Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Okej..eno vprasanje..mitas invader radial...to je ze za dobit al se ne? Za velke endure guma..pise in development..ima kdo kaj informacij?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivnorc, zajebu si, nekateri tut 1500 ne naredijo z zadnjo.. in to po cesti. Pol pa glej in se čudi :surrender:
(vožnja seveda daleč od mej normalnega)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej..eno vprasanje..mitas invader radial...to je ze za dobit al se ne? Za velke endure guma..pise in development..ima kdo kaj informacij?

Kaj, ko bi vprašal v Gumitehno, Kranj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne zmislili smo si vse skup, pa te preverjamo, če nam verjameš. V bistvu že 200 strani lažemo kok je sava fajn pa oh in sploh, v bistvu je pa čist kamn. No zdj bom pošten, v 65kkm na prejšnjem mopedu sm menjal 2 kompleta, original, k je naredu 30kkm, pol pa Barum, k so nardile 35 kkm :D

kaj si že namontiral tisti komplet vee rubber-c k si 2 leti nazaj kupil dot 2707 pa si rekel da so še premehke pa si jih dal pod streho starat namest pršuta???

 

Imam vprašanje za cb 750f 1982 l bi poterboval gume kaj svetujete? dimenzije spredaj 3,25 x 19 zadaj 4.00 x 18.

kol imaš širino feltne ?? jaz imam za szukija 400 spredaj 1.85 x18 cole pa imam gumo 3,6 , zadaj pa 2.15 x16 gumo pa 4.6 ....ekvivalent  uporabljam 90-90-18 in 120-80-16 .. avon roadrider - ti dve sta tudi v tvojih originalnih dimenzijah :

 

Roadrider AM26 (universal) 3.25-19 54V 2.15 1.85 - 2.50 98 3.9 664 26.15.0

 

Roadrider AM26 (rear) 4.00-18 64V MT2.50 2.15 - 3.00 116 4.6 671 26.4 7.5

 

http://www.avon-tyres.co.uk/motorcycle/roadrider

 

niso nacenejše so pa zelo allround gume - jih vozim na bonnevillu že 38000km jev.. 27900km jev ena prednja dve zadnji - pri meni je bilo na prednji še skoraj 3mm profila kar je pa odvisno od konstrukcije motorja , teže , vzmetenja in načina vožnje - predvsem zaviranja ... zadnja se na sredini poravna pri strani pa smrekca - kot je zgoraj omenjejo posledica vzmetenja a kaj čmo pri dveh klasičnih fedrih zadaj ... prednja mi pri vožnji ni nikoli zdrsnila , zadnja pa samo ob pospeševanju na gladkem asfaltu ..

za normalno vožnjo solidna vsestranska guma s katero se lepo peljem med 10 in 28stC - kar je višja temp rata zaradi diagonakne zasnove žvakasta tako da se po zasavki pri 10stC peljem hitreje kot recimo pri 34stC.. primec na viču ..

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil gume za mojo Varo in sicer Conti Trial Attack 2. Ima kdo izkusnje s to gumo, kaj lahko pricakujem od nje. Zdaj sem imel Metzeler Tourance in mi je prehitro zmanjkalo robov.

Jp odkar so v prodaji jih vozim nas vseh svojih endurah ,zradiral že kar nekaj kompletov in do zdaj nisem imel boljše pnevmatike kar se tiče kao enduro segmenta.... :OK:  :OK:  :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tumper, pršuta je zmanjkalo pa smo kr gumo narezali. Itak ti moji lublanski prjatli pa dveh pirih ne čutijo nobene razlike več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivnorc, zajebu si, nekateri tut 1500 ne naredijo z zadnjo.. in to po cesti. Pol pa glej in se čudi :surrender:

(vožnja seveda daleč od mej normalnega)

Prav ne znam si predstavljat, kaj delajo/delate nekateri z svojimi motorji in gumami, da na cesti z gumo naredijo samo 1500km. ??

