Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Gume se dobro ujameta med seboj.

če se lovita, je u redu, če se ujameta, je pa lahko problem .... štekaš :P

Pravkar, Zivnorc pravi:

...

Francl: ... ja res velikrat fehtam... pa fašem kak plov uč.... ampak fu..t pa tut dobim včasih....

za brazgotine tut fehtaš :?

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

če se lovita, je u redu, če se ujameta, je pa lahko problem .... štekaš :P

 

 

če hočeš da zadnja prvo ujame, se moraš s kako Xsaro dogovrit. 

Ujemanja ne priporočam :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Profi pravi:

Ena slika , ko je šla na Grobniku dol z motorja in ena ko je šla na drug motor za po cesti (da se ne dela škoda iz tako dobre gume)014.JPG014.JPG

jah...grobnik je pač gumožder...

mam novo....sprednjo....:-) zadnja pa še pride...

20160407_111347.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Ciko86 pravi:

Na koliko pa je bila napumpana?koliko prevozenih krogov?

Naredila je nekako toliko, kot ena dirkalna kvalifikacijska guma. Koliko je bila pumpana ni vredno pisat, saj je zmes itak premehka in bi kdo, kot je na tem forumu v navadi, narobe razumel in mislil, da se tudi normalne Mitaske lahko tako pumpa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Profi pravi:

 normalne Mitaske

Če prav razumem tip mitaske na sliki ni enak mitaski ki jo kupim pri X vulkanizerju?

Ali je mišljeno za "normalno" cestno uporabo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sva se s širnikom pogovarjala in pravi, da je baje v pripravi ST mitaska in ne race... ne vem...trail modela pa tudi zaenkrat še nima na zalogi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da bodo z novimi vrstami mitask unicili 'car' mitaske. V ST segmentu je mali milijon konkurencnih gum, v sport segmentu pravtako. 

Razen ce bo ST guma se ene 30e cenejsa od SportForce.

'sportna' guma more bit pa cca podobna cena kot SF ker ce bo cca 200e par potem osebno raje dodam se 20,30e pa imam conti sa3 ali pa sa2 za podobno ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"čar" mitask je predvsem v ugodnem razmerju med plačanim in dobljenim...če bodo želeli tudi v drugih segmentih "čar" obdržati, bodo morali cenovno politiko pač tako nastavit...poleg seveda solidnih zmogljivosti samih gum...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, no_name pravi:

Če prav razumem tip mitaske na sliki ni enak mitaski ki jo kupim pri X vulkanizerju?

Ali je mišljeno za "normalno" cestno uporabo?

Čisto prav razumeš,  zmes v tej gumi je drugačna kot pri takih ki se kupijo, ampak vse ostalo je pa isto.

Kupiti se pa take gume zaenkrat še ne da.

Popravljeno . Popravil Profi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...temu se strokovno reče nadaljni razvoj...  :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv test ST gum. Rezultat nekje pričakovan. Vsekakor gre verjeti, glede na ugledno firmo kot je MCN.

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ukica pravi:

mislim da bodo z novimi vrstami mitask unicili 'car' mitaske. V ST segmentu je mali milijon konkurencnih gum, v sport segmentu pravtako. 

Razen ce bo ST guma se ene 30e cenejsa od SportForce.

'sportna' guma more bit pa cca podobna cena kot SF ker ce bo cca 200e par potem osebno raje dodam se 20,30e pa imam conti sa3 ali pa sa2 za podobno ceno.

če bo ST MItas guma, samo izboljšana SF+ s tršo sredico zmagajo (boki pa naj ostanejo isti). Vsaj tisti ki sedaj naredimo s SF+ 4-5kkm, bomo sugurno posegli po nji.

Če špekuliram 190/50/17 je cca 100€, konkurenčne ST gume pa 140€ (ali več), potem sem pripravljen plačat tudi 20€ več za Mitas. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami se strinjam, ampak ce bo pa sportna mitaska cca 2003, bom pa raje dal 225e za conti sa3..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ukica pravi:

Dami se strinjam, ampak ce bo pa sportna mitaska cca 2003, bom pa raje dal 225e za conti sa3..

ja, to se pa jaz tudi strinjam. Je pa pri meni matematika okrog gum tašnale:

zadovoljstvo in oprijem: 40% odločitve za nakup

cena: 30% odločitve za nakup

kilometrina: 30% odločitve za nakup

Mitas prva, je absolutna zmagovalka. Z nobeno nisem dosegel 9000km, in počutje na nji zaupanje odlično. ST so pa vse po vrsti prve zanič, kar se mojega stila vožnje tiče.

Mitas zadnja: dovolj dober oprijem, dovolj dobra cena, žal nizka kilometrina. Konkurenca BT16pro skoraj ista cena in isti prevoženi kmji. Z ST gumami naredim nekoliko več, a manj zadovoljen.

Zato me res interesira Mitas s trdo sredico, pa enakimi boki.

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hočemo mitas sf+ s tršo sredico in enakimi boki na zadnji za enako ceno kot zdaj....

kdo bo prenesel sporočilo do vodilnih v savi?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, siks pravi:

hočemo mitas sf+ s tršo sredico in enakimi boki na zadnji za enako ceno kot zdaj....

kdo bo prenesel sporočilo do vodilnih v savi?!

referendum :O

...

zaenkrat CSA3 dela in lima na pouno ... cca 1500 km pa se še vedno pozna napis na sredini tekalne površine :010

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

referendum :O

...

zaenkrat CSA3 dela in lima na pouno ... cca 1500 km pa se še vedno pozna napis na sredini tekalne površine :010

 

isto kot mitas :-) sam cenej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, siks pravi:

isto kot mitas :-) sam cenej...

nism tok bogat, da bi ceneje kupoval :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja.mehanik pr širniku je rekel, da krajtlihi (beri:avstrijci) še niso spoznali mitas alpa še ne zaupajo...nak kr oni tadrage kupujejo...slovenceljni bomo pa mitas...:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabim nasvet,katero ST gumo nataknit na gsx 650f,do sedaj sem imel gor, rs2 in nisem najbolj zadovoljen,sicer je zdržala je 11kkm.Kakšne imate izkušnje z Pirelli Diablo Strada??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, mopek pravi:

Rabim nasvet,katero ST gumo nataknit na gsx 650f,do sedaj sem imel gor, rs2 in nisem najbolj zadovoljen,sicer je zdržala je 11kkm.Kakšne imate izkušnje z Pirelli Diablo Strada??

Kaj te je pa zmotilo pri RS2?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Ervin93 pravi:

Kaj te je pa zmotilo pri RS2?

Oprijem ni najboljši,sem imel 2x precej sreče, zdrs zadnje,ko je zelo segreta, imel občutek kot ,da je napol prazna...,v glavnem ni to to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, mopek pravi:

Rabim nasvet,katero ST gumo nataknit na gsx 650f,do sedaj sem imel gor, rs2 in nisem najbolj zadovoljen,sicer je zdržala je 11kkm.Kakšne imate izkušnje z Pirelli Diablo Strada??

test Pirelli Diablo Strada
http://moto.avtomanija.com/default.asp?rb=6&id=84

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!