Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ma tudi te bodo ok, če res narediš 20% po neasfaltu. Ampak to ti bo jasno šele, ko jih boš dal gor. Grip je objektiven, ampak občutek je subjektiven.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Greencaj pravi:

L. 2007

:hmm:

...a pa glih ta letnik..  :slap:

.... dej Snecerja vpraši raj..  :D

:P

... p.s.  mal te hecam..  :P

... lej.. tko kot pravi dlicen .... vzemi gumo za na cesto... ker to res ni glih ravno off road.  Pa tistih 20% off road je verjetno bolj 2-3% (malo poglej na km števec, koliko prevoziš po asfaltu in koliko po makadamu, pa boš videl, da si verjetno preveč napisal, oz. ocenil).

Torej:

Jaz bi dal absolutno cestne gume, ranga ST. ... torej Mitas    :jezik: (hec)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Greencaj pravi:

Sem vprašal, rekel mi je da nima cajta, ker ima polno trgovino in da naj pogledam na net. Sem jim pisal email in mi je predlagal METZELER TOURANCE NEXT  in sem vprašal še vas za mnenje....

a to misliš te  China Metzelerke :OK:

13015188_1763014343931673_55419488724754

13015435_1763014323931675_26303788245481

fajn gume, meu Z8 3x, prvič, zadnjič in nikol več:lol1:

p.s. posluš vulkanizerja, ti bo točno povedu, na katerih ma največ marže:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... točno tako.

... tudi jaz imel Metzeler M5 .... isto 3x.

...in pa Z6 ... tudi 3x

...prvič, zadnjič in nikoli več...  :D

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

... točno tako.

... tudi jaz imel Metzeler M5 .... isto 3x.

...in pa Z6 ... tudi 3x

...prvič, zadnjič in nikoli več...  :D

 

metzeler lasertec in M2 - šeskrat ..pi** j** *****a  :angryrant1::angryrant2::headbang:   ... dvkrat prvič , dvakrat zadnjič in dvakrat nikoli več ... se Imam preveč rad da bi kupoval te gume , ki so 25% dražje pa 70% slabše..še 7 let stara vee rubber je bila bolša - se je po 300km zvozila toliko , da je pozimi držala s Trojan dol nekih 90 čez ovinke...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel na isti enduri obe, tourance in next. Next mi sploh niso ble všeč, ker so drsele preveč pa še krajša kilometrina je bla, da pa na mokrem sploh ne omenjam kako stresne so ble next...

Btw a metzeler tudi M7rr so na čajni narejene?? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Hytech pravi:

Sem imel na isti enduri obe, tourance in next. Next mi sploh niso ble všeč, ker so drsele preveč pa še krajša kilometrina je bla, da pa na mokrem sploh ne omenjam kako stresne so ble next...

Btw a metzeler tudi M7rr so na čajni narejene?? 

Evo , to isto sem mu razložil in napisal za te pnevmatike, ne razumem, da mu je odsvetoval ContiTrail !! in ponudli isti segment samo veliko slabše pnevmatike, govorim iz izkušenj ....Metzeler  isto 3x ;)

Bi mu lahko še kaj svetoval, samo ob takem tonu  kot ga je pokazal ne sodelujem več, vrjetno bo prodajalec ki pa po vsem povrhu še motorist ni več vedel o gumah kot uporabnik .....no vseno, pomagajte fantu, je cool dec , hvala za kavo Greencaj :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Kmet2 said:

Evo , to isto sem mu razložil in napisal za te pnevmatike, ne razumem, da mu je odsvetoval ContiTrail !! in ponudli isti segment samo veliko slabše pnevmatike, govorim iz izkušenj ....Metzeler  isto 3x ;)

Bi mu lahko še kaj svetoval, samo ob takem tonu  kot ga je pokazal ne sodelujem več, vrjetno bo prodajalec ki pa po vsem povrhu še motorist ni več vedel o gumah kot uporabnik .....no vseno, pomagajte fantu, je cool dec , hvala za kavo Greencaj :)

Hehe :) Kafeta nisem plačal jaz na koncu ... me Dami ni pustil.

No ma sej, je pogovor na Vikiju vseeno razčistu par stvari. ST gume bom dal gor, verjetno Mitas in to bo to za to sezono. Bom vidu kako se odnesejo in vedu za drugo leto malo bolj kaj rabim.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam Mitas ni ST, da ne bo pomote.

ST so: dunlop Rodsmart 1,2,3 bridgestone T30, bt23, bt21, pirelli angel GT, angel ST, conti roadattack 1,2 in evo....metzeler Z8, in še kup drugih. 

Vsak proizvajalec ima www stran in lepo vse na nji napisano. Večina jih tudi ima konfigurator, kamor vpišeš svoj model mopeda in ti vrže kaj svetujejo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, DAMI34 pravi:

Sam Mitas ni ST, da ne bo pomote.

