Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Zdravo,

mene pa zanima po kolkem času oz. kilometrini gre tist ovoj na gumah dol oz. da zgine??

hvala

LP

Misliš zaščitni premaz pri novih gumah?

Hitro, v bistvu je važno samo da gumo postopma zvoziš od roba do roba. Zdej če se boš vozil po ravnem, lahko traja tudi 200km preden boš lepo zvozil gumo, da bo šla tista zaščitna plast dol po celi površini.

Če boš šel pa na ene ovinke, je pa to s postopnim povečevanjem nagiba laho narejeno v 20km.

Če pa govorimo o dirkališču, pa gume predhodno segreješ z grelci, prve tri kroge malo z občutkom (al pa še to ne), četrtega že na polno :)

Niso bistveni kilometri ampak to, da postopoma povečuješ nagib in zvoziš gumo po celi površini.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj malo napiši

Kot že povedano preko tel. Guma mi je nekaj krat zdrsnila pri zmerni vožnji... Prii hitrejšni vožnji mi povečevala radij zavoja... Z Dunlopom sem veliko bol zadovoljen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

tudi sama prvic kupujem nove gume, do zdaj so bile na motorju namontirane original prve gume, pa me zanima kaj mi svetujete? Motor je Monster 695, letno naredim okrog 5000 km, od novembra do marca ga ne vozim ter na pisto nimam namen it. Na kaj naj bom najbolj pozorna pri nakupu?

Ze vnaprej hvala za vsak odgovor in nasvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ima kdo izkušnje z BT-014. Trenutno se odločam med slednjo in QII...

BT14 je ze malo starejsa guma (sledili so modeli 15, 16 in letosnja 16pro) - bi we raje odlocil za Q2, v tem rangu pa bi se boljsa izbira bila Dunlop Sportsmart

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

tudi sama prvic kupujem nove gume, do zdaj so bile na motorju namontirane original prve gume, pa me zanima kaj mi svetujete? Motor je Monster 695, letno naredim okrog 5000 km, od novembra do marca ga ne vozim ter na pisto nimam namen it. Na kaj naj bom najbolj pozorna pri nakupu?

Ze vnaprej hvala za vsak odgovor in nasvet

Glede na tip motorja (in verjetno tudi nacina voznje) priporocam Metzeler Z8 ali Dunlop Roadsmart. Obe imata dovolj dober oprijem, zdrzita veliko kilometrov in (predvsem Metzeler) dobro "prenasata" cestne zalivke iz katrana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ima kdo izkušnje z BT-014. Trenutno se odločam med slednjo in QII...

BT 014 na Monstru 2007 kot prva vgradnja, traja celo večnost da se ogreje, potem je oprijem ok, vendar ni nekega povratnega občutka,v dežju pa daje občutek da je že kmalu na meji in bo klecnila,trajnost zadnje gume nekje 5-6000,predja zdrži dve zadnji.......sedaj vozim Q2 in ta jo poseka v vseh kategorijah, trajnost cca. 9000 ....vozim pa samo pa cesti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ima kdo izkušnje z BT-014. Trenutno se odločam med slednjo in QII...

Hola,

imam zelo slabe izkušnje z BT-014, nezanesljiv grip, dokaj velika obraba, odsvetujem; ker vidim da gledaš za malce športnejšimi gumami, ti predlagam SportSmart

Zdravo,

tudi sama prvic kupujem nove gume, do zdaj so bile na motorju namontirane original prve gume, pa me zanima kaj mi svetujete? Motor je Monster 695, letno naredim okrog 5000 km, od novembra do marca ga ne vozim ter na pisto nimam namen it. Na kaj naj bom najbolj pozorna pri nakupu?

Ze vnaprej hvala za vsak odgovor in nasvet

Hola,

če si bila zadovoljna z originalnimi gumami, potem kupi enake; če nisi bila, ali pa želiš sprobat še kaj drugega, pa ne boš zgrešila s Pirelli Diablo Rosso, ki z lahkoto zmorejo tudi bolj športno vožnjo, če boš šla npr na

sicer pa je treba pri izbiri gum upoštevat predvsem svoj stil vožnje, torej kupit svoji vožnji primerne gume; če boš kdaj v dvomih pa raje en rang "boljše" kot slabše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 vprašnji oz mnenji bi potrebovala

Če kdo ve, kakšna je razlika med Diablo Superbike in Diablo Supercorso SC, v zmeseh, karkasi, kar koli drugega?

