Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ob ‎21‎.‎4‎.‎2016 at 9:47, Greencaj pravi:

Jup,

trenutno gledam METZELER TOURANCE NEXT. Ima kdo kake izkušnje z njimi? Review je uredu, ma na koncu koncev so vedno pozitivno naravnani :)

nabavi st in si zmagal

 

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Bostjan Lapajne pravi:

A ni ta gume samo za pilote?

bolj za brezpilotna letala k pilot jo je solidno  fasal ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim za mnenje glede spodnjih dveh "budget" variant:

- Mitas SF+

- Continental ContiMontion

Cenovno sta obe gumi tam-tam.

O Mitasu itak vemo "vse", kaj za ena reč pa je ta Contijev "budget" model. Kakšne izkušnje?

Disclaimer:

Moped R1200R (2011) za kakšnih 5.000 km letno.

S prvovgradnimi Metzeler Z8 narejenih dobrih 16 kkm in še niso obrabljene do markerjev. Zaradi starosti 5 let bi pa vseeno nataknil kaj novejšega, pa nisem imel še kakšnih zdrsov.

OK, moj stil vožnje je pač tak, da je na zadnji gumi do roba vseeno slab cm nedotaknjene površine in stopalke so tudi še osnovnih dimenzij.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Sale pravi:

Prosim za mnenje glede spodnjih dveh "budget" variant:

- Mitas SF+

- Continental ContiMontion

Cenovno sta obe gumi tam-tam.

O Mitasu itak vemo "vse", kaj za ena reč pa je ta Contijev "budget" model. Kakšne izkušnje?

Disclaimer:

Moped R1200R (2011) za kakšnih 5.000 km letno.

S prvovgradnimi Metzeler Z8 narejenih dobrih 16 kkm in še niso obrabljene do markerjev. Zaradi starosti 5 let bi pa vseeno nataknil kaj novejšega, pa nisem imel še kakšnih zdrsov.

OK, moj stil vožnje je pač tak, da je na zadnji gumi do roba vseeno slab cm nedotaknjene površine in stopalke so tudi še osnovnih dimenzij.

 

 

mislim, da sam veš odgovor na tole

 

Mitas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Sale pravi:

Prosim za mnenje glede spodnjih dveh "budget" variant:

- Mitas SF+

- Continental ContiMontion

Cenovno sta obe gumi tam-tam.

O Mitasu itak vemo "vse", kaj za ena reč pa je ta Contijev "budget" model. Kakšne izkušnje?

Disclaimer:

Moped R1200R (2011) za kakšnih 5.000 km letno.

S prvovgradnimi Metzeler Z8 narejenih dobrih 16 kkm in še niso obrabljene do markerjev. Zaradi starosti 5 let bi pa vseeno nataknil kaj novejšega, pa nisem imel še kakšnih zdrsov.

OK, moj stil vožnje je pač tak, da je na zadnji gumi do roba vseeno slab cm nedotaknjene površine in stopalke so tudi še osnovnih dimenzij.

 

 

obvezno nekaj s tršo sredino:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, builder pravi:

obvezno nekaj s tršo sredino:P

moja ma tut rada trdo :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, builder pravi:

zdej je to jeba, ker nisi več v gipsu:jezik:

jeba non stop , pokrivam izgubo za nazaj :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, builder pravi:

sam da zdej ni več trdo, to je jeba:P

ja mal na trdo gre, po dougem času spet :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Imam vprašanje, in sicer za multistrado iščem gume pa me zanima če ima kdo kake izkušnje katere bi mi priporočal?

Nov je opremljen z pirelli scorpion, zdržale so mi dobrih 5000km se pravi se kar hitro obrabijo, rabim šport turing gumo pa se odločam katero izbrat?

In glede nato da bo zadnja guma odslužia svoje, sprednja pa še je dobra me zanima če moreš imeti obe gumi enakega proizvajalca, ali lahko pustim spredaj pirelli scorpion, zadaj pa Metzeler npr? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, symdriver pravi:

Pozdravljeni!

