Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Merkat...al pumpaš z suhim al vlažnim zrakom. :blush:

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne,tvoja velikost tamalega  :P

če je merska enota inč pol vemo zakaj tolk propelerjev prodajo...

 

Mojega napumpam spredaj 36 in zadaj 42  :grim

ti priporočam da spredj preveriš tesnilnost ventilčka zadaj pa hemeroide ..

 

ce se ene 10kg gor vržem bom komi v rangu enega povprečnega midgeta (edino zgledalo bo zlo grdo) tko, da mislim da mi zaenkrat se ni treba gum dodatno pumpat. na 2,5/2,9 morem dvignt ce se peljeta dva. kar je pa do zdej lahko da blo 3x.

zdej sm šele ukapiral zakaj zmeraj železno postlo s sabo voziš ... ker se ti ne da pritiska spustit ..

 

pumpano na petrolu al omw?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ena zanimivost od danes, ker ste oz. smo imeli veliko debato glede Metzeler gum iz Kitajske.. Michelin Anakee 3, made in Thailand :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker so Mitaske brez +, za en qur.. :grrr  , kupim nove Mitaske sportforce+, 180/55-17 in 120/70-17, ker bom namontiran komplet jutri zradiral do konec :grim , treba menjat, če ma kdo doma, pa ne ve, kaj bi z njimi, mu jih jaz plačam, po sistemu "solarno" :grim , pare na sonce :OK: , seveda mora bit ugodno :kva2:, ker za 160€ jih mam na domu od Širnika :grim 

če se komu res potika in se bi splačalo obema, kontakt na gsm ali PM 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ena zanimivost od danes, ker ste oz. smo imeli veliko debato glede Metzeler gum iz Kitajske.. Michelin Anakee 3, made in Thailand :)

mitas zakon Made in SLovenia, rajš vidm da mi slovenc nardi gumo ku azijc pa rečta kar čte...LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mitas zakon Made in SLovenia, rajš vidm da mi slovenc nardi gumo ku azijc pa rečta kar čte...LP

 

mitas zakon Made in SLovenia, rajš vidm da mi slovenc nardi gumo ku azijc pa rečta kar čte...LP

mal dnara mal muske :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal dnara mal muske :D

... lej... če ti je kaka ženska všeč, se da z njo tu na one man band lepo plesat z njo nekje na terasi, k je najcenej muska....

....ampak če si odmislu  to pocen sluzasto musko,  in se posvetil samo njej, ti je lahko ponudila precej več (in med plesom ...in po plesu  ;)    ), kot pa kaka huda pleh pička...k si ji mogu skoz plačevat drage pijače.... nakonc ti pa še adijo ni rekla... ti si si mogu pol pa na roke splošni vtis noči popravit..oz. pričarat...

 

...no tko bi komentiral tvojo izjavo.

 

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal dnara mal muske :D

bom napisal kje definitivno to ni veljalo : 

 

-zračnice sava za  moped - made in vietnam : dva defekta - 830km in drugi po samo 386km !!!! kot centimetrska zarezica enkrat nekih 7cm od ventilčka drugič 11-12 cm od ventilčka - feltna pred montažo skrtačena in pobarvana  ter preverjena na otip v vseh štirih smereh.. nova gumijasta podloga/zaščita po obodu  ter prek tekstilni ovijalni samolepilni trak (sej veš un štromarski  trak k je še kosmat povrhu - mehak kot za dojenčka )..

 

prvič sem kupil nadomestno ..drugič sem dobil zamenjano saj sem obdržal račun , ki je bil ob reklamaciji star 6 dni.. ta je bila okrog 12e..

 

- zračnica vee rubber - dobrih 9e in je notri že par let brez problema pa je dala čez kar nekaj mamutovanj in ostalega ...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

druga :

 

metzeler lasertec made in brazil .

prvi motor : triumph bonneville dimenzija 100-90 . 18 zadnja 130-80.17

 

drugi motor - guzzi 750  dimenzija 100-90.18

 

lasertec kotira cenovno daleč zgoraj !! šrva  95e naprej - http://gumexl.net/metzeler-metzeler-lasertec-10090-18mctl-56v-laserf-sport-touring-x-ply-spredaj-220560.html

zadnja 107e http://gumexl.net/metzeler-metzeler-lasertec-13080-17mctl-65h-laserr-sport-touring-x-ply-zadaj-220582.html

 

aja plus stroški pakiranja ...

 

guma je v banani - trda , ne drži ne po hladnem ne po vročem vseeno kakšna je temperatura gume in kakšen tlak ! po dot-u stara dve leti trda kot plastika - skratka: te gume ne kupujte če je made in brazil !!!!!!!!!!!!

