Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Podarim , dimenzije GS 1200 ali pa KTM 1050 ...Conti TrailAttack II  , letošnja ! 

 

Conti TrailAttack II ali Pirelli Scorpion Trail II,  kaj je po vaše boljša izbira, sicer do Continetalke nimam posebnih zamer, solidno se pelje, dolgo zdrži, čeprav proti koncu ni ravno biser, vožnja cesta vsaj 95%,  ima kdo kaj izkušenj s Pirelli Scorpion trail?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole pravjo pri Motorrad-u po 4000 kilometrih . . . 

Motorrad-Enduroreifentest-in-Heft-11-2016.jpg

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Za tvojga je !! Če jo želiš jo prit iskat ;) jo dam na stran ....?

110/70/17 :kva2: daj na stran  :beer2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, mirc pravi:

 

Conti TrailAttack II ali Pirelli Scorpion Trail II,  kaj je po vaše boljša izbira, sicer do Continetalke nimam posebnih zamer, solidno se pelje, dolgo zdrži, čeprav proti koncu ni ravno biser, vožnja cesta vsaj 95%,  ima kdo kaj izkušenj s Pirelli Scorpion trail?

 

Imam in ti povem ,da so to meni bile najboljše cestno enduro pnevmatike in so še boljše kot Conti TrailAttack 2....ampak kilometrina je manjša , kar je logično saj je mehkejša guma in res lima ko nora .......

Z Conti Traill imam samo dobre izkušnje ali veliko boljše od vseh ostalih razen Pirelli ki mi je tops of the tops . Pri vseh pnevmatikah razen pri teh dveh omenjenih  sem zasledil pri mojem stilu vožnje resno popuščanje oprijema ,sploh v mokrem po 50% obrabi ......Tourance Next mi je bila v navedenem ena slabših .....

Probat moram še Teraforce Mitas ...pravijo da je podobna Pirelli .

lp

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Imam in ti povem ,da so to meni bile najboljše cestno enduro pnevmatike in so še boljše kot Conti TrailAttack 2....ampak kilometrina je manjša , kar je logično saj je mehkejša guma in res lima ko nora .......

 

Kmet, hvala ti za info,  verjetno bom šel tudi jaz spomladi na Scorpion Trail, me ne moti, če je nekoliko mehkejša, važno da zdrži celo sezono, to je pri meni običajno od 6 - 9000 km kar nedvomno bo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirelli Scorpion Trail II  sem  imel kot prvo vgradnja na MTS, in same dobre lastnosti, res dobro drži v vseh pogojih, edino kaj ni zdržala več kot 5500 km, tako prednja kot zadnja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, DUCATI_RIDER pravi:

Pirelli Scorpion Trail II  sem  imel kot prvo vgradnja na MTS, in same dobre lastnosti, res dobro drži v vseh pogojih, edino kaj ni zdržala več kot 5500 km, tako prednja kot zadnja. 

Ovaj kako že pravjo.....to se desi kad gumi vadiš dušu......

Verjetno zelo dinamična vožnja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Wakasaki pravi:

 

Verjetno zelo dinamična vožnja

Napisal je 5500 km in ne 550km!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, sesir pravi:

Napisal je 5500 km in ne 550km!

Da te gume obe stolčeš na nulo, z enduro motorjem v solo vožnji v 5500km, je vožnja kar dinamična.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Wakasaki pravi:

Ovaj kako že pravjo.....to se desi kad gumi vadiš dušu......

Verjetno zelo dinamična vožnja

Ja ne šparam jaz ne motorja, in ne gum...Pireli scorpion trail 2 kot sem napisal 5500km, obe hin, Angel GT 7500km, obe hin,  Metzeler Roadtec 01 8000km prav tako obe hin...zaj pa vozim Dunlop roadsmart 3 in po 4200km še 4mm profila :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 11. 2016 at 17:35, mirc pravi:

 

Conti TrailAttack II ali Pirelli Scorpion Trail II,  kaj je po vaše boljša izbira, sicer do Continetalke nimam posebnih zamer, solidno se pelje, dolgo zdrži, čeprav proti koncu ni ravno biser, vožnja cesta vsaj 95%,  ima kdo kaj izkušenj s Pirelli Scorpion trail?