Pa še razlika med zgornjima gumama in D211 GP, če je kdo vozil obe (vse tri). Aja, zanima me izključno za na pisto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

Kupujem nove gume za moj motor (yamaha DT125x). To je supermoto motor. O gumah nimam ravno veliko znanja, zato vas sprašujem za nasvet. Vozim se večinoma po cesti (praktično nič offroada). Pa kdaj bi šu tud na raceland al pa marof. Gledal sem gume dunlop sportsmart al pa Qualifier RR, vendar se bojim da nimajo mojih dimenzi. Aja moje dimenzije so 120/70/17 in pa 140/70/17. Verjetno bi lahko bila zadnja guma tud 150, ker dimenzijo 140 je zelo težko dobit se mi zdi. Aja, budget je pa 250€ (z premontažo). Imate kakšen predlog, nasvet?

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

Kupujem nove gume za moj motor (yamaha DT125x). To je supermoto motor. O gumah nimam ravno veliko znanja, zato vas sprašujem za nasvet. Vozim se večinoma po cesti (praktično nič offroada). Pa kdaj bi šu tud na raceland al pa marof. Gledal sem gume dunlop sportsmart al pa Qualifier RR, vendar se bojim da nimajo mojih dimenzi. Aja moje dimenzije so 120/70/17 in pa 140/70/17. Verjetno bi lahko bila zadnja guma tud 150, ker dimenzijo 140 je zelo težko dobit se mi zdi. Aja, budget je pa 250€ (z premontažo). Imate kakšen predlog, nasvet?

Hvala :)

Dunlop Arrowmax. Gripa je dovolj, zdržale ti bojo več kot 10 000km, uglavnem zadovoljen boš, tudi s ceno :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me kje večinoma kupujete in montirate gume...kupujem dunlop qualifier 2, pregledal že precej spletnih trgovin, pa me zanima če kdo pozna oz predlaga kakšno pocen trgovino oz prodajalca..trenutni min € kar sem pregledal je cca130€ (160/60) in cca100€ (120/70) hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me kje večinoma kupujete in montirate gume...kupujem dunlop qualifier 2, pregledal že precej spletnih trgovin, pa me zanima če kdo pozna oz predlaga kakšno pocen trgovino oz prodajalca..trenutni min € kar sem pregledal je cca130€ (160/60) in cca100€ (120/70) hvala lp

popravek: na pocenigume.net je 115€ + 95€ predvidevam da ceneje ne gre? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem po premisleku namontiral nov set metzeler z-8 na mojo hornetko 08 čeprav sem imel prej v mislih michelin road 2 vendar me je preprical prodajalec ki pravi da naj bi bila z8 boljsa od road 2 road 3 mi je pa bila malo predraga in morm povedat da pa prvem kilometru po premontaži je biv občutek full dober kljub temu da sem še začetnik (turist) in da je bila guma nova (še bolj previden) sem takoj dobu full dober občutek glede gume nekak full mehka vožnja mi deluje in velik bolj sigurn sem biv v oviku kr samo ga potegne v ovinek ne vem res da sem začetnik in nimam izkušenj sam sem pa takoj opazu razliko v vožnji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

Kupujem nove gume za moj motor (yamaha DT125x). To je supermoto motor. O gumah nimam ravno veliko znanja, zato vas sprašujem za nasvet. Vozim se večinoma po cesti (praktično nič offroada). Pa kdaj bi šu tud na raceland al pa marof. Gledal sem gume dunlop sportsmart al pa Qualifier RR, vendar se bojim da nimajo mojih dimenzi. Aja moje dimenzije so 120/70/17 in pa 140/70/17. Verjetno bi lahko bila zadnja guma tud 150, ker dimenzijo 140 je zelo težko dobit se mi zdi. Aja, budget je pa 250€ (z premontažo). Imate kakšen predlog, nasvet?

Hvala :)

140 gum je malo morje. Bridgestone BT 003R Racing street so po moje najhudejše v tej dimenziji. Mogoče so že predobre za ta motor. Cena je pa nad tvojim budgetom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem po premisleku namontiral nov set metzeler z-8 na mojo hornetko 08 čeprav sem imel prej v mislih michelin road 2 vendar me je preprical prodajalec ki pravi da naj bi bila z8 boljsa od road 2 road 3 mi je pa bila malo predraga in morm povedat da pa prvem kilometru po premontaži je biv občutek full dober kljub temu da sem še začetnik (turist) in da je bila guma nova (še bolj previden) sem takoj dobu full dober občutek glede gume nekak full mehka vožnja mi deluje in velik bolj sigurn sem biv v oviku kr samo ga potegne v ovinek ne vem res da sem začetnik in nimam izkušenj sam sem pa takoj opazu razliko v vožnji

Probal nisem, vendar Metzelerke na splošno kar pohvalijo, tako da slaba guma to ni :) Moraš pa upoštevat, da je vedno kadar daš na motor nove gume, razlika OGROMNA. Tudi če daš čist enake kakor si jih imel prej. Ker vsaka nova guma se veliko lepše pelje od obrabljene, sploh če je bila ta obrabljena neenakomerno ali samo po sredini.

