Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Tale bo zihr 30.000 km nardila. :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob nabavi sem na karjoli dobil nove gume in sicer

metzeler tourance  http://www.metzeler.com/site/uk/products/tyres-catalogue/Tourance.html

Kolikor sem prebral, ste predvsem živahni driverji jo ocenili kot nevredno zaupanja predvsem v mokrem.

Obrnil sem 1-2kkm pa nisem zaznal nekih takih groznih nepravilnosti, res pa da se z gosko še spoznavava

Res pa ste nekateri napisali, da je kot nova ok po polovici obrabe pa obup.

Naslednja vem kaj bo, conti al pa pirelli ampak te pa verjetno za znucat so, ko pa bojo ga začele kej srat pa v kanto...

 

hvala za mnenja

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Wakasaki said:

ob nabavi sem na karjoli dobil nove gume in sicer

metzeler tourance  http://www.metzeler.com/site/uk/products/tyres-catalogue/Tourance.html

Kolikor sem prebral, ste predvsem živahni driverji jo ocenili kot nevredno zaupanja predvsem v mokrem.

Obrnil sem 1-2kkm pa nisem zaznal nekih takih groznih nepravilnosti, res pa da se z gosko še spoznavava

Res pa ste nekateri napisali, da je kot nova ok po polovici obrabe pa obup.

Naslednja vem kaj bo, conti al pa pirelli ampak te pa verjetno za znucat so, ko pa bojo ga začele kej srat pa v kanto...

 

hvala za mnenja

 

 

točno kot si napisal.vozi, če se ti zamerijo, vrž u kanto. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Wakasaki said:

ob nabavi sem na karjoli dobil nove gume in sicer

metzeler tourance  http://www.metzeler.com/site/uk/products/tyres-catalogue/Tourance.html

Kolikor sem prebral, ste predvsem živahni driverji jo ocenili kot nevredno zaupanja predvsem v mokrem.

Obrnil sem 1-2kkm pa nisem zaznal nekih takih groznih nepravilnosti, res pa da se z gosko še spoznavava

Res pa ste nekateri napisali, da je kot nova ok po polovici obrabe pa obup.

Naslednja vem kaj bo, conti al pa pirelli ampak te pa verjetno za znucat so, ko pa bojo ga začele kej srat pa v kanto...

 

hvala za mnenja

Na prejšnjem motorju sem porabil okoli 6 kompletov Tourance gum. Nikoli niso drsele tudi po odpeljanih 20.000 kilometrov.

So top gume in dober kompromis za makedam. Nikoli nisem imel gumi defekta. Žal za sedanji motor nimajo prave dimenzije :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji teden po vožnji, sem našla tole...

jezek1.jpg


jezek2.jpg

Predvidevam, da so to ježeve bodice. Povozila nisem ničesar živega. Ne vem sicer kaj točno ostane od ježka, ko ga avto zgazi, ampak vseeno mi je malo čudno, da bi se lahko tako zapičile v gumo... :? Enepar sem jih spravila ven, ostale so bile pa že odlomljene tako, da sem jih pustila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

56 minutes ago, Yoghurt said:

Prejšnji teden po vožnji, sem našla tole...

jezek1.jpg


jezek2.jpg

Predvidevam, da so to ježeve bodice. Povozila nisem ničesar živega. Ne vem sicer kaj točno ostane od ježka, ko ga avto zgazi, ampak vseeno mi je malo čudno, da bi se lahko tako zapičile v gumo... :? Enepar sem jih spravila ven, ostale so bile pa že odlomljene tako, da sem jih pustila.

Lahko si povozila že mrtvega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Ob 5. 11. 2016 at 13:42, motolover pravi:

Lahko si povozila že mrtvega.

Najbrž, glede na to, da je bil podoben palačinki, že pred najinim srečanjem. :P
Saj pravim, da mi ni jasno kako bi se lahko pod takšnim kotom bodice zarile v gumo. Po moji logiki, ga avtomobilska guma splošči do te mere, da bodice ne stojijo pravkotno na cesto. Ali pač.:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Yoghurt pravi:

Saj pravim, da mi ni jasno kako bi se lahko pod takšnim kotom bodice zarile v gumo. Po moji logiki, ga avtomobilska guma splošči do te mere, da bodice ne stojijo pravkotno na cesto. Ali pač.:hmm:

ne ne ..ježku stojijo tudi po tem... :P

je pa možno da si povozila - še živega - če se je že zakopal med listje na cesti ... je pač naredil samomor iz zasede..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ni bil ležeči policaj, preoblečen v ježka? :P

ps...bodice, če so ostale še v pnevmatiki, bi bilo smiselno nekako spraskati ven, da se ne preveč zarijejo v gumo in le ta naredi pšššššššššššššššššš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni bil živ no, dajte mir s tem. :ras: Bi drugače odprla temo ''Morilci - za vse, ki brutalno umorimo uboge nedolžne živalice, ko smo na motorju.'' Ogromni žužki, ki se ti z neko zeleno čigumiju podobno snov razlezejo čez cel vizir bi tudi lepo pasali v to temo.
Samo tole motoriranje je res brutalno. :eek: Se sploh zavedamo koliko družinskih rodov mušic smo že izbrisali iz tega sveta? :O

