Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Nekje sem prebral da naj bi se z letošnjim letom povečal minimalni dezen na moto pnevmatiki iz 1.6 na 2mm ter obvezen napis na bokih pnevmatik za endure. Napis naj bi bil obvezen na vseh endurah  tako velikih, kot je GS in manjših kot  2T KTM. Na pnevmatikah naj bi bil odtisnjen z letošnjim letom pri oznakah DOT XX14. Kazen za neuporabo napisa na pnevmatiki naj bi bila enaka, kot vožnja z premalo profila (dezena).

Na sliki je primer letošnje Trailatack2.

 

post-40971-0-74435500-1396329759_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja... res je... pa kazen bo tudi, če boš imel na Kawasakiju gume, na gumah bo pa pisalo SUZUKI....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem prebral da naj bi se z letošnjim letom povečal minimalni dezen na moto pnevmatiki iz 1.6 na 2mm

Tole je pa zal res. Pa prej je bilo 1mm celo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa zal res. Pa prej je bilo 1mm celo.

Kolker sem se jaz ta vikend z enim policajem iz prometne pogovarjal, velja še vedno 1 mm, ker so dobili neko dopolnilo k zakonu. Tako je bilo meni rečeno :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolker sem se jaz ta vikend z enim policajem iz prometne pogovarjal, velja še vedno 1 mm, ker so dobili neko dopolnilo k zakonu. Tako je bilo meni rečeno :smoke:

 

dokler ni objavljeno v uradnem listu ne velja nič... drugače pa jaz policajem ne verjamem ma prav manj kot nič - tak te bo čez 300km ustavil in zakasiral ker boš na 1,95mm ker je zakon veljaven dopolnilo pa še ne...

 

no policistu bi pa mogoče verjel če bi mi znal napismeno pokazat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dones se mi pa končn prkazala marija ...... zmontirane Metzeler Z6 :)

končno spet mobilen :D

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem gumo za na cesto za na aprilio. Gpjk mi je škoda, ko se vozmo v dvoje, zato je potrebno touring gumo :)

Izbor najcenejših na avtonetu:

 

- sava mitas 97 eur

- pireli diablo strada 98eur

- mišelin pilot road 99eur

- dunlop qualifire (verjetno še taprva, nč ne piše) 99eur

- bridgeston bt021 100eur

... še bi lahko našteval

 

Torej gre za 2valjnika, za vožnjo 90% v dvoje, samo cesta, 0% AC.

Probal bi savo, samo zato ker ne morem verjet da je lahko dobra guma :D

Kak drug predlog? Roadsmart I & II?...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem gumo za na cesto za na aprilio. Gpjk mi je škoda, ko se vozmo v dvoje, zato je potrebno touring gumo :)

Izbor najcenejših na avtonetu:

 

- sava mitas 97 eur

- pireli diablo strada 98eur

- mišelin pilot road 99eur

- dunlop qualifire (verjetno še taprva, nč ne piše) 99eur

- bridgeston bt021 100eur

... še bi lahko našteval

 

Torej gre za 2valjnika, za vožnjo 90% v dvoje, samo cesta, 0% AC.

Probal bi savo, samo zato ker ne morem verjet da je lahko dobra guma :D

Kak drug predlog? Roadsmart I & II?...

 

dobre izkušnje z Roadsmart 1 in Qualifire 2, vredna tistih +25€ napram qualifire. 

 

Men osebno je Qualifire 2 morda še mal bolša, ker je vožnje v dvoje samo ene 30%, ima pa nekaj več boka kot Roadsmart 1. Vsekakor bi za večji % vožnje v dvoje gledal za gumami s tršo sredino. 

 

Trenutno je gor mitas, ampak po 100 km res ne morem nč rečt. 

 

Qualifire je do popolne plešavosti zdržal okrog 3500-4000 km, Qualifire 2 in Roadsmart 1 ene 6, 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem gumo za na cesto za na aprilio. Gpjk mi je škoda, ko se vozmo v dvoje, zato je potrebno touring gumo :)

Izbor najcenejših na avtonetu:

 

- sava mitas 97 eur

- pireli diablo strada 98eur

- mišelin pilot road 99eur

- dunlop qualifire (verjetno še taprva, nč ne piše) 99eur

- bridgeston bt021 100eur

... še bi lahko našteval

 

Torej gre za 2valjnika, za vožnjo 90% v dvoje, samo cesta, 0% AC.

Probal bi savo, samo zato ker ne morem verjet da je lahko dobra guma :D

Kak drug predlog? Roadsmart I & II?...

