Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

To načeloma drži, ampak pozabil si, da rabiš gumo ki ima višjo delovno temperaturo samo na pisti, ne na cesti! Take UNIVERZALNE gume pa načeloma ni. Imaš track day gume kot so naprimer Diablo Supercorsa SC, Dunlop GP Racer D211,... pa še kaj bi se jih našlo, ki jih na cesti neboš pregrel, lahko mi verjameš, pa četudi je tvoj priimek "Rossi", so primerne tudi za pisto, ampak, na pisti, če si res hiter se jih da pregreti! Načeloma na Grobniku zdržijo nekje 5 solidno hitrih krogov, pa nič več.

A nebi raje razmislil o tem, da imaš za cesto ene gume, za pisto pa prave dirkalne?? Verjemi mi, je bolj ziher, pa načeloma ceneje, kot pa zaradi pregretih gum motor in še huje sebe "popravljat"! :rolleyes:

Ja ja malo morgen. Na Pirelli Diablo superbike SC1 (Ista zmes kot na Supercorsi) so se najhitrejši SBKjevci ta vikend vozili 1:42 v Misanu (to btw 8sec na krog počasneje kot Moto gp) pa jo začuda ni nobenemu uspelo pregret :whistle: . Če pa misliš za Grobnik, se pa z njegovim asvaltom dobro razume samo Dunlop.

Najboljši kompromis so tko kot si napisal al Supercorsa navadna ali GP racer, če se pa na pisto spraviš le 2x letno, pa predlagam, da za takrat kupiš rabljene dirkalne gume in po cesti voziš nekaj bolj kilometrini naklonjenega.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja malo morgen. Na Pirelli Diablo superbike SC1 (Ista zmes kot na Supercorsi) so se najhitrejši SBKjevci ta vikend vozili 1:42 v Misanu (to btw 8sec na krog počasneje kot Moto gp) pa jo začuda ni nobenemu uspelo pregret :whistle: . Če pa misliš za Grobnik, se pa z njegovim asvaltom dobro razume samo Dunlop.

Najboljši kompromis so tko kot si napisal al Supercorsa navadna ali GP racer, če se pa na pisto spraviš le 2x letno, pa predlagam, da za takrat kupiš rabljene dirkalne gume in po cesti voziš nekaj bolj kilometrini naklonjenega.

Ja Grobnik sem imel v mislih ja, saj pa sem napisal. Prijatelji iz mojega kluba so brez težav s Supercorso leteli tudi 1.42 na Grobniku, za kar pa ne moreš rečt da je slab čas, glede na to, da so obiskovali Grobnik morda 2 krat na leto. Je pa dejstvo ja, da več kot 4 - 5 krogov ni držala, zato pa so zdaj vsi na Dunlopu GP ta hitrejši pa na KR. Sicer pa, če bi dečko bil nek hud rejser, se s cesntnimi gumami na dirkališču sploh nebi preizkušal, a se ti ne zdi? :whistle:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja malo morgen. Na Pirelli Diablo superbike SC1 (Ista zmes kot na Supercorsi) so se najhitrejši SBKjevci ta vikend vozili 1:42 v Misanu (to btw 8sec na krog počasneje kot Moto gp) pa jo začuda ni nobenemu uspelo pregret :whistle: . Če pa misliš za Grobnik, se pa z njegovim asvaltom dobro razume samo Dunlop.

Najboljši kompromis so tko kot si napisal al Supercorsa navadna ali GP racer, če se pa na pisto spraviš le 2x letno, pa predlagam, da za takrat kupiš rabljene dirkalne gume in po cesti voziš nekaj bolj kilometrini naklonjenega.

