Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Meni osebno je NEXT veliko bolj vozen od TA... se strinjam s trditvijo o TA-jinih superlativih samo do te mere, da nudi boljsi grip, venar je NEXT neprimerno "hitrejsa" guma zaradi oblike . 

 

Kot zmerni uporabnik odpiram dodajam plin kot da bi devico v posteljo vabil  in so zaradi tega zdrsi redkejsi  :smoke:

Ja ti si itak najtabulšejši ..........moji zdrsi niso povezani z odpiranjem plina vseved  vsaj ne direktno !

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ti si itak najtabulšejši ..........moji zdrsi niso povezani z odpiranjem plina vseved  vsaj ne direktno !

Ce ti tko pravis, bo ze drzalo. :D. Protagonist moj . ;)

PS: le zakaj si znake objemal potlej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ti tko pravis, bo ze drzalo. :D. Protagonist moj . ;)

PS: le zakaj si znake objemal potlej?

Rad jih imam :kva1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo v ljubljani bi mi zamenjal gume ko mu jih pripeljem,mi lahko svetujete,moj serviser ima preveč dela z KTM-ji.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako si jo ti tako občutil toda Tourance Next je zame ena slabših pnevmatik ,sploh ne morem primerjat z Conti Trail Attack II ki je res vrhunska pnevmatika. Komaj čakam da jo kot prvo vgradnjo na KTM 1050 fuknem v smeti .....

Ne vem, zakaj tebi toliko drsi. Kater letnik so sploh tvoje če so rečeš prvovgradnja? Ta guma res ne drsi toliko, ok mogoče tvoji konji ker jih je precej to vrtijo v prazno  B)  moja revščina tega ne obrne se treba že potrudit  :D

Jaz recimo bi jo dal tudi še 1x ker sem se že z marsikom vozil pa tako kot si že ti napisal ni bilo čakanja, no lažem.. sem tudi čakal  :D Verjetno se različno obnašajo na posameznih motorjih... al pa dobiš serijo ki je bla narejena v nočni  :D

Drsela ni, tudi ko voziš prednjo do roba, najbolj me trenutno zanima tkc 70, ker je dobra še na kakem lahkem off roadu.. na cesti pa tudi zelo suverena... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo v ljubljani bi mi zamenjal gume ko mu jih pripeljem,mi lahko svetujete,moj serviser ima preveč dela z KTM-ji.....

mogoče BATT Vič Dolgi most, tik pred ta malo Petrolovo črpalko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo v ljubljani bi mi zamenjal gume ko mu jih pripeljem,mi lahko svetujete,moj serviser ima preveč dela z KTM-ji.....

Sigurno 

Sportstil  Črnuče,  (vulkanizer)

za mostom čez Savo (v smeri Črnuč), po ca 400m na levi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak ,jaz ji vadim dušo pa me še ni negativno presenetila ,naprimer Next mi je spustila tolikokrat da se sploh ne vozim sproščeno ,je pa za zmernega uporabnika čist fajn guma!

Ne voziš sproščeno z next, čudi me da ti tolikokrat spusti moje izkušnje z njo niso take.. predjno voziš do roba mirne duše tudi pozno zaviranje in "metanje dol" ni panike z njo vsaj občutek imam tak. 

ko te zradiram do konca bom poskusil tkc 70, ker paše še offroad vmes.. Pod kakšnimi pogoji ti je drsela next?

 

Meni osebno je NEXT veliko bolj vozen od TA... se strinjam s trditvijo o TA-jinih superlativih samo do te mere, da nudi boljsi grip, venar je NEXT neprimerno "hitrejsa" guma zaradi oblike . 

 

Kot zmerni uporabnik odpiram dodajam plin kot da bi devico v posteljo vabil  in so zaradi tega zdrsi redkejsi  :smoke:

Next ti je bolj vozna in hitrejša to misliš pri prelaganju v ovinkih ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne voziš sproščeno z next, čudi me da ti tolikokrat spusti moje izkušnje z njo niso take.. predjno voziš do roba mirne duše tudi pozno zaviranje in "metanje dol" ni panike z njo vsaj občutek imam tak.

ko te zradiram do konca bom poskusil tkc 70, ker paše še offroad vmes.. Pod kakšnimi pogoji ti je drsela next?

Next ti je bolj vozna in hitrejša to misliš pri prelaganju v ovinkih ?

Od vseh katere sem vozil mi NEXT se najbolj lezi. Najhitreje preleti in za moj felling je najbolj stabilna/mirna v konkretnem nagibu zaradi svoje oblike. Bolj ko je motor nagnjen, vecja je tekalna povrsina prve gume. Je pa tudi davek na to... Guma je dosti bolj nemrina od konkurence pri voznji naravnost. Se posebej to pride do izraza na neravninah, razpokah in zalivkah.

