Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Res je s tem kosom se ne sme vozit če želi kdo lažji dostop naj nabavi kotni alu ventil stane ene 8€ . Smo imeli na šihtu par menjav ventilov ker so imeli ljudje gor te nastavke 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za alu feltne je plastičen kotni ventil - no vsaj na oprijem mi je tako deloval..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...uuuuuu tak ventilček je imel fotr na BCS kosilnici...  :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Portable-Car-Auto-Tyre-Tire-Pressure-Gau

Že zaradi tega čepka je bilo odstopanje pri centriranju tako da sem centriral s tem. S tistim pa stavim da je 3x slabše. Tistim ki nimajo tega priporočam ker so prva liga! Vedno sicer še za ziher pregledaš tu pa tam ampak je praktično. Sploh če doživiš kako neljubo perforacijo dan za tem ko si redno pregledal tlak pa ga sicer nebi... Ne verjamem da tisti ki se dnevno vozijo narediljo vedno popoln pregled vsega pred vožnjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kotni ventilček ima moj bivši SX že vsaj dobrih 60kkm...še vedno je čist guuuddd :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera guma je da recem najboljsi "allarounder", v smislu da je dobra (ne odlicna) na cesti (suho in mokro) in makedam. Po profilu sodec bi rekel Metzeler tourance, ne next in Michelin anakee 2. Zanimivo mi je pa da sta ti obe gumi z naslednico postali bistveno bolj cestni po profilu sodec

U glavnem sem ugotovil da rabim na GSu vseeno manj cestno gumo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera guma je da recem najboljsi "allarounder", v smislu da je dobra (ne odlicna) na cesti (suho in mokro) in makedam. Po profilu sodec bi rekel Metzeler tourance, ne next in Michelin anakee 2. Zanimivo mi je pa da sta ti obe gumi z naslednico postali bistveno bolj cestni po profilu sodec

U glavnem sem ugotovil da rabim na GSu vseeno manj cestno gumo :)

Zelo vsestransko dobra guma. Nimaš kaj falit.

Zvozil sem že nekaj kompletov in tudi naslednji bo tourance.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tolko mam povedat o Savi: :D

 

11377087_865385326864354_284391506499670

 

11206068_865385343531019_400998815412590

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera guma je da recem najboljsi "allarounder", v smislu da je dobra (ne odlicna) na cesti (suho in mokro) in makedam. Po profilu sodec bi rekel Metzeler tourance, ne next in Michelin anakee 2. Zanimivo mi je pa da sta ti obe gumi z naslednico postali bistveno bolj cestni po profilu sodec

U glavnem sem ugotovil da rabim na GSu vseeno manj cestno gumo :)

Tut jest mal studiram. Zdaj je gor next..in mi nekaj na njej ne stima. Na splosno mi metzeler nekaj ne stima zato tudi navadne ne gledam. Mal gledam mc30 invader..mitas..

Ne vem..bom razmislil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

invader ne zgleda svoh ja...

 

Letos smo čez Durmitor lezl po nekem obvozu, zarad zaprte običajne ceste. Je bil en tak dost bogi makedam + blato jst pa z roadsmart... Na cesti je itak ne izkoristim, tako da bom šel na kakšno bolj kompromisno varianto.

 

Smo pa srečal 2 čeha, katera sta vozla po Bosni izključno off road edn z 1200GS, drugi z predelanim 800GS, na 1200ki je imel Metzeler next, tako da sklepam da je dost dobra tudi za takšne podvige, na 800ki pa nek hud Heidenau :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo ker mam obrabljene gume na motorju sem se odlocil da se obrnem na vas.. motor mam mesec dni torej se nevem tocno kaj kje kdaj.. gre se za cbr 600.. torej rabim gume ki bojo mele dober grip, kak dolgo bojo drzale me niti tako ne zanima vazno je da ko drzi da drzi tak ko treba.. dosti jih pravi da hodijo v radlje ob dravi nabavljat ker so baje zelo ugodni proti drugim.. tudi sam bom verjetno sel tja ker mi ni predalec.. hvala za pomoc in odgovore :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

invader ne zgleda svoh ja...

Letos smo čez Durmitor lezl po nekem obvozu, zarad zaprte običajne ceste. Je bil en tak dost bogi makedam + blato jst pa z roadsmart... Na cesti je itak ne izkoristim, tako da bom šel na kakšno bolj kompromisno varianto.

Smo pa srečal 2 čeha, katera sta vozla po Bosni izključno off road edn z 1200GS, drugi z predelanim 800GS, na 1200ki je imel Metzeler next, tako da sklepam da je dost dobra tudi za takšne podvige, na 800ki pa nek hud Heidenau :)

Roadsmart je res samo za asfalt..