Mislim fantje slap.gif De mi na konc punca vse lepo obrazloži eek.gif Pa sej vem de to ni kar ena punca trance_27_notworthy.gif.... ampak vseeno, če se kje srečava... dobiš pijačko trance_40_thumbup.gif

Mislm no !! Hud rejser??? A si to predvidu al kaj?? Nisem noben hud rejser ampak me zmoti ker moram predčasno s piste ker začnejo gume srat nakar pa jih je v kratkem treba menjat wallbash.gif

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim fantje slap.gif De mi na konc punca vse lepo obrazloži eek.gif Pa sej vem de to ni kar ena punca trance_27_notworthy.gif.... ampak vseeno, če se kje srečava... dobiš pijačko trance_40_thumbup.gif

Hmmm, kaj pa sem jaz fulil v moji obrazložitvi? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, kaj pa sem jaz fulil v moji obrazložitvi? :naughty:

Kompliciraš kt baba he he ampak vseen če te najdem boš fasal.........pijačko trance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompliciraš kt baba he he ampak vseen če te najdem boš fasal.........pijačko trance_43_wavetowel2.gif

Hahahaha, ja če ne druga sem se nasmejal! :worship: No, pa pameten nakup, saj veš, guma je edino kar te obdrži na cesti! :evilgrin:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim fantje slap.gif De mi na konc punca vse lepo obrazloži eek.gif Pa sej vem de to ni kar ena punca trance_27_notworthy.gif.... ampak vseeno, če se kje srečava... dobiš pijačko trance_40_thumbup.gif

Mislm no !! Hud rejser??? A si to predvidu al kaj?? Nisem noben hud rejser ampak me zmoti ker moram predčasno s piste ker začnejo gume srat nakar pa jih je v kratkem treba menjat wallbash.gif

Če ti je težk za gume dajat zameni hobi...oz kup potovalca pa ne po pistah vozt...preprosto ;)

Men so gpjke rablene zdržale 3 marofe pa 2,5k kilometrov pa so še za en marof. Cajti so se ganjal okrog 1:19 pa blo je peklensko vroče, tko da ne vem kako teb uspe uničt gumo k ma več mesa pa narjena za večjo kilometrino, pa še to ne na SS bajku...

Popravljeno . Popravil MoTo G_P
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti je težk za gume dajat zameni hobi...oz kup potovalca pa ne po pistah vozt...preprosto ;)

Men so gpjke rablene zdržale 3 marofe pa 2,5k kilometrov pa so še za en marof. Cajti so se ganjal okrog 1:19 pa blo je peklensko vroče, tko da ne vem kako teb uspe uničt gumo k ma več mesa pa narjena za večjo kilometrino, pa še to ne na SS bajku...

S tem kako mi uspe se ne ubadam, pr mojih letih pač vozim kakor znam in tko pač je. Sport Smart so za cesto. In ker mam namen večkat it na pisto bom probal GP Racerke pa bom videl kaj bo. KAj ma pa veze če je SS bajk?eek.gif A misliš da SS bajke furajo boljši piloti ki rabijo boljše gume?? Tričetrt jih nima pojma če jih še jest s frezo nažgem. Pol majo pa svakojake izgovore. trance_21_laughing1.gifRes pa je da na Grobnik ne hodim ker je freza 600 po moje prešvoh pa tud vrtoglavih hitrosti lih ne obožujem trance_17_emot-angel.gif Zaenkat mi ni noben SS na kart stezi ušu! tongue.gif Sevede je to bolj posledica pomanjkanja tekmecev kot moja dovršenost na pisti wallbash.gif Časov z Marofa in Racelanda pa nimam ker nisem vozil na čas ampak sem samo lovil sovoznike.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem kako mi uspe se ne ubadam, pr mojih letih pač vozim kakor znam in tko pač je. Sport Smart so za cesto. In ker mam namen večkat it na pisto bom probal GP Racerke pa bom videl kaj bo. KAj ma pa veze če je SS bajk?eek.gif A misliš da SS bajke furajo boljši piloti ki rabijo boljše gume?? Tričetrt jih nima pojma če jih še jest s frezo nažgem. Pol majo pa svakojake izgovore. trance_21_laughing1.gifRes pa je da na Grobnik ne hodim ker je freza 600 po moje prešvoh pa tud vrtoglavih hitrosti lih ne obožujem trance_17_emot-angel.gif Zaenkat mi ni noben SS na kart stezi ušu! tongue.gif Sevede je to bolj posledica pomanjkanja tekmecev kot moja dovršenost na pisti wallbash.gif Časov z Marofa in Racelanda pa nimam ker nisem vozil na čas ampak sem samo lovil sovoznike.

