Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

@renyy - Zadeva je "simpl". Poračunaš kolko stane in zdrži komplet Mitask. In pol, kolko stane in zdrži komplet ST gum. Razlika med kilometrino in stroški materiala ti pove, kaj se splača. Brez lastnega testiranja ne bo šlo.

Katera je prava pa je vprašanje za milijon dolarjev al kak se že reče. Odvisno od voznika, je treba probat in se odločit. Moje osebno mnenje je - Dunlop niti pod razno, Conti RA2 EVO zelo ja, Mitas pride na vrsti ko pobrusim trenuten komplet Contijev.

Popravljeno . Popravil jskrablin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, jskrablin said:

 Moje osebno mnenje je - Dunlop niti pod razno...

Kaj te je tako zmotilo na Dunlopu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, dlicen pravi:

Kaj te je tako zmotilo na Dunlopu?

Zelo so "lene", vsaj za moj način vožnje - zahtevajo precej več tiščanja motorja v ovinek, kot Conti. Isti občutek sem imel na RoadSmart 2 in Qualifier 2. Pri Qualifier je še sprednja tresla, da je bilo kr nevarno krmilo spustit iz rok - je začelo takoj opletati levo-desno. Držijo sicer dovolj dobro zame, Qualifier 2 je v dežju bolj suverena kot RoadSmart 2.

Pol pa sem dal gor Conti RA2 EVO in prvih par deset kilometrov popravljal linije v ovinku, ker motor z njimi preprosto "pade" v zavoj. Mogoče bi komu deloval preveč odzivno (menda so Dunlopke namerno malo bolj lene sorte), meni pa to ustreza.

RoadSmart 2 sem mel na ER6-f, Qualifier 2 in zdaj Conti pa na CB 1300.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo rabim pomoč ali mnenje :D

Continental ContiRoadAttack 2 GT 180/55 ZR 17 M/C (73W) TL Zadaj (Sport Touring)
Continental ContiRoadAttack 2 EVO GT 180/55ZR17 M/C (73W) TL Zadaj (Sport Touring)  

Continental ContiRoadAttack 2 180/55 ZR 17 M/C (73W) TL Zadaj (Sport Touring )

Continental ContiRoadAttack 2 EVO 180/55ZR17 M/C (73W) TL Zadaj (Sport Touring)

DUNLOP 180/55ZR17 (73W) TL SX ROADSMART III SP 

DUNLOP 180/55ZR17 (73W) TL SX ROADSMART III (Zadaj)

Kaj je fora pri conti gumah da je tok različnih oznak GT, EVO, EVO GT. Ker vse te conti so različne cene

Kaj pa pe dunlopu SP ali brez v čem je razlika.  

Kaj predlagate, da nataknem na moped.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Aljaz(gsr) pravi:

Zdravo rabim pomoč ali mnenje :D

Continental ContiRoadAttack 2 GT 180/55 ZR 17 M/C (73W) TL Zadaj (Sport Touring)
Continental ContiRoadAttack 2 EVO GT 180/55ZR17 M/C (73W) TL Zadaj (Sport Touring)  

Continental ContiRoadAttack 2 180/55 ZR 17 M/C (73W) TL Zadaj (Sport Touring )

Continental ContiRoadAttack 2 EVO 180/55ZR17 M/C (73W) TL Zadaj (Sport Touring)

DUNLOP 180/55ZR17 (73W) TL SX ROADSMART III SP 

DUNLOP 180/55ZR17 (73W) TL SX ROADSMART III (Zadaj)

Kaj je fora pri conti gumah da je tok različnih oznak GT, EVO, EVO GT. Ker vse te conti so različne cene

Kaj pa pe dunlopu SP ali brez v čem je razlika.  

Kaj predlagate, da nataknem na moped.

 

 

Jaz osebno conti in sicer, če prav vidim je moped gsr 600.V tem primeru so conti roadattack2 ali evo.

