Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

eno vprašanje .. 

jih je treba ogreti ali pri nižjih temperaturah primejo normalno za normalno vožnjo po 500m?

 

Tudi pri nizjih temperaturah se lepo ogrejejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gledam razliko 60€ v ceni med RS2 in SF bo kilometrina različna tudi glede na segment touring in sport ... Continentalke so še najdražje. V treh sezonah je to okvirno dva kompleta sport-touring gum ali pa trije kompleti sport gum. To nanese 530 za dvoje RS2 ali 600 € za Mitas - se ne izzide računica, če ne potrebujem športnih gum. 

Okvirne cene za komplet 120/70/17 in 180/55/17: 

  • Mitas SportForce - 200 €
  • Dunlop RoadSmart II - 266 €
  • Continental ContiTrailAttack 2 - 285 €

Krucy, koliko si imel pa kej kilometrov, tak prek palca, na en komplet?

 

kilometrov? 6.000 :blush:

 

Aja pa pozabi na conti trail za tako ceno. Jaz sem dal 210€, za te dimenzije hocejo imet pa 285€ :kva2:

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na gume ne čakam.

Na spletu in pa potem po telefonu preverim kje jih imajo, se tja zapeljem in isti trenutek menjam

Pri enakih gumah je itak razlika v ceni max 10 eur

 

 

dobi mi continental traik attack ali trail attack 2 dimenzije 100/90-18 v roku dveh mesecev pa ti dam takoj ko mi jo izročiš in ti jo seveda plačam v nekih kulturnih cenovnih okvirih ( do 104 eure) en šestak pira v roke pa desetko prlimam na čelo ...

 

 

Tudi pri nizjih temperaturah se lepo ogrejejo.

super glih zame ...

 

sam še "jetam" počakam da mi zrihta prvo ( baje naj bi jo jutri dobil :010   - 2 dni ....tip je največji car !!!) pa grejo gor  !!!! :kva2:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok mate izkušenj z metzeler z8 in m5....trenutno na sportattack 2 in noro zadovoljen.

Namreč metzeler mi ponujajo 50 eur ceneje od conti.

 

 

 

 

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok mate izkušenj z metzeler z8 in m5....trenutno na sportattack 2 in noro zadovoljen.

Namreč metzeler mi ponujajo 50 eur ceneje od conti.

 

 

 

 

hvala

 

ne menjaj dobrega konja, če si noro zadovoljen z njim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok mate izkušenj z metzeler z8 in m5....trenutno na sportattack 2 in noro zadovoljen.

Namreč metzeler mi ponujajo 50 eur ceneje od conti.

 

 

 

 

hvala

pridružujem se mnenju Zivganorca :OK: , če se pa ti ne, pa ti povem, Z8 mi je pa svetovna in na Bmw ne bom dajal drugih :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super glih zame ...

 

sam še "jetam" počakam da mi zrihta prvo ( baje naj bi jo jutri dobil :010   - 2 dni ....tip je največji car !!!) pa grejo gor  !!!! :kva2:  

na zdej se mi pa ne javi da bi ga prašal ker pir pije ..... nekam sumljivo je tole vse skupaj ....pomoje - ah bom še mal počakal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WOT? :unsure: Sori care, ampak ta logika je men tuja. Mord sm mal cuden ker ze 15 let gume kupujem le na dveh naslovih, ampak trije simpl kliki na avtonetu pokazejo marsikaj. Ce karikiram, ne vem zakaj bi enak pir kupoval v eni stacuni, ce tocno vem, da je v sosednji skor 25% cenejsi.

neki je sigurno. na izbiro imas same dobre gume, in zgresil ne bos.

 

Tu se gre predvsem za to, da lahko primerjaš cene veliko različnih pnevmatik pri istem ponudniku. Odstopanja so potem pri raznih "akcijah", ki se najdejo tudi na avtonetu tam okoli 20%. Sem računal, da če imajo navite cene jih imajo navite pri vseh pnevmatikah približno enako. Kupil jih seveda ne bi pri njih, ker so (pre)dragi.  :BUA: Gre se torej izključno za primerjavo cen gum v različnih razredih oziroma pri različnih proizvajalcih. 

 

Savine bi dobil to dimenzijo najcenejše okoli 160€ ... ostale pa prav tako dobiš kaj ceneje, vprašanje je samo koliko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, zanima me katere gume, bi vi izbrali za enodnevni track day na Pannonia ringu in Grobniku? Odločam se med tema tvema:

 

PIRELLI DIABLO SUPERCORSA BSB 180/55 ZR 17 73W M/CTL BSB DBLSC

in

DUNLOP SX GP RACER D211 E 180/55 ZR 17 73W

 

seveda gume bom potem uporabljal naprej za na cesto...vozim pa Hondo CB600F Hornet.

 

LP 

GP Racer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICEHOT

 

 

kaj pa contiraceattack endurance?

 

preverjeno drži,

 

glede na motor bi tudi sportattack2 odlično opravila svoje delo-do ušes-brez stresa

 

Vozim z 750 pa sportattack2 in brez pripomb res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz na gume ne čakam.

Na spletu in pa potem po telefonu preverim kje jih imajo, se tja zapeljem in isti trenutek menjam

Pri enakih gumah je itak razlika v ceni max 10 eur

 

dobi mi continental traik attack ali trail attack 2 dimenzije 100/90-18 v roku dveh mesecev pa ti dam takoj ko mi jo izročiš in ti jo seveda plačam v nekih kulturnih cenovnih okvirih ( do 104 eure) en šestak pira v roke pa desetko prlimam na čelo ...

