Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Pnevmatike Michelin dobite tudi v našem moto centru, ker smo tudi Španova franšizna enota - montaža bo pa cenejša :)

cene in ostale informacije: yamaha.tsc-laba.si

TSC LABA d.o.o.

Litija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo bi bilo, če imel takšno sliko tudi za druge pnevmatike!  :hmm:

post-5873-1112186977.jpg

Bo tole ok? Imamo več grafov, odvisno od namena/vrste motocikla itd.

Tole je Michelin...

lp

TSC LABA d.o.o.

Litija

post-6949-1113999244_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil TSC-LABA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo tole ok? Imamo več grafov, odvisno od namena/vrste motocikla itd.

Odlično! :OK:

Če pa lahko daj še kakšno naloži v galerijo. Mislim, da je to zanimivo za pogledat, da sploh veš v katero smer gledat in kaj kupit! :grim Vsaj zame, ker ne spremljam preveč proizvodnje pnevmatik! :whistle:

Najbolj me pa zanima za 600 ccm naked motor! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skoraj vse gume dimenzij 120/70-17 in 170-180/55-17 bi lahko montiral. sedaj se samo se odloci. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično!  :OK:

Če pa lahko daj še kakšno naloži v galerijo. Mislim, da je to zanimivo za pogledat, da sploh veš v katero smer gledat in kaj kupit!  :grim  Vsaj zame, ker ne spremljam preveč proizvodnje pnevmatik!  :whistle:

Najbolj me pa zanima za 600 ccm naked motor!  :yes:

Odvisno od stila vožnje.Primerne bi bile Pilot Road ali Pilot Power.

lp

TSC LABA d.o.o.

Litija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za izkušene.

Za slovenski dan na Grobniku si moram omislit gume, s katerimi bi se lahko cel dan preganjal po Grobniku in skušal vozit na nož kolikor sem pač zmožen (sem se že vozil na Grobniku vendar le kot turist), potem pa bi to gumo (če je bo kej ostalo) do konca zvozil še na navadnih cestah.

Razmišljam o Metzeler; ali bi bile boljše M1 ali Rennsport ?

lp, Pjotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M1!

z rensport ne boš furu po cesti, ker prvo kot prvo niso homologirane za cesto (če se ne motim, popravte me), drugo kot drugo so prehude za naš asvalt in je ŠKODA take gume, tretje pa brezplačen ozlet v hosto če slučajno padejo dve kaple dežja :yea1: So pa M1 dovol športne za na grobnik, za cesto pa tudi več kot prevč :grim Pa še zdržale bojo dlje. Zdej vprašanje kaj je to na nož :? al premetavat levo desno, al štapa potleh al slide z ovinka al vsega po malo...

P.S. Nism lih izkušen na tem področju, sam preko par pogovorou k sm jih spremju (med izkušeni mački) je moj post na mestu.

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač pa, so rensport gume zgol za race, se prej segrejejo na delovno tempreraturo, se težko pregrejejo, ne spustijo, tipična dirkaška guma.

M1 so mešanica prpravljena za supersport stil možno jih je pregret, sam mislim d na grobniku maja mesca pri 22°C zraka in mal več asvalta to ne bi bil problem, držijo tudi dovol, oprijem in zdrs zelo kontroliran... kam več. Poraba po navadni cesti: solidna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma M1 je v rangu navadne 208-ke, in naj bi bla lepše vodljiva od 208-ke, obrablja se menda kar hitro! Rennsport je tudi za na cesto (obstajajo tazlične trdote in tudi slick, ki niso street legal), na pisti vrhunska, ko pa greš iz piste na cesto :? 208 RR na pisti zadovolji vsakega hobi preganjača, medtem ko je tudi na cesti odlična, čas ogrevanja relativno kratek. Glede na to kaj dobiš pa je tudi cena ugodna, pri nekaterih dealerjih še posebno. Alternativa so tudi M Pilot Power! Priporočam 208 RR!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler Rennsport je najbolj primerljiva z Pirellijevo Supercorso, zelo identične sestave, istih odlik, iz lastnih izkušenj pa povem, da na cesti traja dlje kot Supercorsa.

M1 je odlična guma in povsem zadošča za občasne obiske dirkališč, po mojem mnenju krepko prekaša D 208 in 207RR.

