Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

mam težave z iskalnikom, tko da sori če je že pisano.

kake izkušnje mate z pirelli angel gt.Oprijem v vročem in hladnem, kako prenašajo dinamično vožnjo,...?V mokrem verjamem, da so suverene..

Hvala

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam težave z iskalnikom, tko da sori če je že pisano.

kake izkušnje mate z pirelli angel gt.Oprijem v vročem in hladnem, kako prenašajo dinamično vožnjo,...?V mokrem verjamem, da so suverene..

Hvala

 

Oprijem je dober (neglede na letni čas), bi si pa želel boljše boke (na zadnji) in manj kanalov (men so kanali pri vožnji v nagibu kar moteči), men ni bila preveč všeč, pač guma podobna ST gumam, trda, slabše povratne informacije, drugače ji pa nič ne očitam. Nobenih zdrsov, nobenih problemov, v mokrem pa zaživi.

Solidna kilometrina, več kot T30 in manj kot roadsmart

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprijem je dober (neglede na letni čas), bi si pa želel boljše boke (na zadnji) in manj kanalov (men so kanali pri vožnji v nagibu kar moteči), men ni bila preveč všeč, pač guma podobna ST gumam, trda, slabše povratne informacije, drugače ji pa nič ne očitam. Nobenih zdrsov, nobenih problemov, v mokrem pa zaživi.

Solidna kilometrina, več kot T30 in manj kot roadsmart

ma kaj palamudim contija je zmanjkalo, mitas bom gor nataknu itak me matra kako se pelje pa bo....?

Hvala za odgovor vseeno.62000km_19.09.2015_roadattack2.thumb.jpg.b3a6c89a1900bc3aba7a77bac5d54324.j

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kaj palamudim contija je zmanjkalo, mitas bom gor nataknu itak me matra kako se pelje pa bo....?

Hvala za odgovor vseeno.62000km_19.09.2015_roadattack2.thumb.jpg.b3a6c89a1900bc3aba7a77bac5d54324.j

Ja kuga pa ti sam probi, a je ni mel Tone gor pa je bil tud zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kuga pa ti sam probi, a je ni mel Tone gor pa je bil tud zadovoljen.

mel mel maš prav.

Me matra že ajoj cajta, ker berem da je to za imet.

Nč gremo v šhoping, Pa poročam:bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce koga zanima prodam gume dunlop roadsmart 2 180 55 17 in 120 70 17 vozene okoli 1000 km, se 80-90% profila

Maš ZS !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... k so tolk čudne pa zanč... jih bom uporabil kot pomožna stranska kolesa, da se bo dalo vsaj naravnost peljat....

IMG_6139.JPG

Ma sam ti glej tebe, kaka stojala imaš. Da te ni sram. :nono::BUA::slap:

stojalo.thumb.jpg.b618b391d27b19c0e59bd3024d804444.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sam ti glej tebe, kaka stojala imaš. Da te ni sram. :nono::BUA::slap:

stojalo.thumb.jpg.b618b391d27b19c0e59bd3024d804444.jpg

Jah lej. Pr norcu se prah gor nabere,ker ga tko malkrat uporab. Ducati pa itak skos na stojalu k je treba kšn nov šrauf not dat :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah lej. Pr norcu se prah gor nabere,ker ga tko malkrat uporab. Ducati pa itak skos na stojalu k je treba kšn nov šrauf not dat :P

 

Nevem no :?, sliki govorista drugače :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jest sem svoj štender dobu v dar od Ducatista... ker se mu je DUCATI čisto razpadu, pa ni imel kaj več dajat na štender.... olje je pa ostalo... to pa res.... nisem ga očistil, da ne bi zarjavelo, ker ga toliko malo uporabljam.

... sicer pa ... a nimajo Ducatiji samo pol nihajke... ko jo je pol izgubil :huh:

...aja.. na sliki je za prednje kolo....  :P... zato ni olja gor...   :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hajo grebator :ras:

 

zanima me, kašn tržni delež ima mitaska v sloveniji. Pustmo forum, kjer je ena objava ponovlena 300×, tud na cesti/parkplacih jih vidim zmer več. za 180/55-17&120/70-17 bo kmalu začel ukrepat varuh konkurence hehe. fajn bi blo da se konkurenca na njih spravi s cenami, če ne, se bodo gladko podražili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kuga pa ti sam probi, a je ni mel Tone gor pa je bil tud zadovoljen.

ejga dej kšno sliko napopi,da vidm kva ti je ostal od contija:music4:ostalo

A s jo spet ušilu ta prvo mislim, zadna pa še ga jurja dva:bike:......

