Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

če delaš 10jurjev z gumo, dvomim, da je športno naravnana. Toliko sem delal z roadsmart2. 

to ni športna guma, je primerljiva z sportsmart, ki je poden, za dvojko pa ne vem, je nisem mel prilike sprobat in ne bom komentiral, da bom pa jo kupil, to pa ni šans, me je stala starejša objemanja cestišča :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Celo zimo sem bil prepričan, da bodo letos na mojem BMW K1300s nove Pirelli Angel GT. Bolj, ko se bliža čas odločitve, manj sem prepričan v to odločitev. Damy34 je pa vsega kriv :-)

V ožjem izboru so Metzeler Sportec M5, Roadtec Z8, Bridgestone T30, Michelin PR 4 in že omenjene Angel GT.

Precej vožnje v dvoje, avtocesti se izogibam.

Izkušnje, komentarji, priporočila?

 

Za metzeler sportec M5 ti jst povem da sem bil razocaran, pa se touring gume niso, kakor imas ti v izboru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te gume so enako kot motorji, za nekoga super, za drugega podn, primerjalno iz GP na testiranjih, Rossi raztural, Lorenzo na istih gumah divjal, kako so za nič, pa na enakih motorjih a z različnim stilom vožnje, pobje, neizpeta pesem so te gume in motorji, on je boljši, ne un, ne tretji, ampak debata pa je in prav je tako :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni športna guma, je primerljiva z sportsmart, ki je poden, za dvojko pa ne vem, je nisem mel prilike sprobat in ne bom komentiral, da bom pa jo kupil, to pa ni šans, me je stala starejša objemanja cestišča :BUA:

Nisi edini, ki je imel probleme s prvo gumo sportsmart. Poznam še enega, ki je legel z njo. Pa meni je tudi 2x zdsnila. sportsmart 2 je pa čisto nekaj drugega, ker sem jo videl. Trenutno jo guli Jožexj6, pohvalil jo je tudi Biker77

 

Hotel sem povedati, da gredo do tačk vse gume. Vprašanje pa je kdaj jih začneš pregrevati in kdaj jih začneš cefrati. Nadalje, je pa tudi pomemben stil voznika in pa tip motorja. 

 

Za k1300, ki je tako kot moj izredno močan takoj ko gas obrneš, in za hitra metanja motorja levo desno, so te gume kot so: Roadsmart1 in 2, Angel GT, nekoliko počasne, neodzivne, trde. Težko je opisati občutek, predstavljaj so da voziš preveč napumpano gumo.

Ampak tak je moj očutek, nekateri pa imajo raje točno tak filing.

Še 1x da povem: Pireli angel GT je dobra guma, dobro drži, koneckoncev sem jo včeraj v Idrijo pulil brez milosti, mi pa ni tako všeč kot so mi T30 in ostale bolj športne gume.

Da je pa zmagovalna guma na testu motorada je pa izključno zaradi točk v mokrem. To so pa točno pike, ki mene ne zanimajo, ker v mokrem sem itak preveč previden. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Celo zimo sem bil prepričan, da bodo letos na mojem BMW K1300s nove Pirelli Angel GT. Bolj, ko se bliža čas odločitve, manj sem prepričan v to odločitev. Damy34 je pa vsega kriv :-)

V ožjem izboru so Metzeler Sportec M5, Roadtec Z8, Bridgestone T30, Michelin PR 4 in že omenjene Angel GT.

Precej vožnje v dvoje, avtocesti se izogibam.

Izkušnje, komentarji, priporočila?

Jaz osebno se spet vračam na T30, takoj ko pogulim angel GT. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na moji Yamahi FZ1 Fazer imam za zamenjat zadnjo gumo. Kaj mi kej priporočate? 

Jaz sem imel na Jawi Barum gumo. 

