Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pozdravljeni na svoji hondi transalp moram menjati obe gumi kaj bi mi priporočali iščem bolj cestno varijanto saj se v glavnem vozim po alsfaltu in pa cenovno ugodno

lp

Mitas najcenejše in tudi dobro držijo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Bulldogu moram menjati obe gumi. Sedaj je gor Michelin pilot, ki se kar dobro obnese. Edino obraba se mi zdi dokaj velika, pa nisem ravno SS voznik, ampak se peljem bolj po turistično.

Ali ima kdo kakšne izkušnje glede tega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Bulldogu moram menjati obe gumi. Sedaj je gor Michelin pilot, ki se kar dobro obnese. Edino obraba se mi zdi dokaj velika, pa nisem ravno SS voznik, ampak se peljem bolj po turistično.

Ali ima kdo kakšne izkušnje glede tega?

michelin pilot ima dobro kilometrino!

Kaj pa je zate velika poraba-kolk km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kako bi se obnesle kake dobre touring gume na petardi... govorimo V2 1000cc cestne zasnove. Mille, tuono, multistrada, monster, VTR ipd.

sem se en dan zagledal v neke italijane k so kafečkali: VTR sp2 in mille, ki so imeli montirane edn METZ Z8, drug pa dunlop ROAD SMART. Oba lepo zvožene do roba in kar lepo "zguljene" za cestno vožnjo... Se pravi zadeva drži?

Si pa kar predstavljam imet kake K3 ali pa bt003 na V2 1000. To ti gre profil v nulo v 2000km po cesti :headbang: js sm usak drug vikend pr vulkanizerju pol :)

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okoli 8000 km. S prejšnjimi (DUNLOP) sem jih delal okoli 10000 km

Enkrat Metzeler vedno Metzeler! Jaz vozim Metzeler in delam po 12K kil.z Metzeler Roadteck Z 6 ali Z 8 interackt, za športno vožnjo in manj kilometrov pa si kupi Sporteck M3.

Neglej preveč na ceno namreč z Michelinko (bilaje gor original) sem naredil samo 6K kil. Z naslednjo Dunlopko SAMO 2.5K kil. in me noben več neprepriča,. da bi kupil kaj drugega !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kako bi se obnesle kake dobre touring gume na petardi... govorimo V2 1000cc cestne zasnove. Mille, tuono, multistrada, monster, VTR ipd.

sem se en dan zagledal v neke italijane k so kafečkali: VTR sp2 in mille, ki so imeli montirane edn METZ Z8, drug pa dunlop ROAD SMART. Oba lepo zvožene do roba in kar lepo "zguljene" za cestno vožnjo... Se pravi zadeva drži?

Si pa kar predstavljam imet kake K3 ali pa bt003 na V2 1000. To ti gre profil v nulo v 2000km po cesti :headbang: js sm usak drug vikend pr vulkanizerju pol :)

Iz prve roke na VTR SP2 BT003 type3 zdrži 4000k vendar brez nažiganja na ravninah je pa pri tej kilometrini brez profila po celotni površini .

Jaz pa imam drug problem glede na to da je tukaj nekaj strokovnjakov na sprednji gumi se mi začne guma cufat med robom gume in sredino je možno kaj narobe z amortizerji ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kako bi se obnesle kake dobre touring gume na petardi... govorimo V2 1000cc cestne zasnove. Mille, tuono, multistrada, monster, VTR ipd.

sem se en dan zagledal v neke italijane k so kafečkali: VTR sp2 in mille, ki so imeli montirane edn METZ Z8, drug pa dunlop ROAD SMART. Oba lepo zvožene do roba in kar lepo "zguljene" za cestno vožnjo... Se pravi zadeva drži?

Si pa kar predstavljam imet kake K3 ali pa bt003 na V2 1000. To ti gre profil v nulo v 2000km po cesti :headbang: js sm usak drug vikend pr vulkanizerju pol :)

brez problema..probaj..sporoči, kako drži pa poročaj..

jest mam montirane Sportsmart..o kilometrini ne morem poročat (še)..ampak prej ko jih jaz ponucam jih mogoče ducat v sloveniji..(na V2 1000ccm+)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kako bi se obnesle kake dobre touring gume na petardi... govorimo V2 1000cc cestne zasnove. Mille, tuono, multistrada, monster, VTR ipd.

sem se en dan zagledal v neke italijane k so kafečkali: VTR sp2 in mille, ki so imeli montirane edn METZ Z8, drug pa dunlop ROAD SMART. Oba lepo zvožene do roba in kar lepo "zguljene" za cestno vožnjo... Se pravi zadeva drži?