GT je za težje Turing in naked motorje, Evo pa je naslednica 2 z optimiranim oprijemom v mokrem.

http://www.conti-moto.si/pnevmatike-za-motorje/sport-touring/

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Wakasaki pravi:

Jaz osebno conti in sicer, če prav vidim je moped gsr 600.V tem primeru so conti roadattack2 ali evo.

GT je za težje Turing in naked motorje, Evo pa je naslednica 2 z optimiranim oprijemom v mokrem.

http://www.conti-moto.si/pnevmatike-za-motorje/sport-touring/

 

Isto mu bi napisal sam :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wakasaki potem praviš da bi bila tale taprava :D

Continental ContiRoadAttack 2 EVO 180/55ZR17 M/C (73W) TL Zadaj  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Aljaz(gsr) pravi:

Wakasaki potem praviš da bi bila tale taprava :D

Continental ContiRoadAttack 2 EVO 180/55ZR17 M/C (73W) TL Zadaj  

točno tako.

Kaj pa spredaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spredaj mam še zaenkrat dobre dunlopke sportsmart 2.

Ko bodo šle pa proti indikatorju bom pa menju. Pomojem nekje poleti al pa proti koncu sezone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, thumper pravi:

tudi meni so u redu ..  samo s takimi testi si bodo renome samo znižali .. prvo in edino pravilo je - ne testiraj primerjalnih testov , ki jih organizira eden od proizvajalcev .. ni korektno do drugih proizvajalcev še manj pa do kupcev ..

Vem kaj misliš. Ampak sem probal že vse sorte in dejansko se za moj stil vožnje MEZ8 najbolje obnesejo. Edino nad kilometrino nisem najbolj navdušen. Skratka kar se mene tiče, njihov test štima in je verodostojen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Aljaz(gsr) pravi:

Spredaj mam še zaenkrat dobre dunlopke sportsmart 2.

Ko bodo šle pa proti indikatorju bom pa menju. Pomojem nekje poleti al pa proti koncu sezone.

No boš potem videl razliko ,sploh prva je meni bolj pomembna kot zadnja in ContiRoadAttack II EVO je fantastična pnevmatika in edina do zdaj da sem se vozil po dežju brez da bi stiskal anus,daje res suveren občutek .

pred 2 minutami, crasher pravi:

Vem kaj misliš. Ampak sem probal že vse sorte in dejansko se za moj stil vožnje MEZ8 najbolje obnesejo. Edino nad kilometrino nisem najbolj navdušen. Skratka kar se mene tiče, njihov test štima in je verodostojen.

Da lahko podaš takšno oceno moraš zvozit še ostale tipe pnevmatik ki so bile v tem testu z MEZ8 :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kmet2 pravi:

No boš potem videl razliko ,sploh prva je meni bolj pomembna kot zadnja in ContiRoadAttack II EVO je fantastična pnevmatika in edina do zdaj da sem se vozil po dežju brez da bi stiskal anus,daje res suveren občutek .

Da lahko podaš takšno oceno moraš zvozit še ostale tipe pnevmatik ki so bile v tem testu z MEZ8 :)

Probal razen ME01 in Conti. Sicer ne vse s svojim motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Aljaz(gsr) pravi:

Spredaj mam še zaenkrat dobre dunlopke sportsmart 2.

Ko bodo šle pa proti indikatorju bom pa menju. Pomojem nekje poleti al pa proti koncu sezone.

če boš namestil le zadaj novo Conti, nikoli ne pozabi na rabljeno prednjo...pa srečno:bike:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet2 vem da je sprednja zlo pomebna ampak ne vidim poante, da bi jo menju če je še dokaj dosti profila in še ni eno leto stara :D 

Danes se pelu domov iz Mirne in blo preveč cvikanja po ovinkah, zarad zadnje zlizane gume. 