 

Imam vprašanje, in sicer za multistrado iščem gume pa me zanima če ima kdo kake izkušnje katere bi mi priporočal?

Nov je opremljen z pirelli scorpion, zdržale so mi dobrih 5000km se pravi se kar hitro obrabijo, rabim šport turing gumo pa se odločam katero izbrat?

In glede nato da bo zadnja guma odslužia svoje, sprednja pa še je dobra me zanima če moreš imeti obe gumi enakega proizvajalca, ali lahko pustim spredaj pirelli scorpion, zadaj pa Metzeler npr? 

 

Jaz sem mel prvo gor Z8 in mi ni bila všeč!! Zadovoljen sem bil z Conti Road Attack II EVO  , te ti bodo zdržale kakšnega jurja več  kot Pirelli Scorpion, jaz sem z njimi naredil 6kkm. Metzeler pa ti bo zdržal še vsaj 1-2kkm več kot Conti samo ni primerjave po dežju in oprijemu ko pride pnevmatika pod 50%,  se veliko bolje se odreže Conti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

rabim mnenje o Pirelli diablo strada,razmišljam, da jo dam gor(gsx 650 f),zanima me primerjava z rs2,katero sem imel sedaj gor.

 

lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kmet2 pravi:

Jaz sem mel prvo gor Z8 in mi ni bila všeč!! Zadovoljen sem bil z Conti Road Attack II EVO  , te ti bodo zdržale kakšnega jurja več  kot Pirelli Scorpion, jaz sem z njimi naredil 6kkm. Metzeler pa ti bo zdržal še vsaj 1-2kkm več kot Conti samo ni primerjave po dežju in oprijemu ko pride pnevmatika pod 50%,  se veliko bolje se odreže Conti !

pa na pirelii Angel GT ne pozabi. Jaz jih imam na svojem (kot prvovgradnja), kilometrina je solidna, oprijem pa tudi. In seveda, prva je lahko drugega proizvajalca kot zadnja.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 23. 3. 2016 at 23:10, 5413lvl3145 pravi:

To je bil odraz žalosti, ko sem videl da nimam kam parkirat : D

..in deloma zaradi notranjega straha pred socializiranjem :ninja: če vidim da kdo sedi, raje zbežim pa se nekam med drevesa gor postavim.

Ja morem priznat da ga ni čez črn motor, razen če je flekasto neon : D

Bom zbral pogum pa se naslednjič ustavim.

 

Drugače pa on topic, mogoče sem res malo nor ampak... me vleče da bi morda... morda pa le vzel še en komplet S20? Pač malo bi merkal, da bi jo bolj smotrno pokoristil...

Kaj bi bilo ekvivalent tej gumi, kakšen Pirelli SC?

Provaj R10  pa boš videl kaj je guma samo kilometri so bolj žalost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, mopek pravi:

Oj,

rabim mnenje o Pirelli diablo strada,razmišljam, da jo dam gor(gsx 650 f),zanima me primerjava z rs2,katero sem imel sedaj gor.

 

lp

 

guma je super touring guma z nekaj ampak le nekaj sport gena in boljša kot rs2-moje mnenje

V suhem pelje in drži odlično, ampak ni pa sposobna preganjanja iz ovinka v ovinek v nedogled lahko grdo zdrsne brez opozorila.

Odlično prebavlja avtoceste.

V mokrem pa zmore več kot nas večina upa.

Kilometrina je pa na touring stilu cca 10000km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

pa na pirelii Angel GT ne pozabi. Jaz jih imam na svojem (kot prvovgradnja), kilometrina je solidna, oprijem pa tudi. In seveda, prva je lahko drugega proizvajalca kot zadnja.

Nisem pozabil , samo nisem znalac in je ne morem komentirat , ker je nisem vozil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!