Za 1500km, moreš bit pa res brutalno "usekan" na cesti. :ninja:  Men še ni uspelo narediti z SS gumo manj kot 3500km, pa je ne šparam nikol, vozim zelo živahno, tudi kar dosti avtoceste in velikokrat hitrosti 180km/h+, vsaj 40% tudi vožnja v dvoje. Nisem pa kamikaza.

Ne vem no, eni ste pač talentirani, meni ne uspe :grrr . No, če bi nalašč kuru gumo bi šlo, ampak samo za vožnjo po cesti pa a-a.

 

lp

Popravljeno . Popravil renyy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js js ne znucam, tut če bi hotu, ne verjamem da sm dost sposobn oz po vseh kreših ne zaupam več cesti predvsem pa drugim šoferjem ne :D Mogoče če bi skos po ravnem žgal, pa še to dvomim, ker malo gledam na omejitve po parih radarjih, in že v prvi prekršiš vse omejitve pri nas :sleep2: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tumper, pršuta je zmanjkalo pa smo kr gumo narezali. Itak ti moji lublanski prjatli pa dveh pirih ne čutijo nobene razlike več

 

Pir pa pršut? pa kašn vajduc si ti?

 

 

Prav ne znam si predstavljat, kaj delajo/delate nekateri z svojimi motorji in gumami, da na cesti z gumo naredijo samo 1500km. ??

Za 1500km, moreš bit pa res brutalno "usekan" na cesti. :ninja:  Men še ni uspelo narediti z SS gumo manj kot 3500km, pa je ne šparam nikol, vozim zelo živahno, tudi kar dosti avtoceste in velikokrat hitrosti 180km/h+, vsaj 40% tudi vožnja v dvoje. Nisem pa kamikaza.

Ne vem no, eni ste pač talentirani, meni ne uspe :grrr . No, če bi nalašč kuru gumo bi šlo, ampak samo za vožnjo po cesti pa a-a.

 

lp

 

Če ne bi videl, ne bi verjel. Nove SportSmart1, s tršo sredico, meni je na sredi po 5000km ostalo še precej mesa, kolega pa je z BMWjem k1200s gumo fental na relaciki PO-CE-PO. Avtocesta na ful. 300 kil in 160konj je sporsmartko poublalo do nerazpoznavnosti.  dobro napumpana, dobro vzmetenje. Samo kreten za volanom......300km uničeno. 

 

Je pa tudi zelo različno, kdaj gumo razglasiš za porabljeno. Eni jih mečejo dol čim takne bilo kateri indikator, drugi jih brusijo do golega, tretji vržejo stran skor cele.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav ne znam si predstavljat, kaj delajo/delate nekateri z svojimi motorji in gumami, da na cesti z gumo naredijo samo 1500km. ??

Za 1500km, moreš bit pa res brutalno "usekan" na cesti. :ninja:  Men še ni uspelo narediti z SS gumo manj kot 3500km, pa je ne šparam nikol, vozim zelo živahno, tudi kar dosti avtoceste in velikokrat hitrosti 180km/h+, vsaj 40% tudi vožnja v dvoje. Nisem pa kamikaza.

Ne vem no, eni ste pač talentirani, meni ne uspe :grrr . No, če bi nalašč kuru gumo bi šlo, ampak samo za vožnjo po cesti pa a-a.

 

nč normalno se vozmo..pač mal težka roka tu pa tam pa par k obiskov piste pa je to to :OK::ninja: . :D..boljše imeti grip kot pa km in te že po potrebi kam u grabo vrže :grrr

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti sedaj že mešaš zraven pisto. Jaz pravim, da si ne predstavljam, da gumo skuriš v 1500km na CESTI, torej brez piste. Pustimo kurjenje gume na mestu in podobne adrenalinske vragolije.

Ja verjamem, da 160km in 300kil naredi svoje, sam 1500km, ne vem no.

