrzlem asfaltu, obnašanje gum pri 3/4 obrabe in karkoli mi še lahko svetujete. Najlepša hvala.

Popravljeno . Popravil cedevita
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dlicen,hvala za odličen nasvet, sem brskal in dobil. Sprašuje pa, kaj naj montiram na Suzuki SV650s, izbiram med Michelin pilot road, Pirelli diablo strada, Metzeler roadtec z6, Donlup roadsmart, Bridgestone BT 021, Continental road attack. Dimenzije gum so 120/60-17 in 160/60-17, nisem dirkač, vozim pa živahno, dežja se ne branim, kar nekaj prevozim po avtocesti. Zanima me, če so te gume primerne za t´majhno SV-jko, kako je na mokrem in mrzlem asfaltu, obnašanje gum pri 3/4 obrabe in karkoli mi še lahko svetujete. Najlepša hvala.

BT021 odmisli. Sem jo vozil in je za kozlat... Kolk vem kolegi niso bli zadovoljni z Contijem lastnih izkušnj pa z njimi nimam. Metzeler Z6 je kolk jaz vem guma ki ma že naslednjika, torej gre počasi iz prodaje.

Dunlop road smart pa lahk pohvalim. Jo ma kolega na vlkem SV-ju, kr nekaj km-jev odpeljema skup in guma drži za raod segment super. Obraba mislim da tam med 8-9 Mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metze Z6 ali Z8, ne mors falit. Pirelli Angel ST je ista kot Z6, Dunlop Roadsmart fajna in poveni, zdrzi pa precej km, Conti ti ne priporocam, ker zdrzi cca 30% manj km, je pa drugace super za furat. Ne pozabit tudi na AVON Storm ST, zelo dobra guma.

Trenutno bi ti predlagal Dunlop Roadsmart, ker imajo akcijo, da ce vzames komplet, dobis 50€ popusta. Pa ze itak so skoraj najcenejse...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz vozim Roadsmartke. Za dinamično vožnjo (seveda pa nobene piste ali kaj podobnega) po mojem super guma. Tudi s porabo sem kar zadovoljen, jaz naredim cca 10.000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz vozim Roadsmartke. Za dinamično vožnjo (seveda pa nobene piste ali kaj podobnega) po mojem super guma. Tudi s porabo sem kar zadovoljen, jaz naredim cca 10.000 km.

Ja,že drugo sezono jih imam tudi jaz,Roadsmartke namreč, zdržale pa okroglih 15000 km :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,že drugo sezono jih imam tudi jaz,Roadsmartke namreč, zdržale pa okroglih 15000 km :naughty:

:OK: A to na zx9r? Impresivno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za nasvete, izbor treh je narejen, vodi Dunlop. Že pred leti je g. Dunlop dejal, da bodo črne in okrogle. Se ga vidimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ve kdo kje se lakho kupi nove Dunlop gume gp racer 211za ugodno ceno..? spredaj 120 70 17,zadaj 190 55 17.ker v kp jih dobim za 295 euro,...a ima kdo kako informacijo ...hvala za odgovore...lp Toni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ve kdo kje se lakho kupi nove Dunlop gume gp racer 211za ugodno ceno..? spredaj 120 70 17,zadaj 190 55 17.ker v kp jih dobim za 295 euro,...a ima kdo kako informacijo ...hvala za odgovore...lp Toni!

Kaj :eek: to je dosti preveč,ma kje v KP jih ima po taki ceni?

L.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ve kdo kje se lakho kupi nove Dunlop gume gp racer 211za ugodno ceno..? spredaj 120 70 17,zadaj 190 55 17.ker v kp jih dobim za 295 euro,...a ima kdo kako informacijo ...hvala za odgovore...lp Toni!

