Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

5 minutes ago, motoguzi said:

Oj, zadnič sem spraševal po novih S21 pri nekaj firmah pa so mi ponujali stare dote 2015, nekaj celo 2016. Zanima me ali je to normalno da 2 leti stare gume prodajajo ali se samo hočejo losat najprej stare zaloge? Kdo ve kje bi se dalo dobiti S21 najceneje?

Hvala.

Če kupuješ modele ali dimenzije, ki niso ravno pogosti, težko dobiš sveže. Mene malo starejša guma ne moti. Mogoče bi me, če jih ne bi potrošil v eni sezoni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, motolover pravi:

Če kupuješ modele ali dimenzije, ki niso ravno pogosti, težko dobiš sveže. Mene malo starejša guma ne moti. Mogoče bi me, če jih ne bi potrošil v eni sezoni.

Dvomim, da ta bridgeston guma in moje standardne dimenzije pomoje niso redkost... motajo se, da jih morajo dobiti iz japonske. verjetno so se zakalkulirali lansko sezono sedaj pa tiščijo stare dote z ceno novih.

Popravljeno . Popravil motoguzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pa ni s21 lani spomladi prsla vn, tko da glih grozno stare ne morjo bit

glede cen, pa se tud v nemcijo splaca pogledat

komplet bi te prsu 20/30€ cenej, postnine nisem gledu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

33 minutes ago, motoguzi said:

Dvomim, da ta bridgeston guma in moje standardne dimenzije pomoje niso redkost... motajo se, da jih morajo dobiti iz japonske. verjetno so se zakalkulirali lansko sezono sedaj pa tiščijo stare dote z ceno novih.

Poglej tukaj, če imajo tvoje dimenzije in če ti cena odgovorja: http://www.fritzreifen.de/search?sSearch=s21

Ko grem v Nemčijo, ti jih lahko pripeljem, mi ni problem vreči v prtljažnik.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, discover0709 pravi:

Kakšne so michelin anakee 3?

metzeler tourance sem imel 2x in v obeh primerih se profil porabi neenakomerno in so stopničke vsaka zase v ovinku je pa prav zoprno tako da zdaj razmišljam  ali anakee 3 ali bridgestone adventure a40? ima kdo kakšne izkušnje?

stopničkaste / smrekca je ponavadi zaradi - ali - nepravilno nastavljenega / nezmogljivega vzmetenja ali zaradi nepravilnega tlaka.

pred 6 urami, Sale pravi:

Metzeler Z8 po 6 sezonah in 20.000 km odslužila svoje.

Zdaj nataknil Conti RA3 pa da vidimo.

Prvi občutki "čudni", moped kar pade v ovinek :-).

DSC_0163.JPG

kaj je to na sliki? conti roadattack 3 ni - če so slike na njihovi strani prave..

http://www.continental-tires.com/motorcycle/tires/motorcycle-tires/sport-touring/contiroadattack3

pred 34 minutami, motoguzi pravi:

Oj, zadnič sem spraševal po novih S21 pri nekaj firmah pa so mi ponujali stare dote 2015, nekaj celo 2016. Zanima me ali je to normalno da 2 leti stare gume prodajajo ali se samo hočejo losat najprej stare zaloge? Kdo ve kje bi se dalo dobiti S21 najceneje?

Hvala.

rpavilno skladiščena guma naj bi bila - po mnenju takih , ki jim zelo zaupam - 2 ali 3 leta starana v pravilnih pogojih skladiščenja ..

iz lastnih izkušenj - avon road rider je šla po 1500km iz 7.5mm na 5mm .. nekaj okoli 500km , pa do šibenika po ac do nm in od vinice do izvoza za senj ter od paklenice do šibenika..nazaj ac do paklenice , potem jadranka , reška obvoznica , do logatca po stari in ac do domžal... 

gumo , ki zdrži 13000km je novo / frišno pobralo za 4300km v prevoženi prvih 1500km..

jaz sem sedaj kupil conti TA2 2014 .. in 2017.. 130/80-17 64e in 87e..2014 gre gor za AC ..2017 pa v temno klet da se dovulkanizira..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, thumper pravi:

stopničkaste / smrekca je ponavadi zaradi - ali - nepravilno nastavljenega / nezmogljivega vzmetenja ali zaradi nepravilnega tlaka.

kaj je to na sliki? conti roadattack 3 ni - če so slike na njihovi strani prave..

http://www.continental-tires.com/motorcycle/tires/motorcycle-tires/sport-touring/contiroadattack3

rpavilno skladiščena guma naj bi bila - po mnenju takih , ki jim zelo zaupam - 2 ali 3 leta starana v pravilnih pogojih skladiščenja ..

iz lastnih izkušenj - avon road rider je šla po 1500km iz 7.5mm na 5mm .. nekaj okoli 500km , pa do šibenika po ac do nm in od vinice do izvoza za senj ter od paklenice do šibenika..nazaj ac do paklenice , potem jadranka , reška obvoznica , do logatca po stari in ac do domžal... 

gumo , ki zdrži 13000km je novo / frišno pobralo za 4300km v prevoženi prvih 1500km..

jaz sem sedaj kupil conti TA2 2014 .. in 2017.. 130/80-17 64e in 87e..2014 gre gor za AC ..2017 pa v temno klet da se dovulkanizira..

