Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 36 minutami, domi46 pravi:

ima kdo continental sport attack2 gumo? kako se vm kej odnese?

mislim da jih vozi Maus:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 3. 2016 at 18:22, domi46 pravi:

ima kdo continental sport attack2 gumo? kako se vm kej odnese?

Sam sem jih vozil na Suzukiju gsxr 750 k5, lahk ti povem da men je super guma mi je vlivala dost več samozavesti kot pa sport smart 1. Naredil pa sem okrog 2000 kilometrov z njimi pa je zadnja bila še več kot polovico. Tako da vsaj jaz jo priporočam. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 3. 2016 at 8:21, xrider pravi:

Se strinjam da bi moral navesti popolne dimenzije, vendar sem sklepal da se ve katera dimezija ustreza SUZUKI-ju SV1000S se pravi spredaj 120/70 R17, zadaj 180/55 R17, so tako najbolj prodajanje poleg zadnje 190 za te tipe motornih koles vsaj po moji oceni.

GOLDI MOTORSPORT ima AKCIJO: http://www.goldi-motorsport.si/continental-tyres/continental1/akcija-do-15-3-2016

Tako da komplet za moj motor je 175EUR, plačam po predračunu in mi dostavijo domov. Se opravičujem ker nisem navedel vseh podatkov.

a nam boš zaupal DOT na teh akcijskih gumah? ker sem tukaj  zasledil res nizke cene za starejše letnike pa malce dvomim v tako ugodno akcijo ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3/3/2016 at 17:12, Lipstick pravi:

Bolj malo mislm :ras:, ko vozim, zgoraj omenjen organ je omenjen bolj "figurativno", če bi vozili malo bolj ostro in pravočasno ( bolj ostro ) bremzal pred ovinkom, nam nebi ostajala guma po sredini, z še večijimi in različnimi nagibi bi enakomirno izrabljali celo površino boka, kar bi rezultiralo v  bolj okroglo gumo :grupni:.

Ne bo držalo. Na stezi ima recimo moja prednja guma po dveh dneh vožnje (70 krg) na Panonniji ob časih 2:01-2:02  po sredini še črto kjer se vidi odtis kalupa, medtem, ko imajo boki več obrabe. Pri hitri vožnji se zavira tudi v ovinek (za kar rabiš IMHO večja jajca, ker si bistveno bližje limitu za zdrs), in hitrost v ovinku je večja, zato tudi večja obraba. 

Ob 3/6/2016 at 10:10, Wakasaki pravi:

Hja poglejmo, pred ovinkom bremzaš, šaltaš v namišljeno prestavo, nakar položiš motor-usmeriš v želeni smeri in pričneš odpirat gas.

No od tu pa vse dokler skoraj ne poravnaš motorja trga prednjo gumo.Namreč mislim, da ves čas pospeševanja, ko je motor položen prednj guma drži tvojo želeno smer....

Po tvoji teoriji bi šel po "kolenu" po zadnji in imel prednjo v luft 

Ja, se da. Če je nagib primeren (na kolenu si lahko pri nagibu 60 stopinj ali pa pri 30),  ob dovolj velikem pospeševanju pnevmatika zapusti asfalt. Smer pospeševanja je pa določena, in je ne moreš spremenit, dokler prednja guam ponovno ne sreča tal.

 

Ob 3/6/2016 at 10:36, Kmet2 pravi:

Preizkusi ta shit  na magistralki .....

P.s. pa ne vem če si ravno primeren se primerjat z fanti iz moto GP in njihovimi motorji ......:D al se motim .....

Nima veze, fizika je za vse enaka ;) (znanje in oprema sta pa variabilna faktorja :P)

se mi ne da ravno iskat, evo recimo en home made varianto

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, svobodnaptica01 pravi:

Ne bo držalo. Na stezi ima recimo moja prednja guma po dveh dneh vožnje (70 krg) na Panonniji ob časih 2:01-2:02  po sredini še črto kjer se vidi odtis kalupa, medtem, ko imajo boki več obrabe. Pri hitri vožnji se zavira tudi v ovinek (za kar rabiš IMHO večja jajca, ker si bistveno bližje limitu za zdrs), in hitrost v ovinku je večja, zato tudi večja obraba. 

Ja, se da. Če je nagib primeren (na kolenu si lahko pri nagibu 60 stopinj ali pa pri 30),  ob dovolj velikem pospeševanju pnevmatika zapusti asfalt. Smer pospeševanja je pa določena, in je ne moreš spremenit, dokler prednja guam ponovno ne sreča tal.

 

Nima veze, fizika je za vse enaka ;) (znanje in oprema sta pa variabilna faktorja :P)

se mi ne da ravno iskat, evo recimo en home made varianto

 

No jatz toliko znanja nimam pa imam dober motor in opremo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, svobodnaptica01 pravi:

Ne bo držalo. Na stezi ima recimo moja prednja guma po dveh dneh vožnje (70 krg) na Panonniji ob časih 2:01-2:02  po sredini še črto kjer se vidi odtis kalupa, medtem, ko imajo boki več obrabe. Pri hitri vožnji se zavira tudi v ovinek (za kar rabiš IMHO večja jajca, ker si bistveno bližje limitu za zdrs), in hitrost v ovinku je večja, zato tudi večja obraba. 

