Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Sicer menjam gume pri Gašperju (ocena 10+),ampak ma dopust, jest pa v soboto v Švico... Kranj mi je pa zaradi službe tudi OK.

In menjal pri Gombergerju.

Že to mi je bilo sumljivo, da me je podil iz prazne delavnice, nazadnje tudi od vrat. Ma a je res taka kunšt zamenjat gumo. Zgleda da je.

Vseeno sem opazil, da je mašino nastavil na 110, guma pa 120. Opazil tudi številko 25 in na koncu so na feltni pristale 15g na eni in 10g na drugi.

Ja in kapco je tudi le na pol pršraufal. Začuda pa rdeča pika pri ventilčku.

Sicer je probna vožnja pokazala, da tresenja ni, ampak vseeno ne verjamem, da je vse OK.

Prejšnja guma je bila namreč enaka, tudi isti DOT, a brez uteži.

Ko se vrnem iz Švice bom pri Gašperju verjetno preveril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Savatech je vstavila prodajo gum SportForce in vsi kupci teh gum letnik 2014 lahko kupljene gume zamenjajo za drug tip novejše Savine proizvodnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Savatech je vstavila prodajo gum SportForce in vsi kupci teh gum letnik 2014 lahko kupljene gume zamenjajo za drug tip novejše Savine proizvodnje.

a je že na voljo novejša sport force

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jst bom nataknu rs2, pa še na zalogi je...

 

Mal še poizvedujem za Anakee 3, vendar so odzivi po forumih mešani.. 

rs 2 bo zmaga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je lahko problem, če na motor daš gume, ki nimajo hitrostni razred, ki je napisan v knjigi. za mojega je predpisan W, mogoče bi pa dal H. motor itak ne dosega H, kaj šele W. fora je, da gume, ki bi jih dal gor sploh ni v W razredu, so samo H. a so pravila ista kot za avte - se pravi isti razred?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma če je višje naj ne bi bil problem, nižje se ti pa zna kak "modrec" obsit na tisto črko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam drugo sezono next. Tako zadovoljen še nikoli nisem bil. Prej sem vozil conti trail pa sem imel občutek, da sem na dosti ovinkih drsel. Na next tega praktično ni.

Je pa res, da so v zadnjem letu dni vsi dali nove gume na trg...

Je pa res, da sem lani z next naredil samo ca. 6000 km. Conti je držal vsaj 8000 km.

Popravljeno . Popravil MariborBMW
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma če je višje naj ne bi bil problem, nižje se ti pa zna kak "modrec" obsit na tisto črko...

 

policaj me še tolk ne skrbi, bolj recimo če bi se bognedaj! spravil v kako nesrečo in bi imel potem opravka z zavarovalnico. kako je potem recimo z AO+ in nezgodnim...glede odškodnine seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat pri vseh svojih nesrečah še niso pizvedovali"zavarovalnica" o tipu pnevmatike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega ma m7 na fazerki. prvi vtis je, da je zelo dobra, za kakšno resnejšo oceno bo pa rabil več kilometrov narest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

a mi zna kdo povedat kako poteka ta "menjava" mitas(sava) pnevmatik?

hvala

greš ke kjer si jo kupil in to je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, to je to

 

 

tast se je danes zglasil pri vulkanizerju, kjer je kupil mitas gumo iz vpoklicnega obdobja.

Brez komplikacij so mu jo zamenjali, sicer ne za novo mitas ker jih trenutno ni, ampak pač za dunlop z nekaj doplačila.

Čisto sveže informacije od Širnika:Problem se je naredil v 2h primerih da se je pri daljši vožnji pri 230km/h (sklepam da po avtocesti) naredila bula.

Pri Savi niso ugotovili zakaj je do tega prišlo, zato so vpoklicali pnevmatike ter jim zaenkrat stoji proizvodnja.

Gume lahko menjaš kadarkoli (samo da so še uporabne, torej nesmeš jih kurit na mestu :) )

Dobil lepo obrazloženo povratno informacijo od mojega vulkanizerja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Vozim XT660X in me zanima, če bi te gume bile ustrezne?

Continental Conti Trail Attack 2

 

Jih je že kdo vozil? Motor je sicer supermoto izpeljanka, ampak bi včasih zapeljal tudi na kakšen makedam.

Lep pozdrav.

Popravljeno . Popravil rok.klobucar1@gmail.com
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in to je to?

 

Kaj pa če nimaš računa bodo isto zamenjali? Kaj pa če je guma že vožena?

Menjava pa velja samo za DOT kodo od 0114 do 2614 predvidevam. 

 

še link za tiste ki niso brali članka:

http://moto.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=5344

http://www.motosvet.com/vpoklic-mitas-sport-force.html

 

Hvala

Popravljeno . Popravil Grega Kalan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk varno se je pelat z vijakom v gumi...sem mel to srečo da sem ga nagazil. sreča, da je guma itak bla namenjena za menjavo. do najbližjega vulkanizerja je 5 km, do tistega, kjer bom kupil gume pa slabih 20 km.

 

guma sicer spušča zelo počasi. po nekaj dneh je še vedno napol polna. dokler se ne vsedeš gor, skoraj ne vidiš da je spustila. je možno, da ti raznese gumo na poti al pa da nenadoma popolnoma spusti. vozil bi se pa 40 na uro največ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

raj z vijakom v gumi kot z vijakom v glavi :P

 

napumpi in se pel, če maš umes kakšno pumpo pa tok boljš ... z avtom pejt po gume .. pel k vulkanizerju ... pejt po motor in se unih 5 km pel :P

 

a si me razumu :D

 

:P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk varno se je pelat z vijakom v gumi...sem mel to srečo da sem ga nagazil. sreča, da je guma itak bla namenjena za menjavo. do najbližjega vulkanizerja je 5 km, do tistega, kjer bom kupil gume pa slabih 20 km.

 

guma sicer spušča zelo počasi. po nekaj dneh je še vedno napol polna. dokler se ne vsedeš gor, skoraj ne vidiš da je spustila. je možno, da ti raznese gumo na poti al pa da nenadoma popolnoma spusti. vozil bi se pa 40 na uro največ.

 

Doma vzemi gume dol, pa jo pelji zamenjat :) 

Če jo pa ne upaš sam dol vzeti potem se pa pelji tistih 5km kukr je rekel #Šmrkl na balanci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma vzemi gume dol, pa jo pelji zamenjat :)

Če jo pa ne upaš sam dol vzeti potem se pa pelji tistih 5km kukr je rekel #Šmrkl na balanci

No tudi jaz imam Mitas z DOT za menjavo...kupilv PitStop v Logatcu....Sedaj kličem pa se nobeden ne oglasi.

 

Ima kdo informacijo.....je rumenicestak na dopustu.....

 

lp brabos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!