Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Kumot Roadsmart II al pa ContiRoadAttack2, al pa Metzeler z8.

 

Sicer pa....nardis si sendvic recimo, al pa ene okusne njoke z piscancem, svezo papriko pa kislo smetano, se vsedes pred racunalnik in medtem ko malcas, preberes pol teme. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štern, samo zdele imajo kolektivca Drugač pa vsak vulkanizer zamenja samo so kar dost dragi. Lohk probas pri moto Vomberger

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto prevelika ponudba je vseh teh gum!

 

Sem pred menjavo in nekako so v "ožji" izbor prišle sledeče:

 

- Dunlop RS2

- Dunlop TR91

- Michelin Anakee 3

- Metzeler Tourance next

 

Trenutno so gor RS1, zato je nekako v izboru tudi naslednica RS2, vendar je prisotna tudi želja po kakšnem makedamu, zato so mi zanimive ostale 3. Kolikor sem prebiral izkušnje in teste so se kar približale te gume že  "cestnim", sploh Anakee 3 ima po robovih zelo malo dezenov, tudi obraba je zadovoljiva (beri: ne zdrži 20k km :) )

 

Kakšne osebne izkušnje, glede zgoraj omenjenih? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin je za po makadamu bolj svoh. Ostalo kr gre. Se mi zdi da najmanj zdrzijo tr91. Ampak drzijo pa dobr. Z nobenimi ne bos ekstra falil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi nek kompromis, najbolj med cesto 80% in makedam 20% (če), avtonomija me trenutno niti ne zanima najbolj ker ni časa za neke ultra kilometre na leto.

 

Vseeno je Anakee bolje kot RS kar se tega (makedam) tiče, ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je boljse. Ampak potem sta tourance ali tr vseeno boljsa izbira. Se bos bistveno bolje pocutil na makadamu

 

Kaj pa mnenje med tr91 in tourance next, se mi zdi da je next bolj v rangu anakee ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Next je bolj za cesto ja. Vse te gume so hudo dobre. Ne bos falil. Sam ko pravis 20% makadama..to je ze tezko dosect ;-)

Stvar je v tem da se z bolj cestnimi veliko slabse po makadamu pelje kot se z bolj "terenskimi" po asfaltu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej vem 20% je pretirana ocena, verjetno je čez 90% asfalta. 

 

Kakšen Velebit, pa malo Pohorja to bo verjetno vse od makedama.

 

Mogoče bi res probal tr91...

 

kot pravim, prevelika izbira  :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po makadamu se mors kr resno pelat,da rabs take gume? Da gres na en vidikovac mau posedet.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa pravim, da za trenutne potrebe bo očitno cestna guma najboljša izbira 

 

hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hitro odgovorite Urošu,

da vidim kaj mu boste napisale, ker sem tudi sam lih pred tem da dam gor RSII na CBFko :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jst bom nataknu rs2, pa še na zalogi je...

 

Mal še poizvedujem za Anakee 3, vendar so odzivi po forumih mešani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me zdej strašit, ko sem že mislu da sm se odloču  :eek:

me ne stari ne strašim te,sam k vem,dab rad kupu na ziher, pa sem se spomnu,da je blo govora,da kok so slabše od rs1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto prevelika ponudba je vseh teh gum!

 

Sem pred menjavo in nekako so v "ožji" izbor prišle sledeče:

 

- Dunlop RS2

- Dunlop TR91

- Michelin Anakee 3

- Metzeler Tourance next

 

Trenutno so gor RS1, zato je nekako v izboru tudi naslednica RS2, vendar je prisotna tudi želja po kakšnem makedamu, zato so mi zanimive ostale 3. Kolikor sem prebiral izkušnje in teste so se kar približale te gume že  "cestnim", sploh Anakee 3 ima po robovih zelo malo dezenov, tudi obraba je zadovoljiva (beri: ne zdrži 20k km :) )

 

Kakšne osebne izkušnje, glede zgoraj omenjenih? 

 

Jaz imam Tourance Next, pa sem prevozil že kakšen daljši klanec po makadamu...navzgor in navzdol. Nobenih problemov, tudi na cesti ne. So pa Tourance Next 90:10 gume. Če iščeš 80:20, vzami Tourance brez Next...pa še kakšnih 20 ali 30 evrov prišparaš. Nikar pa ne jemlji Tourance Exp, ker jih večina na forumih odsvetuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh a tok se naredi z Mich Anake2, fajn, no zadi imam jaz Dunlop tr91, verjetno ne dost manj. Moram pa pohvalit da mi je fajn tudi za off-asfalt ta kombinacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!