Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

časi so 1.17-1.18

Za cajte 1.17 ne rabis spuscat tlaka v pnevmatikah. Samo lepo tekoce vozis pa naredis 30 krogov zapored. In to z sportsmartkam. Ne rabis nic dirkaskega gor dajat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montirane.

wp20150618004.jpg

Prvi občutek napram RS1, guma ko guma, le da ta malo prej pade v ovinek, sploh zdaj, ker je nova.

wp20150618005.jpg

wp20150618009.jpg

robove pa bom redno mazal, da bodo kot novi... :)

wp20150618010.jpg

wp20150618011.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montirane.

wp20150618004.jpg

Prvi občutek napram RS1, guma ko guma, le da ta malo prej pade v ovinek, sploh zdaj, ker je nova.

wp20150618005.jpg

wp20150618009.jpg

robove pa bom redno mazal, da bodo kot novi... :)

wp20150618010.jpg

wp20150618011.jpg

ne me razočarat, pa po 100km prevoženih lepo opiši občutke v nagibu, pri pospeševanju, preceni odzivnost, povratne informacije s ceste....bom vesel :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi občutek napram RS1, guma ko guma, le da ta malo prej pade v ovinek, sploh zdaj, ker je nova.

Jaz sem se tudi odločil, da dam gor Mitaske ampak se mi zdi, da motor nekak težje spravim v ovinek (čist subjektivno mnenje). Prej sem imel spredaj roadsmart 2 zadaj pa Qualifier 2.

Zdej imam z mitaskami ene 400 km in lahko rečem, da gre super čez ovinke, moti me edino to da se mi zdi nekolilo težje motor spravit v ovinek, no mogoče imam pa sam jst tak filing.

Popravljeno . Popravil deyo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se tudi odločil, da dam gor Mitaske ampak se mi zdi, da motor nekak težje spravim v ovinek (čist subjektivno mnenje). Prej sem imel spredaj roadsmart 2 zadaj pa Qualifier 2.

Zdej imam z mitaskami ene 400 km in lahko rečem, da gre super čez ovinke, moti me edino to da se mi zdi nekolilo težje motor spravit v ovinek, no mogoče imam pa sam jst tak filing.

To maš sam občutek. Sem vozu conti sport attack2 pa dunlop sportsmart2 in morm rečt ,da je mitaska od vseh najlepše vozna. Motor lepo pade v ovinek in tudi drži linijo kot po tirih.Da o oprijemu ne govorim. edina guma do sedaj ki ji res zaupam. Dunlop pa največji skret od gume(moje mnenje)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni neka dirka po Sloveniji ta vikend? no, sicer pa Vršič ima zanič asfalt.

Saj zato. Po dobrem asfaltu so vse gume super

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ta na sliki ma 4kkm?

pol bo tk do 6-7 šla?! kičasto....

ja k vidiš sam boke, sredina je še za kakega jurja pa pol, do dva. Posledica vožnje v dvoje, pa posledica nič šparanja po ravnem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

biker77@ sva zmenjena za nedeljo? :)

Baje, da naj bi v Avstriji ne dovolili snemanja s kamero, pa jo raje skrijem.

wp20150619002.jpg

wp20150619003.jpg

na, še en objestnež več na cesti :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo sem nekje na dolenjskem..tako da drugic..

Ne upaš a s snekico  :P  :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sme :)pa še versysa bi lahko peljal.

Bo test AC, slo cesta, jodl cesta.

Ti si prehud za Bikerja 77  :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa da ne bom cist offtopic. Na Capota namontiral Conti trail 2. Po 1000 km vidim dvoje. Poraba se je dvignila za liter. Gume ne bojo za vec ko eno sezono. In jest ne delam prov velik kilometrov. Aja..super super gumice..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Test Mitas SportForce+ se je malo skrajšal, primerno okolje se je našlo kar "doma".

Nižje temperature (gori 8C), umazana cesta po dežju (veje, blato, listje, pesek), idealni pogoji za test.

Napram Dunlop RS1:

Sportforce+ je bolj udobna, vožnja je mehkejša, imel sem pumpano enako kot rs1, spredaj 34, zadaj 38PSI.

Glasnost: nisem opazil neke razlike

Oprijem: "normalen", opazi se le, da prej "pade" v ovinek, poleg tega pa je občutek kot da voziš po večji tekalni površini.

Sicer pa če bi mi nekdo skrivaj premontiral gume iz rs1 na Mitas, bi sicer zaznal "malo" drugačno vožnjo, a se takoj navadiš in razlika bi "izginila".

Vprašanje tudi glede občutkov je...imam nov verižni set in motor se pelje kot nov, gladko, tak da...

Kako je pa guma trpežna pri normalni vožnji bomo videli.

virb0250.jpg

virb0251.jpg

Po AC oziroma obvoznici je črta še lepo ostala :)

virb0256.jpg

virb0257.jpg

virb0258.jpg

no, do vrha jo je pa že malo pobralo

Videoposnetki za analizo sledijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!