Ja, se da. Če je nagib primeren (na kolenu si lahko pri nagibu 60 stopinj ali pa pri 30),  ob dovolj velikem pospeševanju pnevmatika zapusti asfalt. Smer pospeševanja je pa določena, in je ne moreš spremenit, dokler prednja guam ponovno ne sreča tal.

 

Nima veze, fizika je za vse enaka ;) (znanje in oprema sta pa variabilna faktorja :P)

se mi ne da ravno iskat, evo recimo en home made varianto

 

Da gre prednja guma v luft v temenu-apexu-ovinka končaš......kjer pač končaš...

Ja ko pa se ovinek zaključuje in je smer "naciljana" pa vrjamem da ni problem...

Vrjamem,da je tvoje znanje vožnje veliko večje od mojega ampak .....ipak sredi ovinka na zadnga pa dokonca okol ovinka pa gasaaaa sori ne gre mi skupi- fizika....loh pa sm jst čudn

V videu je jasno da je zaključil ovinek ko je odlepil prvo gumo od tal...

Samo moje mnenje:bike::bike::bike::bike:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Wakasaki pravi:

Da gre prednja guma v luft v temenu-apexu-ovinka končaš......kjer pač končaš...

Ja ko pa se ovinek zaključuje in je smer "naciljana" pa vrjamem da ni problem...

Vrjamem,da je tvoje znanje vožnje veliko večje od mojega ampak .....ipak sredi ovinka na zadnga pa dokonca okol ovinka pa gasaaaa sori ne gre mi skupi- fizika....loh pa sm jst čudn

V videu je jasno da je zaključil ovinek ko je odlepil prvo gumo od tal...

Samo moje mnenje:bike::bike::bike::bike:

:nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, lajbn pravi:

že 5 dni nič novega napisanega :hmm:

Da niste končno odkrili najbulšejših in ni več kaj napisat :?

naslednji petek nataknem ContiSportAttack 3 :jezik:

pa naum nubenmu povedu :ras:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, lajbn pravi:

že 5 dni nič novega napisanega :hmm:

Da niste končno odkrili najbulšejših in ni več kaj napisat :?

A ti nič ne prebereš?

Gume - Mitas

Motor - Versys

itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, maus pravi:

naslednji petek nataknem ContiSportAttack 3 :jezik:

pa naum nubenmu povedu :ras:

kje kupil koliko plačal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Wakasaki pravi:

kje kupil koliko plačal?

men jih bodo nabavl in zmontiral v Elisi ... kok bo .. kaj pa vem ... sj ni važn, glaun da jih bom meu :P

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, lajbn pravi:

že 5 dni nič novega napisanega :hmm:

Da niste končno odkrili najbulšejših in ni več kaj napisat :?

a, ampak sam tebi pove:

najbulše gume so:

NOVE :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če se kdo odloča za nakup Pirelli supercorse v2.  Meni do sedaj najboljša guma grem na 3 komplet.  Oprijem odličen tudi sedaj....  Obraba dobra glede na stil voznje in tudi veckrat v dvoje... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! 

Ima kdo spredaj roadsmart 1 in zadaj 2?

Kupil sem lani sprednjo, letos moram zadnjo in me vulkanizer prepričuje, da brez problema dam to kombinacijo... 

Mnenja? 

Lp alex 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, rookie007 pravi:

Živjo! 

Ima kdo spredaj roadsmart 1 in zadaj 2?

Kupil sem lani sprednjo, letos moram zadnjo in me vulkanizer prepričuje, da brez problema dam to kombinacijo... 

Mnenja? 

Lp alex 

brez problema. 

Prva guma ni enaka zadnji, vsaka ma svoje delo in svoj način reagiranja. Poleg tega sta obe sporttouring segment. Celo proizvajalec je isti. RS2 je itak naslednica RS1.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, bo ok zadaj RS2, spredaj RS1?

Tako sem te razumel, Dami34

Popravljeno . Popravil rookie007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, rookie007 pravi:

Torej, bo ok zadaj RS2, spredaj RS1?

Tako sem te razumel, Dami34

Tako je, ne boš čutil nobene razlike. Jaz sem vozil vse žive kombinacije, pa ni bilo neke panike. Vsekakor je pa bolje da je prva guma tista, ki naj bi bila "rang višje" kot pa zadnja. Recimo prva Hypersport, zadnja pa sporttouring. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 3. 2016 at 6:46, Wakasaki pravi:

kje kupil koliko plačal?

Danes v Bomag d.o.o 229€ z ddv,180/55/17,120/7017

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!