Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

3 hours ago, Bostjan L said:

Moje Trailrider imajo M+S oznako. V zimskem času okoli 3C se med vožnjo hitro segrejejo.

Po narejenih 10k kilometrov ima zadnja guma še cca 5mm profila ;) 

Oznako imajo, samo spletni trgovci niso imeli napisano, zato sem vprašal kar v tovarno. Namontiral sem jih pozimi, zato mi je to bilo pomembno.

Imaš veliko profila. Moja ima po 7.000km samo še 3,5-4mm, merjeno na sredini. Je pa res, da sem na te vožnji imel otovorjen motor in kakih 1.500km kar hitro odpeljal po AC, ker me je preganjal dež in mraz. Mogoče se tudi zaradi večjega ogrevanja na dolgih vožnjah bolj ogreje in zato bolj troši. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene kavčuka poskočile za 115 odstotkov in podražile pnevmatike :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, DAMI34 said:

Cene kavčuka poskočile za 115 odstotkov in podražile pnevmatike :(

 

Vir?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, DAMI34 pravi:

Cene kavčuka poskočile za 115 odstotkov in podražile pnevmatike :(

 

sj mitaske so plastićne ... naujo šle gor :lol1:

Pirelli diablo supercorsa sp so mi zdržale 3 jurje .. še za kakšnga jurja bodo :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

sj mitaske so plastićne ... naujo šle gor :lol1:

Pirelli diablo supercorsa sp so mi zdržale 3 jurje .. še za kakšnga jurja bodo :dry: 

Sad but true...

Za SC je 3jurčke kr ok...

Sem pa pričakoval več glede nato,da ulavavaš mopi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, sesir pravi:

Sad but true...

Za SC je 3jurčke kr ok...

Sem pa pričakoval več glede nato,da ulavavaš mopi...

sj bodo ... mogoče 5000 :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

sj bodo ... mogoče 5000 :huh: 

men bodo dunlopke še več, tralala :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

men bodo dunlopke še več, tralala :P

 

verjamem :dry:

mogoče še z njimi odpeljem jadranko naslednji vikend .. pol pa CSA3 gor :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej počasi bo za menjavo prvih pnevmatik, odločam se med Dunlop Sportsmax 2, Roadsmart 3 ali pa Michelin Pilot Road 4. Motor je CBR500 in ponavadi imam še sopotnico gor kaj bi priporočali? Trenutno sem vozil Roadsmart 2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, ArcaneWater pravi:

Torej počasi bo za menjavo prvih pnevmatik, odločam se med Dunlop Sportsmax 2, Roadsmart 3 ali pa Michelin Pilot Road 4. Motor je CBR500 in ponavadi imam še sopotnico gor kaj bi priporočali? Trenutno sem vozil Roadsmart 2

probaj RS3, glede kilometrine bo sigurno najdlje zdržala, sploh če se vozita v dvoje. In ni slaba guma, tut za srednje preganjanje zlo dobro drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravjeni,

Precej sem prebral napisanega ampak žal se ne moram odločit, katere gume naj dam na motor.

Gre se za ER6n, kar se pa tiče stila vožnje je nekako turistično dinamična. Sedaj imam gor Mitas (dot13) profil sicer še  je, ampak zaradi svoje varnosti bom vseeno menjal.

Vsak nasvet je dobrodošel.

Lp

 

Popravljeno . Popravil D_u_H_e_C
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Conti RoadAttack 2 EVO. Ni poceni ko Mitas... je pa zelo dobra guma. Če ti Mitas ustreza sicer ne vidim smisla v menjavi. Sam hey, tvoj motor pa denar.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bi dal @DAMI34jev post tukaj kar med 'priljubljene' in naj se na vsaki strani pojavi, ker je ded povedal točno tako kot je in se vidi da je zvozil in spoznal gume.

 

Na kratko, Mitas so cenovno primerljive z BT16pro, nudijo pa oprijem bolj hypersport gum(s21, conti SA2, SportSmart II, rosso III, Metzeler M7) - je pa potrebno vzet v obzir da so še vedno to cenejši rang in z njimi ne bo šlo tako počez kot denimo z kakimi supercorsami. 

 

ER6n ne spumpa ven take moči, da bi jo hitro uničil, kilometrina ti bo ustrezala, tako da primerljivo poskusi kak BT16, kaki RoadSmart... pomojem se da s tem rangom na cesti "turistično dinamični slog" peljat brez, da bi gumo potiskal v limite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, SMX17 said:

ER6n ne spumpa ven take moči, da bi jo hitro uničil, kilometrina ti bo ustrezala, tako da primerljivo poskusi kak BT16, kaki RoadSmart... pomojem se da s tem rangom na cesti "turistično dinamični slog" peljat brez, da bi gumo potiskal v limite.


