Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

saj jaz tudi zadnjo 17 ... zanič so dokler mi ne dokažejo nasprotno ! tko kot večina ostalih ..

jaz ne dvomim v metzeler ... 

 

2 vzroka ..

1- 100-90-18 - prednji vzrok

2- 130-80-17 - zadnji vzrok

 

motor 205kg prazen .. cca 40% v dvoje ..

 

pri vsej tej klinčevi gumarski industriji imam možnost izbire para gum od istega proizvajalca samo v segmentu touring/klasik - pa še to so enokomponentne gume ko je ravno tako veliko jamranja da zakaj so pa ST gume enokomponentne ...

 

avon roadrider - vozim

 

dunlop arrowmax streetsmart - v rangu mojega motorja in dimenziji ni povratnih info o obnašanju gum glede na obrabljenost in kilometrini ter samem obnašanju ob malo hladnejših pogojih med 10 in 15stC..

 

 

 

 

Takšno dunlop arrowmax streetsmart 130-80-17 imam doma eno, skoraj nova je... dol sem jo dal ko sem kupil moped... zdaj se mi pa valja v garaži... za nek drobiž gre od hiše...če komu prav pride

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in potem boš imel gužwo pred delavnico, ker boš zastonj premontiraval gume... pa še stalno zalogo hladnega piva boš moral imet doma, da reveži ne bodo žejni, medtem, ko boš menjaval gume...

...a sem omenil, da ima folk rad tudi domače salame..  :eek:   lepo narezano... pa še kak sir zravn....

 

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in potem boš imel gužwo pred delavnico, ker boš zastonj premontiraval gume... pa še stalno zalogo hladnega piva boš moral imet doma, da reveži ne bodo žejni, medtem, ko boš menjaval gume...

...a sem omenil, da ima folk rad tudi domače salame..  :eek:   lepo narezano... pa še kak sir zravn....

 

:D

Sam ne jokej no ,sej te mormo skoz nekam vabt  :P  :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in potem boš imel gužwo pred delavnico, ker boš zastonj premontiraval gume... pa še stalno zalogo hladnega piva boš moral imet doma, da reveži ne bodo žejni, medtem, ko boš menjaval gume...

...a sem omenil, da ima folk rad tudi domače salame..  :eek:   lepo narezano... pa še kak sir zravn....

 

:D

 

ja valda, že zdej noben ne pokliče za kafe, pa se mimo mene pelje....pol tudi jaz ne bom več prijateljev poznal :sleep2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja valda, že zdej noben ne pokliče za kafe, pa se mimo mene pelje....pol tudi jaz ne bom več prijateljev poznal :sleep2:

razn js....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si tko že skoraj sosed ;)

Pa jz si podabu  :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja valda, že zdej noben ne pokliče za kafe, pa se mimo mene pelje....pol tudi jaz ne bom več prijateljev poznal :sleep2:

 

 

prjatli, to so tanajhuj sorta........

 

 

kar pa se gum tiče, počas se privajam na živahnost prednje mitaske. navadne lene dunlopke so ble bl po mojem karakterju hehe. tole bi šlo rado hitrej kot jaz. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prjatli, to so tanajhuj sorta........

 

 

kar pa se gum tiče, počas se privajam na živahnost prednje mitaske. navadne lene dunlopke so ble bl po mojem karakterju hehe. tole bi šlo rado hitrej kot jaz. 

Cartman se strinjam. Sem pa tudi opazil, da je Mitas malo bolj občutljiva na belo črto kot Bridgestone BT016 pro. Da nebo pomote, mislil sem na prehode za pešce/kolesarje ;). Verjetno je enako tudi s sredinsko črto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman se strinjam. Sem pa tudi opazil, da je Mitas malo bolj občutljiva na belo črto kot Bridgestone BT016 pro. Da nebo pomote, mislil sem na prehode za pešce/kolesarje ;). Verjetno je enako tudi s sredinsko črto.

samo na vroče zalivke je občutljiva, ampak se navadiš. Bela črta je pa itak skoz nevarna.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo na vroče zalivke je občutljiva, ampak se navadiš. Bela črta je pa itak skoz nevarna.

Res da nimam mitaske ampak hladne in predvsem mokre zalivke med Lipico in Lokev kjer je cesta poflikana kot da bi bila ementaler + par resnično nevarnih lukenj kjer najdeš bp. 2m dolge zalivke le te drsijo ko mačka na ledu. Včasih se igram izogibaj se zalivke ampak zmagat ne moreš.

 

Feel lucky?

92875052-road-repair-gettyimages.jpg?v=1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh problem je da vozite prepočasi ko jaz pičim čez kras 250km/h+ sploh ne opazim zalivk :D

 

In v naslednjem trenutku ko presežeš 250km+ sledi zopet generalna in 14 dni vijačenja ter iskanja odpadlih delov po cesti? :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podarim Dunlop RS1, z še 2 mm profila (160/60-17). mislim da okoli 40 tedna v letu 2014 je DOT. Osebni prevzem ali po dogovoru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res da nimam mitaske ampak hladne in predvsem mokre zalivke med Lipico in Lokev kjer je cesta poflikana kot da bi bila ementaler + par resnično nevarnih lukenj kjer najdeš bp. 2m dolge zalivke le te drsijo ko mačka na ledu. Včasih se igram izogibaj se zalivke ampak zmagat ne moreš.

 

Feel lucky?

92875052-road-repair-gettyimages.jpg?v=1

Iz mojih iskušenj, ene gume so bolj druge manj občutljive (drsijo, zdrsnejo preko) na zalivke. Opazil sem da v hladnih mesecih in na hladnem asvaltu Mitaska ne loči med zalivko in normalno cesto, poleti v vročini, ja kot bi čez olje zapeljal.

Bolj kot se izogibaš zalivki, prej nanjo zapelješ :D

Eh problem je da vozite prepočasi ko jaz pičim čez kras 250km/h+ sploh ne opazim zalivk :D

a to zarad burje tok hitro voziš, da si bolj stabiln? :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh problem je da vozite prepočasi ko jaz pičim čez kras 250km/h+ sploh ne opazim zalivk :D

A na črnem kalu pa pucaš dol srne z usnja? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A na črnem kalu pa pucaš dol srne z usnja? :naughty:

Eh nikoli sm pa tja se mi kak kak kolesar razpacka po vizirju to je pa tud vse :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK pol pa ne kupt tega kitajskega sraja :)

 

Sej ni kitajc kriv, da centrifugalna sila svoje naredi. =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj lahko daš to gor samo takrat, ko pumpaš, pa ni centrifuge.

 

Dobro to je res...nisem niti pomislil na to...nimam toliko časa v življenju, da bi to dejansko šraufal za vsako pumpanje :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Em, em, ... zanima me, če bi mi pri mojem motorju pri skrajni najvišji hitrosti tudi poškodovalo ventilček in predvsem, če bi bila končna hitrost zaradi tega elegantnega dodatka dosti nižja?

Popravljeno . Popravil ankh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!