 

pa ajde bi rekel da je bil samo moj občutek tak.. ko mi je pa moja po nekih 3000km začela težit sredi poletja in po nekih 50km pri 25stC jamrat da ji odnaša sprednjo gumo sem pa sam sprobal še na guzziju .. gate sem menjal .... prednja , zadnja vse je letelo po svoje pri REVNIH 48 KONJIH !!!!

 

boni sedaj vozi avon road rider ... komplet prednja + zadnja 130-80.17 s premontažo 5e manj kot samo gume pri metzu! 

pa še to - če pogledaš hitrostni razred zadnje gume ki vpliva na samo ceno :

-metzeler ima "H"

-avon ima "V" 

 

guzzi pa continental conti go .. solidna guma je šla gor v nuji ker moram na avonke malo čakati po naročilu .. hladna prime malce manj kot avonka a vseeno zadovoljuje potrebam na tem motorju ...

 

in ko bo savi enkrat uštekal da delamo s klasiki malo več kilometrov kot letno slovensko povprečje motorista nam bo pa mogoče ponudila dobro gumo v naših dimenzijah ..

 

tudi gumo karakteristik sport force bi si upal nataknit na triumpha - vsaj od srede junija do srede septembra bi glede na opisane kilometrine drugih uporabnikov zdržala nekih 7000km zadnja ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

skratka kot zaključek : ne posploševati !!! jaz napišem tisto kar sem izkusil in za temi stvarmi stojim !

 

o ostalem pa lahko samo nabijam (ne bom rekel da nikoli ne nabijam ) a ko se pogovarjamo resno potem se ne zajebavam ..

navkljub vsemu so gume - tistih par kvadratnih cm na asfaltu - edini stik motorista z življenjem ..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam gume dunlop sportmax sportsmart 2...180/55ZR 17 in 120/70ZR 17...kupljene pri Širnik-u,februarja letos...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So Mitas E-08 primerne za GS 1.2, nekje so označene za razred skuter/moped, dimenzije so prave?

 

Sedaj imam na motorju Metzeler Tourance in razmišljam, ali bi dal enake ali kaj drugega. Cenovno so Mitas najugodnejše, mikajo me tudi Metzeler Karoo 3, Michelin Anakee...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume 110/70 prednja in 150/60 zadnja. Katere? Mitas sportforce?

Motor Aprilia rs 125

Lp

baje sava MC50 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume 110/70 prednja in 150/60 zadnja. Katere? Mitas sportforce?

Motor Aprilia rs 125

Lp

Dunlop qulifer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sava mc50 ni dimenzij takih.

Aja pozabil sem omeniti da iscem ST gumo, torej trdo sredisco in (izredno) mehke robove.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sava mc50 ni dimenzij takih.

Aja pozabil sem omeniti da iscem ST gumo, torej trdo sredisco in (izredno) mehke robove.

Lp

pozabil si tudi napisati koliko col sta prednja in zadnja  feltna ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Mi nw disi kaj prevec da mi viha tako robove :ninja: itak vem da mam vilce v pi**i ma dobro...

 to je od preveč divjega odpiranja plina iz ovinka ..

pa to ni nč prot mojim na mojih se lahko vrata zaprejo .. mal heca..

na to smrekco vpliva več dejavnikov - odpiranje gasa v nagibu , nepravilen pritisk v gumi zraven pa še vzmetenje ...

načeloma teh težav nimajo tisti , ki se vozijo sami brez nihanj v obtežitvi motorja pri 22stC po zmeraj isti cesti in naredijo slovenskih povprečnih 3200km na setono..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi nw disi kaj prevec da mi viha tako robove :ninja: itak vem da mam vilce v pi**i ma dobro...

mal se moraš igrat z nastavitvami dušenja, oziroma povrata

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma vzmetenje je krneki,zdej bom probal se pritisk malo menjat,do roba pa se mi ne mudi dokler nedobim obcutka,probal tudi kolega po zamenjavi semeringov in olja v vzmetenju in je reku da je nevozen..V nagibu imas obcutek kako sprednja guma drsi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 to je od preveč divjega odpiranja plina iz ovinka ..

pa to ni nč prot mojim na mojih se lahko vrata zaprejo .. mal heca..

na to smrekco vpliva več dejavnikov - odpiranje gasa v nagibu , nepravilen pritisk v gumi zraven pa še vzmetenje ...

načeloma teh težav nimajo tisti , ki se vozijo sami brez nihanj v obtežitvi motorja pri 22stC po zmeraj isti cesti in naredijo slovenskih povprečnih 3200km na setono..

js spadam v to kategorijo...pa se mi isto dogaja....sam za mene to ni problem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!