Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

jaz jo primerjam s pilot power in m3. predvsem ni tako slaba, kot mnogi pravijo. za bt003 rs sem pa res slišal/bral. da je odlična, sam jo prehitro zliže.

BT 003 RS mi je pobralo po 4500 km, glede na to da sem zmeren voznik je to zares malo, oprijem zares dober :worship:, zdaj imam D 211, spredaj medium, zadaj endurance, zaenkrat zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je bt016 zdržala 8000km. pa bi še bilo za kakega jurja, več pa vprašanje, ker ne vem, koliko jih pobira.

za tole sem dobila -. nimam pripomb... samo me zanima zakaj?

ker sem naredila "preveč" kilometrov? morda "premalo"? ali ker sem napisala, da bi še zdržale kakšnih 1000 km (morda več), hkrati pa nisem napisala, da ob menjavi guma še ni bila na indikatorju?

menjala sem izključno zato, ker gumam nisem zaupala (so prevečkrat zdrsele) in sem doma že imela Qualifire RR (katere ne drsijo ob "isti" - raje podobni, da se ne bo kdo spet vpiknil - vožnji po enaki cesti).

zdaj sem s Qualifire RR naredila cca. 2000 km in je čisto nekaj druga, kot pa BT016. ni mi žal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo...lepo bi prosu za en mejhn nasvet...trenutno imam dunlop qualifier...ker pa je guma že na konc me pa zanima kaj naj zdj nataknem gor???rad bi pa da bi mi zdržala vsaj eno sezono pa da ni slabša od te...vozm pa z750...lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš čist navadno Qualifier in bi rad vsaj tako dobro, potem med sodobnimi športnimi gumami skoraj ne moreš falit. Navadna Qualifierca je sicer bila čist ok guma, samo je pa to že zelo star model, ki ga večina sodobnih športnih (večkomponentnih) gum povozi tako glede oprijema kakor kilometrine.

Če boš ostal pri Dunlopu lahko zbereš Qualifier II, Qualifier RR (če jih še kje najdeš) ali pa Sportsmart. Vse bodo zaradi tega ker so po sredini trše in ob robu mehkejše imele vsaj toliko oprijema, raje več in naredile več km.

Če pa imaš že gor verzijo Qualifier II ali RR, potem pa lahko probaš Sportsmart.

Če pa se boš ozrl po ostalih proizvajalcih, potem pa sam malo pobrskaj kateri so aktualni modeli športnih gum, jih je preveč da bi ti vse tu našteval :) Mislim pa da ni nobenega straha, da bi dandanes kupil športno gumo, ki bi bila slabša od tastare Qualifierce :) Pa ne zato, ker bi bila Qualifier slaba, ampak ker so sodobne športne gume vse precej solidne.

Moraš pa gledat enak rang gum. Če želiš kilometrino potem spusti tiste najbolj športne modele namenjene tudi dirkališču ala Pirelli Supercorsa, itd..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam gor Q2 in je zadnja po 3000 km pod indikatorji, sprednja bo še ostala gor, zadnjo pa bom zamenjal z Sportsmart.

Razen če me kdo prepriča v Z6. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se komu doma valja kakšna še dobra BT016 dimenzij 120/70/17 se priporočam. Zadnja še bo za kakšne 3000 km, sprednja pa je že brez profila. Tako, da bi rad kupil sprednjo rabljeno, da potem zamenjam obe na enkrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne sport smart!! wallbash.gif Drži sicer u redu ampak.............slap.gif

Jest jo jimam gor 2 mesca pa sam Ride pa Rakitna pa enkat na Raceland (ene 20 krogov) u glavnem na kaki turi ni bla, vozim fz6 (lagano sportski) in ma guma platno po sredini (beli štrajf)trance_39_thumbdown.gif pr stran pa tud ni dost poljša. Zdej pa študeram če bi nataknu GPjke sam se mal bojim ker bo počas zahvava pa ne vem če bodo kej držale na kakih izi furcah nesegretesurrender.gifsurrender.gif Kdo z izkušnjami prosim??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP Racer misliš? GP je nekaj drugega, kar ni narejeno za cesto.. Čeprav jih nekateri tudi vozijo po cesti, vendar jaz z njimi, rezen s soft, nimam uredu izkušenj izven steze..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gp Racer se na cesti uredu obnašajo. Sicer je tudi to primarno track day guma, ki dela optimalno na 80°C, ampak kot povedano že velikokrat, je njena dobra lastnost to, da nudi dober oprijem tudi "nesegreta" v smislu svoje delovne temperature. Se pravi pri navadni cestni vožnji dela ok, kljub temu da je pod svojo optimalno temperaturo, ki jo na cesti, razen pri priganjanju ob vročih poletnih dnevih težko dosežeš.