Kilometrina je bila fantastična, oprijem pa ...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno sem hotu napisat. Za TR91 je cena podobna + €20 poštnina + čakanje 4-5 dni + montaža

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z M5 tudi jaz nisem bil zadovoljen...sicer, ko je bila nova, je bila o.k., ...ko pa je bila na polovici profila, se je pa začela pregrevati in zdrrrsssovati....to se mi je dogajalo ob ostri vožnji, sevede.... Sportsmart me je tudi parkrat presenetila z zdrsom...sploh ko je zdrsnila sprednja, sem naredil črtico (pa ne samo na asfaltu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj glas gre za Metzeler Roadtec Z8, men delajo na Bmw zelo dobro in ne bom menjal, se vozim v dvoje, kufri, sm pa dost agresiven voznik, guma je suverena in mi je vredna zaupanja, kufri do asvalta :OK: , dost hitro se segreje, zdaj naredil z njo okoli 7 jurjev, za ene 3 bi še mogoče bla, čeprav to je težko ocenit, lahko da bo več ali tudi manj, ko bo proti koncu, menjam obe, ker je tudi prva po obrabi tu nekje, zalivk ne čutim, lahkotna, vglavnem hvale vredna za mene, že 6ka je bla dobra, ta je boljša :grim

 

Zanimivo, .... torej je res, kar so rekli nekateri, da so kufri pri Bmw-ju pripeti zelo nizko na motorju in zato radi podrsajo po asfaltu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, .... torej je res, kar so rekli nekateri, da so kufri pri Bmw-ju pripeti zelo nizko na motorju in zato radi podrsajo po asfaltu?

no no, show me :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo kupoval tukaj gume

 

https://reifen66.com/

 

Nekam hudo poceni se mi zdijo.

Ko pa na Google maps daš njihov naslov, te pa neki sredi šume na Finskem vrže.

Tudi meni se je oko prejšnji teden ustavilo na tej strani. Sicer sem gume že menjal, pa vseeno. Pogledam za ceno WWW Dunlop, -pri Širniku sem jih dobil za isto ceno. Je pa na tej strani Metzeler in Bridgestone kar nekam poceni... Za razmisliti za v bodoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo predlaga neke dobre gume 17' sirine 110 spredaj in 140 zadaj, primerne za nizje prostorninske agregate - manjse hitrosti (125ccm)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heidenau.. bivši Pneumant, sedaj pod okriljem Continentala. Imel sem jih na ER-5. Zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se je oko prejšnji teden ustavilo na tej strani. Sicer sem gume že menjal, pa vseeno. Pogledam za ceno WWW Dunlop, -pri Širniku sem jih dobil za isto ceno. Je pa na tej strani Metzeler in Bridgestone kar nekam poceni... Za razmisliti za v bodoče.

 

A je že kdo kupoval tukaj gume

 

https://reifen66.com/

 

Nekam hudo poceni se mi zdijo.

Ko pa na Google maps daš njihov naslov, te pa neki sredi šume na Finskem vrže.

Jaz sem gledal Continental road attack.

170 eur + 20eur za poštnino se mi poceni zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo predlaga neke dobre gume 17' sirine 110 spredaj in 140 zadaj, primerne za nizje prostorninske agregate - manjse hitrosti (125ccm)

Sej sm ti ze v forumu za 125ccm povedu da mas sava mc-50 al pa dunlop streetsmart ce bi pa rd velik placu mas pa tud bridgestone bt003 pa 090.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokrat iscem gume 110 in 140, ne 100 in 130

Kje bi lahko zvedel ceno za heidenau k66

Ti tud govorim za to dimenzijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi mi lahko prosim kdo razložil razliko med comtinental road attack in continental trail attack.

Oboje za Honda Varadero xl1000

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi mi lahko prosim kdo razložil razliko med comtinental road attack in continental trail attack.

Oboje za Honda Varadero xl1000

 

Hvala

 

Ja roadA je čisto cestno usmerjena guma, medtem ko je trailA takoimenovana dvoživka, nekako cestno terenska guma

z njo boš lahko brez skrbi odpeljal kak nezahteven offroad in kacka jurčka kilometrov več kot z roadA...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!