ST so: dunlop Rodsmart 1,2,3 bridgestone T30, bt23, bt21, pirelli angel GT, angel ST, conti roadattack 1,2 in evo....metzeler Z8, in še kup drugih. 

Vsak proizvajalec ima www stran in lepo vse na nji napisano. Večina jih tudi ima konfigurator, kamor vpišeš svoj model mopeda in ti vrže kaj svetujejo.

Je nova Terraforce R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Sam Mitas ni ST, da ne bo pomote.

ST so: dunlop Rodsmart 1,2,3 bridgestone T30, bt23, bt21, pirelli angel GT, angel ST, conti roadattack 1,2 in evo....metzeler Z8, in še kup drugih. 

Vsak proizvajalec ima www stran in lepo vse na nji napisano. Večina jih tudi ima konfigurator, kamor vpišeš svoj model mopeda in ti vrže kaj svetujejo.

Moja je st :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, 5413lvl3145 pravi:

To ima vsaj še 1000km v sebi. 

 

Če bi smel malo svetovat, bi bilo dobro malo scentrirat, brez zna mačlek trest   :cool: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, builder pravi:

a to misliš te  China Metzelerke :OK:

fajn gume, meu Z8 3x, prvič, zadnjič in nikol več:lol1:

p.s. posluš vulkanizerja, ti bo točno povedu, na katerih ma največ marže:P

slajdke :O ... sj na dirkališću tut s slajdkam vozjo :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, u-r-o-s pravi:

Je nova Terraforce R

Ni ST, ampak "dual purpose", ki jo pa res lahko uporabiš kot ST pnevmatiko. Zna bit zanimiva. Žal še ni vse mer.

pred 12 urami, Snecer pravi:

Moja je st :)

Ti si ST, pol te pa guma kopira :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprej vsem lep pozdrav,

zdaj pa me zanima vaše mnenje glede gum za Yamaho XJ6n.

Vrjamem, da je blo že ogromno napisanega na teh 724 straneh ampak bom vseeno še enkrat vprašal. Kaj kupiti?

90% imam mestne vožnje do službe, ostalo pa je vikend izleti in kakšno "naganjanje".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, iNobody pravi:

Naprej vsem lep pozdrav,

zdaj pa me zanima vaše mnenje glede gum za Yamaho XJ6n.

Vrjamem, da je blo že ogromno napisanega na teh 724 straneh ampak bom vseeno še enkrat vprašal. Kaj kupiti?

90% imam mestne vožnje do službe, ostalo pa je vikend izleti in kakšno "naganjanje".

Mnenje ti lahko podam če me vprašaš kaj mislim o določeni pnevmatiki. 

Lahko ti pa svetujem o pnevmatikah za katere vem da so v redu .......Mitas je super oprijem in ugodna cena, ContiRoadAttackII EVO je dražja, prav tako super oprijem in vzdržlivejša ......pnevmatik je pa mali miljon za tvoj motor od znamk do modelov ....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, iNobody pravi:

Naprej vsem lep pozdrav,

zdaj pa me zanima vaše mnenje glede gum za Yamaho XJ6n.

Vrjamem, da je blo že ogromno napisanega na teh 724 straneh ampak bom vseeno še enkrat vprašal. Kaj kupiti?

90% imam mestne vožnje do službe, ostalo pa je vikend izleti in kakšno "naganjanje".

bolj potovalne: dunlop roadsmart, bridgestone t30

bolj športne: mitas sporforce+

V bistvu, bilokatere, na tebi je ali hoče oglromne kilometrine ali bolj športno gumo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, DAMI34 pravi:

Ni ST, ampak "dual purpose", ki jo pa res lahko uporabiš kot ST pnevmatiko. Zna bit zanimiva. Žal še ni vse mer.

Ti si ST, pol te pa guma kopira :P

ST :)

WP_20160422_071.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 4. 2016 at 11:10, dAlencc87 pravi:

aja še to bi te vprašov..a crke na gumah si pobarval al so original bele barve?k full lepo zgleda..

Crke sem pobarval z belim pisalom kateri je namenjen pisanju po gumi..

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, iNobody pravi:

Naprej vsem lep pozdrav,

zdaj pa me zanima vaše mnenje glede gum za Yamaho XJ6n.

Vrjamem, da je blo že ogromno napisanega na teh 724 straneh ampak bom vseeno še enkrat vprašal. Kaj kupiti?

90% imam mestne vožnje do službe, ostalo pa je vikend izleti in kakšno "naganjanje".

allround - avon roadrider ... glede na to - če prav razumem se voziš v službo - conti trail attack ali pa soroden profil pirelli ali mitas soft road enduro guma ..mogoče celo conti tkc 70...road attack mogoče ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!