 

super glih zame ...

 

sam še "jetam" počakam da mi zrihta prvo ( baje naj bi jo jutri dobil :010   - 2 dni ....tip je največji car !!!) pa grejo gor  !!!! :kva2:  

 

na zdej se mi pa ne javi da bi ga prašal ker pir pije ..... nekam sumljivo je tole vse skupaj ....pomoje - ah bom še mal počakal ...

nič odziva ???  

eh ja folk zna sam nabijat pa pametvat ..... grrr .. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, zanima me katere gume, bi vi izbrali za enodnevni track day na Pannonia ringu in Grobniku? Odločam se med tema tvema:

 

PIRELLI DIABLO SUPERCORSA BSB 180/55 ZR 17 73W M/CTL BSB DBLSC

in

DUNLOP SX GP RACER D211 E 180/55 ZR 17 73W

 

seveda gume bom potem uporabljal naprej za na cesto...vozim pa Hondo CB600F Hornet.

 

LP 

Vzami Dunlop GP Racer trdote M, torej medium, to ti bi tudi vulkanizer na Grobniku enako predlagal, pa verjemi, da ima ded ogromno izkušenj s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp, to leto sem se spet odlocil obiskat gorbnik vendar z drugim motorju. in me zanima kaksne gume bi izbral. Da bi gume zdrzale en dan na grobniku in se kake 2,5-3,5k po cesti, vozim se sam, motor je pa yamaha r6. Za set bi dal do 300€.

Hvala za odgovore.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja.

Tko.

Moja Sava ima še 2,1mm profila .... zdej a mora it dol, al lohka rečem, da poznam borutta pa Gkeko, pa mojo sestro pa svaka, pa da so rekli, da se lohka še vozim do indikatorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja.

Tko.

Moja Sava ima še 2,1mm profila .... zdej a mora it dol, al lohka rečem, da poznam borutta pa Gkeko, pa mojo sestro pa svaka, pa da so rekli, da se lohka še vozim do indikatorja?

kok km je nardila in ne ni treba še dol, v kolikor boš mel moped v garaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami dej mal updejta stanja in zadovolstva tvojih gum....

Kaj naj ti povem, guma ko guma, no ni mi fajn kot T30 (bridgestone) a vseen drži, včasih mal pobezlja, zdj jo grem zmerit pa ti povem, kaj pravi po dobrih 1500km prevoženih....aja pa trda je ko prasica, no ni mi všeč, ne plava, ne kompenzira neravnin, ne vem, v nagibih trese ko prasica, zarad tega ker je tok narezana....al pa sm jst sedaj prbit ko strela, sam kar ti pravim je res, brez dlake na jeziku

evo, brb, šubler v roke, pridem kmal nazaj

 

 

 

po 1500 km brez nekega šparanja

*situacija: profil sredina : 5mm, nova 6mm

*30 stopinjski kot 4mm...nova verjetno 5 mm

Ni mi všeč, ko ga na polno naravnost odpiram, da večkrat zdrsne, sploh na kakem gladkem asvaltu, belih črtah itd

 

Ne da vsiljujem svoje mnenje, ampak četudi bo nardila 8-10  je moj odgovor-kojojebe :D po občutkih je nekje ekvivalentna Roadsmart2, preveč plastično mi deluje

 

evo še par slikic po 1500 prevoženih

 

post-18923-0-44402100-1397581810_thumb.jpg

post-18923-0-77226600-1397581834_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj naj ti povem, guma ko guma, no ni mi fajn kot T30 (bridgestone) a vseen drži, včasih mal pobezlja, zdj jo grem zmerit pa ti povem, kaj pravi po dobrih 1500km prevoženih....aja pa trda je ko prasica, no ni mi všeč, ne plava, ne kompenzira neravnin, ne vem, v nagibih trese ko prasica, zarad tega ker je tok narezana....al pa sm jst sedaj prbit ko strela, sam kar ti pravim je res, brez dlake na jeziku

evo, brb, šubler v roke, pridem kmal nazaj

 

 

 

po 1500 km brez nekega šparanja

*situacija: profil sredina : 5mm, nova 6mm

*30 stopinjski kot 4mm...nova verjetno 5 mm

Ni mi všeč, ko ga na polno naravnost odpiram, da večkrat zdrsne, sploh na kakem gladkem asvaltu, belih črtah itd

 

Ne da vsiljujem svoje mnenje, ampak četudi bo nardila 8-10  je moj odgovor-kojojebe :D po občutkih je nekje ekvivalentna Roadsmart2, preveč plastično mi deluje

 

evo še par slikic po 1500 prevoženih

:kva2:

attachicon.gifDSC_0406.JPG

attachicon.gifDSC_0408.JPG

zanima me, dejstvo, da so zate boljše T30 ne bo spremenilo moje vprašanje, pa vseeno, ali si teh 1500 km naredil v tem letu :OK: , ker voziti gumo na 10 C in 30 C ni enako in zdrsovanje lahko povežem z mojo Pirellko na Duceu, tista zimska različica je bla bolj kilava, una letna se je pa držala ko prasica, zalivke, kot da jih ni bilo, ta zimska verzija, ta je bla pa občutno slabša :BUA: , še dobr, da sm z zimsko verzijo motor tudi prodal, naj se Čeh ukvarja z njo :ninja:  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!