Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Veš mogoče, koliko kilometrov se da naredit z E07?

 

To mislim da je zelo relativno - odvisno od motorja in šoferja.. Z metzelerjevo tourance je šlo do 12kkm, pa sploh nisem tiščač in na lažji enduri, marsikdo na težjem motorju naredi precej več km, kot pišejo.  ???

Savina invader mc30 mi zdrži cca 25% manj  od tourancke, a je  tudi cenejša, daje pa občutek kot bi bila zlepljena na cesto :OK: . Njena slabša stran se pokaže šele na "razdrapanem" makadamu (npr. tam kjer si se lani vozil- južno od Gusinja ;) ), ima pač bolj "cestni" profil...(kilometrina drži za zadnjo gumo, prednja zdrži več)  

....aja, E 07 se zdi tudi meni zanimiva, ja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vem, da je odvisno od šoferja in motorja... Zanimalo me je, če je vsaj približno primerljiva s hajdi K60s, pa vidim, da ni. Rad bi gumo, ki me ne bo pustila na cedilu na razdrapanem makadamu v stilu tistega južno od Gusinja in da mi je ne bo treba menjavati na poti, da se bom lahko do doma nazaj privlekel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet, s katero gumo si imel nesrečo, če smem vprašati?

Hidenau K60 in ja vem kam meriš ,toda moram te razočarat da sem zvozil 3 komplete preden sem imel nesrečo! S K60 sem prevozil Romunijo,celo Jugo in še kaj . Na asvaltu je bila naravnost odlična na terenu še boljša in se mi zdi dober kompromis 1/2 teren in 1/2 cestna podlaga. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sklepam, da sta bila v dvoje in s prtljago. Torej skoraj 500kg . Koliko si pa napumpal?

Sam jaz pa žena, nič prtjage. CCa 85+50kg. Je bil pa kr fajn tempo :D Pumpane standard: 2,5 in 2,9...sploh pa se Sava ne počuti ravno najbolje na nižjih tlakih.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bi tut dau ene gume gor, pa ne vem kere :?

 

:krneki:

črne z belim robom predlagam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bi tut dau ene gume gor, pa ne vem kere :?

 

:krneki:

Tisto kar ti je predlagal Dami z dodatkom zelene črte  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hidenau K60 in ja vem kam meriš ,toda moram te razočarat da sem zvozil 3 komplete preden sem imel nesrečo! S K60 sem prevozil Romunijo,celo Jugo in še kaj . Na asvaltu je bila naravnost odlična na terenu še boljša in se mi zdi dober kompromis 1/2 teren in 1/2 cestna podlaga. 

 

Koliko km si naredil z eno zadnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako  :OK: sem mel hajdenauke gor (kramparce ) pa so držale do ušes na asvaltu ,tu gor so pa sami Rossiji ki potrebujejo na navadnem Z750 (samo primer) najboljše SS pnevmatike kar jih premore gumarska industrija,pol se pa s svojim kozolcem in enduro pnevmatiko odpeljem gladko mim takšnih projev . No ja kakor komu pa da ne bom čist Off Topic ...TrailAttackII so dober kompromis tako za na cesto kot makedam ! Ne priporočam jih pa za kakšen teren pa tudi če lažji ,so neuporabne..... :grim

 

Pa kje si ti najdu Z750 :slap: , ko bi vsaj napisal Versys, tko bi ti še opravičil, zdej ti pa ne morem več :P

 

Jaz ne grem več iz Save!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km si naredil z eno zadnjo?

Prvo sem uničil prej kot zadnjo .zadnja je držala od 6 do 8 kkm .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

črne z belim robom predlagam :D

 

 

Tisto kar ti je predlagal Dami z dodatkom zelene črte  :grim

ok .. bom ubogou...  ampak če izpadem iz igrce na jadranki, bosta vidva kriva :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hidenau K60 in ja vem kam meriš ,toda moram te razočarat da sem zvozil 3 komplete preden sem imel nesrečo! S K60 sem prevozil Romunijo,celo Jugo in še kaj . Na asvaltu je bila naravnost odlična na terenu še boljša in se mi zdi dober kompromis 1/2 teren in 1/2 cestna podlaga. 