Vulkanizerstvo Širnik Radlje ob dravi ali vulkanizerstvo F1 iz bistrice ob sotli.Če pa jih že imajo ne vem.Prešnji teden jih še niso imeli.Jih pa tudi pošljejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vulkanizerstvo Širnik Radlje ob dravi ali vulkanizerstvo F1 iz bistrice ob sotli.Če pa jih že imajo ne vem.Prešnji teden jih še niso imeli.Jih pa tudi pošljejo

Poštnina pa 6E na komad (širnik), pa će gledaš da sedaj dobiš 50E nazaj, za vsak set, se izplača... pri Širniku neboš dosti profitiral 166E + 116... 282E + 12 poštnine 294E :P pa če tu dobiš menjavo ceneje, ker si pri njih kupil gume, SE IZPLAČA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj :eek: to je dosti preveč,ma kje v KP jih ima po taki ceni?

L.p

ja v vulkanizier ALTER...lani z montažo 260 euro...ma letos pa mi je rekel da je dvignil ceno na 295 z montažo seveda ....ja nevem no ,bom kical Vulkanizerstvo Širnik Radlje ....da vidim za koliko mi jih naredi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poštnina pa 6E na komad (širnik), pa će gledaš da sedaj dobiš 50E nazaj, za vsak set, se izplača... pri Širniku neboš dosti profitiral 166E + 116... 282E + 12 poštnine 294E :P pa če tu dobiš menjavo ceneje, ker si pri njih kupil gume, SE IZPLAČA!

Za GP-RACER sigurne ne dobi nič nazaj .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za GP-RACER sigurne ne dobi nič nazaj .)

Sm bil prepričan da se gre za vse dunlop sete, ker so cene tut malo višje kot lani... pa sem se zgleda zmotu, maš prav, samo QII, Roadsmart, SportSmart in Trailmax TR91... Škoda, pa sm že mislu 1 set vzet :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm bil prepričan da se gre za vse dunlop sete, ker so cene tut malo višje kot lani... pa sem se zgleda zmotu, maš prav, samo QII, Roadsmart, SportSmart in Trailmax TR91... Škoda, pa sm že mislu 1 set vzet :(

Žal samo za te 4 :whistle: drugač pa je, vse se občutno draži... Marca po končani akciji nej bi se Dunlopove pnevmatike zopet podražile, groza :headbang: dobr da je zaloge za to sezono dost :P Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lani sezono sem skuril 4 zadnje in 4 prve vse vozil lokalne ceste. tudi divje,..dunlop GP 211jih ne zamenjam ker držijo prekleto dobro...saj vem da so tudi druge gume ki držijo dobro...samo katera bi res katera guma se lakho postavi na bok dunlop GP 211..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lani sezono sem skuril 4 zadnje in 4 prve vse vozil lokalne ceste. tudi divje,..dunlop GP 211jih ne zamenjam ker držijo prekleto dobro...saj vem da so tudi druge gume ki držijo dobro...samo katera bi res katera guma se lakho postavi na bok dunlop GP 211..?

verjetno misliš GP racer ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lani sezono sem skuril 4 zadnje in 4 prve vse vozil lokalne ceste. tudi divje,..dunlop GP 211jih ne zamenjam ker držijo prekleto dobro...saj vem da so tudi druge gume ki držijo dobro...samo katera bi res katera guma se lakho postavi na bok dunlop GP 211..?

No, verjetno imaš v mislih D 211 GP Racer?? No, ker h GP Racer pa se brez kakršnih koli težav postavi ob bok Metzeler K3 Interact, Pirelli Diablo Supercorsa....pa še kaj bi se našlo.... Pa verjemi mi, obe sta veliko mirnejši med vožnjo, držita pa prekleto dobro... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lani sezono sem skuril 4 zadnje in 4 prve vse vozil lokalne ceste. tudi divje,..dunlop GP 211jih ne zamenjam ker držijo prekleto dobro...saj vem da so tudi druge gume ki držijo dobro...samo katera bi res katera guma se lakho postavi na bok dunlop GP 211..?

Koliko km si povprečno naredil z enim setom GP racer?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja lani sezono sem skuril 4 zadnje in 4 prve vse vozil lokalne ceste. tudi divje,..dunlop GP 211jih ne zamenjam ker držijo prekleto dobro...saj vem da so tudi druge gume ki držijo dobro...samo katera bi res katera guma se lakho postavi na bok dunlop GP 211..?

toni probaj bt-003 pro, ne bo ti žal :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!