Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

drsi da, na 98 konjičih, na KTM 1050, pač je bolj trda guma in posledično nima istega gripa ali filinga kot jo imaš na mehkejših. Sem se peljal in je res podoben občutek kot bi vozil Roadsmart2, ali BT23 (ST segment)

Zamešal sem prej, sem mislil da jih ima na ktm 1190 (glede konjičev), meni osebno je precej boljša od teh dveh ki si jih navedel, roadsmart2 je na gladkem asvaltu zelo nesigurna in meni osebno guma ki je nebi več imel, bt 023 pa dokler se ne ogreje drsi vse prednja in zadnja. Pri next pa kolikor tule vlečem neke zaključke igra bistveno vlogo teža motocikla, počel sem z njo marsikaj kar ni dobro za zdravje pa drži, razen zalivke in neravnine.

 

Ne bi je ravno v isti kos z NEXT Ali TA.

Guma je hibrid ... 70/30 med cestno in enduro gumo, docim sta NEXT in TA 90/10 skoraj cisto cestni gumi.

Pomeni ima na asvaltu next boljši grip?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamešal sem prej, sem mislil da jih ima na ktm 1190 (glede konjičev), meni osebno je precej boljša od teh dveh ki si jih navedel, roadsmart2 je na gladkem asvaltu zelo nesigurna in meni osebno guma ki je nebi več imel, bt 023 pa dokler se ne ogreje drsi vse prednja in zadnja. Pri next pa kolikor tule vlečem neke zaključke igra bistveno vlogo teža motocikla, počel sem z njo marsikaj kar ni dobro za zdravje pa drži, razen zalivke in neravnine.

 

Pomeni ima na asvaltu next boljši grip?

sej Kmetu tut drži, sam ne tak kot bi on hotu :D podobno se je meni obnašala T30 ali bt23 , dejansko nisi prišel vn iz ovinka tam, kjer bi rad prišel ampak mal bolj ven, Kmet pa še hitro prelaga in posledično potem malce oddrsi. (v 90% pišem za prvo gumo)

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej Kmetu tut drži, sam ne tak kot bi on hotu :D podobno se je meni obnašala T30 ali bt23 , dejansko nisi prišel vn iz ovinka tam, kjer bi rad prišel ampak mal bolj ven, Kmet pa še hitro prelaga in posledično potem malce oddrsi. (v 90% pišem za prvo gumo)

Sej nekak te razumem  :P nisem nikol z vama vozil da bi točno vedel stil  :D mislim da se na vsakem motorju ne obnaša identično  B) glede vožnje kolk imam predstavo ko sem z builderjem malo debatiral  :P  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nekak te razumem  :P nisem nikol z vama vozil da bi točno vedel stil  :D mislim da se na vsakem motorju ne obnaša identično  B) glede vožnje kolk imam predstavo ko sem z builderjem malo debatiral  :P  

Glej, moje mnenje je simpl, če se fajn počutiš na gumi jo vozi, pa neglede kdo kaj napiše, četudi voziš Maxiss al pa Barum :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, moje mnenje je simpl, če se fajn počutiš na gumi jo vozi, pa neglede kdo kaj napiše, četudi voziš Maxiss al pa Barum :D

mel na enem motorju Maxiss, sm se fajn pelu dumu po nakupu motorja, super guma, dokler doma nisem videl, da so Maxiss, fak, pol se pa ni več tko pelala :ninja:

 

Vse je v glavi, ampak res vse :smoke:

Popravljeno . Popravil builder
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mel na enem motorju Maxiss, sm se fajn pelu dumu po nakupu motorja, super guma, dokler doma nisem videl, da so Maxiss, fak, pol se pa ni več tko pelala :ninja:

 

Vse je v glavi, ampak res vse :smoke: (amapk če je kej tut v denarnci, pa spljoh ne škodi)

 

Pr men je blo pa nasprotno, sm se vozu, pa je drsela ko svina na hladnih belih črtah, pol sm pa vidu da je Maxiss. Pol sm se pa izogibal vsemu kar je belo :D

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr men je blo pa nasprotno, sm se vozu, pa je drsela ko svina na hladnih belih črtah, pol sm pa vidu da je Maxiss. Pol sm se pa izogibal vsemu kar je belo :D

tu pa tam paše na kako črtico :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo v ljubljani bi mi zamenjal gume ko mu jih pripeljem,mi lahko svetujete,moj serviser ima preveč dela z KTM-ji.....