Si pa kar predstavljam imet kake K3 ali pa bt003 na V2 1000. To ti gre profil v nulo v 2000km po cesti :headbang: js sm usak drug vikend pr vulkanizerju pol :)

jaz mam roadsmart na vtr, in nimam kakih pripomb. Robovi včasih mal pomodrijo, in se svaljkajo. grip je IMHO zelo dober. Ker vsake tolko naložim tudi MojoMojo in naloudam kufer je trša sredina zelo dobrodošla.

Problem, ki pa to ni, je samo da zadnjo precej enostavno voziš do roba.

Zadnja zdrži dobrih 5000Km.

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem z Q2 naredil cca 3000km in zadnja je za odpis, prednjo bi pustil še gor, za zadnjo pa se ne morem odločit katero bi dal :hmm:. Q2 ne več, ker ne mislim še enmkrat al pa dvakrat letos menjat :angry:. To Z6 večinoma hvalijo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem z Q2 naredil cca 3000km in zadnja je za odpis, prednjo bi pustil še gor, za zadnjo pa se ne morem odločit katero bi dal :hmm:. Q2 ne več, ker ne mislim še enmkrat al pa dvakrat letos menjat :angry:. To Z6 večinoma hvalijo :?

Jaz bo dal Pirelli Angel ST zdaj na mačko pa bomo vidlo kaj bo. Zdaj mi je Pirelli Diablo Rosso zdržala 8k km do indikatorjev oz. še nekaj malega manjka da se indikatorja dotakne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod štandgasom se vozi :kva2:

Tvoj ata na mami! :pos:

Pričevanja, pnevmatika Pilot Road 2:

http://www.einsehen.de/reifentestcom/cgi-bin/autotest.pl?107z110z222z2&&&EN&&

How many kms did you already drive with this tyre? 18.000 km

Tyre size and vehicle make

180 / 55 ZR17 W

Suzuki GSXR 1100

How many kms did you already drive with this tyre? 15.000 km

Tyre size and vehicle make

no information / no information ZR17 W

mc gixxer1000

How many kms did you already drive with this tyre? 14.000 km

Tyre size and vehicle make

180 / 55 ZR17 W

honda vfr800 vtec

Would the reviewer purchase this tyre again? Definitely

Comments

14000ish km done on last rear (same tyre) new one not been on long, front one done about 15000km before change. All done commuting in London. used bt020/bt021 before and think these where better

How many kms did you already drive with this tyre? 17.500 km

Tyre size and vehicle make

180 / 55 ZR17 W

Yamaha Thunderace

How many kms did you already drive with this tyre? 16.000 km

Tyre size and vehicle make

190 / 55 ZR17

honda cbr1000rr

Would the reviewer purchase this tyre again? Definitely

Comments

extremly long lasting tyre with really good grip.

How many kms did you already drive with this tyre? 14.000 km

Tyre size and vehicle make

no information / no information W

Kawasaki ZX 12r

How many kms did you already drive with this tyre? 15.000 km

Tyre size and vehicle make

160 / 60 W

YAMAHA XT660X

How many kms did you already drive with this tyre? 15.000 km

Tyre size and vehicle make

190 / 50 ZR17 W

honda cbr 1000rr fireblade

How many kms did you already drive with this tyre? 22.000 km

Tyre size and vehicle make

185 / 55 ZR17 W

BMW R 1200 RT

How many kms did you already drive with this tyre? 25.000 km

Tyre size and vehicle make

160 / 60 ZR17 W

ducati monster 695

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bo dal Pirelli Angel ST zdaj na mačko pa bomo vidlo kaj bo. Zdaj mi je Pirelli Diablo Rosso zdržala 8k km do indikatorjev oz. še nekaj malega manjka da se indikatorja dotakne.

Zakaj pa bos zdaj dal zimske gume gor,ce ti ze ta prave tako velik zdrzijo?Bi rad menjal gume na neki sezon?

@baddad verjetno gre z vsako gumo naredit 20kkm sam v cem je pol sploh smisel motorja?Ga imas zato,da se hvalis kako nizki stroski so z njim?

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez problema..probaj..sporoči, kako drži pa poročaj..

jest mam montirane Sportsmart..o kilometrini ne morem poročat (še)..ampak prej ko jih jaz ponucam jih mogoče ducat v sloveniji..(na V2 1000ccm+)

drugo sezono... to sezono ne bo še potrebe po menjavi najbrž... če bo tko naprej sploh ne rabim gum :ninja:

je pa zadeva taka, da z motorjem naredim (glede na prejšnje sezone) 12-14k km letno od tega 80% v dvoje in popolnoma nič dirkališč. Vožnja je nemalokdaj v turističnem stilu (pospeševanje do 5k rpm in enakomerno, drugače mi trka s čelado zadaj, pred ovinki blago zaviranje, največkrat nič, v ovinku pa višji prestavi do štapc (pogosto)) :) Sicer sva oba z mojo peresno lahka (65+50+2xOprema KG) :) na cbr600 so mi od vseh ostalih gum do sedaj še največ držale bridgestone 014- 5500km pumpane na 3,0 zadaj 2,7 spredaj. Pobralo jih je dokaj enako, tako da sem vedno menjal obe hkrati. K3 so naredile komaj 3000km ali plunc več, se ne spomnem točno, samo solo vožnja brez prikolice.