Potem pa vzami v obzir še Roadsmart, odlična za 2, iz lastnih izkušenj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DIN ..... saj prvo sem neki sanjal o mišelinki, pol sem bil pa že prepričan v Z8, pol mi pa nekej naših starih motoristov rekl, da je za ene Z6 še boljša od Z8,in ko sem šel po gume, je bla na lagarju ravn Z6 :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da naj bi se podobnih vprašanj ogibali ampak ker ni več toliko časa spremljati vse tekoče zadeve glede gum in ostale opreme me zanima ali so sportsmartke dobile že kakšno naslednico v stilu sportsmart 2 ali pa kakšno res očitno konkurenco pri kakšnem drugem proizvajalcu? Glede na to, da so mi do sedaj zdržale do 10k km in od kar jih imam se še nisem konkretno razsul je to kar dober pedigree in bi se tega držal še naprej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da naj bi se podobnih vprašanj ogibali ampak ker ni več toliko časa spremljati vse tekoče zadeve glede gum in ostale opreme me zanima ali so sportsmartke dobile že kakšno naslednico v stilu sportsmart 2 ali pa kakšno res očitno konkurenco pri kakšnem drugem proizvajalcu? Glede na to, da so mi do sedaj zdržale do 10k km in od kar jih imam se še nisem konkretno razsul je to kar dober pedigree in bi se tega držal še naprej :D

Ja, saj je že nekaj opisanega tule, sportsmart na kvadrat.

Jih je pa tut MS (biker77) testiral in je nekje napisan test.

 

http://www.motosvet.com/prvi-vtis-dunlop-sportsmart%C2%B2.html

 

http://www.motosvet.com/test-dunlop-sportsmart%C2%B2.html

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, a je kdo slučajno sprobal gume v stilu Pirelli Scorpion Trail na cestaku? Zgledajo precej cestno, pa kolikor slišim, se tudi kilometrina poveča... Pa glede na 2mm limit od MNZja, bi bila kar dobra ideja, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, a je kdo slučajno sprobal gume v stilu Pirelli Scorpion Trail na cestaku? Zgledajo precej cestno, pa kolikor slišim, se tudi kilometrina poveča... Pa glede na 2mm limit od MNZja, bi bila kar dobra ideja, ne?

Bile so original na mojemu ..zmogle 9000 km, ampak tam po 7000 mi na vlažnem/mokrem  niso več vzbujale hudega zaupanja. Če sem iskren.....nikol ne vozim po nekih limitih, pa vseeno... če jih sedaj primerjam z Z8, so slednje pač...boljše. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bile so original na mojemu ..zmogle 9000 km, ampak tam po 7000 mi na vlažnem/mokrem  niso več vzbujale hudega zaupanja. Če sem iskren.....nikol ne vozim po nekih limitih, pa vseeno... če jih sedaj primerjam z Z8, so slednje pač...boljše. 

Jaz sem zvozil kakih 6 kompletov Z8, nikoli me niso razočarale... verjetno bom ostal kar na njih. Super guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, a je kdo slučajno sprobal gume v stilu Pirelli Scorpion Trail na cestaku? Zgledajo precej cestno, pa kolikor slišim, se tudi kilometrina poveča... Pa glede na 2mm limit od MNZja, bi bila kar dobra ideja, ne?

Meni so zdržale 18.ooo km. Na koncu so malo otrdele, posebaj opazno je bilo pozimi. So popolnoma cestne gume in niso za slabe makedame, kaj šele trail :)

Boljša različica za cestaka so stare Pirelli Sync. Prva vgradnja na Apriliji Shiver. Bolj mehke in ena mešanica gume, vzdržale so 16.ooo km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi pomoč, kolega se odloča za gume in je našu ene ugodne 190/55 - 17 gume. Neve pa če bodo šle na fazerja 600. Je že kdo z fazerjem kdaj eksperimentiral z širšimi gumami?

 

Hvala v naprej za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi pomoč, kolega se odloča za gume in je našu ene ugodne 190/55 - 17 gume. Neve pa če bodo šle na fazerja 600. Je že kdo z fazerjem kdaj eksperimentiral z širšimi gumami?

 

Hvala v naprej za info.

ima to dimenzijo homologirano ali bo delal naknadno homologacijo?

ker baje so standardne 180/55ZR-17M/C 73W

 

drugače pa če zadnje vilice zamenja si lahko da kaj takega gor http://www.veerubber-reifen.at/veerubber/275/70/reifen-daten.html?pfad=02030103

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!