 

Se strinjam s @Kmetom, sicer mi jih ne pobira tolk zelo več, kot Conti, kot sem mislil. Edino kar je, je sprednja ratala mal bolj glasna, ker jo je po 4000km pobralo po robovih. Ravno tam ima vzdolžne kanale, pa sedaj mal zapoje, ko se nagneš. Pa še neki je, Pireli se mi ni nikoli tako nasvalku-nacufu na robovih kot Conti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, KyoKon pravi:

Da te gume obe stolčeš na nulo, z enduro motorjem v solo vožnji v 5500km, je vožnja kar dinamična.

Ja, ne peljem se ravno počasi, sploh čez ovinke ne, ker mi je pač to užitek, za to imam motor...pa tut moč in navor nardita svoje glede obrabe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, DUCATI_RIDER said:

Ja, ne peljem se ravno počasi, sploh čez ovinke ne, ker mi je pač to užitek, za to imam motor...pa tut moč in navor nardita svoje glede obrabe.

Imaš vso elektroniko vklopljeno? TC močno pomaga pri manjši obrabi gum, zdrsavanja iz ovinka ne bi smelo biti. Ne vem sicer, kakšne nastavitve ima MTS, na BMW RRu zdrsuje samo v Slick mode, ki je namenjena slick gumam in rabi na stezi. Sama tekoča in hitra vožnja skozi ovinke ne bi smela toliko trošiti gum.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po bremzi pred ovinkom,še z mal bremze v ovink,položiš in že odpiraš ko budala......in tko pol cvetijo gume

pred 20 urami, sesir pravi:

Napisal je 5500 km in ne 550km!

Haha dobra.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DUCATI_RIDER pravi:

Ja ne šparam jaz ne motorja, in ne gum...Pireli scorpion trail 2 kot sem napisal 5500km, obe hin, Angel GT 7500km, obe hin,  Metzeler Roadtec 01 8000km prav tako obe hin...zaj pa vozim Dunlop roadsmart 3 in po 4200km še 4mm profila :) 

Ktere ti najbolje sedejo za športno vožnjo? Men sicer mitas, bom pa mal športnosti pri zadnji verjetno žrtvoval, pa verjetno poskusil še kako st gumo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DUCATI_RIDER pravi:

Ja, ne peljem se ravno počasi, sploh čez ovinke ne, ker mi je pač to užitek, za to imam motor...pa tut moč in navor nardita svoje glede obrabe.

daj no...ce bi blo vse res bi imel boljše gume in ne ta klump...s temi gumami sploh ne veš kaj je užitek skozi ovinek!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 11. 2016 at 18:44, Kmet2 pravi:

Probat moram še Teraforce Mitas ...pravijo da je podobna Pirelli .

lp

vpraši solota...mislim da on zdaj vozi terafors...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, sesir pravi:

daj no...ce bi blo vse res bi imel boljše gume in ne ta klump...s temi gumami sploh ne veš kaj je užitek skozi ovinek!

to je res...užitka ni (oziroma je manjši, ne moreš po boku nažigat do konca, pa tut vleče slabše ker se elektronika prej vmeša), je pa klump drugemu namenjen...men je vedno muka vsake 4500 gumo menjat, pa včasih mečem še kako dobro dol, ki bi sicer nardila mogoče še 2 jurja, vendar če je predviden trip 2.5-3kkm, potem nimam izbire

pa še nekaj, kolikor več užitka ma SS guma na asvaltu in v nagibu, toliko ga je manj na makedamu, spolzkem in usranem cestišču, katerega ST guma velik lažje prenese, pa tut oprijem je boljši.

