Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Pussi štrajfni nimajo veze z vzmetenjem....  :P

 

hec..   :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma vzmetenje je krneki,zdej bom probal se pritisk malo menjat,do roba pa se mi ne mudi dokler nedobim obcutka,probal tudi kolega po zamenjavi semeringov in olja v vzmetenju in je reku da je nevozen..V nagibu imas obcutek kako sprednja guma drsi..

Ne sekiraj se, sicer pa tist njok k brusi tačke, pa kuri gume še preko roba, velikokrat nima pojma al pa se ne preseda, oziroma ima premehko vzmetenje. Stari, če se vležeš ko Markez, boš mel 2 cm pussy štrajfa pa še hitrej boš odpeljal ovinek. :D

Predlagam, da najprej 100% nastaviš vzmetenje, potem se pa učiš, do roba, če je tok nujen.

Pussi štrajfni nimajo veze z vzmetenjem....  :P

 

hec..   :D

i like pussy.  :ninja:

 

Fak, sj nism teme falil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dilema  :sleep2: . Zadnja bo itak ta nova mitaska, sprednja 120/60-17 pa naša "Slovenka" še ne obstaja :D Katera nej bo sprednja?: Dunlop Qualifier 1 (trenutno sem mitasko, ker ni bilo moje dimenzije kombiniral z qualifer 2, moram rečt super kombinacija samo je nikjer ne dobim več). Ali nej uzamem  Dunlop sportsmart2 (ampak glede na to kako je enim spredna nenadzorovano zdrsnla je nebi meu). Je še kakšna dobra varianta, da lahko kombiniram z zadnjo Slovenko :D.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pussi štrajfni nimajo veze z vzmetenjem....  :P

 

hec..   :D

Mah j*** se mi za pussi štrajfne :grim Makar ce bi samo 1/4 gume uporabljal pa se pocutil dobro na motorju bi mi blo cool... :ninja:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dilema  :sleep2: . Zadnja bo itak ta nova mitaska, sprednja 120/60-17 pa naša "Slovenka" še ne obstaja :D Katera nej bo sprednja?: Dunlop Qualifier 1 (trenutno sem mitasko, ker ni bilo moje dimenzije kombiniral z qualifer 2, moram rečt super kombinacija samo je nikjer ne dobim več). Ali nej uzamem  Dunlop sportsmart2 (ampak glede na to kako je enim spredna nenadzorovano zdrsnla je nebi meu). Je še kakšna dobra varianta, da lahko kombiniram z zadnjo Slovenko :D.?

 

Bridgestone BT 016 PRO ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dilema  :sleep2: . Zadnja bo itak ta nova mitaska, sprednja 120/60-17 pa naša "Slovenka" še ne obstaja :D Katera nej bo sprednja?: Dunlop Qualifier 1 (trenutno sem mitasko, ker ni bilo moje dimenzije kombiniral z qualifer 2, moram rečt super kombinacija samo je nikjer ne dobim več). Ali nej uzamem  Dunlop sportsmart2 (ampak glede na to kako je enim spredna nenadzorovano zdrsnla je nebi meu). Je še kakšna dobra varianta, da lahko kombiniram z zadnjo Slovenko :D.?

poskusi to, ne bo ti žal....

 

https://www.conti-online.com/www/motorcycle_de_en/themes/motorcycletires/sport/sportattack_2_en.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzmetenje je v cu......u, ni od načina vožnje, ni od pritiska v gumi, ni od obtežitve motorja;

Mal v pogled, de se naute zopet skregal:

http://biketrackdayshub.com/motorcycle-tyre-wear-guide

Zanima stran prebral nicy.

Če prav razumem je v primeru Ciko86 rebound prepočasen oz dušenje premočno.

Z nastavitvami za na pisto,  se voziti po cesti pripelje ravno do take slike..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pobrskal še tole gumo po netu in vidim, da so res kul mnenja :D je naročen komplet mitaske in sportattack 2 :D Thx  :kva1:

Ko boš zadevo stestiral lahko podaš kakšen utis....

 

Ni Kej 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dilema  :sleep2: . Zadnja bo itak ta nova mitaska, sprednja 120/60-17 pa naša "Slovenka" še ne obstaja :D Katera nej bo sprednja?: Dunlop Qualifier 1 (trenutno sem mitasko, ker ni bilo moje dimenzije kombiniral z qualifer 2, moram rečt super kombinacija samo je nikjer ne dobim več). Ali nej uzamem  Dunlop sportsmart2 (ampak glede na to kako je enim spredna nenadzorovano zdrsnla je nebi meu). Je še kakšna dobra varianta, da lahko kombiniram z zadnjo Slovenko :D.?

120/70/17 pa mal spustit v križih :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva guma Sportmax Qualifier zgleda tkole. Včasih skoz ovinek čisto normalno, parkrat se mi je zdelo da skozi cel ovinek drsi, včasih pa čist nenadzorovano zdrsne? What now? post-47283-0-47258900-1429000876_thumb.jpgpost-47283-0-68260200-1429000927_thumb.jpg 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DOT?

