Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Jst še vedno ne vem, kej bi dal na mojo FZ1 Fazer .... 

karkoli boš dal gor, boš zadovoljen :grim  al pa neuš :grrr, pa poročaj, ker pametni se učimo na napakah drugih, bedaki pa na svojih :kva2:   

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst še vedno ne vem, kej bi dal na mojo FZ1 Fazer .... 

lepo smo ti povedal DUREX so najbl zihr :P (zdj vidu, iste bo dal ludiluka)

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

zanimajo me vaše izkušnje z gumo Pirelli Angel. Ne poznam nikogar da bi jo že preizkusil, na netu jo pa kar precej hvalijo. Zanima me predvsem primerjava recimo z Roadsmart 2 gumo? Je tudi Pirellijeva po sredini trdnejša? Menda naj bi bila malo bolj športno naravnana, tako da jo verjetno tudi prej zmanjka? 

 

Hvala za odgovore

Začni pri objavi 12693 in beri nazaj, pa boš prišel do pirelli angel GT in verjetno čez kakih 100 strani tudi do angel ST :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Začni pri objavi 12693 in beri nazaj, pa boš prišel do pirelli angel GT in verjetno čez kakih 100 strani tudi do angel ST :D

ti pa nisi čist nič solidaren, a nebi že ene osmič napisal svoje občutke? :kva2:

swašta :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti pa nisi čist nič solidaren, a nebi že ene osmič napisal svoje občutke? :kva2:

swašta :blush:

abčutki so bažanski, sploh po šunki, jajcih in dobrem rdečem vincu :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz tud ne vem kaj bi dal gledam https://www.google.com/search?q=durex+condoms&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=MeBTU9OkJcqg7AaP54HYCg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643  pa ne vem al lahko dam slick za po cesti al more bit uni z kaveljčki za bo zimi bunkicami al rebrci za po mokrem ??   Bi pa ful rad mel unga ka se sveti sam kej ka ni moje dimenzije :D

real men don't use rubber ...

 

sedaj pa res eno resno vprašanje .... ali kdo ve kako dobiti continental trail attack gumo v dimenziji 100/90-18 ???

 

ker tole ne drži nič !!! http://www.motosvet.com/tabla/topic/64-gume-pnevmatike/page-839#entry2079051

v 14 dneh bom zgubil točno 2 tedna z iskanjem...  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

real men don't use rubber ...

 

sedaj pa res eno resno vprašanje .... ali kdo ve kako dobiti continental trail attack gumo v dimenziji 100/90-18 ???

 

ker tole ne drži nič !!! http://www.motosvet.com/tabla/topic/64-gume-pnevmatike/page-839#entry2079051

v 14 dneh bom zgubil točno 2 tedna z iskanjem...  :grim

do zdaj si iskal na forumu, svetujem ti, da sedaj poskusiš še pri kakšnem vulkanizerju :kva2:  in čez 7 dni bo natanko 3 tedna :grim

 

sm mal raziskoval, na eBay te dimenzije ne obstaja, 19 col ja, 18 col pa od 140 naprej, edino kar je podobno tej gumi, naj bi bilo to, če ti paše: https://reifen66.com/contigo-10090-56h-front-p-2289.html

Popravljeno . Popravil duce749
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve koliko se pupmajo gume na GS-u (650), dimenzij 100/90 R19 in 130/80 R17...na švingi piše zadanja 1,9 sprednja 2,1 kar se mi zdi malo...lp

lih tolk kolkr piše..je že sama guma tako narejena da se tolk pumpa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do zdaj si iskal na forumu, svetujem ti, da sedaj poskusiš še pri kakšnem vulkanizerju :kva2:  in čez 7 dni bo natanko 3 tedna :grim

 

sm mal raziskoval, na eBay te dimenzije ne obstaja, 19 col ja, 18 col pa od 140 naprej, edino kar je podobno tej gumi, naj bi bilo to, če ti paše: https://reifen66.com/contigo-10090-56h-front-p-2289.html

po hudem raziskovanju po internetu sem se  pač odpovedal conti go ...ima jih moja na guzziju ki pa je po vožnji - predvsem pa po teži in vzmetenju - precej drugačen od bonija ... 

 

in ja vem da trail ne obstaja v moji dimenziji prednje ... samo to je takooo zeloooo težkoooo dopovedat nekaterin , ki vozijo konfekcijo - s tem mislim predvsem na dimenzijsko konfekcijo ...

 

izbira je pač sedaj med avon roadrider - zadovoljen , pri nizkih temperaturah sploh v dvoje enkratna -  pri visokih temperaturah tam nad 30 pa postane "žvakasta" ...

