Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 22 minutami, siks pravi:

meni je zadnja mitas na z1000 zdržala dobrih 4,5kkm sprenja pa bo še skoraj za eno zadnjo...

enako zadnja med 4,5-5,5 prva pa 8-9kkm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo Mitaske na Panigaletu :)  

 

Zanimiv opis v posnetku.

 

Nimam tri čiste kako mi je to zdej ratal (ne znam oz ne morem popravit),ampak tadrug posnetek na ER6 sem hotu dat posebi :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Haki pravi:

No men je prejšnjo požrla zima do Č.Kala ko po mrzlem asfaltu ni ravno za prtiskat do roba, vseeno ji ostajam zvest..nov komplet mislim :jezik:  

 

Kako to misliš do roba? Na robovih je še kot nova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Rogerg pravi:

Do roba zmogljivosti motorja oz gas do daske :P

Objestnež :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Igi Pop pravi:

Kako to misliš do roba? Na robovih je še kot nova.

V decembru in januarju sem naredil zadnjih cca 1500-1700km s tisto gumo na relaciji Vipava -Č.kal pri stopinjah med -2 in +6 in se ti zdi pametno gumo preizkušat do skrajnih nagibov, da bi prihranil sredico oz da nebi zgledalo amatersko? :eek:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pred nakupom novega kompleta gum pa me mal zanima ka kj priporocate mam za r1 zdej sm furu dunlop sportsmart 2 do polovice obrabe sm biu  zadovoln pol me je pa kr mal razocarala res da voznje niso glih turisticne ampak  ok... bi dal gor    gp racer d211  smo me zmoti ker je kolegu zdrzala cca 1500km nacin voznje mama prb enak to mi je pa ful premal ker cenovno so pa kr drage  more vsaj zdrzat 3-4kkm mogoce ksn drug proizvajalec da majo kj umes med sportsmart in gp racer?? pa da majo oprijem manj spremenljiv skozi obrabo pnevmatike??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Berem vas kolk je Mitaska cenejša, kolko druge dražje itd... 

Kaj pa strošek montaže? :) Če jo dvakrat vmes menjaš kot sport turing, potem je skoraj malo dražja? :) 

Mitas 157,85€ 

Metzeler Z8 210€ Trenutno imam 13kkm pa še ni blizu indikatorja... Pa ko bo na sredini uničena, še jo lahko podarim kmetu :D da še on naredi kake 2-3kkm po robovih :P 

Sedaj še jo moram videt samo v dežju pri tej obrabi.. Rs2 je kar v "prazno" vrtela pri teh km v mokri podlagi.... 

Ufff bodo kritike :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Matej207 pravi:

Berem vas kolk je Mitaska cenejša, kolko druge dražje itd... 

Kaj pa strošek montaže? :) Če jo dvakrat vmes menjaš kot sport turing, potem je skoraj malo dražja? :) 

Mitas 157,85€ 

Metzeler Z8 210€ Trenutno imam 13kkm pa še ni blizu indikatorja... Pa ko bo na sredini uničena, še jo lahko podarim kmetu :D da še on naredi kake 2-3kkm po robovih :P 

Sedaj še jo moram videt samo v dežju pri tej obrabi.. Rs2 je kar v "prazno" vrtela pri teh km v mokri podlagi.... 

Ufff bodo kritike :D

 

Z8 sm menjal jaz na 9kkm, Mitas na 7kkm, na Z8 mi je sredina ostala, boki so bli hin, pa še nevarna se mi je zdela, o ceni pa raje neb, ker ti očitno veš, ker si vozil obe:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da vidiš razliko v ceni ne rabiš bit ravno "šofer" ... Dovolj ti je če si pismen :P 

Tebe mantrajo boki, pa ti paše mitas, mene sredina pa mi paše nekaj ojačenega... :) 

mi2 bi si lahko gume delila :D:D:D 

sam pravim, manj km pomeni tud večkrat vulkanizer .... Več vulkanizer, več € na gumo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Matej207 pravi:

Da vidiš razliko v ceni ne rabiš bit ravno "šofer" ... Dovolj ti je če si pismen :P 

Tebe mantrajo boki, pa ti paše mitas, mene sredina pa mi paše nekaj ojačenega... :) 

mi2 bi si lahko gume delila :D:D:D 

sam pravim, manj km pomeni tud večkrat vulkanizer .... Več vulkanizer, več € na gumo...