Skratka ne pravim, da te gume niso boljše od prejšnih, hočem samo povedat da ni nujno da je tako opazna razlika zaradi samega modela / znamke gume, ampak je lahko predvsem zato ker so gume nove :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

vse skupaj bi vprašal, koliko pumpate gume :) ? Že ima (glede na to da je šele konec marca) kdo 2,5 / 2,9 bara (spedaj / zadaj) :? ? Gre se za gume SC, trenutno na 2,3 / 2,7 , aja, pa za po cestni :yea2: .

Kajti gume se že kar dobro ogrejejo, pa jih ne bi rad pregrel.. :xx: In kdaj bi jih blo pametno bolj (koliko stopinj naj bi bilo vzunaj)?

Hvala vnaprej :).

Lp Izek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni sem nov na tem forumu pravtako tudi skoraj moto začetnik,zanima me po kolikšnem času je potrebno menjati gume.Na moji hondi transalp xl 650 imam sprednjo gumo letnik 2004 zadnja pa je 2005 profil na obeh pa je skoraj kot nov(motor je letnik 2001 sedaj pa ima prevoženih okrog 23000 km)če jih je potrebno menjati že zaradi starosti me zanima katere gume bi bile najprimernejše vozim pa se vglavnem po asfaltu

lp in hvala za pomoč

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

vse skupaj bi vprašal, koliko pumpate gume :) ? Že ima (glede na to da je šele konec marca) kdo 2,5 / 2,9 bara (spedaj / zadaj) :? ? Gre se za gume SC, trenutno na 2,3 / 2,7 , aja, pa za po cestni :yea2: .

Kajti gume se že kar dobro ogrejejo, pa jih ne bi rad pregrel.. :xx: In kdaj bi jih blo pametno bolj (koliko stopinj naj bi bilo vzunaj)?

Hvala vnaprej :).

Lp Izek

Težko verjamem, da bi pregrel Supercorso po cesti, sploh pri takih temperaturah.. :) Tudi če še tako tiščiš..

Jaz že zelo dolgo na cesti vozim tlak 2.3 spredaj in 2.5 ali 2.6 zadaj (razen če je dalša tura po AC 2.5 in 2.9). Tam okoli sem pumpal navadne Qualifierce, Qualifier RR, Michelin Pilot Power, Dunlop GP Racer 209, GP Racer 211,.. Zdi se mi, da imam mal boljši občutek nad vsem skupaj kakor pri predpisanih 2.5 / 2.9 Pri navadnih Qualifiercah vem da se je poznalo, potem pa niti nisem imel več toliko zamar, tako da lahko je sedaj vse skupaj bolj psihološka fora in stvar navade.. Ne vem :)

Tudi 2.1 ali 2.2. zadaj se super obnese če greš poleti na kakšno "tišaško" točko namenoma "kršit predpise" :) Pregrevanje pa pri takih gumah pomoje ni noben problem. Vsaj za GP Racer 209 naj bi na enem testu, s senzorji na motociklu pri priganjanju na polno po dirkališču na vroč poletni dan, zabeležili tudi po 110 in več stopinj na gumi, pa je menda še zmer delala ok.

Se pa vseeno splača po cesti pač vozit normalne pritiske (pod to jaz smatram nekje med 2.5 in 2.9 zadnjo in 2.3 in 2.5 sprednjo), ker ni potrebe po nekih ekstremih. Mene je firbec matral kako se pelje in sem zato šel probat tudi z manj (odličen grip btw).

Pozdravljeni sem nov na tem forumu pravtako tudi skoraj moto začetnik,zanima me po kolikšnem času je potrebno menjati gume.Na moji hondi transalp xl 650 imam sprednjo gumo letnik 2004 zadnja pa je 2005 profil na obeh pa je skoraj kot nov(motor je letnik 2001 sedaj pa ima prevoženih okrog 23000 km)če jih je potrebno menjati že zaradi starosti me zanima katere gume bi bile najprimernejše vozim pa se vglavnem po asfaltu

lp in hvala za pomoč

B)

Gume se veliko hitreje starajo ko so enkrat na motociklu. Oziroma tudi če jo potem snameš z motocikla in shraniš, se guma, ki je že bila rabljena, hitreje stara kot neka nova guma, ki par let pravilno spravljena in premazana z zaščitnim slojem leži v kakšnem skladšču.

Jaz se nekako držim pravila da na motorju nimam gum, ki so na motociklu dlje kot tri, maksimalno štiri leta. Gume se z leti tršajo in glede na to, da so edini stik s podlago, pomoje tu ni fajn šparat.. Ker če upoštevamo vse ostale stroške, ki jih imamo z motorji, niso tako drage.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo kje bi se dalo dobit gume Qualifier ll ali pa Qualifier RR širino 150, če se jih sploh še da dobit :?:hmm:

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!