Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

... ta zahvala je preprosto izmerljiva s pločevinko zelene barve in narisanimi rogovi....   :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, drmr69 pravi:

so ti všeč :) verjem, nedolgo nazaj sm bil na istem in so mi všeč že 2k km.

So mi vsec :)

Sam bom mel sredino pomoje ornk pobrano pred robom. Ker ovinke drgnem le na dolocenih odsekih, drugje je voznja umirjena tk da bomo vidl kok bo kj zdrzala. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa zgleda malo čudno vozim, pa imam zanimiv problem. Po ene 6000 km je sprednja Conti RA2 EVO na bokih na markerjih (sredina je še ok), zadnja pa na ~ 50% obrabe preko celotne širine :doze: 

Ker bi rad sprobal "čudežne Mitaske" me zanima, a je dobra ideja dati spredaj Mitas SF+, pa pol ko bo zadnja fuč menjati še zadaj... al dam spredaj novo Conti RA2, pa menjam oboje ko bo zadnja šla? Ali pač rečem jebat ga in nekomu za liter Fruca odstopim zadnjo gumo in menjam v kompletu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja opcija je najboljs :) Sem ze dostkrat menjal samo eno gumo, ampak ga ni cez obe novi!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Wakasaki pravi:

kako pa jim kaže po 2k km..koliko cca pričakuješ, da bodo zdržale.

Na kolegovmu supermotu z 50konji po 6000km je ostalo le tole, sicer čez ovink bi še blo sam do ke ne more:lol1:desna stran.jpgleva stran.jpgsredina.jpg

Na polno izkoristu. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jskrablin pravi:

Jaz pa zgleda malo čudno vozim, pa imam zanimiv problem. Po ene 6000 km je sprednja Conti RA2 EVO na bokih na markerjih (sredina je še ok), zadnja pa na ~ 50% obrabe preko celotne širine :doze: 

Ker bi rad sprobal "čudežne Mitaske" me zanima, a je dobra ideja dati spredaj Mitas SF+, pa pol ko bo zadnja fuč menjati še zadaj... al dam spredaj novo Conti RA2, pa menjam oboje ko bo zadnja šla? Ali pač rečem jebat ga in nekomu za liter Fruca odstopim zadnjo gumo in menjam v kompletu?

Sicer že stokrat opevano...in sto različnih mnenj. Nekateri steigo vozijo enake pnevmatike spredaj-zadaj...nekateri vozijo spredaj en ti športnejših kot zadaj istega proizvajalca....nekateri pa gor nataknejo, kar jim tisti trenutek pač pride pod roke...in če vse te ljudi vprašaš....imajo vsi prav... :D

...tudi jaz imam prav, če me vprašaš...da brez skrbi narediš to kombinacijo. ....samo ko natakneš novo prednjo...za štos ustavi po nekaj kilometrih....pošlataj, če se obe lepo segrevata.....če je dež...preskusi oprijem prednje in zadnje pnevmatike (pri čisto mali hutrosti), da boš miren.

...ampak da te pomirim, ima Mitaska izreden grip in hitro ogrevanje...tako da te naj bolj skrbi zadnja...kot pa nova Mitaska spredaj.. :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej je vazn, da mas gumo sploh gor, pol je vazn, da ima profila dovolj, pol se pa neha :D 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Wakasaki pravi:

kako pa jim kaže po 2k km..koliko cca pričakuješ, da bodo zdržale.

Na kolegovmu supermotu z 50konji po 6000km je ostalo le tole, sicer čez ovink bi še blo sam do ke ne more:lol1:desna stran.jpgleva stran.jpgsredina.jpg

Za takole obrabo gume je treba minuto,ali pa dve, brez da bi se sploh kam peljal, naj Profi objavi sliko od tiste Mitaske s katero je 8 let stara serijska Honda naredila na Grobniku 1.36,48 - je pa res,da je za to moral na njej sedeti nekdo z ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vest naj vas peče. Toliko ste propagirali Mitas, da smo jih vsi nabavili. Sumim, da ste dobili kakšen komplet zastonj. Sedaj pa vsak dan kakšen mrtev  na cesti. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka nej dam na svojo mrcino Dunlop Road Smart III ali MIchelin Pilot Road 4/GT? Dunlopke II sem že vozu, III sicer še ne, set istih michleink sem pa tud že zvozu. Malo se nagiban k Dunlop, to pa bolj zato, ker se bom zdej mal bl v dva vozu, pa mi je mal škoda michelink :D, ker v dvoje verjetn prej grejo, dunlopke me pa zato zanimajo, ker so mi II do zdej najmanj zdržale, pa da vidim če so III res kaj boljše :D

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Danilo D pravi:

Ka nej dam na svojo mrcino Dunlop Road Smart III ali MIchelin Pilot Road 4/GT? Dunlopke II sem že vozu, III sicer še ne, set istih michleink sem pa tud že zvozu. Malo se nagiban k Dunlop, to pa bolj zato, ker se bom zdej mal bl v dva vozu, pa mi je mal škoda michelink :D, ker v dvoje verjetn prej grejo, dunlopke me pa zato zanimajo, ker so mi II do zdej najmanj zdržale, pa da vidim če so III res kaj boljše :D

Lepo, da si najdu punco.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ne, če praviš, da se boš bolj u dva vozu? :)Meni je vseeno koga boš vozil, je pa lepše v družbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegica bo mnde nabavla opremo, tk da jo kj zapelem naokol .... je pa fajn kdj vzadej tud koga zapelet kam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Metzeler? :)  Ubistvu je od prijateljice odvisno kok te bo pod rebra suvala....Loh bo tempo tok na izi,da bos rekorde s kkilometrino delal :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Danilo D pravi:

Kolegica bo mnde nabavla opremo, tk da jo kj zapelem naokol .... je pa fajn kdj vzadej tud koga zapelet kam :)

...sej meni je blo tut vedno nerodno rečt, da je to moja punca.

...kolegica pač.....

....če pa sem jo z buzdovanom pretepal na mrtvo, da se je drla in kričala...si je pa bla čist sama kriva...in je bil to čist njen problem... :P

pred 8 urami, Igi Pop pravi:

Vest naj vas peče. Toliko ste propagirali Mitas, da smo jih vsi nabavili. Sumim, da ste dobili kakšen komplet zastonj. Sedaj pa vsak dan kakšen mrtev  na cesti. :hmm:

....upam in mislim, da se hecaš s tole izjavo....

...jaz sem ,mislim da že napisal nekaj v tem stilu, da vsak tu lahko napiše, kar mu paše...oz. opiše svoje izkušnje ali mnenje...in nihče ne sili nikogar, da stori to  in potem celo odgovarja za to.

Če 100 ljudi hvali eno gumo, verjetno pomeni, da je res dobra....če pa se potem neki tretji na podlagi teh mnenj (sam) odloči in kupi te gume in če se  potem zvrne z njo...si je pa verjetno sam kriv....ali pa so bili v igri čisto drugi dejavniki.

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, jskrablin pravi:

Jaz pa zgleda malo čudno vozim, pa imam zanimiv problem. Po ene 6000 km je sprednja Conti RA2 EVO na bokih na markerjih (sredina je še ok), zadnja pa na ~ 50% obrabe preko celotne širine :doze: 

Ker bi rad sprobal "čudežne Mitaske" me zanima, a je dobra ideja dati spredaj Mitas SF+, pa pol ko bo zadnja fuč menjati še zadaj... al dam spredaj novo Conti RA2, pa menjam oboje ko bo zadnja šla? Ali pač rečem jebat ga in nekomu za liter Fruca odstopim zadnjo gumo in menjam v kompletu?

Bolj problematična bi bila menjava zadnje z novo ,prednjo pa pustiš staro . Zadnja Mitaska bo imela zelo dober grip prednja pa ko bo proti koncu manj . Skratka hočem ti povedat da je nova sprednja v tvojem primeru Mitas in zadnja na pol obrabljena CinriRAII kar posrečena kombinacija ,saj za pezdarijo je večkrat kriv zdrs prve in ne zadnje pnevmatike,zadnjo ko začne drset koregiraš od zadnje zavore do sklopke ki ob stisku porazdeli sile in motor neha drseti itd.....(male tajne velikih mađioničara :P) sem že prakticiral to kombinacijo ,ne sicer s omenjenimi znamkami a saj ni važno . Poznam obe CRAIIEVO in Mitas obe zvozil na MTS in Versysu  . V mojem primeru so Conti zdržale večjo kilometrino in so dražje ter so bolj suverene po dežju. Mitaske malo slabše po dežju a boljši grip na suhi cesti ,cenejša in manjša kilometrina .

Seveda je najlepše nataknit nov komplet in je orgazmično ni pa slaba kombinacija ki si jo omenil ,če sem ti kaj pomagal super !

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

...aja pa še tole....paše zraven:

Moje opažanje glede "kolegic, ki so si nabavile opremo".. :D

...Recimo na motožegnanju v Mirni peči:

...prvo leto "kolegico" v novi opremi pripelje na motozbor.... jo nerodno drži za roko...itd....

...naslednje leto ta "kolegica" pride s svojim motorjem...