Nikamor ne merim, samo vprašam, ker ne vem. Ti pa lahko odgovoriš iz prve roke. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo sem uničil prej kot zadnjo .zadnja je držala od 6 do 8 kkm .

 

O bože...pa kaj ti počneš z gumami? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam jaz pa žena, nič prtjage. CCa 85+50kg. Je bil pa kr fajn tempo :D Pumpane standard: 2,5 in 2,9...sploh pa se Sava ne počuti ravno najbolje na nižjih tlakih.

Najbrž se še nisi stehtal z opremo. Ta hitro nanese dodatnih 15 do 20kg za dva. S polnim tankom imata na gumah 400kg. to pa že dobro vpliva na obrabo, Sploh na Jadrankinem asfaltu.

Meni je pri novih gumah premalo napumpal in se je po eni vožnji kar dobro poznalo. Vedno imam enake gume in se mi je zdelo čudno, zato sem preveril. Namesto 2,8 zadaj in 2,4 spredaj, mi je napumpal 1,8 in 1,4. Stal sem zraven in mu točno povedal koliko naj mi napumpa, pa še dirkač je in sem se zanesel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto kar ti je predlagal Dami z dodatkom zelene črte  :grim

pa napis: NINĐA MINĐA :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Namesto 2,8 zadaj in 2,4 spredaj, mi je napumpal 1,8 in 1,4. Stal sem zraven in mu točno povedal koliko naj mi napumpa, pa še dirkač je in sem se zanesel. 

...pa sej se Rejserke pumpa na tak tlak.... torej, ker je dirkač, je napumpal standardno...   :P

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok .. bom ubogou...  ampak če izpadem iz igrce na jadranki, bosta vidva kriva :ninja:

Ne govor bogokletno. Ninđe nkol ne izpadejo. One sam zmagajo :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž se še nisi stehtal z opremo. Ta hitro nanese dodatnih 15 do 20kg za dva. S polnim tankom imata na gumah 400kg. to pa že dobro vpliva na obrabo, Sploh na Jadrankinem asfaltu.

Meni je pri novih gumah premalo napumpal in se je po eni vožnji kar dobro poznalo. Vedno imam enake gume in se mi je zdelo čudno, zato sem preveril. Namesto 2,8 zadaj in 2,4 spredaj, mi je napumpal 1,8 in 1,4. Stal sem zraven in mu točno povedal koliko naj mi napumpa, pa še dirkač je in sem se zanesel. 

Sej nism bil prvič na jadranki. Pa zadnjič upam da tut ne. Tut sam bi jo nasvalkal, seveda bi pa moral vsaj ene 30% hitrej vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporoča kdo kake gume za CB 1300? Zdaj so gor Sportmax, zadnja ~ 6k sprednja ~ 5k pa bojo počasi za menjat. Mogoče kakšne bolj touring gume? Sam sicer tele Sava/Mitas gledam.... ne vem pa kako se obnesejo na malo težjih motorjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Conti road attack

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hidenau K60 in ja vem kam meriš ,toda moram te razočarat da sem zvozil 3 komplete preden sem imel nesrečo! S K60 sem prevozil Romunijo,celo Jugo in še kaj . Na asvaltu je bila naravnost odlična na terenu še boljša in se mi zdi dober kompromis 1/2 teren in 1/2 cestna podlaga. 

 

Kako se pa kej na mokrem obnese? Zanimivo, da so na asfaltu tako suverene te z bolj grobim profilom, naslednja bo sigurno tourance, če ne še kaj bolj zobatega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa sej se Rejserke pumpa na tak tlak.... torej, ker je dirkač, je napumpal standardno...   :P

;)

Čer bi napumpal standardno za pisto, bi obrnil in zadnjo napumpal manj kot sprednjo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O bože...pa kaj ti počneš z gumami? :)

Nimam pojma,mam res mal bolj agresiven nalet po ovinkih to je pa to,Conti Trail attack II mi je zdržala samo 3600 prva in mal manj kot 5 kkm zadnja . Zanimivo da mi je RoadAttackII zdržala veliko bolj kot enduro guma pa sem jo radiral 1000km po AC in 1700km po Korziki ki ima res grobo podlago pa še 600km po Sloveniji in to z MTS pa je bilo vsaj še polovico profila ! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!