Jaz z njimi tudi v hladnejšem vremenu nisem imel pretiranih težav, je pa res da se takrat peljem precej bolj previdno in sem precej nežen na gasu.. Bi čisto znalo bit, da na kakšen mrzel jesenski dan (ali v dežju) kakšna druga manj športna guma, kaj iz sport touring ranga, drži celo bolje. Ampak varno se da peljat tut z GP Racer.

Jaz po cesti vozim kombinacijo medium / medium.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne sport smart!! wallbash.gif Drži sicer u redu ampak.............slap.gif

Jest jo jimam gor 2 mesca pa sam Ride pa Rakitna pa enkat na Raceland (ene 20 krogov) u glavnem na kaki turi ni bla, vozim fz6 (lagano sportski) in ma guma platno po sredini (beli štrajf)trance_39_thumbdown.gif pr stran pa tud ni dost poljša. Zdej pa študeram če bi nataknu GPjke sam se mal bojim ker bo počas zahvava pa ne vem če bodo kej držale na kakih izi furcah nesegretesurrender.gifsurrender.gif Kdo z izkušnjami prosim??

se pravi po sredini si jo znucal na strani maš še mesa? kolk kilometrov? k jest jo mam gor in mi na cesti še nobena ni tolk dobr držala..s tem da je obraba minimalna..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Sporsmart: cca. 5500 km in guma (zadnja) je zrela za menjavo-profil je na indikatorjih;99% voznje v dvoje (5 x po Jadranki do Paklenice, Dolomiti in par jodlarskih prelazov). 99% voznje v dvoje. Vceraj je lepo puscala sledi na Jadranki po pricevanju soferja za mano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi po sredini si jo znucal na strani maš še mesa? kolk kilometrov? k jest jo mam gor in mi na cesti še nobena ni tolk dobr držala..s tem da je obraba minimalna..

ma guma je fuč po celem. Pr stan se sicer še vid mal profila sam bol za vzorec kot kej druzga. Pa če mal pomislim ma okol 4 jurčke.

Sicer pa je odvisno od stila vožnje in mašince. Moj frend ma cbr 1000rr pa gume meče stran ker so prestare ne obrablene. Se pač vozi v službi itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma guma je fuč po celem. Pr stan se sicer še vid mal profila sam bol za vzorec kot kej druzga. Pa če mal pomislim ma okol 4 jurčke.

Sicer pa je odvisno od stila vožnje in mašince. Moj frend ma cbr 1000rr pa gume meče stran ker so prestare ne obrablene. Se pač vozi v službi itd...

in misliš da boš z GP racer več kilometrov delal? dream on ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pišuka a pol ni gume ki bi zdržala en bogi dan racelanda al kaj?? Sej za po cest so hitr dobre!! Problem je če greš 1x,2x na let na stezo pa uničiš 2 kompleta gu ki konec koncev kar nekaj stanejo.slap.gif

Mi hočeš dopovedat da GPRacer zdržijo 10 krogov al koko??eek.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pišuka a pol ni gume ki bi zdržala en bogi dan racelanda al kaj?? Sej za po cest so hitr dobre!! Problem je če greš 1x,2x na let na stezo pa uničiš 2 kompleta gu ki konec koncev kar nekaj stanejo.slap.gif

Mi hočeš dopovedat da GPRacer zdržijo 10 krogov al koko??eek.gif

po tem postu bi ti bolj priporočal kako hospitalizacijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se komu doma valja kakšna še dobra BT016 dimenzij 120/70/17 se priporočam. Zadnja še bo za kakšne 3000 km, sprednja pa je že brez profila. Tako, da bi rad kupil sprednjo rabljeno, da potem zamenjam obe na enkrat...

Če te zanima imam eno 014 letnik 2010 doma... rabljena, ti dam kako slikco, ampak za kake 2000km bi še bla. Če te zanima, ti jo šenkam. Sam poštnino plačaj al pa jo prit iskat nekam na Goriško, kjer jo lahko tudi menjaš na feltno (pol te košta še eno kafe dodatno) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po tem postu bi ti bolj priporočal kako hospitalizacijo

pa loh bi razumel de mal pretiravam ampak sport smart za na stezo ni. Pa pol ugotavljam kera je še dost unisex tud za na cesto in s telim tvojim postom si ne morem pomagat mona!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se komu doma valja kakšna še dobra BT016 dimenzij 120/70/17 se priporočam. Zadnja še bo za kakšne 3000 km, sprednja pa je že brez profila. Tako, da bi rad kupil sprednjo rabljeno, da potem zamenjam obe na enkrat...

