Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

6 kompletov v enem mesecu?

 

Še za na tak način (spodaj) moraš met res veliko časa na voljo. :D

hqdefault.jpg

hahaha itak :kva2: ...ne ne..smo se skup vozli..sam jaz sem se raje tu pa tam zadržo..da nebi blo čudno sosedom zaaka je že tolko gum pred garažo..da še nebi bila kaka racija :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler M7 RR na Grisu točno 4000km ožemanja do limiterjev... naprej pa verjetno Sava al pa Z8... bom vidu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav ne znam si predstavljat, kaj delajo/delate nekateri z svojimi motorji in gumami, da na cesti z gumo naredijo samo 1500km. ??

Za 1500km, moreš bit pa res brutalno "usekan" na cesti. :ninja:  Men še ni uspelo narediti z SS gumo manj kot 3500km, pa je ne šparam nikol, vozim zelo živahno, tudi kar dosti avtoceste in velikokrat hitrosti 180km/h+, vsaj 40% tudi vožnja v dvoje. Nisem pa kamikaza.

Ne vem no, eni ste pač talentirani, meni ne uspe :grrr . No, če bi nalašč kuru gumo bi šlo, ampak samo za vožnjo po cesti pa a-a.

 

lp

 

mitas 754 extreme je po slabih 2700km že brezvezna ... predvsem zimska vožnja -resda včasih na limitu - s strojem ki ima / je imel 27 konjev ...zdej pa bod pametn k ni vidla več kot 110 na uro.. :P

 

 

Kje se pa dobijo Avon gume v SLO? Hvala za nasvet in odgovor.

. primec na viču .. pr juret po domač ... lublansk vič ..  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ne vem, ker nis povedu kere :D

 

Ja Mitas SF+! an  :D

Popravljeno . Popravil mladench
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje če bom kdaj probal SS gumo. Bi, a najbrž da ne... vsaj na horneti ne ker je 9+ mesecev moje edino transportno sredstvo in kot tako rabim gume ki se ogrejejo tudi pri 5 stopinjah in dežju še preden pridem na cilj. In se da bremzat suvereno še preden je na konkretni temperaturi. SS menda niso za "zimsko dežne" razmere primerne ali pač? (Pa kdo si je izmislil dež mater mu...)

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje če bom kdaj probal SS gumo. Bi, a najbrž da ne... vsaj na horneti ne ker je 9+ mesecev moje edino transportno sredstvo in kot tako rabim gume ki se ogrejejo tudi pri 5 stopinjah in dežju še preden pridem na cilj. In se da bremzat suvereno še preden je na konkretni temperaturi. SS menda niso za "zimsko dežne" razmere primerne ali pač? (Pa kdo si je izmislil dež mater mu.. .)

Rešitev zate,drži kot SS in v dežju suverena kot še nobena doslej  :OK:  :OK:  :OK:

Conti Road Attack II EVO

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tko ..od zdej naprej je zame mitas sport force + zanič guma ...

 

ne nisem je vozil .. in dokler mi ne dokažejo drugače je zanič !!! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tko ..od zdej naprej je zame mitas sport force + zanič guma ...

 

ne nisem je vozil .. in dokler mi ne dokažejo drugače je zanič !!! 

to probej ;)

 

https://www.conti-online.com/www/motorcycle_de_en/themes/motorcycletires/conti_classic_en/road_attack_en.html

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tko ..od zdej naprej je zame mitas sport force + zanič guma ...

 

ne nisem je vozil .. in dokler mi ne dokažejo drugače je zanič !!! 

kere pa so to Mitas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

180 širine pa ni ? 

to je 18'' guma namenjena predvsem oldtimerjem primerna za dirkanje (primerljiva z avon am22 in am23)  ti pomoje rabiš 17?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešitev zate,drži kot SS in v dežju suverena kot še nobena doslej  :OK:  :OK:  :OK:

Conti Road Attack II EVO

Zdravo,

Kaj pa misliš, da bi bila za mojo TDM tud ok? Vozva pa se večina dva, ali je premehka.

Sedaj mam spredaj Conti Road Attack zadaj pa Metzelel Z8.

Verjetno bom probal spredaj in zadaj Z8, edini pomislek je made in china.

