Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

A ti boš men rekel, da z FZ6 pregreješ SS gumo v 10 krogih racelanda?

Ta vikend sva se s prijateljem vozila.

Na K7 1000 je imel sportsmart.V petek sem ga uspel toliko navadit linij,da je uspel en krog odpeljati celo 54.9 kar se men vidi super cas za prvic.Vozila pa do 15krogov na izhod.V soboto pa je vec vozil po svoje in nizal case od 56-58s.Nazalost pa je imel na koncu ze prevec zaupanja vase-se bolj v gume.V 17 krogu pa sta mu spustili obe.Najprej zadnja nato se prednja...Odnesel jo je le mopi z praskami...

Zanimivo,da smo potem zmerili temperaturu gum.

Njegove med 53 in 55 stopinj.

Moje GP 211 racer M zadnja 55stopinj.Prednja Gp D211gp M 55stopinj.

Ni to malo malo?Je pa res,da sem vozil za njim in ga opazoval.

@sharko nic nisi napisal v temi raceland...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je sicer za GP Racer in GP res premalo, da bi iztisnil vse iz njih, za Sportsmart je pa to pomoje optimalna delovna temperatura. Najbrž bi tvoje imele kakšno stopinjo več, če bi se peljal na hard.

Je pa tako, da temperaturo gumam dviga predvsem hitrost. Na eni hitri stezi boš imel višje temperature kot na eni počasni, pa čeprav imaš skoz pospeševanje in bremzanje. Tako da meni se zdi taka temperatura za Raceland kar realna. Če uporabljaš grelce je velikokrat tako da na raznih Marofih pa Racelandih prideš v boks z bolj hladnimi gumami kot si šel gor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vseeno.....

Res je Miha!! Mislil sem sport smart!!

Sesir .. Kolk je bil pa sicer vroč dan tam?? Sam nisem meril temperature ampak guma rata pocasta! Če bi zapeljal na makedam in bi počakal da se ohladi bi verjetno mel gumo s fasado trance_21_laughing1.gif

Frips!!! Če je zate vseeno je pač tako, noben te ne bo prepričal v kaj drugega! trance_27_notworthy.gif Sam zase vem, ti pa zase zato ne pametuj preveč. Mislim da samo pregreto gumo lahko tako pretirano obrabiš ker z nje letijo kar lrpi kosi gume. V petek dam gor GPRacer M Pa grem probat čez vikend Via Krhko trance_25_naughty.gif

Res je da grem s steze ko začutim izgubljanje oprijema gum, ker se ne mislim metat po tleh tako kot marsikateri. Pa sej ne vem...mi ni jasno... a ljudje nimajo filinga kdaj je treba nehat?? wallbash.gif Po mojih sicer bolj skromnih izkušnjah večino padcev povzročijo neprimerne, stare ali pregrete gume.trance_39_thumbdown.gif

Danči!!trance_43_wavetowel2.gifMoja freza je čist originalna z blokado vred yawn.gif Predvidevam pa da si pa ti neki čist halooooooo!eek.gif Če voziš po pisti Sport Smart in jih ne pregreješ te je pa po mojih izkušnjah že skor lahko sram!!

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je Miha!! Mislil sem sport smart!!

Sesir .. Kolk je bil pa sicer vroč dan tam?? Sam nisem meril temperature ampak guma rata pocasta! Če bi zapeljal na makedam in bi počakal da se ohladi bi verjetno mel gumo s fasado trance_21_laughing1.gif

...jest se samo domov po makadamskem dovozu zapeljem, pa imam fasado na gumi!

Frips!!! Če je zate vseeno je pač tako, noben te ne bo prepričal v kaj drugega! trance_27_notworthy.gif Sam zase vem, ti pa zase zato ne pametuj preveč. Mislim da samo pregreto gumo lahko tako pretirano obrabiš ker z nje letijo kar lrpi kosi gume. V petek dam gor GPRacer M Pa grem probat čez vikend Via Krhko trance_25_naughty.gif

...tiste gumaste svaljke, ki jih imaš na robovih so ostanki gume tapravih rejserjev, ki se primejo na pnevmatike softičev, ker se premal hitro vrtijo, da bi jih dol odneslo :lol1:

Res je da grem s steze ko začutim izgubljanje oprijema gum, ker se ne mislim metat po tleh tako kot marsikateri. Pa sej ne vem...mi ni jasno... a ljudje nimajo filinga kdaj je treba nehat?? wallbash.gif Po mojih sicer bolj skromnih izkušnjah večino padcev povzročijo neprimerne, stare ali pregrete gume.trance_39_thumbdown.gif

Po rejsilendu pri 40-80 na uro je lohk kontrolirat kake zdrse, ko kljukaš ovinke, da lahko dosežeš s kolenom do tal, če bi vozil hitro po idealni liniji, bi ti malo težje :pos:

Danči!!trance_43_wavetowel2.gifMoja freza je čist originalna z blokado vred yawn.gif Predvidevam pa da si pa ti neki čist halooooooo!eek.gif Če voziš po pisti Sport Smart in jih ne pregreješ te je pa po mojih izkušnjah že skor lahko sram!!