Dobri so.:)

Vulkanizerstvo
Dušan Pestator s.p.
Zevnikova ulica 2
1133 Ljubljana 


Tel.: 01 512 44 62
GSM: 041 717 627

 

http://pestator.si/

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na r1 mam dunlop sportsmart2 pa me zanima zakaj mi v ostrih ovinkih ko je motor precej nagnjen,odnasa zadnjo gumo..vsaj feeling je tak..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na r1 mam dunlop sportsmart2 pa me zanima zakaj mi v ostrih ovinkih ko je motor precej nagnjen,odnasa zadnjo gumo..vsaj feeling je tak..

nevem a se hecaš al ti to resno?

R1 v močnem nagibu odnaša zadnjo gumo haha

Če se ne hecaš te bi pa najprej vprašal ali se to dogaja v levih in v desnih ovinkih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na r1 mam dunlop sportsmart2 pa me zanima zakaj mi v ostrih ovinkih ko je motor precej nagnjen,odnasa zadnjo gumo..vsaj feeling je tak..

nevem a se hecaš al ti to resno?

R1 v močnem nagibu odnaša zadnjo gumo haha

Če se ne hecaš te bi pa najprej vprašal ali se to dogaja v levih in v desnih ovinkih

Na r1 mam dunlop sportsmart2 pa me zanima zakaj mi v ostrih ovinkih ko je motor precej nagnjen,odnasa zadnjo gumo..vsaj feeling je tak..

nevem a se hecaš al ti to resno?

R1 v močnem nagibu odnaša zadnjo gumo haha

Če se ne hecaš te bi pa najprej vprašal ali se to dogaja v levih in v desnih ovinkih

sem prcakval tak odgovor..ne vem zakva je treba cloveka tkoj napast..lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sicer nisem vozil Sport Smart 2 ...ampak na Sport Smart mi je nekajkrat nepričakovano zdrsnila prednja.

Ima pa Dunlop "navado" delat gume, ki so skoraj za 1 cm širše od nazivne mere ( vsaj GP Racer je tak...) in zna biti, da imaš tak občutek, da zaradi tiste razlike čutiš, da se zadnji konec pelje bolj na okoli.

A to imaš novo gumo?

... če ja... potem se moraš nanjo verjetno samo navaditi.. pa bo ta občutek minil..  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na r1 mam dunlop sportsmart2 pa me zanima zakaj mi v ostrih ovinkih ko je motor precej nagnjen,odnasa zadnjo gumo..vsaj feeling je tak..

Jaz sem imel sportsmart na r1, na zaprtih se mi je enako dogajalo, zadnja je širila ovinek... Tudi v kakem malo bolj odprtem v tretji prestavi se je dogajalo enako..( to ni bil samo občutek kot da drsi ampak je dejansko drsela zadnja)

občutek sem imel kot da ima premalo trakcije guma ko začneš odpirat plin v glavnem niso mi bile všeč. Ko sem dal gor pilot power je bilo veliko bolje, čeprav je še vedno znala drset.. mogoče je na r1 kak problem na zadnjem koncu da guma toliko drsi nimam pojma.. kater letnik je tvoja? jaz jo začnem zelo hitro odpirat v ovinku in mi zna drset kdaj malo.. mogoče imaš ti enak problem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No a vidta WAKASAKI in CIKO86,da je mozno...ZIVNORC in NX650 hvala za prijazen odgovor..motor je letnik 2003 guma pa november 2014..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No a vidta WAKASAKI in CIKO86,da je mozno...ZIVNORC in NX650 hvala za prijazen odgovor..motor je letnik 2003 guma pa november 2014..

moja je bila tudi 2003... navadit se je treba da drsi ko odpiraš..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No a vidta WAKASAKI in CIKO86,da je mozno...ZIVNORC in NX650 hvala za prijazen odgovor..motor je letnik 2003 guma pa november 2014..

moja je bila tudi 2003... navadit se je treba da drsi ko odpiraš..

No a vidta WAKASAKI in CIKO86,da je mozno...ZIVNORC in NX650 hvala za prijazen odgovor..motor je letnik 2003 guma pa november 2014..

moja je bila tudi 2003... navadit se je treba da drsi ko odpiraš..

Najbrz res..hvala;-):-D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Test gum, ce koga zanima :-)

lahko nalepiš še 1x to?? sem hotel pogledat pa je nekam izginilo po prenovi :)

hvala, se oddolžim :)

Test gum, ce koga zanima :-)

lahko nalepiš še 1x to?? sem hotel pogledat pa je nekam izginilo po prenovi :)

hvala, se oddolžim :)

Test gum, ce koga zanima :-)

lahko nalepiš še 1x to?? sem hotel pogledat pa je nekam izginilo po prenovi :)

hvala, se oddolžim :)

maš na mms al pa prid na pir, dobiš revijo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej js sem po pravici povedal da mi mitas na vikiju pri odpiranju gasa v dokaj globokem nagibu drsi,in spusca crto..

A res ne me jebat !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!