Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Malo sem gledal za gumami po nemških spletnih trgovinah. Pisal sem trgovcu glede DOT-a. Zagotovil mi je, da so gume mlajše od dveh let. Kako vi gledate na DOT pri nakupu novih?

Verjetno jih bom naročil po netu v Radljah. Žal mi je, ker jih nisem naročil pred mesecem. Opazil sem, da je bila za Tourance že prva podražitev.

 

Lani sem dal 2010 letnik na zadnjo os, Dunlop RS, nobenih pripomb, drži kot pričakovano, do sedaj 8,5kkm. bila tudi na pisti v Brnu. Kot pes ježa!

 

LP Bajsi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem decembra tudi menjal samo sprednjo, čeprav je še imela 2.5 mm profila (zakonsko je 1 mm). No, za prvega januarja ni bilo snega, pa mogoče brez veze... ampak ni važno, je pa le nova.

 

(1) Globina kanalov v dezenu pnevmatik (merjena na mestu ob kazalniku obrabe) mora biti po obsegu in širini na pnevmatikah vozil na vozilih kategorij L(1)e in L(2)e najmanj 1 mm, na vozilih kategorij M(1) in N(1) ter njihovih priklopnih vozilih najmanj 1,6 mm, in na drugih vozilih najmanj 2 mm.

 
Kategorija L1e: »moped« - dvokolesno vozilo, katerega največja konstrukcijsko določena hitrost ne presega 45 km/h in katerega delovna prostornina ne presega 50 cm3 pri motorju z notranjim zgorevanjem, ali največja trajna nazivna moč ne presega 4 kW pri elektromotorju; 
 
Kategorija L2e: »trikolesni moped« - trikolesno vozilo, katerega največja konstrukcijsko določena hitrost ne presega 45 km/h in katerega delovna prostornina ne presega 50 cm3 pri motorju na prisilni vžig, ali največja nazivna moč ne presega 4 kW pri drugih motorjih z notranjim zgorevanjem, ali največja trajna nazivna moč ne presega 4 kW pri elektromotorju; 

 

Kategorija L3e: »motorno kolo« - dvokolesno vozilo brez stranske prikolice, opremljeno z motorjem, katerega delovna prostornina presega 50 cm3, če je to motor z notranjim zgorevanjem in/ali katerih največja konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h; 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

(1) Globina kanalov v dezenu pnevmatik (merjena na mestu ob kazalniku obrabe) mora biti po obsegu in širini na pnevmatikah vozil na vozilih kategorij L(1)e in L(2)e najmanj 1 mm, na vozilih kategorij M(1) in N(1) ter njihovih priklopnih vozilih najmanj 1,6 mm, in na drugih vozilih najmanj 2 mm.

 
Kategorija L1e: »moped« - dvokolesno vozilo, katerega največja konstrukcijsko določena hitrost ne presega 45 km/h in katerega delovna prostornina ne presega 50 cm3 pri motorju z notranjim zgorevanjem, ali največja trajna nazivna moč ne presega 4 kW pri elektromotorju; 
 
Kategorija L2e: »trikolesni moped« - trikolesno vozilo, katerega največja konstrukcijsko določena hitrost ne presega 45 km/h in katerega delovna prostornina ne presega 50 cm3 pri motorju na prisilni vžig, ali največja nazivna moč ne presega 4 kW pri drugih motorjih z notranjim zgorevanjem, ali največja trajna nazivna moč ne presega 4 kW pri elektromotorju; 

 

Kategorija L3e: »motorno kolo« - dvokolesno vozilo brez stranske prikolice, opremljeno z motorjem, katerega delovna prostornina presega 50 cm3, če je to motor z notranjim zgorevanjem in/ali katerih največja konstrukcijsko določena hitrost presega 45 km/h; 

 

Sm bil vedno prepričan da je 1mm. A to že skos vela al je kej novga? Pa to je 1/3 gume še!!! Plaču sm 3/3 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm bil vedno prepričan da je 1mm. A to že skos vela al je kej novga? Pa to je 1/3 gume še!!! Plaču sm 3/3 

 

Uradni list 44/2013.

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere pnevmatike predlagate za GS-a 650 v dimenzijah 100/90 R19 in 130/80 R17....v mislih imam bolj cestno varijanto..hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je mogoče kdo zasledil kakšno "ugodno ceno" za ContiTrailAttack 2
 
110/80-R 19
150/70-R 17
 
Hvala ;)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem nove gume in me zanimam kakšne so gume HEIDENAU v primerjavi z Dunlop.

Na ER-5 sem dal Heidenau (bivši vzhodnonemški Pneumant, sedaj menda v lasti Continentala). Ja, glej... držala je do samega roba, v primerjavi s starimi Michelinkami je bila razlika neprimerljiva. Bi se še enkrat odločil za Heidenauke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lejga strelaka... da je 2 mm... Ti šment. No, itak menjam preden pade na 2 mm, je pa dobro to vedeti. V knjižici z navodili za motor (sem šel še enkrat preveriti), piše da se spredaj lahko voziš do 1mm, zadaj pa 2mm... Hvala za pojasnilo in opozorilo. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg spremembe globine profila pnevmatik je tudi sprememba pri prvi pomoči.

Zahtevajo se navodila in seznam samo v slovenskem jeziku. Ali novo kupljeno prvo pomoč pri Louisu (nemščina) ne smem uporabljati?  :slap: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg spremembe globine profila pnevmatik je tudi sprememba pri prvi pomoči.