Tvoja freza je žčisto o.k....sem probal zadnjič mal kolena pofrezat na Rakitno...... a menjaš?!?

.) :P ...moram te mal spljuvat, da mi boš dal za ajskaffe pri jezeru...:OK: ...pa da na tvoj račun mal plusov pokasiram...:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr stara no!!! Pametujem samo iz fazanovih izkušenj! Pobral sem gumo (tko kt minuse tukej) od tapravih dirkačev!? Mislem!?? A profil z novih gum je pa plima odnesla..al misliš de so še tam sam jih je zalil pa jih je treba na novo narezat?? trance_21_laughing1.gifNe ne!! Bela tkaninca pravi da je spodi je sam še alu!! Mogoč so ble pa prehladne, ampak ko je že sonce tako nabijal v asfalt da je mel kakih 50 stopinj če ne več. Pa sej ne rečem da se ne da hitro temveč da ne gre dolgo

Bom sporočil kaj bo z racerko na isti stezi. Samo... vreme pa ne bo več tako vroče!?trance_13_cry.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr stara no!!! Pametujem samo iz fazanovih izkušenj!

Bom samo to rekel, ker sem FZ6S vozil, da sploh ni treba veliko, da vse pluži po tleh in verjetno takrat izgubiš oprijem, ko ti vzame zadnji konec!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom samo to rekel, ker sem FZ6S vozil, da sploh ni treba veliko, da vse pluži po tleh in verjetno takrat izgubiš oprijem, ko ti vzame zadnji konec!

Ma ne... nič mi ne vzame ampak samo zdrsava....najbolj se dogaja pri izstopu iz ovinka ko včasih tudi tačka malo popraska. Btw tačke so že kar krajše in že dolg nimajo distančnikov in .... več al manj se kumi še vid kje so bli he he! Freza je napram sportakom res nizka, ampak pri 192cm mi zelo veliko pomeni mal več lufta med zicom in stopalko. surrender.gif Ko vozim ss moped se pa zadnje čase ne morem znebit občutka da bom pri močnem zaviranju poletel čez šipo tongue.gif

Zajebant!! Na motorjih so po moje samo dirkači in bivši dirkači trance_38_surprise.gif

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne... nič mi ne vzame ampak samo zdrsava....najbolj se dogaja pri izstopu iz ovinka ko včasih tudi tačka malo popraska. Btw tačke so že kar krajše in že dolg nimajo distančnikov in .... več al manj se kumi še vid kje so bli he he! Freza je napram sportakom res nizka, ampak pri 192cm mi zelo veliko pomeni mal več lufta med zicom in stopalko. surrender.gif Ko vozim ss moped se pa zadnje čase ne morem znebit občutka da bom pri močnem zaviranju poletel čez šipo tongue.gif

Zajebant!! Na motorjih so po moje samo dirkači in bivši dirkači trance_38_surprise.gif

Pa da ni slučajno RHonda sam nika zamenjal, po slogu pisanja sledeče, bi blo možno :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da ni slučajno RHonda sam nika zamenjal, po slogu pisanja sledeče, bi blo možno :naughty:

ma ene 15 let preveč nov motor ;)

mimgrede..trenutno vozim Z8 interact..not bad..sicer TC kr dela..ampak vseen..not bad

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko vozim ss moped se pa zadnje čase ne morem znebit občutka da bom pri močnem zaviranju poletel čez šipo tongue.gif

...to se na tvojem motorju NE MORE zgodit....

.....ker nima šipe.....:surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da ni slučajno RHonda sam nika zamenjal, po slogu pisanja sledeče, bi blo možno :naughty:

to sem jaz že nekaj časa potihem razmišljal....:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da ni slučajno RHonda sam nika zamenjal, po slogu pisanja sledeče, bi blo možno :naughty:

Ej stari kot vidiš ni to lih neki NIK!! Mona RHonda!!?? Nisem tak skrivač kot 99% "najhitrejših" zajcev tukej. Motor vozim cca 3 leta in ne menjam nobenih imen niti telefonskih številk. trance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@robertjur: kolk pa ti kaj pumpas gume? Aja,ne pametujem...sem vozil z razlicnimi gumami in raceland in marof....tko da...

Aja,pa raceland je treba znat vozit,ker je tolk tehnicna proga! Dokler nisem imel pravih linij,je tudi men zdrsvalo,po tem je pa to cudezno ponehalo,hmmm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@robertjur: kolk pa ti kaj pumpas gume? Aja,ne pametujem...sem vozil z razlicnimi gumami in raceland in marof....tko da...

Aja,pa raceland je treba znat vozit,ker je tolk tehnicna proga! Dokler nisem imel pravih linij,je tudi men zdrsvalo,po tem je pa to cudezno ponehalo,hmmm

Smo se danes srecali in dva izhoda naredili skupi.

Mogoce pa bo objavil v primerni temi kako sliko ali filmcek.

Bilo je pa super.Stirje motorji in en kart!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!