Nism tega reku...dejstvo je da lahko pr večjem naklon več odperaš večja moč iz ovinka večja obraba gum, jah zgleda že nis na prave pilote naletu... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism tega reku...dejstvo je da lahko pr večjem naklon več odperaš večja moč iz ovinka večja obraba gum, jah zgleda že nis na prave pilote naletu... ;)

Jah itak si ne delam iluzij, konec koncev skrbim za tri mulce in si kaj preveč niti ne smem špogat trance_13_cry.gif Zato tudi ne vozim SS mopeda pa četud bi ga z veseljem!

Drugač pa poznam par tapravih pilotov pa niti pod razno ne grem za njimi. Jih raj mal posnamem pa poj čist od bliz gledam pa je kulsk. Loh pa še naspidiram tk de je čist noro trance_41_w00t2.giftrance_21_laughing1.gif

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Časov z Marofa in Racelanda pa nimam ker nisem vozil na čas ampak sem samo lovil sovoznike.

Če misliš hodit na Marof pa Raceland, bodo GP Racer najbolša izbira. Odlična guma za na stezo, ker ima res dober grip, pa tudi po cesti naredi zelo dobro kilometrino.

Je pa res, brez zamere, da je fazer na stezi kišta, ki takoj pluži po tleh.. Šel zanč na Marofu s kolegovo FZ8 par krogov, pa se je motor sicer čist super peljal, sam kaj ko je takoj vse po tleh šlo. Sploh zares nagnit ne moreš. Pa tut iz ovinka ni enega pravega boosta, pa ima FZ8 že nek konjev.. SS dopušča mnogo večje nagibe, predvsem pa precej bolj rukne iz zavoja, zato so tudi obremenitve na gumo precej večje.

Če so GP Racerke meni na Gixxerju 750 s 150KM naredile 6000km + 1 Marof, bodo tut tebi na Fazerju menda vsaj tolk :)

Btw, super bi blo če se zmenmo za en Marof, pa mi namontiraš tvojo kamerco nekam na motor za kakšen krog, da bom mel kakšen dober posnetek :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če misliš hodit na Marof pa Raceland, bodo GP Racer najbolša izbira. Odlična guma za na stezo, ker ima res dober grip, pa tudi po cesti naredi zelo dobro kilometrino.

Je pa res, brez zamere, da je fazer na stezi kišta, ki takoj pluži po tleh.. Šel zanč na Marofu s kolegovo FZ8 par krogov, pa se je motor sicer čist super peljal, sam kaj ko je takoj vse po tleh šlo. Sploh zares nagnit ne moreš. Pa tut iz ovinka ni enega pravega boosta, pa ima FZ8 že nek konjev.. SS dopušča mnogo večje nagibe, predvsem pa precej bolj rukne iz zavoja, zato so tudi obremenitve na gumo precej večje.

Če so GP Racerke meni na Gixxerju 750 s 150KM naredile 6000km + 1 Marof, bodo tut tebi na Fazerju menda vsaj tolk :)

Btw, super bi blo če se zmenmo za en Marof, pa mi namontiraš tvojo kamerco nekam na motor za kakšen krog, da bom mel kakšen dober posnetek :)

pa recimo ko gres na kako turo pa to se segrejejo hitro ali traja to.razumem da je na cesti ne ogrejes tak kot na pisti ampak vseeno primejo delno ogrete recimo boljše kot recimo sport smart ki bi naj imel nizjo delovno temperaturo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za na koleno so zrele po 4 ovinkih.. Tako da ni problema s tem :) Pa tudi spomladi in jeseni ko ni več ravno toplo se vseeno da normalno it na koleno z njimi, brez kakšnega pretiranega segrevanja ali priganjanja. So pa ob teh pogojih na otip bolj mlačne kot vroče, ampak držijo vseeno dovolj za normalno športno vožnjo. Bi rekel, da če ni posebej hladno čist primerljivo z ostalimi športnimi gumami ki sem jih vozil (Qualifier, Qualifier RR, Pilot Power,.. ) Poleti držijo pa noro :D