Nemorš vrjet mi je lih pol prve ostal zdele k je zadnja šla po gobe:yea1:

Do tega seta mi je prvo uničil po bokih zadnja pa skoraj kpl fd in sm pol menjal skoraj vsakič obe.

Je mel pa conti letos vpoklic in mam letos ta svežo gor.Je možno, da so kej spremenil:whistle:pri prednji?

To dol pa sportattack2 gor.

Bemti ,mitas pa spomlad

Roadattack2 pa mislim,da nebom več montiral,no ja morda EVO..

20150928_125111.jpg

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram pohvalit Dunlop Trailsmart, prejšnji tedn bila debata :D

Stestirano v suhem, v dežju dam jim kapo dol. Drži super in vliva zaupanje ter je precizna, odzivna.. v glavnem zadovoljen, Tista natolcevanja kao tisti, oni reko da ni ok ne držijo niti malo :smoke:

Res pa da sma bla skoz dva gor, šlo je pa tud na izpadanje vmes :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Tista natolcevanja kao tisti, oni reko da ni ok ne držijo niti malo 

:smoke:

 

Vzdržljivost (kilometrina) ji je edini problem, drugače dobra guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas čisto sveže, zunaj 16 ° Celzija in držijo kot pribite do tačke :grupni:

 

Tlak sem dal 2,3 spredaj ter 2,7 bar zadaj kot mi je svetoval vulkanizer, proti Dunlop D222 guma pade dosti lepše sama v ovinek ter zelo hitro se prelaga motor iz ene strani na drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mitas čisto sveže, zunaj 16 ° Celzija in držijo kot pribite do tačke :grupni:

 

Tlak sem dal 2,3 spredaj ter 2,7 bar zadaj kot mi je svetoval vulkanizer, proti Dunlop D222 guma pade dosti lepše sama v ovinek ter zelo hitro se prelaga motor iz ene strani na drugo.

Predlagam, da tlak povečaš na 2,5 in 2,9, vsaj iz mojih iskušenj guma zdrži več km, če ma višji tlak, sploh Mitas, ki se hitro malce raztegne in tlak posledično pade. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzdržljivost (kilometrina) ji je edini problem, drugače dobra guma.

To povem iz prve roke najverjetneje drugo leto koliko bo šla :D zaenkrat ima 1500 za sabo, ne vem še nič glede obrabe :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da tlak povečaš na 2,5 in 2,9, vsaj iz mojih iskušenj guma zdrži več km, če ma višji tlak, sploh Mitas, ki se hitro malce raztegne in tlak posledično pade. 

Bom probal, vulkanizer mi je svetoval nasplošno da ko je bolj hladno da spustim za 0,2 bara pritiska ven. Bom probal tudi z 2,5 in 2,9. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če imaš recimo , ko je vroče... napumpano gumo na 2,5 bar... in se drastično shladi v nekaj dneh... ti tlak pade za kako desetinko, dve... torej moraš dopumpati...

...in obratno... sevede...

o tem je že bilo govora. Večkrat. Sicer pa je najbolje, da vsaj na vsake dva tedna kontroliraš tlak... pa se nimaš za kaj sekirati.

To, da Mitas spušča, ko je nova..  :huh: . .... nikad čuo. 

...oz. še bolj nikad čuo... da se stegne. A pa veste za koliko se mora pnevmatika stegnit, da se tlak zmanjša za recimo 0,2 bar?

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

To, da Mitas spušča, ko je nova..  :huh: . .... nikad čuo. 

...oz. še bolj nikad čuo... da se stegne. A pa veste za koliko se mora pnevmatika stegnit, da se tlak zmanjša za recimo 0,2 bar?

 

Ne spušča (uleže, razleze se, al pa kukrkol hočeš) moje izjave so samo odraz dejanskega stanja , lej več kompletov Mitask sm že porabil, mislim da se peti ali 6 že obrača, pa vedno je isto, v par dneh hitro pade tlak, ponavadi za 0,2...predvsem ko je nova prvi mesec predlagam redno kontroliranje vsak teden. 3x sem jo dopolnil (vedno isti padec za 0,2 na teden) nato se zadeva ustavi in mesečno pade za cca 0,1.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: možno....   nisem porajtal...

...ampak mi ni logično, da se uleže - stegne - razleze.... ko pol bi mogla biti že kot balon...  :D .

... poglej primer:

Baba se zredi za 3 kile ( po njenih besedah) ... ampak rit ji pa vsaj 2x večja zgleda...  :eek:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!