Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

...zdej... ne vem, a je to hec, ali provokacija.....

...ampak, če pišeš, da s prvo gumo prideš do roba, po cesti nimaš kej več delat...   :D

...ko prva guma pride do roba, je zadnja  (cestna) že čez rob.

Cestno legalne so Dunlop GP Racer... to je največ, kar se da dobiti od Dunlopa za na cesto ( od super-duper gum)

Ponavadi dajejo(mo) gor  zadaj E, spredaj M.

Glede Price/performance je Dunlop v tem segmentu se mi zdi nekako še najboljša. Pustimo Pirelli, ko je zalepljena na asfalt, ampak glede na to, kako pelješ, jo uničiš v 2kkm. Z GP Racer boš naredil veliko več km kot s Pirelli. Na cesti jo ne boš pregrel.

....in značilno za GP Racer je, da "drži "... da ne opleta in zdrsuje do zadnjega (ko je guma še legalna, sevede).

Tko. Na kratko.

 

aja.. pa še to.

Pri agresivni vožnji s 180+ konji, vsaka guma opleta, ko odpiraš na polno.  :D

z gp racer ni nujno, da bi naredil veliko več km...s sprednjo mogoče...odvisno od voznika...sam sem s supercorso zadnjo naredil 2200km do markerjev oz.2400 ko sem jih (nelegalno zadnjo) menjal. pred corso sem mel d211 gp racer spredaj m zadaj e in sem zamenjal dve zadnji na eno sprednjo. zadnja torej manj kot 3000km. sprednja slabih 6000km. corsa zadnja kot sem napisal ne zdrži toliko, še posebej sprednja. za moj okus je supercorsa malenkost boljša guma (če zanemarimo kilometrino), daje malo več povratnih informacij bolj natančna... je pa gp racer tudi odlična guma, da me ne bi kdo narobe razumel. sedaj sem na mitas (predvsem zaradi večje predvidene kilometrine).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok si pa ti dobrodušan :P

p.s. eno queščn:

če vozim za tabo pa mava tvoj ritem, a pol si tut ti svinja u bučah? :D

:)

Ni nujno, lahko pa Tud... Jest lahko vozim tekoce, z manj zbremzavanja in odpiranja, ti se pa lahko se vedno zaletavas, zbremavas in zaradi tega moras bolj netekoce vozit, da lahko sledis.

Ce vozi vec motoristov v skupini ze v osnovi mora vsak naslednji vozit hitreje od prvega, da ostane priklopljen skupini... Posledicno se to tudi na obrabi gum pozna

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)

Ni nujno, lahko pa Tud... Jest lahko vozim tekoce, z manj zbremzavanja in odpiranja, ti se pa lahko se vedno zaletavas, zbremavas in zaradi tega moras bolj netekoce vozit, da lahko sledis.

Ce vozi vec motoristov v skupini ze v osnovi mora vsak naslednji vozit hitreje od prvega, da ostane priklopljen skupini... Posledicno se to tudi na obrabi gum pozna

aha....sicer pa, pozabil si še na ciklistiko mopeda, kdor ma SXa bo potrdil enak način obrabe, predvidevam da so vsi bolj svinje v bučah. :P

Še vedno pa nisi demantiral mojega pisanja, citiram:

DAMI34, on 04 Jun 2015 - 14:01, said:snapback.png

evo je ponavadi oznaka za izboljšan profil za oprijem na mokrem, pa tut tržna niša, da spet izboljšajo prodajo. Dvomim da bodo kaj povečali kilometrino. je pa drugač s20 super gumica. Zanesljiva, dolgo nevtralna, umirjena, ko gre proti koncu profil predvidljiva v drsenju, le za mojga gumožera prva ni ravno najboljša, ker mi jo prehitr požre. Ma namreč najmanj mesa v predelih kjer moped gumo kuri.

 

da S20 naredi relativno mal kmju na SXu. Bdw...enake pritožbe ma velik angleških in italijanski forumašev, katerih forume tudi prebiram. Predvidevam, da smo vsi mal ko "svinje v bučah" :P

 

Se pa strinjam, da preganjanje, sploh brutalno pospeševanje ven iz ovinka, kuri prvo gumo in dela iz nje trikotno obliko.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebenti Mitas!

 

...a kdo ve... a še sprejemajo reklamacije za tiste tazanič Mitas??

...mende je bil vpoklic?!

 

.....moja je čisto zanič!!!

post-26622-0-10329900-1433750050_thumb.jpg

 

Profil se je čist znucal, tko da me zarad tega še policaj lahko kaznuje.... da ne rečem, da je to zelo nevarno!!!

 

A kdo ve, kako se uveljavlja reklamacija... a je to treba kak zapisnik... al kuko.... al je dost, samo da grem tja.... pa če grem tja, pa če znorim, pa vn padem...a dobim novo gumo?...al pa mogoče dve?