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za na koleno so zrele po 4 ovinkih.. Tako da ni problema s tem :) Pa tudi spomladi in jeseni ko ni več ravno toplo se vseeno da normalno it na koleno z njimi, brez kakšnega pretiranega segrevanja ali priganjanja. So pa ob teh pogojih na otip bolj mlačne kot vroče, ampak držijo vseeno dovolj za normalno športno vožnjo. Bi rekel, da če ni posebej hladno čist primerljivo z ostalimi športnimi gumami ki sem jih vozil (Qualifier, Qualifier RR, Pilot Power,.. ) Poleti držijo pa noro :D

tako informacijo sem rabil.zdaj nisem več v dilemi:D kero trdoto pa vozis zadaj? pa koliko pumpaš spredaj in koliko zadaj?

Popravljeno . Popravil Dejanx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdaj sem skozi imel medium/medium.. Naslednji set, če se bomodločil za GP Racer, pa bom pomoje probal soft spredaj / medium zadaj.. Pa ne zato, ker bi bilo s prednjo medium kej narobe, ampak folk s soft prednjimi dela več km kakor jaz z mojo medium, pri podobnem stilu vožnje.. Pa me zanima v čem je fora, a jaz tolk na balanci visim, da gumo bolj obrablja, al je soft za po cesti mogoče enostavno boljša izbira..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do zdaj sem skozi imel medium/medium.. Naslednji set, če se bomodločil za GP Racer, pa bom pomoje probal soft spredaj / medium zadaj.. Pa ne zato, ker bi bilo s prednjo medium kej narobe, ampak folk s soft prednjimi dela več km kakor jaz z mojo medium, pri podobnem stilu vožnje.. Pa me zanima v čem je fora, a jaz tolk na balanci visim, da gumo bolj obrablja, al je soft za po cesti mogoče enostavno boljša izbira..

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw, super bi blo če se zmenmo za en Marof, pa mi namontiraš tvojo kamerco nekam na motor za kakšen krog, da bom mel kakšen dober posnetek :)

...če hočeš kak svoj dober posnetek, naj kar da SEKRETMEHANIK kamero na svoj zadnji zic, da te oduspredi snema..... sicer boš na posnetku ene dva...tri ovinke, pol ti bo pa itak spizdu.....:surrender: :lol1:

JOKE....)

..alo, Jure....a bi se enkrat lohk kje na Rakitni srečala....včasih grem gor, pa praktično ne poznam nikogar, ki drgne taiste ovinke....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...aj, to sem hotel prej reči....:slap:

..jaz tudi kolebam med DUNLOP SportSmart in GP RACER...

Zdaj vozim SportSmart, pa sem zelo zadovoljen, rad zapeljem po kolenu, še rajši pa gre žena na zadnji zic. Kako je GP-Racer občutljiva na sopotnico na zadnjem zicu, glede na SS?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če hočeš kak svoj dober posnetek, naj kar da SEKRETMEHANIK kamero na svoj zadnji zic, da te oduspredi snema..... sicer boš na posnetku ene dva...tri ovinke, pol ti bo pa itak spizdu.....:surrender: :lol1:

JOKE....)

..alo, Jure....a bi se enkrat lohk kje na Rakitni srečala....včasih grem gor, pa praktično ne poznam nikogar, ki drgne taiste ovinke....

Ti kr JOKEJ ja!! Pa že ko si prvi na stezi vozu s ubrisu a zdej bi pa še enga "torpedo" leaderja rad najdu za na Rakitno de boš za njim tišu?? Đizus!!??