če te zanima bt015, jutri ali v torek grem menjat komplet za sportsmart, pa je sprednja še za kak kilometer. javi, sicer bo ostala pri vulkanizerju. tut js ti jo šenkam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma guma je fuč po celem. Pr stan se sicer še vid mal profila sam bol za vzorec kot kej druzga. Pa če mal pomislim ma okol 4 jurčke.

Sicer pa je odvisno od stila vožnje in mašince. Moj frend ma cbr 1000rr pa gume meče stran ker so prestare ne obrablene. Se pač vozi v službi itd...

A lahko fotko gume prlimaš? :naughty:, ker rob gume znucan je zelo relativna zadeva. Trenutno furam Sportsmart(pa je zelo malo SS gum narejenih zadnjih par let, ki jih nisem probal) in moram reč, da je mal počasnejše prelaganje(kar se btw, da skoraj v celoti eliminirat z manjšo korekcijo vzmetenja) edina pripomba ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne sport smart!! wallbash.gif Drži sicer u redu ampak.............slap.gif

Jest jo jimam gor 2 mesca pa sam Ride pa Rakitna pa enkat na Raceland (ene 20 krogov) u glavnem na kaki turi ni bla, vozim fz6 (lagano sportski) in ma guma platno po sredini (beli štrajf)trance_39_thumbdown.gif pr stran pa tud ni dost poljša. Zdej pa študeram če bi nataknu GPjke sam se mal bojim ker bo počas zahvava pa ne vem če bodo kej držale na kakih izi furcah nesegretesurrender.gifsurrender.gif Kdo z izkušnjami prosim??

KONJU JEDAN!!!!

A sem ti včeraj ob kozarcu vode lepo razložil enako kot ti zdaj pišejo tule na forumu...

....pa še minuse si si nabral!!!

v manualsih :book: lepo piše, da če desno ročico na balanci preveč navijaš proti nazaj, se na aufsvaltu riše črta s tem pa sorazmerno zmanjkuje črne barve na gumi...:yea1::pos:

...pa mal na števec poglej, pa si zapiši koliko km si naredil z gumo....če boš zgubil listek, si pa na steno v garaži zapiši!

...kolikor sem si sam zapisal. si od lanskega aprila naredil 27.000 km :yea1: pol pa jokaš, da moraš gumce menat....:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KONJU JEDAN!!!!

A sem ti včeraj ob kozarcu vode lepo razložil enako kot ti zdaj pišejo tule na forumu...

....pa še minuse si si nabral!!!

v manualsih :book: lepo piše, da če desno ročico na balanci preveč navijaš proti nazaj, se na aufsvaltu riše črta s tem pa sorazmerno zmanjkuje črne barve na gumi...:yea1::pos:

...pa mal na števec poglej, pa si zapiši koliko km si naredil z gumo....če boš zgubil listek, si pa na steno v garaži zapiši!

...kolikor sem si sam zapisal. si od lanskega aprila naredil 27.000 km :yea1: pol pa jokaš, da moraš gumce menat....:slap:

Sam še tebe sem čaku!! slap.gifPa če že v živo nis nč pametenga povedu (na žive in mrtve SS??) mi ni zej treba tuki še enkat lapat trance_14_devil2.gif. Gume s katero ne morem narest 10 krogov naenkat ker se na stezi skuha nebi več mel, čeprav je drugač SS čist fletna gumica. Problem je ker grem vsake kvatre na pisto in tam SS sicer drži dokler ji ni prevroče. Pa še sam si hajsajdu zarad istga problema MONA!!! Očitno rabim gumo ki ima višjo delovno temperaturo kar so fantje že napisal in ne mi zdej ropoptat tuki KONJU ČELAVI trance_21_laughing1.giftrance_21_laughing1.gif!!!!

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno rabim gumo ki ima višjo delovno temperaturo kar so fantje že napisal in ne mi zdej ropoptat tukitrance_21_laughing1.giftrance_21_laughing1.gif!!!!

To načeloma drži, ampak pozabil si, da rabiš gumo ki ima višjo delovno temperaturo samo na pisti, ne na cesti! Take UNIVERZALNE gume pa načeloma ni. Imaš track day gume kot so naprimer Diablo Supercorsa SC, Dunlop GP Racer D211,... pa še kaj bi se jih našlo, ki jih na cesti neboš pregrel, lahko mi verjameš, pa četudi je tvoj priimek "Rossi", so primerne tudi za pisto, ampak, na pisti, če si res hiter se jih da pregreti! Načeloma na Grobniku zdržijo nekje 5 solidno hitrih krogov, pa nič več.

A nebi raje razmislil o tem, da imaš za cesto ene gume, za pisto pa prave dirkalne?? Verjemi mi, je bolj ziher, pa načeloma ceneje, kot pa zaradi pregretih gum motor in še huje sebe "popravljat"! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!