@pjotr, z M1 boš zadel :OK: - zvozil 3 kom. na SS, po prebranih testih sodeč, suverena guma tudi za litraše ala SV1000, GSX1000R, A. Falco.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa glede porabe: meni je zdržala 6.000 (3/4 solo), nič manj kot 207RR ali Michelin Pilot Sport, kot kolegom D208....

tudi sprednja Rennsport je vozila Grobnik + 5.000 ceste... in ni problemov, če ni dežja...ni pa nuja, ker je M1 res 1A - pa je osebno ne bi postavljal ob bok D 208, prej Pilot Power-ci ali BT 012, 014, 208RR...

Pozdraf!

Popravljeno . Popravil Red
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

V zadnji številki Motorrada (09/2005, 15.4.2005, str. 66-72) je bil prvi del letošnjega velikega testa gum, na vrsti so bil supersport (SS) gume. Preizkusili so sedem modelov, proizvajalci pa so samo izbrali katere modele bodo dali na test. Testni motor je bil Kawl ZX10R.

Najprej opisi gum - prvi del...

post-163-1114711790_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in še tabela ocen v suhem in na mokrem.

aja, pozabil: testirali so dimenzije 120/70 in 190/50, jasno 17 col.

post-163-1114711983_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno, brez tega ne gre!

lp

TSC LABA d.o.o.

Litija

jaz sem si vedno to sam doma pocenjal -na cestnih m.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene sam zanima pod kasnim tlakom se polnijo enduro gume(21 ,17 col), ker se mi zdi da je prva mal premehka pri 2.1 bara

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Je možno na 5.00 palčno platišče (original je gor 160/60) montirati gumo 150/60? Bojim se, da bo preveč "ravna" in bo prehitro prišla do roba in jo bo pri polnem nagibu (le dobrih 45') "zmanjkalo". Aja, zmontiral bi Pilot Power.

2. A je varno gumo za vožnjo po suhem montirati narobe (da se vrti v napačno smer). Je smer vrtenja predpisana samo zaradi oblike profila (odvajanje vode) ali še zaradi česa drugega.

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene sam zanima pod kasnim tlakom se polnijo enduro gume(21 ,17 col), ker se mi zdi da je prva mal premehka  pri 2.1 bara

lep pozdrav

Sprednjo imam 2.2 bara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Je možno na 5.00 palčno platišče (original je gor 160/60) montirati gumo 150/60? Bojim se, da bo preveč "ravna" in bo prehitro prišla do roba in jo bo pri polnem nagibu (le dobrih 45') "zmanjkalo". Aja, zmontiral bi Pilot Power.

2. A je varno gumo za vožnjo po suhem montirati narobe (da se vrti v napačno smer). Je smer vrtenja predpisana samo zaradi oblike profila (odvajanje vode) ali še zaradi česa drugega.

Smer vrtenja še zdaleč ni povezana le s profilom temveč tudi z notranjo sestavo, zato je obračanje pnevmatik nepriporočljivo. Pnevmatike so izdelane za pospeševanje, zaviranje in še kaj - vse to pa ni med seboj enako, da bi bilo vseeno, kako se pnevmatika vrti - če je smer določena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Je možno na 5.00 palčno platišče (original je gor 160/60) montirati gumo 150/60? Bojim se, da bo preveč "ravna" in bo prehitro prišla do roba in jo bo pri polnem nagibu (le dobrih 45') "zmanjkalo". Aja, zmontiral bi Pilot Power.

2. A je varno gumo za vožnjo po suhem montirati narobe (da se vrti v napačno smer). Je smer vrtenja predpisana samo zaradi oblike profila (odvajanje vode) ali še zaradi česa drugega.

1. Finta je v tem da na platišča dimenzij lahko montiraš gume samo za to predpisanih dimnezij. Če bi npr dal na 5.00 gumo 150 bi morala ta bir po tovarniških podatkih guma za platišče 5.00 Razlike so v tistih robovih k jih zahakla na feltno pa višini gume. Normalna guma bi bila preveč ravna kot si sam ugotovu.

2. NE, guma nima samo zaradi profila smeri, ima jo tudi zaradi zaviranja in pospeševanja. Vse to je poskrbljeno pri sestavi gume in položaju notranjih plasti. Npr, zadnja duma ima pri pospeševanju veliko večjo obremenitev kot pri pojemanju in analogno obratno sprednja. Kar ne pomeni d bi se ob zasuku smeri obnašala enako. Še zdaleč ne.

Nism nevem kašn espert na gume, zato tudi ne trdim da se ne motim, sam kar literature glede gum prebrau se naslanjam na to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!