Jure de neb res k tale njegov nik ni kar brez veze, tip je dejansko NOR he he Pa še hvali se s tem!! Če bo pa za tabo ven ustrelu te bo pa njegova ganjala do bridkega konca trance_21_laughing1.gif

Pa dej stari če boš Racerke kipo (čeprou so ss-ke zakon a n?) bi pa mogoč pol loh men za male pare prdav SS k majo še pusištrajfne!! Skorde!! Nekak bo treba prezimt trance_19_hmm.gif

Drgač pa JUre če bi rad mel kak muvi loh vzamem še handy cam poleg tamale pa bo čist hudo trance_30_punk.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...aj, to sem hotel prej reči....:slap:

..jaz tudi kolebam med DUNLOP SportSmart in GP RACER...

Zdaj vozim SportSmart, pa sem zelo zadovoljen, rad zapeljem po kolenu, še rajši pa gre žena na zadnji zic. Kako je GP-Racer občutljiva na sopotnico na zadnjem zicu, glede na SS?

To je odvisn od sopotnice, če je mal bolj močne postave, se ne zna "držat" pol nubena gume ne bo dobra.

Gp-racer je guma najbolše klase, tolk da je edina slaba lastnost velika obraba (sploh v dvoje jo zna hitro zmankat). Drgač se pa da normalno peljat po kolenu tut v dvoje. .)

Uglavnem, če si s sportsmart tolk zadovoljen, boš z gp-racer dobil nasmešek do ušes :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..to sem hotel slišat...

..kot pravim, sem zelo zadovoljen z SS, žena ima 60 kil ( vsaj rekla mi je tko, no), jih imam pa jest 100 :surrender: , moped je 130 konjski bičilindri. SS-ke kar pobira, tako kot vse ostale, ki sem jih imel do sedaj in to je 1000km/1mm profila z zmerno vožnjo po ravninah, malo po autobanu, malo v dvoje...skratka - mešano na žaru...

Kot pravite je za na cesto v redu spredaj soft, zadaj medium, pa smo zmagal... kakšna pa je razlika, če je zadaj E ? Najbrž jo ni. Vsaj jaz najbrž ne bom porajtal...

Za GP-R se zanimam samo zato, da SEKRETMEHANIK ne bo imel boljših kot jaz...:yea1:

(HEC, da ne bo spet JOKE..)

KOt pravim, sem z SS zadovoljen, vendar gume so itak potrošni material...poskusiti pa tudi ni greh, cena je tam-tam, če bom pa jurja manj naredil z njimi, se pa za ceno firbca tudi ne bom sekiral, če bom zaradi tega imel usta do ušes :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kr JOKEJ ja!! Pa že ko si prvi na stezi vozu s ubrisu a zdej bi pa še enga "torpedo" leaderja rad najdu za na Rakitno de boš za njim tišu?? Đizus!!??

Jure de neb res k tale njegov nik ni kar brez veze, tip je dejansko NOR he he Pa še hvali se s tem!! Če bo pa za tabo ven ustrelu te bo pa njegova ganjala do bridkega konca trance_21_laughing1.gif

Pa dej stari če boš Racerke kipo (čeprou so ss-ke zakon a n?) bi pa mogoč pol loh men za male pare prdav SS k majo še pusištrajfne!! Skorde!! Nekak bo treba prezimt trance_19_hmm.gif

Drgač pa JUre če bi rad mel kak muvi loh vzamem še handy cam poleg tamale pa bo čist hudo trance_30_punk.gif

a lahko ti bolj po slovensko pišeš. če te jaz slabo razumem, te sigurno marsikdo! mogoče boš mel več odziva, če te bo več ljudi razumelo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume s katero ne morem narest 10 krogov naenkat ker se na stezi skuha nebi več mel, čeprav je drugač SS čist fletna gumica.

A ti boš men rekel, da z FZ6 pregreješ SS gumo v 10 krogih racelanda?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!