Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Živjo,

 

imam Hondo Hornet 2008 abs (3. lastnik), gor imam Michelin Pilot Power, ki so bile tudi gor ko sem motor kupil, zato sem jih zamenjal z novimi Pilot Power. Rad se vozim po ridah, avtocesta me ne zanima edino če je nuja......35% v dvoje........vozim "dinamično". Michelin Polit Power me do sedaj še ni razočarala na suhem, na mokrem sem premalo vozil, ampak kolikor sem brez slabih presenečenj. Hitro se ogreje in tudi ob kkšnem mojem kiksu drži. Edino na zalivkah mal zdrsne in seveda na belih črtah (cestni markirji).

 

Lansko leto sm bil začetnik in do sedaj naredil 9000km z PP. Zadnja je za zamenat, prednja bi še bila za kkšna 2000 km.........menjal bom obe gumi...na servisu Honda so mi predlagali zamenjavo z Dunlop sportsmart......baje da Michelin Pilot Power ni noben neki hvalu....

 

 

Kaj bi mi priporočal? oziroma ali je Sportsmart res tako dobra?

 

Hvala! :)

ne glede na to kar drugi pravijo, ti povem iz prve roke (sem vozil pilotpower in sportsmart): če si s PP kolikor toliko zadovoljen, boš nad sportsmart navdušen. PP je solidna guma a jo SS prekaša v vsem razen kilometrini. sam sem bil s SS zelo zadovoljen.

pa še nekaj: ko si sam oblikujem mnenje, ne samo na forumu, tudi v življenju nasploh, se ponavadi izogibam mnenj tistih, ki eno stvar hvalijo na vse pretege, drugo pa grajajo v enaki meri. ali so imeli zelo specifične izkušnje ali pa so nasploh neobjektivni (večinoma).  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kakšen tlak sta imela?

Jaz če imam 2,5/2,9 in se mi gumi komaj kaj ogrejejo, zadnja zaradi nažiganja malce bolj. :krneki:

Ko imam 2,2/2,4 pa nimam več teh problemov. :)

 

Govora je ContiRoadAttack, ContiRoadAttack2, ContiSportAttack in ContiTrailAttack2 (trenutne).

 

lp

 

Za sebe vem, da so bile tm 2.5/2.9 za R1 tega ne morem trdit, mislim pa da kolikor poznam Treborja je mel tudi on po PS-u :D

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam na supersport motorju še nisem vozil kao športne gume, razen enkrat davno qualiffer, sicer pa vsa leta sport touring....Na kterih gumah je prišel iz proizvodnje me niti ne zanima, tistih gum itak verjetno že davno ne delajo več...Edino kar se res mogoče pozna pri športnih gumah je malo boljši  handling, spolh pri starih, malo težjih motorjih se pozna, novejši pa itak vsi padejo v ovinek pa ni važno kake gume so gor...

 

No, glede na to, da ti na SS motorju še NISI vozil KAO športne gume, potem zelo dvomim, da je tvoje mnenje mirodajno, očitno razlike med Supersport gumo in Touring gumo sploh ne poznaš.. Že razlika med Trackday gumo in Supersport gumo je očitna...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne glede na to kar drugi pravijo, ti povem iz prve roke (sem vozil pilotpower in sportsmart): če si s PP kolikor toliko zadovoljen, boš nad sportsmart navdušen. PP je solidna guma a jo SS prekaša v vsem razen kilometrini. sam sem bil s SS zelo zadovoljen.

pa še nekaj: ko si sam oblikujem mnenje, ne samo na forumu, tudi v življenju nasploh, se ponavadi izogibam mnenj tistih, ki eno stvar hvalijo na vse pretege, drugo pa grajajo v enaki meri. ali so imeli zelo specifične izkušnje ali pa so nasploh neobjektivni (večinoma).  