 

...al je to že kr za v cajtng dat, pa jih tožim... pa da se pol celo sezono zastonj vozim....  :D

 

A ima kdo izkušnje s tem?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam tabelce, nimam grafkov in nimam scrapbook-cov iz interneta. Zal.

Vse kar pravim, govorim iz izkusenj. Tudi jaz sem imel izrte kanale, "trikotne prve gume, "skakalnice" na profilu zadnje gume etc etc, od zaletave voznje. Tako na pisti, kakor na cesti.

Ko je postala voznja bolj tekoca, boljsa linija, bolj optimalno zaviranje, enakomerna hitrost v ovinku etc etc in ob tem Tudi hitrejsa voznja, so bile tudi gume bolj enakomerno obrabljene.

Na podlagi tega pravim, da gume ne zre motor ampak jo voznik z nacinom voznje.

Over in Out.

PS: kar se pa tvojih izkusenj z Mitasko in S20 tice. IMHO

Ali Si se zacel drugace vozit, ali pa je Mitaska boljsa Guma.

To ni demanti, to je moje skromno mnenje

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam tabelce, nimam grafkov in nimam scrapbook-cov iz interneta. Zal.

Vse kar pravim, govorim iz izkusenj. Tudi jaz sem imel izrte kanale, "trikotne prve gume, "skakalnice" na profilu zadnje gume etc etc, od zaletave voznje. Tako na pisti, kakor na cesti.

Ko je postala voznja bolj tekoca, boljsa linija, bolj optimalno zaviranje, enakomerna hitrost v ovinku etc etc in ob tem Tudi hitrejsa voznja, so bile tudi gume bolj enakomerno obrabljene.

Na podlagi tega pravim, da gume ne zre motor ampak jo voznik z nacinom voznje.

Over in Out.

PS: kar se pa tvojih izkusenj z Mitasko in S20 tice. IMHO

Ali Si se zacel drugace vozit, ali pa je Mitaska boljsa Guma.

To ni demanti, to je moje skromno mnenje

eeeeeeeee falil si, S20 sem vozil lani, nato 3x Mitas, S20 prva vgradnja na novem(letos), nato spet Mitas, rezultati enaki, vožnja prav tako. Z eno 3kkm, z drugo 8kkm, stalno enako. Torej, moja trditev, da S20 nardi malo na gumežeru je pravilna. Zmagu, zmagu, zmagu.... :hooray:  :hooray:

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zagotovo je Mitaska boljša guma, glede na to, da sem jo nabavil :) samo zdaj jo še gledam oziroma imam v kleti, da jo postaram, da ne bo tako močno prijela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zagotovo je Mitaska boljša guma, glede na to, da sem jo nabavil :) samo zdaj jo še gledam oziroma imam v kleti, da jo postaram, da ne bo tako močno prijela.

v bistvu se ti zdj skor nč ne obrablja :D

 

p.s. ma tut mitaska svoje probleme, sam o tem naslednjič...po oglasih

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eeeeeeeee falil si, S20 sem vozil lani, nato 3x Mitas, S20 prva vgradnja na novem(letos), nato spet Mitas, rezultati enaki, vožnja prav tako. Z eno 3kkm, z drugo 8kkm, stalno enako. Torej, moja trditev, da S20 nardi malo na gumežeru je pravilna. Zmagu, zmagu, zmagu.... :hooray:  :hooray:

S kom Si pa sploh dirkal?

;)

post-478-0-41372700-1433754148_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kom Si pa sploh dirkal?

;)

s tabo, non stop sm te teral izpred sebe :P

 

butec-in-butec-da_i420x420.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

butec-in-butec-da_i420x420.jpg

 

Lepo, da delis tvoje mokre sanje z nami.   :smoke:  

 

PS: A nisi ze mal prestar za taksne eskapade?  ;)

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...eh... sem hotel dodati tole prejšnjemu postu.....

 

... CBR 1000 RR

...čisti začetnik...

...agresivna vožnja.....

....popuščanje (ene najboljše)  gume

...prednja do roba....

 

a-a ...ne gre to skupaj.

Upam, da je zajebancija...

.. če pa ti to resno, pa jest poznam enga Valeta, pa ga pokliči... mogoče ti zrihta zic pri tovarniški Yamahi, ko bo šel on v penzijo...  ;)

 

Začetnik kar se SS klase tiče. Prej naredil okol 5K z R6. zdaj pa 1.5K z CBR.

Sj lahko..... se ne splača.

Vidim da se še sem ne morem obrniti!

 

Lepo se vozte.

Lp, M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo, da delis tvoje mokre sanje z nami.   :smoke:  

 

PS: A nisi ze mal prestar za taksne eskapade?   ;)

bolj star bolj nor, 

a si užaljen k odspred sediš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolj star bolj nor, 

a si užaljen k odspred sediš?