 

in nove dunlop arrowmax streetsmart ...

 

najbolj zanimivo je brati vtise o isti gumi na enakem motorju v različnih državah z različnimi temperaturami okolja in različno kvaliteto asfalta ...ponekod dan ponekod noč.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po hudem raziskovanju po internetu sem se  pač odpovedal conti go ...ima jih moja na guzziju ki pa je po vožnji - predvsem pa po teži in vzmetenju - precej drugačen od bonija ... 

 

in ja vem da trail ne obstaja v moji dimenziji prednje ... samo to je takooo zeloooo težkoooo dopovedat nekaterin , ki vozijo konfekcijo - s tem mislim predvsem na dimenzijsko konfekcijo ...

 

izbira je pač sedaj med avon roadrider - zadovoljen , pri nizkih temperaturah sploh v dvoje enkratna -  pri visokih temperaturah tam nad 30 pa postane "žvakasta" ...

 

in nove dunlop arrowmax streetsmart ...

 

najbolj zanimivo je brati vtise o isti gumi na enakem motorju v različnih državah z različnimi temperaturami okolja in različno kvaliteto asfalta ...ponekod dan ponekod noč.... 

enake gume na enakih motorjih z različnimi vozniki se lahko obnašajo povsem drugače, to je neizpeta pesem, preveč faktorjev vpliva nanjo, da bi se za vsakega odzivala enako :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enake gume na enakih motorjih z različnimi vozniki se lahko obnašajo povsem drugače, to je neizpeta pesem, preveč faktorjev vpliva nanjo, da bi se za vsakega odzivala enako :grim

načeloma se strinjam s tabo... a pri motorju ki je prazen težak 205kg , ima 67 konjev in 69NM navora in končno hitrostjo 170 ne more priti do več kot 200% odstopanja pri kilometrini , gripu in zaviranju v mokrem različnim vozniko navkljub - pri mojem modelu motorja seveda , ki ni namenjen brušenju tačk s serijskimi komponentami ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bova sigurna v najini razpravi, in ne boš naredil kaj narobe pri naročilu gum,je najbolje, da počakava na mnenje Snecija :kva2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da bova sigurna v najini razpravi, in ne boš naredil kaj narobe pri naročilu gum,je najbolje, da počakava na mnenje Snecija :kva2:

ti s fukjen skor tolk kot jst ... še zmeraj boljše kot da se ti na boljše - beri snecerjevo - poslabša ..  :lol:

 

se je pa na mojem mestu malo težje odločiti pri izbiri gum zaradi malega števila teh motorjev in ničnega feedbacka ...

pa še edinstveno znešen moped imam , ki ima prednji konec od truxton-a z 18 col prednjo gumo namesto original 19 col ... kaj to pomeni pri samih voznih lastnostih motorja pa je večini - razen snecerja ki mu je itak vse en in isti šmorn - verjetno jasno .. neka nedoločen sivina kar se tiče samega obnašanja motorja pri vožnji - predvsem v dolge hitre ovinke - po snecerjevo divjanje s hitrostjo 26km/h višjo od omejitve - zaradi netovarniškega kota prednjih vilic in predteka ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti s fukjen skor tolk kot jst ... še zmeraj boljše kot da se ti na boljše - beri snecerjevo - poslabša ..  :lol:

 

se je pa na mojem mestu malo težje odločiti pri izbiri gum zaradi malega števila teh motorjev in ničnega feedbacka ...

pa še edinstveno znešen moped imam , ki ima prednji konec od truxton-a z 18 col prednjo gumo namesto original 19 col ... kaj to pomeni pri samih voznih lastnostih motorja pa je večini - razen snecerja ki mu je itak vse en in isti šmorn - verjetno jasno .. neka nedoločen sivina kar se tiče samega obnašanja motorja pri vožnji - predvsem v dolge hitre ovinke - po snecerjevo divjanje s hitrostjo 26km/h višjo od omejitve - zaradi netovarniškega kota prednjih vilic in predteka ...

rock&roll na kolesih :kva2:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rock&roll na kolesih :kva2:  

ja nekaj takega sem imel v mislih ... s spremljavo 

     :D

crl žur okol teh gum imam ... sam dolgcajt pa ni ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

zanimajo me vaše izkušnje z gumo Pirelli Angel. Ne poznam nikogar da bi jo že preizkusil, na netu jo pa kar precej hvalijo. Zanima me predvsem primerjava recimo z Roadsmart 2 gumo? Je tudi Pirellijeva po sredini trdnejša? Menda naj bi bila malo bolj športno naravnana, tako da jo verjetno tudi prej zmanjka? 