Lp,n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Conti road 2 (evo) je super guma, sam je monocompaud, in ni kilometrina ravno zavidljiva, zihr Z8 nardi več. Sam počutje na contiju je pa boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bom probal spredaj in zadaj Z8, edini pomislek je made in china.

 

Glede na to da so nekateri, ki so vozili že prej Z8, nadeli gor spet Z8 tokrat made in china in napisali da so jih vrgli dol zaradi drsenja, potem bi jaz pogledal po kakšni drugi gumi, razen če imaš toliko denarja pa da probaš in vidiš če res drsi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo kako to, da naredijo sport/touring gumo, pa je monocompoud ? To ni uredu, saj jo zliže po sredini skoraj tako hitro kot na SS gumah.

 

Tudi sam ko bo prišel čas, se bom težko odločil ali dat gor SS gume mitas sportforce,zaradi nizke cene in dobrega gripa ali dat gor kakšno sport touring gumo, ker se kar dosti vozim po avtocesti n rad večkrat malo "prišpanam" na ravnicah in v tem primeru mi SS gume požre po sredini veliko prej kot ob straneh. Kako se  gume v dežnih razmerah obnašajo  mi toliko ne pomeni,ker takrat če me dež dobi itak prilagodim vožnjo. Suha cesta in grip v ovinkih, ter seveda čim daljša kilometrina..  (najboljšo razmerje, grip/kilometrina ).

Conti road 2 evo že odpade, ker jo bo prehitro pobralo.

Z8 nekak ne bi, ker je že kar "stara" guma.

 

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo kako to, da naredijo sport/touring gumo, pa je monocompoud ? To ni uredu, saj jo zliže po sredini skoraj tako hitro kot na SS gumah.

 

Tudi sam ko bo prišel čas, se bom težko odločil ali dat gor SS gume mitas sportforce,zaradi nizke cene in dobrega gripa ali dat gor kakšno sport touring gumo, ker se kar dosti vozim po avtocesti n rad večkrat malo "prišpanam" na ravnicah in v tem primeru mi SS gume požre po sredini veliko prej kot ob straneh. Kako se  gume v dežnih razmerah obnašajo  mi toliko ne pomeni,ker takrat če me dež dobi itak prilagodim vožnjo. Suha cesta in grip v ovinkih, ter seveda čim daljša kilometrina..  (najboljšo razmerje, grip/kilometrina ).

Conti road 2 evo že odpade, ker jo bo prehitro pobralo.

Z8 nekak ne bi, ker je že kar "stara" guma.

 

 

lp

Rešitev je preprosta izogibaj se avtocesti ne nažigat po ravnini in to je to ;) vedno vozim enokomponentne gume in vedno mi zmanjka prej bokov gume ali pa jo obrabim enakomerno. 

 

Pospeševanje že v ovinku je rešitev vseh problemov s pobrano sredino ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je 18'' guma namenjena predvsem oldtimerjem primerna za dirkanje (primerljiva z avon am22 in am23)  ti pomoje rabiš 17?

 

Tako je tega nisem gledal.

 

 

Na motorju sem dobil Dunlop Sportmax D222 in zaenkrat sem zadovoljen z njo, ko bom obrabil 2 zadnje in sprednjo pa bom videl kaj bi dal, sigurno probat kaj novega, glavno da drži če naredim z zadnjo 6000km mi je čisto dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ravno danes pol suha pol mokra cesta po 2 tednih lepih dni... s 1000km starimi roadsmart 2 in 1 (spredaj zadaj). super tudi po mokrem. Sem parkrat bolj na grobo (namerno) žlajfal pa sem kar dobre volje ratal saj mi vožnja po dežju ne uide in mi soliden performans v dežju pride prav. (Zlasti z makaronarji in puležani ki so dobili izpit v kinder jajčku). Čisto možno da je le efekt nove gume ampak se mi dozdeva da rs2 prednja dela precej bolje v mokrem napram rs1. Čene drugo najbrž lažje odriva vodo zaradi drugačnega vzorca zarez tekalne povšine. Se je še komu rs2 zdela boljša po mokrem?

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo kako to, da naredijo sport/touring gumo, pa je monocompoud ? 