Ce je vprasanje gripa Je definitivno Continentalka TA najboljsa.

Obe gumi nista ne vem kaj za voznjo izven asfalta. Tu je mogoce za nianso boljsa Michelin Anakee3. Ampak samo pri voznji naravnost. Pri pospesevanju in zaviranju po makedamu nudi veliko vec oprijemo od prej omenjenih, vendar je drugace cista zalost.

Pirelli scorpion trail ni slaba, vendar jo obraba bistveno vecja od omenjenih. Me pa mocno zanima kako se obnese Dunlop Trailmax. Te se nisem imel priloznost peljat.

PS: to je moje subjektivno mnenje...preden pride do vziga. ;)

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj tebi toliko drsi. Kater letnik so sploh tvoje če so rečeš prvovgradnja? Ta guma res ne drsi toliko, ok mogoče tvoji konji ker jih je precej to vrtijo v prazno  B)  moja revščina tega ne obrne se treba že potrudit  :D

Jaz recimo bi jo dal tudi še 1x ker sem se že z marsikom vozil pa tako kot si že ti napisal ni bilo čakanja, no lažem.. sem tudi čakal  :D Verjetno se različno obnašajo na posameznih motorjih... al pa dobiš serijo ki je bla narejena v nočni  :D

Drsela ni, tudi ko voziš prednjo do roba, najbolj me trenutno zanima tkc 70, ker je dobra še na kakem lahkem off roadu.. na cesti pa tudi zelo suverena... 

Motor je kupljen letos v 6 mesecu....nov.

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od vseh katere sem vozil mi NEXT se najbolj lezi. Najhitreje preleti in za moj felling je najbolj stabilna/mirna v konkretnem nagibu zaradi svoje oblike. Bolj ko je motor nagnjen, vecja je tekalna povrsina prve gume. Je pa tudi davek na to... Guma je dosti bolj nemrina od konkurence pri voznji naravnost. Se posebej to pride do izraza na neravninah, razpokah in zalivkah.

Ce je vprasanje gripa Je definitivno Continentalka TA najboljsa.

Obe gumi nista ne vem kaj za voznjo izven asfalta. Tu je mogoce za nianso boljsa Michelin Anakee3. Ampak samo pri voznji naravnost. Pri pospesevanju in zaviranju po makedamu nudi veliko vec oprijemo od prej omenjenih, vendar je drugace cista zalost.

Pirelli scorpion trail ni slaba, vendar jo obraba bistveno vecja od omenjenih. Me pa mocno zanima kako se obnese Dunlop Trailmax. Te se nisem imel priloznost peljat.

PS: to je moje subjektivno mnenje...preden pride do vziga. ;)

kje bi lahko kupil v lj Pirelli scorpion trail,hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne voziš sproščeno z next, čudi me da ti tolikokrat spusti moje izkušnje z njo niso take.. predjno voziš do roba mirne duše tudi pozno zaviranje in "metanje dol" ni panike z njo vsaj občutek imam tak. 

ko te zradiram do konca bom poskusil tkc 70, ker paše še offroad vmes.. Pod kakšnimi pogoji ti je drsela next?

 

Next ti je bolj vozna in hitrejša to misliš pri prelaganju v ovinkih ? 

Že na Jadranki mi je spuščala in to včasih prov grdo ,ko sem se vozil z ženo v dvoje in kovčki je bila pa solidna,sam pa ubi bože,nezadovoljen čist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje bi lahko kupil v lj Pirelli scorpion trail,hvala za odgovor.

Kero dimenzijo?

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno 

Sportstil  Črnuče,  (vulkanizer)

za mostom čez Savo (v smeri Črnuč), po ca 400m na levi.

Pa ni problema z njim v smislu natega verige itd...

Kero dimenzijo?

fak ne vem na pamet za melaga 1050 ktm  zadnja je 150 širina več pa nea vem ,šele ko pridem v garažo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ni problema z njim v smislu natega verige itd...

fak ne vem na pamet za melaga 1050 ktm  zadnja je 150 širina več pa nea vem ,šele ko pridem v garažo....

150 ni vec

Ima pa jih Sirnik na zalogi

http://gumexl.net/motogume.html?subcats=Y&features_hash=85.V20.V122.V354.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

110/80-18 in 150/70-17

a te dimenzijo so, ko je polna al prazna pnevmatika :?

 

sam vprašam, pa ni treba pol takoj zjat name :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma za Širnika vem sam mi je odročno....hvala vseno.

Lepo prosim. :)

PS: danes narocis in jih jutri, pojutrisnjem dobis pred vrata...placas DPD-ju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od vseh katere sem vozil mi NEXT se najbolj lezi. Najhitreje preleti in za moj felling je najbolj stabilna/mirna v konkretnem nagibu zaradi svoje oblike. Bolj ko je motor nagnjen, vecja je tekalna povrsina prve gume. Je pa tudi davek na to... Guma je dosti bolj nemrina od konkurence pri voznji naravnost. Se posebej to pride do izraza na neravninah, razpokah in zalivkah.