.... tretje leto jo ni od nikoder :eek:

....tačetrto leto pa pride spet pogledat z vozičkom in flaško mleka v roki...  :D

:jezik:

 

,,, ok... zdaj pa še malo ne offtopic:

...opažanje pri meni pri vožnji v dvoje:
...poraba goriva - manjša

...obraba gume :hmm: ...skoraj ista (vozim ravno tako dinamično, kot če sem solo) ...edino, kar ji roke zvežem na hrbtu, da me ne suva med rebra..  :P

....tako da se ne bi obremenjeval z gumami, ki bi zdržale bolje vožnjo v dvoje... razen, če ne misliš it s "kolegico" na potovanje , kjer bi kruzal bolj po ravninah z višjimi potovalnimi hitrostmi...

 

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Danilo D pravi:

Kolegica bo mnde nabavla opremo, tk da jo kj zapelem naokol .... je pa fajn kdj vzadej tud koga zapelet kam :)

ja ja ...frends with benefits ..predvsem fits..

pred 8 urami, Igi Pop pravi:

Vest naj vas peče. Toliko ste propagirali Mitas, da smo jih vsi nabavili. Sumim, da ste dobili kakšen komplet zastonj. Sedaj pa vsak dan kakšen mrtev  na cesti. :hmm:

jaz jih nisem nabavil .. in vest lahko peče kvečjemu proizvajalca ker ne naredi dimenzij ..

za to trditev - ni mi jasno ma prav nič .. imaš mogoče kakšne uradne podatke katere gume so bile na motorjih , ki so bili udeleženi v nesrečah ? če imaš jih predloži - vse ostalo je prikrito natolcevanje.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tole se pa opravičujem, ker ste resno vzeli. Sem se samo pohecal, ker je bilo o Mitas gumah ogromno govora. Tudi sam sem jih že komentiral in jih imam na motorju in sem zelo zadovoljen.:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Igi Pop pravi:

Za tole se pa opravičujem, ker ste resno vzeli. Sem se samo pohecal, ker je bilo o Mitas gumah ogromno govora. Tudi sam sem jih že komentiral in jih imam na motorju in sem zelo zadovoljen.:blush:

... sej... zato sem tudi tako napisal, da se ne bi še kdo drug vžgal...

.... sej pravim... bolje, da se jest vžgem ( ko sem prijazen) ...kot pa kdo drug.  :D

...aja pa moj požar se najbolje s pivom pogasi...  :jezik:

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

... sej... zato sem tudi tako napisal, da se ne bi še kdo drug vžgal...

.... sej pravim... bolje, da se jest vžgem ( ko sem prijazen) ...kot pa kdo drug.  :D

...aja pa moj požar se najbolje s pivom pogasi...  :jezik:

 

 

Od kdaj pa ti toliko pira spiješ ,namreč v vsaki temi fehtaš pir ,dej rajši Mitaske gor pa se pojdi vozit :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

...aja pa moj požar se najbolje s pivom pogasi...  :jezik:

Sej, pol ti hoče pa človk pivo plačat, ti pa :kava:

Pa sem šel žejen nazaj na šiht.... Gume pa še naprej v denarnici ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, jskrablin pravi:

Jaz pa zgleda malo čudno vozim, pa imam zanimiv problem. Po ene 6000 km je sprednja Conti RA2 EVO na bokih na markerjih (sredina je še ok), zadnja pa na ~ 50% obrabe preko celotne širine :doze: 

Ker bi rad sprobal "čudežne Mitaske" me zanima, a je dobra ideja dati spredaj Mitas SF+, pa pol ko bo zadnja fuč menjati še zadaj... al dam spredaj novo Conti RA2, pa menjam oboje ko bo zadnja šla? Ali pač rečem jebat ga in nekomu za liter Fruca odstopim zadnjo gumo in menjam v kompletu?

kot sm večkrat napisal, ni nobene panike dve različne gume imet na mopedu. Komot lahko daš SF+ spredaj pa zadaj obrabiš RA2.

Celo Korziko sem v taki kombinaciji zvozil (celo ene 3 hitre ovinke). Gume se dobro ujameta med seboj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Od kdaj pa ti toliko pira spiješ ,namreč v vsaki temi fehtaš pir ,dej rajši Mitaske gor pa se pojdi vozit :P

... glej...

...a veš uno anekdoto o plavem uču?

...a veš... ko je Francl na vsake tolko pršu na šiht s plavim učom.... pa ga pol le enkrat vprašajo... zakaj plov uč?

...pa pravi Francl: ja nč.... vprašal sem eno, če bi mi dala za fu..t.

.... ja inn? ...pa ti spet ni dala...ampak šamar dobu..... a pa se ti sploh splača to...k imaš kr naprej plov uč?

Francl: ... ja res velikrat fehtam... pa fašem kak plov uč.... ampak fu..t pa tut dobim včasih....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!