Sem najdu  ContiRoadAttack 2 EVO  za   140€ je to primerna cena ?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, crasher pravi:

Probal razen ME01 in Conti. Sicer ne vse s svojim motorjem.

MEZ8 mel na MTS pa sem bil z Conti veliko bolj zadovoljen ,prvo polovico obrabe sta obe suverene,solidne tudi v dežju . Ko pa se zaćne druga polovica MEZ8 veliko izgubi na kvaliteti napram Conti ki je odlična od začetka do konca .

pred 22 minutami, Aljaz(gsr) pravi:

Kmet2 vem da je sprednja zlo pomebna ampak ne vidim poante, da bi jo menju če je še dokaj dosti profila in še ni eno leto stara :D 

Danes se pelu domov iz Mirne in blo preveč cvikanja po ovinkah, zarad zadnje zlizane gume. 

Sem najdu  ContiRoadAttack 2 EVO  za   140€ je to primerna cena ?

No no ,ko boš zamenjal sem mislil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmet, ti si sigurno poizkusil obe Conti RA in TA. Rad bi vseeno kakšno gumo da se ne "ustraši" kakšnega makedama (zato TA), ali malo slabše ceste, lani nekje v ČG, sem prav klel čez cestno gumo, ko je bolo treba v en kar konkreten razmočen makedamsko/blaten klanec s polno naloženim mopedom rint, sicer je šlo, samo ne vem kaj bi bilo če bi počakal... Mogoče tudi kombinacija spredaj RA, zadaj TA?

 

Mogoče tudi kombinacija zadaj TA, spredaj RA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, rookie007 pravi:

Kako vam uspeva gume po sredini pobrat?

Jaz moram zadnjo menjat, ker nimam profila ob straneh... :(

 

Enostavno, naložen moped, 2 potnika, potovanje z AC,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, u-r-o-s pravi:

Kmet, ti si sigurno poizkusil obe Conti RA in TA. Rad bi vseeno kakšno gumo da se ne "ustraši" kakšnega makedama (zato TA), ali malo slabše ceste, lani nekje v ČG, sem prav klel čez cestno gumo, ko je bolo treba v en kar konkreten razmočen makedamsko/blaten klanec s polno naloženim mopedom rint, sicer je šlo, samo ne vem kaj bi bilo če bi počakal... Mogoče tudi kombinacija spredaj RA, zadaj TA?

 

Mogoče tudi kombinacija zadaj TA, spredaj RA

Sicer nisem Kmet2 pa vseeno... Tudi TA2 ima profila bolj za vzorec, kot pa za kakšno terensko uporabo. Je pa nekaj močnejša in je ne boš tako hitro presekal. Ravno zaradi tega sem si letos omislil TKC70. Pa tudi z njimi ne pričakujem, da bo sam profil kaj rešil na slabih podlagah. Bolj mi je pomembno, da se z njimi ne bom bal bolj veseljaško voziti po kakšnih razritih Mc'Adamih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joker je lepo strnil moje misli :P za podlago ki jo omenjaš bi mogoče ble tudi https://www.liderpnevmatik.si/moto-pnevmatike/heidenau/k60/ jaz sem bil z njimi zelo zadovoljen ,tako na makedamu kot na cesti .

Pnevmatike ,ki jih omenjaš TA in RA so cestne pnevmatike ,čeprav proizvajalci promovirajo TA kot potovalno enduro pnevmatiko je vsaj zame daleč od tega,saj se z njo vozim isto kot z Mitas SF po makedamu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvi vtisi ContiSportAttack 3 so super ... malo drugačen radius v ovinku ima, ampak lima tut po hladnem.

Prvo gumo bo težko zvozt do roba, čeprav sem celo plaču :dry:

bom počaku mal bolj vroč asfalt :jezik:

bom vidu kakšno kilometražo ima ... na dvojki sem delal med 7-8 z zadnjo in cca 14-15 s sprednjo gumo.

:ninja: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!