Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Pozdravljeni!

 

Prosil bi vas za nasvet, in sicer kupujem nove pnevmatike za cestni motor gsxr 1000, odločam se med gp racer ospredi s ozadi m, ali pireli supercorsa  ospredi sc1 ozadi sc2. zanima me kaj priporočate, ter koliko km lahko narediš z njimi bolj dinamične vožnje (kačje ride, tolmin, itd)

 

hvala :P

Mislim, da z dunlop gp racer ne moreš zgrešit, pa še cenovno so ugodnejše.

 

http://www.gume-vulko.si/moto-gume/dunlop-120-70zr17-58w-sx-gp-racer-d211-625923?filter=176,62,77,121

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale evo me zanima, a je slucajn to namesto gt oz. izboljsava gtja?

Sori, se posipam s pepelom. Ignoriraj moj prejšnji post. Sem narobe razumel.

 

Če pr nas napišeš: tale evo- to pomeni, kot da bi s prstom kazal nanjo in rekel: točno tale :D

 

pa sem mislil, da govoriš za Angel GT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce sem naglas uprasal za potrditev, do cesar sem sam ze prisel. 

Oznaka GT (Gran Turismo) mi je zanimiva, nima pa veze z proizvajalcem gum.

O svoji zadnji gumi Conti GT lahko porocam tekom leta, navadna Conti road a. 2 pa mi drzi slabih 5000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume direkt ima priporočljivo ceno brez akcij in popustov. Širnik ima popuste (manj zasluži). Če boš našel gume z akcijsko ceno na Direktu bodo odstopanja bistveno nižja, cca 9eur v prid našim prodajalcem. Očitno so naši prodajalci dojeli, da morajo biti cenejši od tega velikega spletnega prodajalca.

 

Sam sem naročil gume pri uradnem slovenskem uvozniku…. in čakam že en mesec……upam da ni nateg :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boštjan je pri meni skoraj isto .... naroču pri moto mirči-ju, pa morem do konca mesca čakati, jih bojda niti pri uvozniku še nimajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker ma en slovensko marzo, drug pa normalno. Jst sm dal pr Bartogu za komplet 109 eur z dostavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaka je neka povprečna kilometrina pri sportmax sportsmart 2, če je že kdo tako daleč? menda večina na sportakih to montira :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaka je neka povprečna kilometrina pri sportmax sportsmart 2, če je že kdo tako daleč? menda večina na sportakih to montira :)

dvomim, da je to do sredine marca že kdo zvozil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

 

mojster jozexj6: in, kako si zadovoljen z njimi?? k jst tud mal v to smer gledam...

 

morda še primerjava s prejšnjimi, karkoli si že imel??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

 

mojster jozexj6: in, kako si zadovoljen z njimi?? k jst tud mal v to smer gledam...

 

morda še primerjava s prejšnjimi, karkoli si že imel??

jest mam trenutno še gp racer..naslednje bojo sportsmart2..zakon guma..pa tut če samo 4.000 naredim z njo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel sportsmart in so mi bile najslabse gume do sedaj :) 

imamo razlicna mnenja in izkusnje, vsak naj poizkusi in se ne ozira prevec na napisano.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel sportsmart in so mi bile najslabse gume do sedaj :)

imamo razlicna mnenja in izkusnje, vsak naj poizkusi in se ne ozira prevec na napisano.

Pravilno si napisal jaz vozim Metzeler že ca 10+ let in z vsako sem naredil vedno 10K + in nepotrebujem gume da bi se v ovinek peljal 5-10Km/h hitreje raje menjam samo enkrat letno dobro dražjo gumo kot 3X letno slabo ceneno radirko dobro za v ovinke !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel sportsmart in so mi bile najslabse gume do sedaj :)

imamo razlicna mnenja in izkusnje, vsak naj poizkusi in se ne ozira prevec na napisano.

 

Se strinjam z drugim delom stavka, ker jst se pa na teh sportsmartkah odlično počutim :D s prejšnjo naredil neverjetnih 11.600 km, zdejšnjo bom pa menjal po 7.000 km  :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z drugim delom stavka, ker jst se pa na teh sportsmartkah odlično počutim :D s prejšnjo naredil neverjetnih 11.600 km, zdejšnjo bom pa menjal po 7.000 km  :wacko:

11600 kr lepo stevilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

 

mojster jozexj6: in, kako si zadovoljen z njimi?? k jst tud mal v to smer gledam...