Kot sm že pisal, meja med SS in ST gumami se briše. Guma je res monocompound, vendar ima sredino drugače ojačano. Da ne bo kdo mislil, da jo bo skuril kot supermehke SS gume, to ne.,

je pa res da so v segmentu ST gum nekatere, ki so bolj primerne za AC in naredijo več s sredino, a manj z boki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ravno danes pol suha pol mokra cesta po 2 tednih lepih dni... s 1000km starimi roadsmart 2 in 1 (spredaj zadaj). super tudi po mokrem. Sem parkrat bolj na grobo (namerno) žlajfal pa sem kar dobre volje ratal saj mi vožnja po dežju ne uide in mi soliden performans v dežju pride prav. (Zlasti z makaronarji in puležani ki so dobili izpit v kinder jajčku). Čisto možno da je le efekt nove gume ampak se mi dozdeva da rs2 prednja dela precej bolje v mokrem.

Ne zdi se ti, precej je gum, ki so fino narezane in šele v mokrem dobiš občutek, medtem ko so v suhem relativno povprečne.

Take so (naštejem samo tiste, ki sem jih vozil)

RS2, Angel GT, T30

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tko ..od zdej naprej je zame mitas sport force + zanič guma ...

 

ne nisem je vozil .. in dokler mi ne dokažejo drugače je zanič !!! 

kaj je vzrok ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je 18'' guma namenjena predvsem oldtimerjem primerna za dirkanje (primerljiva z avon am22 in am23)  ti pomoje rabiš 17?

 

saj jaz tudi zadnjo 17 ... zanič so dokler mi ne dokažejo nasprotno ! tko kot večina ostalih ..

Pa Z8 je supr guma. Dvomim, da so jo sli zjebat...?

jaz ne dvomim v metzeler ... 

 

kaj je vzrok ?

2 vzroka ..

1- 100-90-18 - prednji vzrok

2- 130-80-17 - zadnji vzrok

 

motor 205kg prazen .. cca 40% v dvoje ..

 

pri vsej tej klinčevi gumarski industriji imam možnost izbire para gum od istega proizvajalca samo v segmentu touring/klasik - pa še to so enokomponentne gume ko je ravno tako veliko jamranja da zakaj so pa ST gume enokomponentne ...

 

avon roadrider - vozim

 

metzeler lasertec ali M2 sem že vse napisal bile na dveh motorjih in nikoli več pa jih lahko začnejo delat v kranju - in celo najdražje ..

 

pirelli sport demon - info so samo iz anglije kjer pa ne pišejo kilometrin ... kar drage ..

 

dunlop arrowmax streetsmart - v rangu mojega motorja in dimenziji ni povratnih info o obnašanju gum glede na obrabljenost in kilometrini ter samem obnašanju ob malo hladnejših pogojih med 10 in 15stC..

 

odgovarjala bi mi kilometrina 10 za zadnjo - glede na obrabo avonk ki imajo 13+ in sedanjo obrabo 

prednje predvidevam da v nekih normalnih okvirih skurim 2 zadnji na eno prednjo ..

 

ker sem usposobil drugi moped z avonkami za 5000 letno (torej cca 2 sezoni) za frčkanje na šiht in na kufetke bi mi na boniju to pomenilo točno eno sezono kar mi glede na službo in čas ki ga imam ko je lepo vreme pomeni 2 menjavi letno manj ob top sezoni ko se lahko peljem nekam namesto da menjam gumo pri plus 29stC in sončku..

avonkam zamerim edino slabo obnašanje pri visokih temperaturah nad 28stC ko ratajo žvakaste ..no tudi po 7000 postanejo smrekaste in posledično glasne ...

me pa nikoli niso razočarale tudi v par redkih mojih napakah so držale ... povprečno solidne tudi pri par cm vode na AC ob res lepem nalivu do 100 - pri 110 pa z veliko mero pazljivosti .. 

 

kot zgleda se bom postaral še za 3 leta pol bojo pa avonke top ..  :P

 

sedaj ti je verjetno jasno zakaj bi si želel mitas sport force - glede na ceno (sploh glede na moje majhne dimenzije) in performanse ki jih nudi bi mi čisto odgovarjalo , če mi zadnja zdrži 5000km - se strinjaš?

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!