Nebi se strinjal s tabo. Za hornetko 900, verjetno pri 600 ni neke razlike je z SS shimy efekt zelo izrazit, pri PP pa komaj opazen. Prej sem vozil kar nekaj let PP, zdaj pa je gor SS in sem kar razočaran zaradi tega efekta, Tudi tisti feed back iz ceste mi je boljši pri PP. Tako da bojo šle dol ob prvi priložnosti ker gre nazaj PP. Pri R1 so bile tudi prej gor SS in sem ob menjavi dal nazaj PP, meni osebno je občutek veliko boljši na PP. Sicer je pa tako da vsakemu paše nekaj drugega... Tako da tisto da jo SS prekaša v vseh pogledih.. hm nevem...pri mojih občutkih niti malo.. Poznam jih kar nekaj ki so se vrnili nazaj na PP.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni na 900 SS niso spilale, PP sem vozil na 600 za 900 zal ne vem, ampak vse ok, potem sem presaltal na Conti in na teh ostajam ze precej casa. Drugo sezono pa poizkusit PP3 ali bo ze 4 zunaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kakšen tlak sta imela?

Jaz če imam 2,5/2,9 in se mi gumi komaj kaj ogrejejo, zadnja zaradi nažiganja malce bolj. :krneki:

Ko imam 2,2/2,4 pa nimam več teh problemov. :)

 

Govora je ContiRoadAttack, ContiRoadAttack2, ContiSportAttack in ContiTrailAttack2 (trenutne).

 

lp

predpisan tlak, sploh k sm večkrat v dvoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi se strinjal s tabo. Za hornetko 900, verjetno pri 600 ni neke razlike je z SS shimy efekt zelo izrazit, pri PP pa komaj opazen. Prej sem vozil kar nekaj let PP, zdaj pa je gor SS in sem kar razočaran zaradi tega efekta, Tudi tisti feed back iz ceste mi je boljši pri PP. Tako da bojo šle dol ob prvi priložnosti ker gre nazaj PP. Pri R1 so bile tudi prej gor SS in sem ob menjavi dal nazaj PP, meni osebno je občutek veliko boljši na PP. Sicer je pa tako da vsakemu paše nekaj drugega... Tako da tisto da jo SS prekaša v vseh pogledih.. hm nevem...pri mojih občutkih niti malo.. Poznam jih kar nekaj ki so se vrnili nazaj na PP.... 

a zdaj boš reko, da na vsakih 500m doživljaš shimmy efekt. in to na hornetki. sorry, to mi je malo mimo. pol verjetno ti kaj narobe delaš. sam nisem glih počasen kot dedica, pa to sploh ni problematično. tudi če bi bila slabša v tej "prvini", je v vseh ostalih lastnostih spredaj. že datum nastanka pove dosti, vsaka naslednja generacija gume je praviloma boljša od svoje predhodnice. (razen od d207rr :-)). res je pa, da vsak svoje hvali, a po forumu je takih, ki so PP ljubci, bolj malo. naj povem, da je bila meni PP dobra guma (dokler nisem probal boljših :-)).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zdaj boš reko, da na vsakih 500m doživljaš shimmy efekt. in to na hornetki. sorry, to mi je malo mimo. pol verjetno ti kaj narobe delaš. sam nisem glih počasen kot dedica, pa to sploh ni problematično. tudi če bi bila slabša v tej "prvini", je v vseh ostalih lastnostih spredaj. že datum nastanka pove dosti, vsaka naslednja generacija gume je praviloma boljša od svoje predhodnice. (razen od d207rr :-)). res je pa, da vsak svoje hvali, a po forumu je takih, ki so PP ljubci, bolj malo. naj povem, da je bila meni PP dobra guma (dokler nisem probal boljših :-)).

ja, je precej prisoten ... 

a ti je tole kej znano: "pa še nekaj: ko si sam oblikujem mnenje, ne samo na forumu, tudi v življenju nasploh, se ponavadi izogibam mnenj tistih, ki eno stvar hvalijo na vse pretege" 

:smoke: in ja PP je boljša guma ... IMHO sevede

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a zdaj boš reko, da na vsakih 500m doživljaš shimmy efekt. in to na hornetki. sorry, to mi je malo mimo. pol verjetno ti kaj narobe delaš. sam nisem glih počasen kot dedica, pa to sploh ni problematično. tudi če bi bila slabša v tej "prvini", je v vseh ostalih lastnostih spredaj. že datum nastanka pove dosti, vsaka naslednja generacija gume je praviloma boljša od svoje predhodnice. (razen od d207rr :-)). res je pa, da vsak svoje hvali, a po forumu je takih, ki so PP ljubci, bolj malo. naj povem, da je bila meni PP dobra guma (dokler nisem probal boljših :-)).