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Frenk 67 pravi:

A sem glup, al tvoje kitajščine ne razumem :eek:

rpavilno- tega ne razumeš? tema pa sem p in r zamešal.. "pravilno skladiščena" ..

drugače pa vprašaj..ni panike ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, discover0709 pravi:

Kakšne so michelin anakee 3?

metzeler tourance sem imel 2x in v obeh primerih se profil porabi neenakomerno in so stopničke vsaka zase v ovinku je pa prav zoprno tako da zdaj razmišljam  ali anakee 3 ali bridgestone adventure a40? ima kdo kakšne izkušnje?

Jeseni 2016 sem dobil testne rabljene Adventurce v B&F-ju, zadnja je bila precej pobrana po sredini, sem imel kar nekaj dela da sem malo okroglo spet nabrusil.naj bi imela narejenih cca 5000, pa še mojih 6000 pa je fuč. Sprednja bi pa bila še za par tisoč. Mene niso prepričale, že s starim nisem speljal cele sezone 10-13 km. Tako da se bom vrnil na Metzeler in probal NEXT zgodbo, so me deževni testi na Yutube prepričali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, fishy pravi:

glede cen, usaj jst, vedno prej ko kej kupim, pogledam na https://www.idealo.de/

varjanta ceneje.si pri nas, sam za nemski trg

v veliki vecini dobim v nemciji robo + postnina cenej, kot pa pri nas

Tudi jaz, hlače sem dobil znižane na polovico v eni trgovini.

Mi pa za gume prikaže najceneje tam, kjer je motolover objavil, vsaj za eno dimenzijo Bridgestonk

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, rdecasenca pravi:

Jeseni 2016 sem dobil testne rabljene Adventurce v B&F-ju, zadnja je bila precej pobrana po sredini, sem imel kar nekaj dela da sem malo okroglo spet nabrusil.naj bi imela narejenih cca 5000, pa še mojih 6000 pa je fuč. Sprednja bi pa bila še za par tisoč. Mene niso prepričale, že s starim nisem speljal cele sezone 10-13 km. Tako da se bom vrnil na Metzeler in probal NEXT zgodbo, so me deževni testi na Yutube prepričali.

Če si bolj dinamičen voznik in ti tudi dež ne dela nekih posebnih ovir za vozit boš hitro to zgodbo zamenjal . Men zelo slaba pnevmatika napram conti Trail in Pirelli trail ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎5‎.‎4‎.‎2017 ob 19:10, medvedr pravi:

živio

jaz sem dal n mojega Triumpha tigra Mitas terra force pa probajmo,slišim da niso slabe.

 

lp

 

ko boš opravil prvo analizo-kilometre-ovinke,...te prosim-o za mnenje in ugotovitve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Kmet2 said:

Če si bolj dinamičen voznik in ti tudi dež ne dela nekih posebnih ovir za vozit boš hitro to zgodbo zamenjal . Men zelo slaba pnevmatika napram conti Trail in Pirelli trail ......

Gor dam sam še conti ali pireli trail.

Pireli so ratale pri nagibih malo glasnejše zaradi same izvedbe profila. Pireli imajo cca 4500, prva guma je na robovih šfoh, no distančniki so še celi, zadnje po sredin še zadost. Nič še ne zdrsuje. Bomo vidl kolk še bo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, lucky323 pravi:

tehtam med conti sport atack2 ter dunlop sportsmart2 za mojga tuonota,kakšno priporočilo?

Conti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, lucky323 pravi:

ker?

 

 

ker je Dami tko reki .. js mu pa pritrjujem :P

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, lucky323 pravi:

ker?

 

 

tist k si napisal. sport attack2 al pa 3. sicer je pa tudi roadattack2 odličen al pa roadattack 2 evo.

Razlike si pa lahko prebereš na njihovi internetni strani.

Ker so boljše od SS2

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni motoristi, imam namreč eno vprašanje glede pnevmatik. Imam Yamaho R6, letnik 2003 in serijsko do letnika 2004 naj bi se uporabljala sprednja guma 120/60-ZR17. Od 2005 naprej pa 120/70-ZR17. Opažam, da se te dimenzije uporabljajo zelo malo in večina motoristov (po forumih sodeč) menja na "70". Kakšno je vaše mnenje o tem, ali je potrebno, če se odločim za "70" motor kaj spustiti spredaj, ali dvigniti zadaj, ali to načeloma ni potrebno in bi moralo bit ok?

Najlepša hvala za vaše odgovore in mnenja ter veliko lepih sončnih dni ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Mandlc pravi:

Lepo pozdravljeni motoristi, imam namreč eno vprašanje glede pnevmatik. Imam Yamaho R6, letnik 2003 in serijsko do letnika 2004 naj bi se uporabljala sprednja guma 120/60-ZR17. Od 2005 naprej pa 120/70-ZR17. Opažam, da se te dimenzije uporabljajo zelo malo in večina motoristov (po forumih sodeč) menja na "70". Kakšno je vaše mnenje o tem, ali je potrebno, če se odločim za "70" motor kaj spustiti spredaj, ali dvigniti zadaj, ali to načeloma ni potrebno in bi moralo bit ok?

Najlepša hvala za vaše odgovore in mnenja ter veliko lepih sončnih dni ;)

Motor bo le lepše padal v ovinek in lažje dvigoval iz ovinka!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima zadnja guma in sicer na prejšnjem motoru je bila homologirana 180/55/17 in 190/50/17. sedaj na drugem motorju pa je 180/55/17 in 190/55/17. Kakšne so razlike, glede vožnje? Je potrebno to homologirati,..? Meni je sicer bolj sedla 50 in še manj se je obrabla po sredini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!