Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

@ jozexj6: Sem za hec poslal popraševanje na BOMAG, koliko bi pri njih prišla CRA2 190/55/17 in mi je stric odpisal 155 €. Zanimivo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ jozexj6: Sem za hec poslal popraševanje na BOMAG, koliko bi pri njih prišla CRA2 190/55/17 in mi je stric odpisal 155 €. Zanimivo :)

Sam res. Pol sm mel pa sam srčo al kva, da sem pri njih najcenej dobu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lanskega junija so bile na motor montirane pnevmatike Metzeler sportec M5 Interact, DOT 1212. Letos je situacija takšna, da je na zadnji gumi še 1mm do indikatorja, sprednja je pa praktično nova. Sem v dvomih, ali naj kupim novo samo zadnjo gumo in jo skupaj s sprednjo zvozim do konca, ali pa naj kar kupim obe novi gumi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lanskega junija so bile na motor montirane pnevmatike Metzeler sportec M5 Interact, DOT 1212. Letos je situacija takšna, da je na zadnji gumi še 1mm do indikatorja, sprednja je pa praktično nova. Sem v dvomih, ali naj kupim novo samo zadnjo gumo in jo skupaj s sprednjo zvozim do konca, ali pa naj kar kupim obe novi gumi?

 

Samo zadnjo kupi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet bo treba zamenjat gume, sport touring (Honda CBF 1000) 160/60/R17 in 120/70/R117. Trenutne Roadsmart gredo počasi h koncu, zdaj pa se odločam med Dunlop Roadsmart (200eur), Dunlop Roadsmart II (220eur), Metzeler Z6 (190eur), Metzeler Z8 (240eur). Verjetno se je smiselno odločit med novejšima Roadsmart II in Z8, čeprav mi je trenutno guma odlična. Torej, je kakšna bistvena prednost v kateri od naštetih gum?

 

Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet bo treba zamenjat gume, sport touring (Honda CBF 1000) 160/60/R17 in 120/70/R117. Trenutne Roadsmart gredo počasi h koncu, zdaj pa se odločam med Dunlop Roadsmart (200eur), Dunlop Roadsmart II (220eur), Metzeler Z6 (190eur), Metzeler Z8 (240eur). Verjetno se je smiselno odločit med novejšima Roadsmart II in Z8, čeprav mi je trenutno guma odlična. Torej, je kakšna bistvena prednost v kateri od naštetih gum?

 

Hvala in lp

 

Neglede kaj boš dal gor, boš z vsemi zadovoljen ... Razmisli mogoče še od Continental Roadattac 2. Te mam na mojem motorju yamaha fz1 gor. Za enkrat super zadovoljen. Edino morem videt koliko mi bodo zdržale. Ma mislim, da bo kr vredu kilometrino naredil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je vaše mnenje oz izkušnje z

conti sport attack 2 vs sportmax sport smart??

 

Prednja:

Zvozil dve rabljeni (dobil ugodno) Sport Attack (ta prvo in ne 2)

in so mi bile bolj všeč od SportSmart. Bolj športne oblike - beri koničasta

in je bil motor posledično lahkotnejši pri prekladanju. 

Všeč mi je bil občutek finega usmerjanja v ovinku.

Sportsmart prednjo zvozil le eno, potem sem se vrnil na QRR.

(bolj občutljiva na zalivke in okornejša pri vstopanju v zavoj).

 

Zadaj zvozil 1.) 2x Sportsmart, 2.) 1x RoadSmart in 3.) 1x RoadAttack 2.

dosežena kilometrina:

1.   7500    2. 10000   3.   7800

 

Voženo na litrašu.

Popravljeno . Popravil gsxf750
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so Conti RA 2 zdrzale 14000km. Pobrane bolj po sredini. Vsec mi je (se strinjam s testi), da je do konca drzala skoraj enako, kot na zacetku, vsaj v mojih mejah voznje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko zvozim trenutne RoadSmart II do konca, bi rad sprobal kaj novega: Pirelli Angel GT ali novo Bridgestone T30

 

Je že kdo naredil kakšen kilometer ali dva na omenjenih gumah?

Primerjalnih testov, kjer bi bile poleg Metzeler Z8, Continetal RA2, Michelin Pilot Road 3 in Dunlop RS2 zasledil še ti dve novi gumi, očitno še ni, pa me zanima, kaj bi vi izbrali?

 

Torej pro et contra za Pirelli ali Bridgestone! :OK:

 

No, pa da vidim, v kaj me prepričate :grrr  :grrr  :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v nič, počakaj do sobote in preberi test v Motorradu št. 12, če si pa preko meje (A, D) pa ni treba do sobote čakat

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je vaše mnenje oz izkušnje z

conti sport attack 2 vs sportmax sport smart??

Kot je ze gsxf750 napisal. Sport attack zaradi oblike lepše pada v ovinke in je lepše vodljiva. Oprijem ni pri nobeni problem, boš pa naredil kak kilometer manj z sport attack.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je ze gsxf750 napisal. Sport attack zaradi oblike lepše pada v ovinke in je lepše vodljiva. Oprijem ni pri nobeni problem, boš pa naredil kak kilometer manj z sport attack.