Imel dva seta BT16pro, pobiralo jih je zelo hitro, držale pa so odlično pri dinamični vožnji. Zamenjal zadnjo za sport touring (Angel GT), pa ti lahko povem, da je oprijema za turistično dinamično vožnjo več kot dovolj. Kilometrina pa bo podvojena (glede na hypersport pnevmatike).

To ti pišem, ker se omenja dva različna segmenta  (BT16-RoadSmart). Starost pa tudi ni tako problematična. Jaz bi na tvojem mestu, če ne drgneš vsak drugi ovinek po kolenu, zvozil ta set letos. 4-5 let stare bt016pro so se pri turistično dinamični vožnji peljale povsem enako kot nove, pa sem bil tudi v dvomu če menjam ali ne.  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si sedaj na Mitas (kar je nekje podobno bt16pro, S20, ) in verjetno bi rad še vedno dober filing, pa večjo kilometrino je tako kot so ti napisali, kake bolj ST gume, ranga:

Pirelli angel GT, Conti road attack2 evo, RS3, pridobil boš na kilometrini, ter sigurno oprijem na mokrem. Ostalo boš pa videl, če sede al ne.

Za razliko od SS gum, zgornje prenesejo tudi mučenje v dvoje na AC, pri višjih hitrostih, brez da bi se poznala pretirana obraba. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 14 urami, D_u_H_e_C pravi:

Pozdravjeni,

Precej sem prebral napisanega ampak žal se ne moram odločit, katere gume naj dam na motor.

Gre se za ER6n, kar se pa tiče stila vožnje je nekako turistično dinamična. Sedaj imam gor Mitas (dot13) profil sicer še  je, ampak zaradi svoje varnosti bom vseeno menjal.

Vsak nasvet je dobrodošel.

Lp

 

Pa sej je napisal, da še tega profila ni obrabil. Torej ne potrebuje gume, ki bi še dlje držala. Razen, če nisi ravno kupil mopeda in je komplet gum še od prejšnjega lastnika. Mogoče zgolj nisem na tekočem (okrog lastništva).

Ajd!

Popravljeno . Popravil GoBobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kratko poročilo Conti sportattack3

Od prvega kilometra tiščanje, danes še ovinki nad Osilnico. Držijo odlično, slabo se vidi ampak pri prvi manjka cca 1cm do roba, zadnja na robu. Potem je sledil še krst v blatu in na makadamu :OK: noro super fino fajn, je pa res da se po 200 km komaj še vidi napis Conti attack :doze:

 

IMG_20170521_180230.jpg

IMG_20170521_180207.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Žan96 pravi:

Kratko poročilo Conti sportattack3

Od prvega kilometra tiščanje, danes še ovinki nad Osilnico. Držijo odlično, slabo se vidi ampak pri prvi manjka cca 1cm do roba, zadnja na robu. Potem je sledil še krst v blatu in na makadamu :OK: noro super fino fajn, je pa res da se po 200 km komaj še vidi napis Conti attack :doze:

u petek jih tudi jaz nataknem :OK: ... men je to trenutno najboljša guma za vse vrste voženj po raznovrstnim podlagam in mokroti vozišča :ninja: 

na prejšnji 10-tko so mi zdržale cca 7-8 jurjeu, na novi jih pa še nism meu.

mogoče poročam :ras: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, maus pravi:

u petek jih tudi jaz nataknem :OK: ... men je to trenutno najboljša guma za vse vrste voženj po raznovrstnim podlagam in mokroti vozišča :ninja: 

na prejšnji 10-tko so mi zdržale cca 7-8 jurjeu, na novi jih pa še nism meu.

mogoče poročam :ras: 

Js sam upam da pride do 5k km, na nemških forumih sem bral da jih na 690kah po 2500km pobere do žice :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri je pravi naslov za nakup Supercorse BSB? Do sedaj sem našel, da jih ima Širnik najbolj ugodno za 248 eur komplet. Se še kje dobijo ceneje ali je to to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 5. 2017 ob 18:13, Žan96 pravi:

Kratko poročilo Conti sportattack3

Od prvega kilometra tiščanje, danes še ovinki nad Osilnico. Držijo odlično, slabo se vidi ampak pri prvi manjka cca 1cm do roba, zadnja na robu. Potem je sledil še krst v blatu in na makadamu :OK: noro super fino fajn, je pa res da se po 200 km komaj še vidi napis Conti attack :doze:

 

IMG_20170521_180230.jpg

IMG_20170521_180207.jpg

ti samo vozi..vozi pa pol napiši kako si kaj zadovoljen z njimi, mogoče jih jaz montiram naslednje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, cesko said:

Kateri je pravi naslov za nakup Supercorse BSB? Do sedaj sem našel, da jih ima Širnik najbolj ugodno za 248 eur komplet. Se še kje dobijo ceneje ali je to to?

"rabljene" s kakih kvalifkacij dobiš za nekaj manj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niso Mitas tak,da ne vem a še uporabno to....hehe

 

18664708_1407187056030691_8962946851297920672_n.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!