 

Torej takšni vozniki so zame kamikaze oz "morilci na cestah", na avtocesto pa gasa 300km/h pa ni važno kok je prometa, pač vjugajo sem ter tja,skoz v rdečem polju v katerikoli prestavi. :ninja::eek:

 

Ampak najbolj žalostno je to, ker se takšni vozniki z takimi dejanji celo hvalijo in pohvalijo, da je naredil samo 1500km in je guma fuč. Torej to je to kar sem prej napisal, "moreš bit res brutalno "usekan" na cesti".  Takšni ogrožajo sebe in predvsem druge udeležence v prometu.

Tako da,moje mnenje in izkušnje so, da tudi v hitri dinamični vožnji na cesti (ride, AC, vožnja v dvoje).. vsaka SS guma (conti raceattack , gp racer, sportsmart 1 in 2, .....zdržijo  vsaj 3000km  pri ne kaj lepi vožnji (govorim za zadnjo gumo).

 

lp

Popravljeno . Popravil renyy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz (ne vem, če je to primeren izraz) lepo vozim... hočem reči, da ne divjam in ne nažigam... in mi zadnja guma v povprečju zdrži med 4 in 6 kkm  (največkrat okoli 5 kkm) . Govorim o gumi segmenta super-duper sport.

...in če bi si večkrat privoščil recimo Dvor - Kočevje... bi se hitro približal cifri med 2 in 3 kkm. Tudi ne vem če bi mi zdržala več kot 2x Jadanko (voženo bolj na hard...z ožemanjem ročke gasa iz ovinkov)...+ še malo naokoli... to smo pa že pod 2000 km...  :eek:

 

...aja pa guma je montiranan na dvovaljniku 130KM.....

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... samo kufer dol snemi... čene je brezveze...   :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj si že namontiral tisti komplet vee rubber-c k si 2 leti nazaj kupil dot 2707 pa si rekel da so še premehke pa si jih dal pod streho starat namest pršuta???

 

kol imaš širino feltne ?? jaz imam za szukija 400 spredaj 1.85 x18 cole pa imam gumo 3,6 , zadaj pa 2.15 x16 gumo pa 4.6 ....ekvivalent  uporabljam 90-90-18 in 120-80-16 .. avon roadrider - ti dve sta tudi v tvojih originalnih dimenzijah :

 

Roadrider AM26 (universal) 3.25-19 54V 2.15 1.85 - 2.50 98 3.9 664 26.15.0

 

Roadrider AM26 (rear) 4.00-18 64V MT2.50 2.15 - 3.00 116 4.6 671 26.4 7.5

 

http://www.avon-tyres.co.uk/motorcycle/roadrider

 

niso nacenejše so pa zelo allround gume - jih vozim na bonnevillu že 38000km jev.. 27900km jev ena prednja dve zadnji - pri meni je bilo na prednji še skoraj 3mm profila kar je pa odvisno od konstrukcije motorja , teže , vzmetenja in načina vožnje - predvsem zaviranja ... zadnja se na sredini poravna pri strani pa smrekca - kot je zgoraj omenjejo posledica vzmetenja a kaj čmo pri dveh klasičnih fedrih zadaj ... prednja mi pri vožnji ni nikoli zdrsnila , zadnja pa samo ob pospeševanju na gladkem asfaltu ..

za normalno vožnjo solidna vsestranska guma s katero se lepo peljem med 10 in 28stC - kar je višja temp rata zaradi diagonakne zasnove žvakasta tako da se po zasavki pri 10stC peljem hitreje kot recimo pri 34stC.. primec na viču ..

Kje se pa dobijo Avon gume v SLO? Hvala za nasvet in odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil gume za mojo Varo in sicer Conti Trial Attack 2. Ima kdo izkusnje s to gumo, kaj lahko pricakujem od nje. Zdaj sem imel Metzeler Tourance in mi je prehitro zmanjkalo robov.