Z ostalimi se pa da zelo dobro tudi po makadamu peljat. Sam pretiravat pa ni fajn. V kako blato se jest z tourance in podobnimi pnevmatikami ne bi podajal. Sploh ce ti je kaj do motorja brez prask. Da pa se. Septembra pride ven baje ena zelo dobra mitaska za velke endure za bolj cestno rabo. Me res zanima. Do takrat moram pa nekako "prezivet"

Vem da anakee3 na makadamu niso glih. Slabse kot tourance next. Je pa se varianta continental. Ali dunlop.

Kr tezka odlocitev. Ampak pomoje bom probal mitas. E-07 ni slaba na asfaltu pa je fajn terenska. Samo na avtocesti se pa tko segreje da jo prijet ne mores.

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roadsmart je res samo za asfalt..

Z ostalimi se pa da zelo dobro tudi po makadamu peljat. Sam pretiravat pa ni fajn. V kako blato se jest z tourance in podobnimi pnevmatikami ne bi podajal. Sploh ce ti je kaj do motorja brez prask. Da pa se. Septembra pride ven baje ena zelo dobra mitaska za velke endure za bolj cestno rabo. Me res zanima. Do takrat moram pa nekako "prezivet"

Vem da anakee3 na makadamu niso glih. Slabse kot tourance next. Je pa se varianta continental. Ali dunlop.

Kr tezka odlocitev. Ampak pomoje bom probal mitas. E-07 ni slaba na asfaltu pa je fajn terenska. Samo na avtocesti se pa tko segreje da jo prijet ne mores.

 

Obstaja tudi Continental TKC 70

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi Metzeler Tourance klasično in si zmagal. Drži na asfaltu, kot pribita, offroad dobra , kilometrina pa odvisna od šoferja. Od 10k do 15k kilometrov

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo ker mam obrabljene gume na motorju sem se odlocil da se obrnem na vas.. motor mam mesec dni torej se nevem tocno kaj kje kdaj.. gre se za cbr 600.. torej rabim gume ki bojo mele dober grip, kak dolgo bojo drzale me niti tako ne zanima vazno je da ko drzi da drzi tak ko treba.. dosti jih pravi da hodijo v radlje ob dravi nabavljat ker so baje zelo ugodni proti drugim.. tudi sam bom verjetno sel tja ker mi ni predalec.. hvala za pomoc in odgovore :)

vse gume, ki jih prodajajo imajo za nas smrtnike in naše ceste boljši grip, kot si mi sploh upamo pomislit. Sve su ostalo nianse, pravi znana pesem. Pa verjemi, da ti bo čez čas še kako pomembno koliko vzdrži guma. Popravljeno . Popravil lukabogo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr tezka odlocitev. Ampak pomoje bom probal mitas. E-07 ni slaba na asfaltu pa je fajn terenska. Samo na avtocesti se pa tko segreje da jo prijet ne mores.

 

Veš mogoče, koliko kilometrov se da naredit z E07?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi Metzeler Tourance klasično in si zmagal. Drži na asfaltu, kot pribita, offroad dobra , kilometrina pa odvisna od šoferja. Od 10k do 15k kilometrov

 

Bil zelo zadovoljen z njo, predvsem s kilometrino, ki je bila najboljša, me pa moti ker so jo "preselili" na kitajsko. Pa ne zaradi kvalitete ampak principa.

Tako da sem pristal ta TKC 70.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš mogoče, koliko kilometrov se da naredit z E07?

Z njo sem naredil 1000 kilometrov potem je motor sel od hise. Nova ima 12mm profila. Jaz sem ga v 1000 km znucal 1.5mm

Sicer pa presenetljivo dobra na asfaltu na ovinkih..

Je bila pa Dakar verzija. Malo bolj trda karkasa

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse gume, ki jih prodajajo imajo za nas smrtnike in naše ceste boljši grip, kot si mi sploh upamo pomislit. Sve su ostalo nianse, pravi znana pesem. Pa verjemi, da ti bo čez čas še kako pomembno koliko vzdrži guma.

Točno tako  :OK: sem mel hajdenauke gor (kramparce ) pa so držale do ušes na asvaltu ,tu gor so pa sami Rossiji ki potrebujejo na navadnem Z750 (samo primer) najboljše SS pnevmatike kar jih premore gumarska industrija,pol se pa s svojim kozolcem in enduro pnevmatiko odpeljem gladko mim takšnih projev . No ja kakor komu pa da ne bom čist Off Topic ...TrailAttackII so dober kompromis tako za na cesto kot makedam ! Ne priporočam jih pa za kakšen teren pa tudi če lažji ,so neuporabne..... :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!