Temperatura gume?

temperatura asfalta?

vlažnost , čistoča in tip asfalta?

 

... guma je videt zglodana do roba... mogoče celo preveč do roba :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva guma Sportmax Qualifier zgleda tkole. Včasih skoz ovinek čisto normalno, parkrat se mi je zdelo da skozi cel ovinek drsi, včasih pa čist nenadzorovano zdrsne? What now? attachicon.gif20150414_103452.jpgattachicon.gif20150414_103510.jpg

Gumo ki daje slab filing, je boljše da jo fukneš stran, pa odkartaš tistih 80€ za Savo...al pa kaj več za kako drugo in se spet normalno voziš, brez strahu in čakanja kdaj bo spet kaj zdrsnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti ni problem kak € več dat, zelo priporočam Metzeler M7 RR, huda guma u p.m.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..a si že  vozil tele M7RR.... al se ti samo hude zdijo na sliki?

..mene tudi zanima, kako se peljejo...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DOT?

Temperatura gume?

temperatura asfalta?

vlažnost , čistoča in tip asfalta?

 

... guma je videt zglodana do roba... mogoče celo preveč do roba :eek:

Primer včeraj.. sonce 20-22 stopinj.. asfalt spucan temperature ne vem :) gume ogrete dobra ura vožnje. Se vozim na Marijo Reko vse OK skoraj do vrha ko v desnem ovinku zdrsne.

Zdej pa kar sm gledov po forumu vsi ful hvaljo mitas. Tko da se ne morm odločt kaj bi si obul. Skozi ovinke ga rad prtisnem po ravnini se mi pa ne da kaj preveč hitro ker piha :) 

Aja pa še to pri gumah nimam denarnih zadržkov :) Kakšen predlog?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer včeraj.. sonce 20-22 stopinj.. asfalt spucan temperature ne vem :) gume ogrete dobra ura vožnje. Se vozim na Marijo Reko vse OK skoraj do vrha ko v desnem ovinku zdrsne.

Zdej pa kar sm gledov po forumu vsi ful hvaljo mitas. Tko da se ne morm odločt kaj bi si obul. Skozi ovinke ga rad prtisnem po ravnini se mi pa ne da kaj preveč hitro ker piha :) 

Aja pa še to pri gumah nimam denarnih zadržkov :) Kakšen predlog?

ContiSport Attack II .............zdej pa pazi na ovinkih,sploh tam kjer so drevesa ob cesti in travniki saj se začenja cvetni prah,ni viden med vožnjo a ko ga veter napiha na cesto je kot led. Sam sem 2013 tako padel na Ridah ,vsi parametri idealni razen tega praha pa je šlo v maline!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ContiSport Attack II .............zdej pa pazi na ovinkih,sploh tam kjer so drevesa ob cesti in travniki saj se začenja cvetni prah,ni viden med vožnjo a ko ga veter napiha na cesto je kot led. Sam sem 2013 tako padel na Ridah ,vsi parametri idealni razen tega praha pa je šlo v maline!

Kmet ma prav, če včasih zdrsne v senčnih krajih, al pa na asvaltu ki se sveti kot špegu....ponavad ni kriva guma :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti ni problem kak € več dat, zelo priporočam Metzeler M7 RR, huda guma u p.m.

Dr_Jakob, mogoče lahko podaš kakšno primerjavo z roadtec Z8?

LP, T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sem malo pogledal zate...  ;)

 

...kaj pa na tole rečeš?!?!?

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=9507642&show=1

 

če maus fura stalno tele gume... bo verjetno tudi zate dobra....   ;)

Ti mater pa sm ga posrou pr Širniku prehitr :D Nism pogledu avto neta pa sm butnu 95€ pr Širniku  :BUA:  Ampak se tolažm da tale prodaja sprt atack, je zgleda par črk dol z gume izrezou, pa je takoj mn vredna :D

Popravljeno . Popravil dog66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr_Jakob, mogoče lahko podaš kakšno primerjavo z roadtec Z8?

LP, T.

Z8 sem zvozil kake 10 kompletov, na drugem motorju. Edina reč k me je zmotila je bilo dokaj nenavadno padanje v ovinek, najprej nič, potem pa do jaja. M7 so precej bolj linerane kar se tiče padanja v ovinek.

 

 

Na sedanjem so super. Začuda se precej hitro segrejejo, čeprav so dokaj športne gume. Izraba je minimalna, pravzaprav sem po vsaki 700+km furi začuden kako se ji popolnoma nič ne pozna.

 

Po mokrem drži, kot da ni nič, po suhem pa pride v svoj element, ko se začne limat na asfalt in si res lahko privoščiš tudi kako hujšo bedarijo z gasom in bremzami.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!