 

 

 

Evo. Včeraj zamenjal gumi na GSA. Continental TA2 za Continental TA2.

Pod črto: 11000 zadovoljnih kilometrov, brez nepojasnjenih zdrsov. :OK:  Zadnja guma je bila dobra samo še za 500km levih ovinkov, sprednja po sredini še v redu, ob straneh ne več.

 

Kljub temu, da sem si pred par leti obljubil, da bom v imenu znanosti vsakič namontiral drugo znamko, sem se posul s pepelom in znova namontiral TA2. :oops:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti sedaj že mešaš zraven pisto. Jaz pravim, da si ne predstavljam, da gumo skuriš v 1500km na CESTI, torej brez piste. Pustimo kurjenje gume na mestu in podobne adrenalinske vragolije.

Ja verjamem, da 160km in 300kil naredi svoje, sam 1500km, ne vem no.

 

Torej takšni vozniki so zame kamikaze oz "morilci na cestah", na avtocesto pa gasa 300km/h pa ni važno kok je prometa, pač vjugajo sem ter tja,skoz v rdečem polju v katerikoli prestavi. :ninja::eek:

 

Ampak najbolj žalostno je to, ker se takšni vozniki z takimi dejanji celo hvalijo in pohvalijo, da je naredil samo 1500km in je guma fuč. Torej to je to kar sem prej napisal, "moreš bit res brutalno "usekan" na cesti".  Takšni ogrožajo sebe in predvsem druge udeležence v prometu.

Tako da,moje mnenje in izkušnje so, da tudi v hitri dinamični vožnji na cesti (ride, AC, vožnja v dvoje).. vsaka SS guma (conti raceattack , gp racer, sportsmart 1 in 2, .....zdržijo  vsaj 3000km  pri ne kaj lepi vožnji (govorim za zadnjo gumo).

 

lp

lej najmanj km sem naredu z gumami 1300 na cesti :D..p.s po acji se ne vozim..lani sm se samo enkrat peljal...poznam pa dva da sta u enem mesecu uničila 6 kompletov gum!

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 kompletov v enem mesecu?

 

Še za na tak način (spodaj) moraš met res veliko časa na voljo. :D

hqdefault.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav ne znam si predstavljat, kaj delajo/delate nekateri z svojimi motorji in gumami, da na cesti z gumo naredijo samo 1500km. ??

Za 1500km, moreš bit pa res brutalno "usekan" na cesti. :ninja:  Men še ni uspelo narediti z SS gumo manj kot 3500km, pa je ne šparam nikol, vozim zelo živahno, tudi kar dosti avtoceste in velikokrat hitrosti 180km/h+, vsaj 40% tudi vožnja v dvoje. Nisem pa kamikaza.

Ne vem no, eni ste pač talentirani, meni ne uspe :grrr . No, če bi nalašč kuru gumo bi šlo, ampak samo za vožnjo po cesti pa a-a.

 

lp

dej na svoj motor kako supercorso pa se parkrat pelji na ovinke (tipa golica, dvor-kočevje,...) in po 1500 do 2500 kmjih boš zadnjo menjal, hitro pa tudi sprednjo.tudi če ne boš v prvi in drugi odpiral na polno, z mesta... vmes je lahko tudi kaj normalnih (beri ne ful ovinkastih) cest. to je moja izkušnja...zato sem zdaj spet obul malo (vsaj upam) bolj vzdržljive gume...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

loh se pa  vozte za mano pa boste mel  5 let stare gor pa še bojo za kak km narest... :D

Moraš bit atraktivna ženska pa menda brez kufra zadaj pa se bi našli (followerji)... zdej pa lajkajte pa bo beda popolna. :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp odkar so v prodaji jih vozim nas vseh svojih endurah ,zradiral že kar nekaj kompletov in do zdaj nisem imel boljše pnevmatike kar se tiče kao enduro segmenta.... :OK:  :OK:  :OK:

Kaj pa kilometrina?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!