Nisem rekel da na vsakih 500 m, ampak je zelo izrazit..in mi gre na  q**.....tudi ne rečem da ni boljših, ker so... ampak SS to niti približno ni, če ti je SS orgazmična, poskusi še metzeler K3 mogoče ti bo tale boljša od SS :) ... brez slabe vesti, SS je qu**c od gume

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo ta "Shimmy Efect" se men dogaja pri GP Racerki, kot sem že omenil na prejšnji strani te teme

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, je precej prisoten ... 

a ti je tole kej znano: "pa še nekaj: ko si sam oblikujem mnenje, ne samo na forumu, tudi v življenju nasploh, se ponavadi izogibam mnenj tistih, ki eno stvar hvalijo na vse pretege" 

:smoke: in ja PP je boljša guma ... IMHO sevede

če ciljaš na hvaljenje/grajanje..., js sem samo povedal, da je za moje pojme SS zelo dobra guma, po mojih konkretnih izkušnjah boljša od PP v vseh pogledih. da ne bo pomote PP in ne PP2ct. nisem pa pretiraval v smislu ena je top druga pa flop (oz. qrac,.. .)... imaš pravico do svojega mnenja, samo še vedno mislim, da je SS odlična guma v svojem razredu. GP racer (in podobne) je seveda boljša, a tudi v višjem razredu. 

Zanimivo ta "Shimmy Efect" se men dogaja pri GP Racerki, kot sem že omenil na prejšnji strani te teme

meni pa ne, oz. zelo neopazno-nemoteče.

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ko bi naredli stran, kjer bi iz izkusenj napisali kilometre kolk je zdrzala dolocena guma ?

Vpisovali bi sam kilometre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem rekel da na vsakih 500 m, ampak je zelo izrazit..in mi gre na  q**.....tudi ne rečem da ni boljših, ker so... ampak SS to niti približno ni, če ti je SS orgazmična, poskusi še metzeler K3 mogoče ti bo tale boljša od SS :) ... brez slabe vesti, SS je qu**c od gume

nisem rekel da mi je SS orgazmična ampak zelo dobra ss guma.K3 je guma drugega ranga kot SS, zato jih jaz ne bi primerjal. vozim gp racer in mi je super, v kleti čaka komplet supercors, pol pa mogoče pride K3 na vrsto. če bo pa kilometrina drastično slabša (od za moje pojme sprejemljivih 4Kkm), bom pa prešalto nazaj na ss gume (pred SS bom pa verjetno probal S20 alpa SA2).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ko bi naredli stran, kjer bi iz izkusenj napisali kilometre kolk je zdrzala dolocena guma ?

Vpisovali bi sam kilometre

Res ni realno. Samo za primer, nekdo bo napisal da je z metzeler tourance prevozil 20.000km, jaz bom napisal da sem jih pa 5.000.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore :) od viška priporočil glava ne boli.

 

Vajenec: športno cestno gumo vozim zato ker motor že iz proizvodnje prišel z Michelin PP, dopade se mi prelaganje iz ovinka v ovinek "odzivnost" ker je višja kot ST gume.....pa ni mi problem če jo prej pobere......glavno da dobr drži :)

 

ali je kdo preizkusil Micheli Pilot Power.....da bi mi podal svoje mnenje?? Vem da je guma že dolgo na sceni......kar pomeni da ni "up to date" :)  Ima kdo kej izkušen z novo Pilot Power 3???

 

bom razmislu vrjetn med: conti attack II in sportsmart

 

 

 

THX, pa Srečno "po pamet" :)

 

Po vseh mnenjih in diskusijah, ki so sledile sem bil kr zmeden katero gumo zdej izbrat....................sm že mislu naročit Pilot Power 3 (inspiracija:

) potem sem si pa reku zakaj bi menjal gumo, ki mi odlično služi.....in naročil pri Širniku Pilot Power :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz zadosti velikega števila bi se dalo potegnit razumljivo povprečje...

In tu sem podobnih misli
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!