 

Hvala za odgovore

Napisanega res že dosti, o Angel GT sva pametovala jaz in DAMI34. Po 2000km na njih lahko rečem, da so premalo odzivne v nagib, moraš kar delat, da motor pade. Obraba kot kaže, bo ugodna. Kar traja, da se ogrejejo, oprijem je za mojo dinamiko odličen. Kot vidim po robu zadnje, mi je ostaja kakšen milimeter, pa razen ko sem zapeljal na droben pesek na poti na Pohorje nobenega drsanja sploh. Vse povedano v primerjavi s ContiRoadAttack 2. Contika je bila res...fantastična. Najbrž ne bom več eksperimentiral, Conti in pika, tisto igranje v ovinkih tudi pri večji hitrosti je bilo res bolj zabavno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja nekaj takega sem imel v mislih ... s spremljavo 

     :D

crl žur okol teh gum imam ... sam dolgcajt pa ni ...

Vsaj muska je taka se zagre če ne druzga :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismu za mlin nevem al bi vzel:

 

- Dunlop Roadsmart 2, sprednja, zadnja (čeprav sem bil z zadnjo uporabo RS2 razočaran)

 

- Continental ContiRoadAttack sprednja in zadnja ContiTrailAttack

 

- Pirreli Angel ST sprednja in zadnja

 

- Metzeler Roadtec Z6 sprednja, zadnja

 

Ponucal sem 3komplete RoadSmart 1, bil zadovoljen, vendar če sedaj kupim RS1 bo "star" DOT, pa tote gume bodo še sigurno do druge sezone gor...Spet tako ceneje pa RS 1 ni tako ceneje, da bi jo kar vzel. Bi rad proval še kaj drugega, se pa tu še malo iščem, kaj dejansko provat.

 

Kakšna pomoč bo dobrodošla. (80% sam, 20% sopotnica + prtljaga)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismu za mlin nevem al bi vzel:

 

- Dunlop Roadsmart 2, sprednja, zadnja (čeprav sem bil z zadnjo uporabo RS2 razočaran)

 

- Continental ContiRoadAttack sprednja in zadnja ContiTrailAttack

 

- Pirreli Angel ST sprednja in zadnja

 

- Metzeler Roadtec Z6 sprednja, zadnja

 

Ponucal sem 3komplete RoadSmart 1, bil zadovoljen, vendar če sedaj kupim RS1 bo "star" DOT, pa tote gume bodo še sigurno do druge sezone gor...Spet tako ceneje pa RS 1 ni tako ceneje, da bi jo kar vzel. Bi rad proval še kaj drugega, se pa tu še malo iščem, kaj dejansko provat.

 

Kakšna pomoč bo dobrodošla. (80% sam, 20% sopotnica + prtljaga)

Sportsmart 2 2014 vzemi... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Car

 

predlagam conti road attack2 spredaj in zadaj

 

Tast vozi na r1200r in je ne neha hvalit.

V zakup sanjskega oprijema je pa potrebno vzeti malo večjo obrabo.

 

Lahko pa zadaj namestiš road attack 2 evo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sportsmart 2 2014 vzemi... 

 

Model sprasuje za touring oz. sport touring gume, ti mu pa predlagas sportsmart.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napisanega res že dosti, o Angel GT sva pametovala jaz in DAMI34. Po 2000km na njih lahko rečem, da so premalo odzivne v nagib, moraš kar delat, da motor pade. Obraba kot kaže, bo ugodna. Kar traja, da se ogrejejo, oprijem je za mojo dinamiko odličen. Kot vidim po robu zadnje, mi je ostaja kakšen milimeter, pa razen ko sem zapeljal na droben pesek na poti na Pohorje nobenega drsanja sploh. Vse povedano v primerjavi s ContiRoadAttack 2. Contika je bila res...fantastična. Najbrž ne bom več eksperimentiral, Conti in pika, tisto igranje v ovinkih tudi pri večji hitrosti je bilo res bolj zabavno.

 

Te Pireli ST morem probat enkrat. Očitno morajo bit podobne SportSmart 1. Tisti občutek kako se motor prav vleže na zadnjo gumo kr malo pogrešam pri 2-ki. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Model sprasuje za touring oz. sport touring gume, ti mu pa predlagas sportsmart.

 

S tem, da je, po pravih sicer zelo skromnih občutkih, sportsmart2 bolj športna od 1-ke in obraba bo temu primerna. O oceni pa ko naredim vsaj 2.000 km. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!