 

 

na cb1000 sem naredil z zadnjo sportsmart cca 5k kmjev. sprednja je še bla za eno zadjno. js s sportsmart nisem mel težav pri padanju v ovinek in z vodljivostjo, nasprotno sportsmart mi je bila super guma. dokler nisem probal gp racer. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kakšen problem (lega motorja ipd) , če je prednja pnevmatika namesto "predpisanih"  160 60 R17  višja in sicer 160 70 R17?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kakšen problem (lega motorja ipd) , če je prednja pnevmatika namesto "predpisanih"  160 60 R17  višja in sicer 160 70 R17?

prednja 160?? si mislil mogoče 120?

če ja, potem brez težav vzameš 70 višino..sam mal poglej kok maš placa pod strehco..

če ti ne bo všeč kako se obnaša motor mal v vilcah dol spustiš..za 5 mm naprimer..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, prednja 120, ja ..... 

O.k. hvala za odgovor.

Prejšnji  lastnik motorja je imel spredaj 70, ki sem jo imel namen pustiti gor, sedaj pa sem se premislil in bom zamenjal obe, tako da bo vse po PS - torej višina 60.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen moment ključ bi prišel v poštev za kolo zategnit?

do zdaj sem zmeraj "na roko" zategnil, ampak bi morda kaj nabavil, še kje drugje prav pride.

 

kaj takega je ok?

http://www.conrad.si/Momentni-kljuc,-28-210-Nm-10--210-Nm-12,5-mm-%281%2f2%22%29-45,7-cmBr%c3Lder-Mannesmann-183A.htm?websale7=conrad-slowenien&pi=800163&ci=SHOP_AREA_17292_0312024

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen moment ključ bi prišel v poštev za kolo zategnit?

do zdaj sem zmeraj "na roko" zategnil, ampak bi morda kaj nabavil, še kje drugje prav pride.

 

kaj takega je ok?

http://www.conrad.si/Momentni-kljuc,-28-210-Nm-10--210-Nm-12,5-mm-%281%2f2%22%29-45,7-cmBr%c3Lder-Mannesmann-183A.htm?websale7=conrad-slowenien&pi=800163&ci=SHOP_AREA_17292_0312024

 

To je čist ok, ampak Conrad je drag!

 

Tole je ista zadeve http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/izdelek.aspx/i5924

 

Vsake tolk časa jih dobiš pa tudi v Hoferju / Lidlu za 19.95 pa še 3 leta garancije ponavadi zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je čist ok, ampak Conrad je drag!

 

Tole je ista zadeve http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/izdelek.aspx/i5924

 

Vsake tolk časa jih dobiš pa tudi v Hoferju / Lidlu za 19.95 pa še 3 leta garancije ponavadi zraven.

 

 

hvala!

saj tisto sem dal samo za primer. bolj me je zanimal navor.

sem v tem času že poguglal, da se avti zategujejo med 10 in 12 kilogramov, kakor komu paše.

tako da, če motor na 110Nm zategnem, verjetno tudi nebom fejst falil. ugibam...

nekaj sem bral, da je malo dnara malo muzike, da poceni moment ključi lažejo.

najcenejšega res ne bom vzel, samo, če pa ni neku hudo profi, pa tudi ne morem fejst falit.

recimo kaki za 40€...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala!

saj tisto sem dal samo za primer. bolj me je zanimal navor.

sem v tem času že poguglal, da se avti zategujejo med 10 in 12 kilogramov, kakor komu paše.

tako da, če motor na 110Nm zategnem, verjetno tudi nebom fejst falil. ugibam...

nekaj sem bral, da je malo dnara malo muzike, da poceni moment ključi lažejo.

najcenejšega res ne bom vzel, samo, če pa ni neku hudo profi, pa tudi ne morem fejst falit.

recimo kaki za 40€...

 

Jaz uporabljam Hoferjevega. Takoj po nakupu stestiran, je bil čisto točen. Zadnjič sem po dveh letih uporabe ponovil test in še vedno vse štima. Stal je 20€. Za domačo uporabo več kot odličen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala!

saj tisto sem dal samo za primer. bolj me je zanimal navor.

sem v tem času že poguglal, da se avti zategujejo med 10 in 12 kilogramov, kakor komu paše.

tako da, če motor na 110Nm zategnem, verjetno tudi nebom fejst falil. ugibam...

nekaj sem bral, da je malo dnara malo muzike, da poceni moment ključi lažejo.

najcenejšega res ne bom vzel, samo, če pa ni neku hudo profi, pa tudi ne morem fejst falit.

recimo kaki za 40€...

 

Ti ga jaz prodam za 40, lahko za 55€, bo še boljši. Da je iz Hoferja ti pa itak ne povem. :nono::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so Conti RA 2 zdrzale 14000km. Pobrane bolj po sredini. Vsec mi je (se strinjam s testi), da je do konca drzala skoraj enako, kot na zacetku, vsaj v mojih mejah voznje.

Na kakem motorju si jih imel ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O kilometrini nima smisla razpravljati, ker je vse preveč faktorjev. Nekdo naredi z enako gumo 20k, nekdo drugi pa 4k.

Jaz lahko povem, da sem največ prevozil z Dunlop Sportsmart, malo manj pa s Pirelli Diablo Rosso II in Sport Attack I. Ampak ne toliko manj da bi spet kupil Dunlop.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!