Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Meni je prednja tresla, ampak samo med 70 - 120 km/h in to po ravnem. Skozi ovinke je nisem čutil.

Eh, bomo namontiral kaj drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, brez skrbi, saj pri Supercorsi boš z oprijemom, vodljivostjo in mirnostjo ZELO zadovoljen, pri kilometrini pa je tako, če si zelo grob na gasu, potem z zadnjo 3000 km, huh, nebo lahko... :evilgrin:

Pismo, čim maš V2 jurja, ti žre gume ko cookie monster kekse! Arggghhmmnomnomnom! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo, čim maš V2 jurja, ti žre gume ko cookie monster kekse! Arggghhmmnomnomnom! :P

Ja Supercorso, Diablo SC2, torej medium, je meni Fireblade požrl do gladkega v 3600 km... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6350 kilometrov na števcu..

1200 ccm V2

danes frišno:

zadaj BT002 type3 - je že rob pobran

spredaj Diablo supercorsa SC3 - manjka še 1 cm do robu

Me prav zanima koliko bojo zdržale..(mešanega cikla rečmo)

Aja..prvi občutek..nič posebnega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 12.000 km sem včeraj vrgla dol prvo že rahlo nelegalno Sportsmartko, zadnja bo še zak taužnt ali dva (mater sem ratala pussy rider :) ), sedaj pa za spremembo spredaj spet 70 namesto 60, eno lansko GP racerko, ki mi je še ostala z Marofa. Komaj čakam malo bolj človeško prekladanje v "šikanah" :notworthy: .

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hy!

Mene sam zanima kako se bo motor peljal z gumo širine 200/55-17 (Dunlop GP D211), original mam pa 180/55-17.

LP :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hy!

Mene sam zanima kako se bo motor peljal z gumo širine 200/55-17 (Dunlop GP D211), original mam pa 180/55-17.

LP :D

Najprej preveri, če to širino sploh spraviš gor. Drugače pa, težje ti bo padel v ovinek..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma bi moglo it.. Dunlop GP so v originalu širše. Na 5.5 feltno gre standardno dimenzija 180/55. Dunlop GP v tej dimenziji sploh ne obstaja, ker namenoma za 5.5 feltno delajo GP-jko v dimenziji 190/55. 200/55 je pa namenjena primarno 6-colski feltni, tako kot sicer pnevmatike dimenzije 190/50 in 190/55.

Glede na to, da se tudi "standardna" 190/55, ki je sicer priporočena za 6 colsko feltno, čist ok obnese na 5.5 colski feltni, bi po tej logiki mogla it gor tudi Dunlopova 200/55.

Ti bo pa gumo malo bolj ukrivilo, pa do roba boš težko prišel. Motor bo verjetno malo man okreten, to je pa to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma bi moglo it.. Dunlop GP so v originalu širše. Na 5.5 feltno gre standardno dimenzija 180/55. Dunlop GP v tej dimenziji sploh ne obstaja, ker namenoma za 5.5 feltno delajo GP-jko v dimenziji 190/55. 200/55 je pa namenjena primarno 6-colski feltni, tako kot sicer pnevmatike dimenzije 190/50 in 190/55.

Glede na to, da se tudi "standardna" 190/55, ki je sicer priporočena za 6 colsko feltno, čist ok obnese na 5.5 colski feltni, bi po tej logiki mogla it gor tudi Dunlopova 200/55.

Ti bo pa gumo malo bolj ukrivilo, pa do roba boš težko prišel. Motor bo verjetno malo man okreten, to je pa to.

Gor gre 100% ja, sj to me sam moti da se bo motor slabše peljal. Škoda mi jo je, mam glih eno 200 doma pa bi jo ponucu. Bom probu pa povem kako se obnese :)

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hei,

eno vprašanje.. bi kdo znal povedat najprimernejši pristisk v pnevmatikah za mojo hondo vtr 1000, pnevmatike dunlop 180/55 (mislm da so te :P)... včeraj na nesegrete namerila 2.5 spredaj in zadaj...please help (:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hei,

eno vprašanje.. bi kdo znal povedat najprimernejši pristisk v pnevmatikah za mojo hondo vtr 1000, pnevmatike dunlop 180/55 (mislm da so te :P)... včeraj na nesegrete namerila 2.5 spredaj in zadaj...please help (:

Velika večina ima predpisan tlak za neogrete pnevmatike 2,5 bar sredaj in 2,9 bar zadaj. Če jih boš imela napumpane na ta tlak, nimaš kaj zgrešit. :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velika večina ima predpisan tlak za neogrete pnevmatike 2,5 bar sredaj in 2,9 bar zadaj. Če jih boš imela napumpane na ta tlak, nimaš kaj zgrešit. :grim

okej, mene je sprednja mal skrbela, ker sm mela 2.8. pred sezono pa se je prvič zlo slabo dotikala ceste oz. je bla kr skos u zraku :P tole je blo že mal bolš, ampk ok, probam z 2.5., 2.9. :)

najlepša hvala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okej, mene je sprednja mal skrbela, ker sm mela 2.8. pred sezono pa se je prvič zlo slabo dotikala ceste oz. je bla kr skos u zraku :P tole je blo že mal bolš, ampk ok, probam z 2.5., 2.9. :)

najlepša hvala :D

Lahko poskusiš tudi malo manj, recimo 2,3 spredaj, 2,7 zadaj, meni tako na Metzeler K3 bolj odgovarja, ampak saj pravim, 2,5 ; 2,9 nimaš kaj zgrešit. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hei,

eno vprašanje.. bi kdo znal povedat najprimernejši pristisk v pnevmatikah za mojo hondo vtr 1000, pnevmatike dunlop 180/55 (mislm da so te :P)... včeraj na nesegrete namerila 2.5 spredaj in zadaj...please help (:

VTR (vsaj moj) ima na ščitniku verige nalepko s predpisanimi tlaki za hladne gume. Če se jih držiš bo vse OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VTR (vsaj moj) ima na ščitniku verige nalepko s predpisanimi tlaki za hladne gume. Če se jih držiš bo vse OK.

hm, bom preverla. hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, bom preverla. hvala!

..tko kot pravi Cartman...

...drugače pa mislim..upam..vem, da nimaš 100 kil, ker si nežnejšega spola, pa predvidevam, da se voziš sama, nimaš kej pumpat več kot 2,5/ 2,5.

Večina jih ima (cestnih motociklov sport/touring)predpisan ta tlak, oz. 2,9 zadnjo, če pelješ še sopotnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..tko kot pravi Cartman...

...drugače pa mislim..upam..vem, da nimaš 100 kil, ker si nežnejšega spola, pa predvidevam, da se voziš sama, nimaš kej pumpat več kot 2,5/ 2,5.

Večina jih ima (cestnih motociklov sport/touring)predpisan ta tlak, oz. 2,9 zadnjo, če pelješ še sopotnika.

:))) no sej, res je biu že bolši občutek z 2.5 na obeh, ampak sem vseeno hotla preverit. hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Običajno menjam gume pri B&F ju in Španu vendar imata ta dva na voljo le Michelin in Bridgestone. Ali je kak vulkanizer v Lj ali okolici, ki ima Dunlop ali Metzeler ....

Logistično mi ne znese(žicanje prijateljev ,da pripeljejo gume ali pa najprej z avtom ), da bi kupoval gume posebej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Običajno menjam gume pri B&F ju in Španu vendar imata ta dva na voljo le Michelin in Bridgestone. Ali je kak vulkanizer v Lj ali okolici, ki ima Dunlop ali Metzeler ....

Logistično mi ne znese(žicanje prijateljev ,da pripeljejo gume ali pa najprej z avtom ), da bi kupoval gume posebej.

Pestator v Tacnu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trance_06_beer2.gifDunlop nakazal evriče, za 3 rezervarje jih bo.trance_41_w00t2.gif
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Običajno menjam gume pri B&F ju in Španu vendar imata ta dva na voljo le Michelin in Bridgestone. Ali je kak vulkanizer v Lj ali okolici, ki ima Dunlop ali Metzeler ....

Logistično mi ne znese(žicanje prijateljev ,da pripeljejo gume ali pa najprej z avtom ), da bi kupoval gume posebej.

Yamaha Primec na Dolgem mostu v LJubljani. Priporočam.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!