 

 

S Kmetom si me zamesal. :D

 

PS: Vsaj predstavljaj si, da je unu odspredi tvoja zena, da ne bo doma dolgih fac.   :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Kmetom si me zamesal. :D

 

PS: Vsaj predstavljaj si, da je unu odspredi tvoja zena, da ne bo doma dolgih fac.   :smoke:

ne ne, sm čist nate mislu...zdj je kar je  :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne, sm čist nate mislu...zdj je kar je  :004

 

Sej vem...tezko je, ce si zaljubljen...ampak...Ne mors vsega verjet, kar mislis/si domisljas. 

 

It takes two for tango  . . .  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z gp racer ni nujno, da bi naredil veliko več km...s sprednjo mogoče...odvisno od voznika...sam sem s supercorso zadnjo naredil 2200km do markerjev oz.2400 ko sem jih (nelegalno zadnjo) menjal. pred corso sem mel d211 gp racer spredaj m zadaj e in sem zamenjal dve zadnji na eno sprednjo. zadnja torej manj kot 3000km. sprednja slabih 6000km. corsa zadnja kot sem napisal ne zdrži toliko, še posebej sprednja. za moj okus je supercorsa malenkost boljša guma (če zanemarimo kilometrino), daje malo več povratnih informacij bolj natančna... je pa gp racer tudi odlična guma, da me ne bi kdo narobe razumel. sedaj sem na mitas (predvsem zaradi večje predvidene kilometrine).

in kk se pr tebi odreže mitaska ?

a že prodajajo mitasko  55 višine ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem...tezko je, ce si zaljubljen...ampak...Ne mors vsega verjet, kar mislis/si domisljas. 

 

It takes two for tango  . . .  :smoke:

I know :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Kmetom si me zamesal. :D

 

PS: Vsaj predstavljaj si, da je unu odspredi tvoja zena, da ne bo doma dolgih fac.   :smoke:

Tok kot se ti zadnje čase spotikaš ob mene in moje motorje se že vprašam da ti nisi  kaj zamešal ......

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tok kot se ti zadnje čase spotikaš ob mene in moje motorje se že vprašam da ti nisi  kaj zamešal ......

 

 

Oprosti no . . . ne bit hud 

 

govora je bilo o gumah in Dami objavi sledeco fotko,

post-478-0-30731800-1433764978_thumb.jpg

 

katere motiv je bil sila pooben tej

post-478-0-53674200-1433764900_thumb.jpg

 

celo svojo pozicijo je opisal zelo plasticno: "s tabo, non stop sm te teral izpred sebe", pa sem si drznil domnevati, da se je malcek zmotil 

 

:smoke:

 

PS: ti pa se odloci...v nestetih objavah isces pozornost, ko jo pa dobis je pa noces . .  .ccc

 

PO OGLASIH NAZAJ NA GUME

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti no . . . ne bit hud 

 

govora je bilo o gumah in Dami objavi sledeco fotko,

attachicon.gifbutec-in-butec-da_i420x420.jpg

 

katere motiv je bil sila pooben tej

attachicon.gif459328_481552778580946_593794508_o.jpg

 

celo svojo pozicijo je opisal zelo plasticno: "s tabo, non stop sm te teral izpred sebe", pa sem si drznil domnevati, da se je malcek zmotil 

 

:smoke:

 

PS: ti pa se odloci...v nestetih objavah isces pozornost, ko jo pa dobis je pa noces . .  .ccc

 

PO OGLASIH NAZAJ NA GUME

fak kero lubosumje, sj se bom tut s tabo slikal nooooo :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kk se pr tebi odreže mitaska ?

a že prodajajo mitasko  55 višine ?

širnik pravi da še ni 55ke

zaenkrat je mitas super, res je pa da je solo še nisem orng sprobal, ampak po 700kmjih lahko rečem, da fuuul veliko zadnja tut ne bo zdržala. če pridem na cca 5k km z zadnjo bi bil zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti no . . . ne bit hud 

 

govora je bilo o gumah in Dami objavi sledeco fotko,

attachicon.gifbutec-in-butec-da_i420x420.jpg

 

katere motiv je bil sila pooben tej

attachicon.gif459328_481552778580946_593794508_o.jpg

 

celo svojo pozicijo je opisal zelo plasticno: "s tabo, non stop sm te teral izpred sebe", pa sem si drznil domnevati, da se je malcek zmotil 

 

:smoke:

 

PS: ti pa se odloci...v nestetih objavah isces pozornost, ko jo pa dobis je pa noces . .  .ccc

 

PO OGLASIH NAZAJ NA GUME

Sej o tem ti govorim .....zase seb brigej,pa ne zalezuj me,nisem ti jaz ex dekle .....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trojček s Korzike se ločuje, zadnja slika ljubimcev in spalnice že kaže posledice

:lol1: trojček pravš......poglej te face zadovoljene ......vlakec a Snecer :D

1526605_1571702113089324_809313441968612

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!