Zahtevajo se navodila in seznam samo v slovenskem jeziku. Ali novo kupljeno prvo pomoč pri Louisu (nemščina) ne smem uporabljati?  :slap: 

 

V eni drugi temi je zelo veliko upiranja zaradi kazni napisani v nemščini, sedaj bi pa nekateri imeli prvo pomoč v nemščini. Se bo potrebno dogovoriti za en univerzalen jezik, ker vsak razume samo tistega, ki ga hoče. V pravilniku je določeno kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stric od moje boljše polovice me je prosil, da se pozanimam za gume za njegov motor.

 

Ima BMW 1150 rt. Vozi se z ženo, najbrž ne divja neki ful :). Sam sem mislil na Dunlop Roadsmart 2. Bi najbrž bile OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere pnevmatike predlagate za GS-a 650 v dimenzijah 100/90 R19 in 130/80 R17....v mislih imam bolj cestno varijanto..hvala, lp

Pozdravljen, svetujem ti Metzeler- Tourance Next, ali Michelin- Anake 3, pa srečno na cesti.  :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stric od moje boljše polovice me je prosil, da se pozanimam za gume za njegov motor.

 

Ima BMW 1150 rt. Vozi se z ženo, najbrž ne divja neki ful :). Sam sem mislil na Dunlop Roadsmart 2. Bi najbrž bile OK?

Seveda. Drugače pa imajo (vsaj večina) proizvajalcev na svoji web strani prav okence "pnevmatike za moj mopedek" tam izbereš svoj mopedek in ti fukne vn rezultate, kaj svetujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ER-5 sem dal Heidenau (bivši vzhodnonemški Pneumant, sedaj menda v lasti Continentala). Ja, glej... držala je do samega roba, v primerjavi s starimi Michelinkami je bila razlika neprimerljiva. Bi se še enkrat odločil za Heidenauke...

Pol je model Heidenau K80 dovolj klaliteten za supermoto do hitrosti max 130 km/h ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg spremembe globine profila pnevmatik je tudi sprememba pri prvi pomoči.

Zahtevajo se navodila in seznam samo v slovenskem jeziku. Ali novo kupljeno prvo pomoč pri Louisu (nemščina) ne smem uporabljati?  :slap: 

Hm...navodila v slovenščini? Zdaj, če je to res, je to spet ena od bedarij naših prismuknjenih zakonopiscev. Zakaj? Vsakdo mora pred opravljanjem vozniškega izpita, narediti tečaj prve pomoči. Torej, mora znati rano poviti vsaj v grobem, namestiti trikotno ruto...zaustaviti krvavitev. Ni to neka umetnost. Prav zanima me, kdo bo pred takšnih dejanjem šel navodila čitati... Resno, takšen nima kaj početi s povoji, da bo prej navodila bral....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stric od moje boljše polovice me je prosil, da se pozanimam za gume za njegov motor.

 

Ima BMW 1150 rt. Vozi se z ženo, najbrž ne divja neki ful :). Sam sem mislil na Dunlop Roadsmart 2. Bi najbrž bile OK?

Dej tukaj poglej Za RS2, mislim da je ugodna ugodna cena.

http://www.gume-vulko.si

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minimalna globina dezena 2mm? Ja odlicno kaj naj recem, nove imajo pa 6mm. Bravo strokovnjaki, same odlicne poteze za povecevanje varnosti v prometu. Kreteni.

 

post-19800-0-96780300-1394473732.gif

 

 

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ravno danes sem narocil nove pnevmatike (za po cesti). Mi je ze zal da nisem heidenau vzel, imajo vsaj v startu mal vec profila.

@Borutt: Bi te preprical da ima ta pnevmatika se 2mm?

 

post-19800-0-34599200-1394474183_thumb.jpg

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take so bile, ko sem ga pripeljal domov:

 

img2382.jpg

 

Še preden pa sem naredil en krog, sem jih zamenjal z Pilot Road 3

 

img0968x.jpg

 

Fantje, ne šparat pri gumah.. Ni vredno.. Tistih nekaj evrov v primerjavi z vašim zdravjem in konjički - neprecenljivo..!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja po dolgm casu mam obe novi, pa je prov super obcutek, kako lepo se pelje v ovinek. :notworthy: Drgac pa....sej k je zlizana ne pades kr prec....je vecji problem moraliziranja, da je pa to manj kot milimeter profila oz. zdej ocitno 2....in da to stane evre. :l_01:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take so bile, ko sem ga pripeljal domov:

 

Še preden pa sem naredil en krog, sem jih zamenjal z Pilot Road 3

 

Fantje, ne šparat pri gumah.. Ni vredno.. Tistih nekaj evrov v primerjavi z vašim zdravjem in konjički - neprecenljivo..!!!

 

Odlicno kaj naj recem. Ampak ne morem mimo tega, da nebi pripomnil, da so tiste conti sport attack tudi izrabljene drzale bolje, kot te nove michelin pilot road 3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlicno kaj naj recem. Ampak ne morem mimo tega, da nebi pripomnil, da so tiste conti sport attack tudi izrabljene drzale bolje, kot te nove michelin pilot road 3.

 

 

Mogoče res.. Sem pa nekak ugotovil, da bodo te, za moj stil vožnje, bolj primerne.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ravno danes sem narocil nove pnevmatike (za po cesti). Mi je ze zal da nisem heidenau vzel, imajo vsaj v startu mal vec profila.

@Borutt: Bi te preprical da ima ta pnevmatika se 2mm?

 

attachicon.gifdsc01939.jpg

 

 

Seštevek meritev globine dezena pnevmatike v vsakem posameznem kanalu bi verjetno znesel 2 mm. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!