Že vidim, da bom moral 2 mopeda nabavit :D

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, DAMI34 said:

Ktere ti najbolje sedejo za športno vožnjo? Men sicer mitas, bom pa mal športnosti pri zadnji verjetno žrtvoval, pa verjetno poskusil še kako st gumo

Razmišljaš o kombinaciji SS-ST? Si morda vozil BT016pro v tej kombinaciji? Sprednja še nekako gre, zadnjo mi pa radira nenormalno.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, XTR pravi:

Razmišljaš o kombinaciji SS-ST? Si morda vozil BT016pro v tej kombinaciji? Sprednja še nekako gre, zadnjo mi pa radira nenormalno.  

vozil 2 para. BT16pro ni ST pnevmatika. T30 je, sem tut vozil, pa roadsmart2, pa angel GT, ša conti roadattack vse sem že probal v kombinaciji s prvo SS.

Ni neke panike, je pa tko kot pravi Sesir....tut ni užitka skoz ovinke. Zato ponavadi ubijem boke, sredina bi pa še naredila 2,3,4 jurje. Ne poznam pa novejših RS3, metzeler o1, scorpion trail.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bmw k1300s, 130kw, 140nm navora in pirelli angel gt

13k sm naredu z njimi ko sm boke ubil, sredina bi bla še za kake 100km, od tega 4x jadranka (do starigrada), ene 10x plominka, tura do bosne 1500km, črni kal, in seveda use ostalo pa tisti ki me poznajo vejo da ga ne šparam po ovinkih 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Bear pravi:

bmw k1300s, 130kw, 140nm navora in pirelli angel gt

13k sm naredu z njimi ko sm boke ubil, sredina bi bla še za kake 100km, od tega 4x jadranka (do starigrada), ene 10x plominka, tura do bosne 1500km, črni kal, in seveda use ostalo pa tisti ki me poznajo vejo da ga ne šparam po ovinkih 

sx.......8000km

gt........6500km, pa še za kaka 2 jurja je

Angel Gt je dokaj športna od ST pnevmatik, vendar slabša od SS pnevmatik za športno vožnjo. Je pa zelo allround pnevmatika, odlična v vseh nelepih razmerah. sploh v mokrem.

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

vozil 2 para. BT16pro ni ST pnevmatika. T30 je, sem tut vozil, pa roadsmart2, pa angel GT, ša conti roadattack vse sem že probal v kombinaciji s prvo SS.

Ni neke panike, je pa tko kot pravi Sesir....tut ni užitka skoz ovinke. Zato ponavadi ubijem boke, sredina bi pa še naredila 2,3,4 jurje. Ne poznam pa novejših RS3, metzeler o1, scorpion trail.

 

popravljam, conti je dost dobra za wawinke, žal pa je kilometrina pri meni dosegla isto kot ostale SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, DAMI34 said:

Ni neke panike, je pa tko kot pravi Sesir....tut ni užitka skoz ovinke.

Torej ni težav. Razmišljam namreč, da bi nabavil še eno zadnjo fetno pa nataknil gor ST gumo. Na srečo je premontaža zadnjega kolesa zelo hitra v primeru enostranske nihajke :). Za naše ceste so ST gume čisto dovolj, vsaj zame. Ostaja pa nekako želja po kakšnem treningu na Racelandu, Marofu, Mobikrogu. Vem, dva motorja, ST+cestak,.. ni "dinar" za te štose... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

 

Dejstvo je,da za ovinke uzivanje v vstpoih in iztopih umogoca samo prava kombinacija trdote sportnih gum...vi ki pa se z nekimi potovalnimi gumami hvalite joj celo divjate pa eh...

Potovaljna guma jr pac namenjena normalni voznji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....tako kot je cesta namenjena normalni voznji. Za dirkanje je dirkalisce.

Dejstvo je, da se s ST gumo da vedno in povsod odpeljat krepko nad dovoljenimi omejitvami.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!