tako da, za italijansko sraje bom najbrž gor nametal kako Z8 - 190 dimnezijo zadaj da ne bo zmankalo roba kot pri 180-ki pri nagibu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker večino časa ne vozim dovol hitro da bi "taprave" gume ogrel na delovno temperaturo in zdaj se bo tudi v dvoje več vozlo, ker je moja končno rodila in se lahko zdaj zraven vozi. Pa bo v dvoje verjetno več gume požrlo. In še tretji razlog...zame konec jeseni ni konec sezone in je za "tapravo" gumo pozimi premrzlo :)

preden, da bo tvoja spet zrela za moped, boš že gume skuro, tk da sam na to ne bi preveč računal :whistle: . razen če je fuuuuul vneta za vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ostale, tokrat izkušnje ameriških motoristov s Pilot Road 2

http://www.mototirereviews.com/tire_reviews_michelin_pilotroad2.htm

http://www.webbikeworld.com/Motorcycle-tires/michelin-pilot-road-2/

I just took off a set of PR2s that got between 14000-14500 miles on them and just barely at the wear bars.

So far i'm liking the PR2s the best. About 10000 miles and they're just starting to square off.

"I am about to swap to my second set of Pilot Road 2's. Quite frankly, they are the best value for money tyre I have ever ridden on. I ride a BlackBird (lots of twisty roads, long distance rides, constant stop/starts in traffic) and I have to date done nearly 14,000 kms on them.

The only reason I am swapping them now is due to a long distance trip coming up shortly, but I suspect there is still another 1500kms left in this set. If anyone is looking for a tyre that gives excellent road grip and durability, I can absolutely recommend them."

After trying a set of Conti Road Attack tires on my 2002 Bandit 1200S and going through them in about 5,000 miles (I commute 40 miles/day plus weekend rides in the mountains), I decided to try the Pilot Road 2s.

I currently have about 8,000 miles on them after 14 months. They have more than met my expectations with great handling and grip in both dry and wet as well as excellent wear. Even as the center wears due the commuting I don’t get the falling over feeling when leaning over that I got with other tires when transitioning from the wearing center to the less worn edges.

Popravljeno . Popravil Cufa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ostale, tokrat izkušnje ameriških motoristov s Pilot Road 2

http://www.mototirereviews.com/tire_reviews_michelin_pilotroad2.htm

http://www.webbikeworld.com/Motorcycle-tires/michelin-pilot-road-2/

I just took off a set of PR2s that got between 14000-14500 miles on them and just barely at the wear bars.

So far i'm liking the PR2s the best. About 10000 miles and they're just starting to square off.

I just took off a set of PR2s that got between 25000-25500 miles on them and just barely at the wear bars.

Le zate,da lahko izkusnjo delis na drugih forumih.Koliko pa je resnice v tem pa je spet drugo....

Popravljeno . Popravil Cufa
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me koliko imate napumpane gume ?? (v mislih imam bolj športno vožnjo in na motorju sem samo jaz)

Za na cesto je čisto v redu tlak, ki je priporočen za tvoj motor, brez skrbi! Če pa že, pa prednjo do kakega 0,2 bara manj zadnjo pa do kakega 0,4 bara manj, ampak verjemi mi, ni nobene potrebe po tem. :rolleyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za na cesto je čisto v redu tlak, ki je priporočen za tvoj motor, brez skrbi! Če pa že, pa prednjo do kakega 0,2 bara manj zadnjo pa do kakega 0,4 bara manj, ampak verjemi mi, ni nobene potrebe po tem. :rolleyes:

Hvala sem pa uprašal bolj iz radovednosti

Lp Luka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

na svoji F650 GS bi rad menjal gume, ker mi obstoječe ne ustrezajo. Vozim pa se izključno po asvaltu, terena motor še ni videl, razen par metrov makadama pr kaki bajti. Rad bi torej nekaj, kar ima kar najboljši oprijem na asvaltu. Vozim se počasi, se pravi večinoma po omejitvah ampak rad pa nagnem v ovinku in ga izpeljem kar se da hitro. Avtoceste motor tudi ne vidi, tako da maksimalne hitrosti so tam do 120 na kakih ravninah.

Tudi dolga kilometrina ni toliko pomembna, ker naredim okoli 3000 na sezono. Če guma zdrži 2 ali pa tri sezone, bo itak dost.

Kaj torej kupiti. Dimenzije so 100/90 19 in 130/80 17. Menjal bom pa spomladi, letos sm itak proti koncu sezone, pa še dnarja ni.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!