Ce je vprasanje gripa Je definitivno Continentalka TA najboljsa.

Obe gumi nista ne vem kaj za voznjo izven asfalta. Tu je mogoce za nianso boljsa Michelin Anakee3. Ampak samo pri voznji naravnost. Pri pospesevanju in zaviranju po makedamu nudi veliko vec oprijemo od prej omenjenih, vendar je drugace cista zalost.

Pirelli scorpion trail ni slaba, vendar jo obraba bistveno vecja od omenjenih. Me pa mocno zanima kako se obnese Dunlop Trailmax. Te se nisem imel priloznost peljat.

PS: to je moje subjektivno mnenje...preden pride do vziga. ;)

Tu se strinjam s tabo, mirna je v nagibu in nimam nekih čudnih občutkov z njo... neravnine in zalivke so pa tako kot si napisal.

Mislim da bi bila tkc 70 kar prava guma glede gripa na cesti in performanse na makadamu.. 

 

Že na Jadranki mi je spuščala in to včasih prov grdo ,ko sem se vozil z ženo v dvoje in kovčki je bila pa solidna,sam pa ubi bože,nezadovoljen čist.

To sem ravno razmišljal da je pomembna teža, na lažjih motorjih mogoče ni tako suverena, čeprav če sem prav našel podatek ima tvoj ktm 230 kg?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se strinjam s tabo, mirna je v nagibu in nimam nekih čudnih občutkov z njo... neravnine in zalivke so pa tako kot si napisal.

Mislim da bi bila tkc 70 kar prava guma glede gripa na cesti in performanse na makadamu.. 

 

To sem ravno razmišljal da je pomembna teža, na lažjih motorjih mogoče ni tako suverena, čeprav če sem prav našel podatek ima tvoj ktm 230 kg?

Ravno zaradi lutanja izven asfalta sem na TKC70.

Kasnega jurja/dva sem namontiral tretji set letos.

TKC je po mojih izkusnjah dober kompromis. Ima dva mani. Je malo glasna...ampak to je itaq normalno zaradi forme profila in ne smes jo predolgo "odirat" po asfaltu, ker se zacne pregrevat in posledicno drset.

Ampak niso to agresivni zdrsi...lepo sporoca, da je zacela popuscat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zaradi lutanja izven asfalta sem na TKC70.

Kasnega jurja/dva sem namontiral tretji set letos.

TKC je po mojih izkusnjah dober kompromis. Ima dva mani. Je malo glasna...ampak to je itaq normalno zaradi forme profila in ne smes jo predolgo "odirat" po asfaltu, ker se zacne pregrevat in posledicno drset.

Ampak niso to agresivni zdrsi...lepo sporoca, da je zacela popuscat.

Pomeni skoraj idealna zadeva  B) to gre gor ko bo menjava.. glasnost ni problem  :D odirat imaš pa verjetno v mislih cesto ki jo imaš naštudirano in na mrtvo  :P (izpadanje :D )

glede gripa in mirnosti.. ti je boljša od next? ali njen rang

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj tebi toliko drsi. Kater letnik so sploh tvoje če so rečeš prvovgradnja? Ta guma res ne drsi toliko, ok mogoče tvoji konji ker jih je precej to vrtijo v prazno  B)  moja revščina tega ne obrne se treba že potrudit  :D

Jaz recimo bi jo dal tudi še 1x ker sem se že z marsikom vozil pa tako kot si že ti napisal ni bilo čakanja, no lažem.. sem tudi čakal  :D Verjetno se različno obnašajo na posameznih motorjih... al pa dobiš serijo ki je bla narejena v nočni  :D

Drsela ni, tudi ko voziš prednjo do roba, najbolj me trenutno zanima tkc 70, ker je dobra še na kakem lahkem off roadu.. na cesti pa tudi zelo suverena... 

drsi da, na 98 konjičih, na KTM 1050, pač je bolj trda guma in posledično nima istega gripa ali filinga kot jo imaš na mehkejših. Sem se peljal in je res podoben občutek kot bi vozil Roadsmart2, ali BT23 (ST segment)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomeni skoraj idealna zadeva B) to gre gor ko bo menjava.. glasnost ni problem :D odirat imaš pa verjetno v mislih cesto ki jo imaš naštudirano in na mrtvo :P (izpadanje :D )

glede gripa in mirnosti.. ti je boljša od next? ali njen rang

Ne bi je ravno v isti kos z NEXT Ali TA metal.

Guma je hibrid ... 70/30 med cestno in enduro gumo, docim sta NEXT in TA 90/10 skoraj cisto cestni gumi.

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!