Pa ti si nek znanstvenik al kaj podobnega :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Matej207 pravi:

Da vidiš razliko v ceni ne rabiš bit ravno "šofer" ... Dovolj ti je če si pismen :P 

Tebe mantrajo boki, pa ti paše mitas, mene sredina pa mi paše nekaj ojačenega... :) 

mi2 bi si lahko gume delila :D:D:D 

sam pravim, manj km pomeni tud večkrat vulkanizer .... Več vulkanizer, več € na gumo...

zadnji stavek si preber, zate najbolj pomemben:D

http://motosvet.com/tabla/topic/64-gume-pnevmatike/?page=708#comment-2239708

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)  Ah... Dojče fahrer :)

172€ za 7kkm Mitas 

240€  13+kkm Z8...

Bom res raje Mitas kupil, je ceneje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Matej207 pravi:

Da vidiš razliko v ceni ne rabiš bit ravno "šofer" ... Dovolj ti je če si pismen :P 

Tebe mantrajo boki, pa ti paše mitas, mene sredina pa mi paše nekaj ojačenega... :) 

mi2 bi si lahko gume delila :D:D:D 

sam pravim, manj km pomeni tud večkrat vulkanizer .... Več vulkanizer, več € na gumo...

Enim očitno 50€ razlike v ceni ne predstavlja ovire, meni pa je to 3tanke goriva in kar nekaj lepih kilometrov, tudi oprijem gume je enak do indikatorjev pa še čez:jezik:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Matej207 pravi:

:)  Ah... Dojče fahrer :)

172€ za 7kkm Mitas 

240€  13+kkm Z8...

Bom res raje Mitas kupil, je ceneje :P

nekaj si zamešal, pri meni 9kkm Z8, stavim, da bi ti naredil 10kkm z Mitas, če ne še kaj več, vprašaj Snecera, sta si podobnega stila vožnje po mojem občutku:D, bi ti znal razložit:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, Matej207 said:

:)  Ah... Dojče fahrer :)

172€ za 7kkm Mitas 

240€  13+kkm Z8...

Bom res raje Mitas kupil, je ceneje :P

Ne žali mitaske s primerjavo z Z8 :smoke:

Oprosti ampak oprijem teh ni primerljiv.... 

Z8 je meni osebno nevarna... sploh na gladkem asvaltu.. zavrti kadarkoli hočeš :twak: tej gumi res ne zaupam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, NX650 pravi:

Ne žali mitaske s primerjavo z Z8 :smoke:

Oprosti ampak oprijem teh ni primerljiv.... 

Z8 je meni osebno nevarna... sploh na gladkem asvaltu.. zavrti kadarkoli hočeš :twak: tej gumi res ne zaupam

:OK:Točno tako na MTS sem se skor ubil z temi pnevmatikami ko so šle proti koncu ,sej ko so nove so ble kar solidne ......Mitaska dobro dela od začetka do konca,takšne pnevmatike so za mene edino še Conti in Pirelli  ,a dražje !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...neki vam ni čist jasno....

... frišna guma je kt frišna baba

....bl kt je stara pa obnucana guma....bolj ti gre na živce....( mislim, da ni treba delat primerjave z babo tudi v tem stavku...  :D  )

:P

... zato raj večkrat frišno gumo (za malo manj denarja ( v tem primeru MITAS)) montirat... čeprav te montaža tudi nekaj košta (spet ne bi delal primerjave z "montiranjem" vsakič frišne babe...in tistih nekaj stroškov, ki nastanejo) .... ampak abčutki s frišno so bažanski... (gumo mislim)

:P

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Matej207 pravi:

Berem vas kolk je Mitaska cenejša, kolko druge dražje itd... 

Kaj pa strošek montaže? :) Če jo dvakrat vmes menjaš kot sport turing, potem je skoraj malo dražja? :) 

Mitas 157,85€ 

Metzeler Z8 210€ Trenutno imam 13kkm pa še ni blizu indikatorja... Pa ko bo na sredini uničena, še jo lahko podarim kmetu :D da še on naredi kake 2-3kkm po robovih :P 

Sedaj še jo moram videt samo v dežju pri tej obrabi.. Rs2 je kar v "prazno" vrtela pri teh km v mokri podlagi.... 

Ufff bodo kritike :D

 

zakaj kritike? Izračun je pravilen in ga je potrebno upoštevati. Tudi meni gre na živce vsake 4,5kkm laufat do vulkanizerja, pa vsakokrat 30€ za montažo, vendar jaz z nobeno zadnjo še nisem presegel 10kkm. Čakam pa novo Savino ST gumo s tršo sredico.

Drugi del izračuna je pa počutje na gumi, tuki je pa Sava tudi nekaj vredna v primerjavi z ST gumami, katere mi nikol niso preveč sedle.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... u bistvu tut jaz lažje računam s frišno gumo...   :huh:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!