@DAMI34 Vem, hvala. :OK: Sem razmišljala, da bi še ostale probala ven spraviti s kakšnimi kleščami, pa sem si potem premislila, ker se je to zgodilo dan ali dva pred zaključkom sezone. Imam itak v planu nove gume, ker te so bile že na motorju, ko sem ga kupila in mi ne ustrezajo najbolje.

Popravljeno . Popravil Yoghurt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče je pa to maščevanje za vse šokoladne ježke, ki si jih zmazala...:blush:

Pa ti je kakšen njihov daljni sorodnik vrnil, oz. poskušal vrnit...:jezik:

Zdaj pa resno. 

Če se misliš s temi gumami še vozit, je bolje, da pobereš vse ven, ker počasi leze naprej in bo slej ko prej predrlo gumo...

Če boš pa menjala, pol pa ni panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Yoghurt said:

Ni bil živ no, dajte mir s tem. :ras: Bi drugače odprla temo ''Morilci - za vse, ki brutalno umorimo uboge nedolžne živalice, ko smo na motorju.'' Ogromni žužki, ki se ti z neko zeleno čigumiju podobno snov razlezejo čez cel vizir bi tudi lepo pasali v to temo.
Samo tole motoriranje je res brutalno. :eek: Se sploh zavedamo koliko družinskih rodov mušic smo že izbrisali iz tega sveta? :O

@DAMI34 Vem, hvala. :OK: Sem razmišljala, da bi še ostale probala ven spraviti s kakšnimi kleščami, pa sem si potem premislila, ker se je to zgodilo dan ali dva pred zaključkom sezone. Imam itak v planu nove gume, ker te so bile že na motorju, ko sem ga kupila in mi ne ustrezajo najbolje.

A greš na metzeler Z8?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svašta kaj vse pobereš na cesti :D  To je pa to, ko se preseliš v "močvirje". :) 

pred 2 urami, C eagle pravi:

Mogoče je pa to maščevanje za vse šokoladne ježke, ki si jih zmazala...:blush:

 

:lol1::lol1::lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, vonAxl said:

A greš na metzeler Z8?

Po pravici povedano nisem še začela razmišljala o tem. Se bom najprej počasi lotila servisa motorja, potem bo pa čez zimo dovolj časa za raziskovanje gum.
Zdaj imam gor Conti Sport Attack 2 in Dunlop Sportmax Sportsmart.



Z ježki - takšnimi na štirih tačkah, z majhnim smrčkom, in črnimi očmi - se odlično razumem in vedno ko kakšnega vidim, ga pobožam. :blush: No v bistvu ga bolj potrepljam. Včasih sicer kakšen jezno zapiha, ampak se itak vsi zvijejo v klobčič in ko jih neham nadlegovati veselo odcapljajo stran.:wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 11. 2016 at 18:10, sesir pravi:

Ja če se pelješ je ja...je za pazljiv bit....sem tud že ležal...Zanimivo pa,da kawasaki zx12r in honda cbr 1100xx je dan in noč napram rečmo zx6r,zx10r,r1

v čemu pa mogoče vožnji čez zalivke ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, exclan pravi:

daj malo več info pa resno sprašujem?

oče ima XX in frend   12 je imel...Zanimivo kako tadva mopija gresta preko zalivk,tudi na črti ni take panike kot na ninji ali r1..Po odprti cesti super mopeda oz si hitr a počivaš...Z Fjr pa se nisem tok prevozil,če sploh preko zalivk,da bi komentiru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na Jadranki (malo pred ter do vrha vzpona nad SV. Juraj-em):

pri zraku do ca 25C mi ne zdrsuje, pri višjih pa.

motor R1 ali RF, gume 211GP in druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podarim , dimenzije GS 1200 ali pa KTM 1050 ...Conti TrailAttack II  , letošnja ! 

14956414_1731911143798509_59950108848778

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Podarim , dimenzije GS 1200 ali pa KTM 1050 ...Conti TrailAttack II  , letošnja ! 

14956414_1731911143798509_59950108848778

nehaj ponujat dokler mi ne poveš dimenzije!  :mad: malo pa ja lahko pomagaš penzijonistu... :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, solorider pravi:

nehaj ponujat dokler mi ne poveš dimenzije!  :mad: malo pa ja lahko pomagaš penzijonistu... :cool:

Za tvojga je !! Če jo želiš jo prit iskat ;) jo dam na stran ....?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!