 

morda še primerjava s prejšnjimi, karkoli si že imel??

Hja ... težko primerjat. Prej 78 knjičev,zdej pa 150:). Zaenkrat sem zadovoljen. Bomo vidli obrabo. Pa seveda čakam da višje temperature asfalta,da se sproba tko kot mora. Sem bil v nedeljo na jadranki ampak sem vozil zlo z rezervo in nisem prišel čist do roba na zadnji gumi. Na sprednji pa tko ne morš, ker ga nima :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nisem nič slikal, lahko pa mal napišem: PIRELLI ANGEL GT VS BRIDGESTONE T30 (zadnja)

Kar se mene osebno tiče, že imam zmagovalca. In to je T30. Je nedvomno bolj športno orientirana, z bolj izraženim (oziroma z boljšimi povratnimi informacijami) na bokih. T30 sem uspel tudi v hladnih mesecih nasvalkat, če sem se malce po ovinkih podil, medtem ko pirelija ne morem, je po mojem preveč porezan ravno na bokih. Bo pa kilometrina dobra, oz po mojem boljša kot pri t30. 

Nadalje, pri angel GT se čuti prehod iz trde sredice na mehkeši bok. Kot da malo zdrsne potem prime, pri T30 tega ni. Guma dleuje homogeno čez cel nagib.

Pa še ena informacija: pireli angel GT je mnogo bolj trd (toliko, da sem šel preverit tlak), kot pa T30, ki pobira grbine in luknje, da sploh ne čutiš.

 

 

Ne bom rekel da je Angel GT slaba guma, daleč od tega, vendar meni in mojemu načinu vožnje veliko bolj ustreza T30.

Se kr strinjam z DAMI34...

Začel z T30 lansko leto proti koncu sezone, prej sem imel pa BT023.

023 mi je zdržala v povprečju 13-15.000 km s sprednjo sem pa krepko čez 20.000km naklepal :)

 

Je pa res, da furam ER-6 in imam še vedno original ploščice gor ker "z brzino bremzam" ogromno...

 

T30 gre pa super v ovinek (osebno mnenje) seveda ne primerjat z S20 ali pa kako drugo SS gumo, samo po ridah gre recmo motor do tačke in to precej suvereno.

Zaenkrat mi tudi zdrsnila ni, seveda ob mojem slogu vožnje.

 

Skratka guma vredna nakupa, je igriva ob normalnih hitrostih ni pa za "športaka". :)

 

Aja, še to kar se tiče hladnejših dni...

Ja da se jo nasvaljkat in drži dobro, samo na tistih zalivkah se pa čuti v hladnejših dnevih da si na njej :)

Popravljeno . Popravil GregaSLO
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z drugim delom stavka, ker jst se pa na teh sportsmartkah odlično počutim :D s prejšnjo naredil neverjetnih 11.600 km, zdejšnjo bom pa menjal po 7.000 km  :wacko:

Men so delale po 5000km, pa še nezadovoljen sem bil :( Trda, neodzivna, zlo slabo se je ogrela, slabe povratne informacije...kr neki guma :P

 

Sportsmart2 je pa baje čisto druga guma...se pravi, če bi hotel vedeti kako deluje bi moral vsaj en komplet zvoziti.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so delale po 5000km, pa še nezadovoljen sem bil :( Trda, neodzivna, zlo slabo se je ogrela, slabe povratne informacije...kr neki guma :P

 

Sportsmart2 je pa baje čisto druga guma...se pravi, če bi hotel vedeti kako deluje bi moral vsaj en komplet zvoziti.

to bomo tudi naredili.. pol pa vidis a je al ni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf tole so carske gume. Jst sem se prej sel mal peljat z novimi gumicami. Dunlop Trailmax TR91. Prvi vtis je jako slab.

Motor mi kar pada v ovinek. Prej sem imel conti trail attack 2. Bomo vidli kako bo, ko jih malo utecem no.

A mi lahko poveš kako se je obnesla Conti Trail Attack 2? Obraba, oprijem?

 

Dunlop Trailmax TR91 sem zdaj 2 leti vozil...pa nimam nič kaj slabega za povedat.

Enako me zanima tudi za TR91.

 

Sedaj vozim spredaj TR91 in zadaj BW502, ki pa jo bo treba v kratkem menjat. Kaj priporočate? Naj nadaljujem S TR91 tudi zadaj in potem obe skupaj zamenjam za kaj drugega? Ali naj že sedaj vzamem za zadaj drugo? Iščem pa za malega stroma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!